Podle ní by právě od roku 2015 neměl v krajském městě zůstat ani jeden hrací automat. Celou věc však musí projednat ještě jihlavské zastupitelstvo, rada města však zastupitelstvu doporučila, aby vyhlášku schválilo. „Myslím, že je to docela zásadní věc, a uvidíme, jak se k tomu zastupitelstvo postaví. Já jsem však přesvědčen, že vyhláška bude schválena,” vyjádřil se primátor Jihlavy Jaroslav Vymazal.

Podnikatelé by díky vyhlášce mohli automaty provozovat pouze do roku 2014. „Nebyla by možnost zavádět nové přístroje na území města a po roce 2014 by v podstatě museli podnikatelé svoji činnost ukončit. Zabývali jsme se všemi plusy i všemi minusy,” přiblížil zasedání rady města Vymazal. Na radě padl i takový názor, že by se automaty shromáždily na jedno místo, zřejmě do centra města, a vzniklo by tak jakési kasino. Podle všeho však mezi radními převládal názor automaty z města úplně vytěsnit.

V Jihlavě je v současné době v provozu třiadvacet výherních hracích přístrojů a 538 videoloterijních terminálů. Krajské město se snaží počet výherních hracích přístrojů regulovat. Slouží k tomu vyhláška, díky níž počet výherních hracích přístrojů ve městě klesl. Naopak však ale stoupl počet terminálů, které má pod palcem ministerstvo financí.

Novou vyhláškou, kterou by mělo schválit jihlavské zastupitelstvo, by Jihlava přišla o příjem asi deseti milionů korun za rok. Podle primátora je však tato částka oproti tomu, co město zrušením automatů získá, zanedbatelná. „Sice přijdeme o příjem, ale na druhou stranu nebudeme muset hasit něco jiného. Po Jihlavě jsou herny rozseté všude. Automaty využívá sociálně slabší skupina, což její poměry ještě zhorší,” uzavřel primátor.