Na volební konferenci ČSSD bude post předsedy krajského výkonného výboru strany obhajovat současný předseda Libor Joukl, jeho předchůdce na postu předsedy KVV ČSSD Vysočina Zdeněk Chlád i Jouklův jediný protikandidát na předsedu při volbách před čtyřmi roky Emil Dračka z Kralic.

Zajímavý bude hlavně souboj mezi Jouklem a Chládem, kteří jsou oba z Havlíčkobrodska. To naznačila už tamní zářijová okresní konference. „Libor Joukl byl na okresní konferenci zvolen členem okresního výkonného výboru, v němž v předcházejícím volebním období nepůsobil,“ informoval David Kašpar, tajemník KVV ČSSD na Vysočině.

Stejná konference ale podpořila na nového krajského předsedu strany Chláda. „Okresy Pelhřimov a Jihlava podporují na předsedu krajské organizace stávajícího předsedu Joukla, okresy Třebíč a Žďár nad Sázavou nechávají rozhodnutí na delegátech krajské konference,“ přiblížil rozložení sil Kašpar. Delegáti konference navíc chtějí nominovat další kandidáty přímo ve Větrném Jeníkově, kde se konference tradičně uskuteční.

Do Větrného Jeníkova mají namířeno i předseda ČSSD Bohuslav Sobotka a hejtman Vysočiny Jiří Běhounek. Hovořit se tam bude také o senátních a krajských volbách v příštím roce, přestože nominační konferenci k volbám připravuje ČSSD na Vysočině až na jaro 2012. Hejtman Běhounek rok před vypršením funkčního období připouští, že by mohl jít do boje o hejmanství z pozice volebního lídra znovu. „Pokud mě konference nominuje, tak tuto roli přijmu,“ naznačil Běhounek.