Na Šacberku mohlo strávit několik desítek lyžařů a snowboardistů i část Štědrého dne, kdy zde byly puštěné vleky do čtrnácti hodin. „Lidí moc nepřišlo, ale na Štědrý den s žádným náporem nikdy nepočítáme. Většina má v těchto hodinách už jiné myšlenky a starosti,“ říkal krátce před čtrnáctou hodinou provozovatel areálu na Šacberku Pavel Havlíček.

O dalších svátečních dnech návštěvnost rostla. „V neděli bylo ještě vidět, že lidi chodí po návštěvách, v pondělí byl už vlek ze tří čtvrtin plný,“ hlásil včera vlekař ze Šacberku.

Přitom návštěvnost poznamenal negativně i fakt, že dole v Jihlavě sníh zmizel. „Když je ve městě alespoň poprašek a mrzne, tak k nám lidi spíš přijdou,“ dodal Havlíček.

Na dalších místech Jihlavska start nové lyžařské sezony nadále odkládají. Webové kamery i samotní provozovatelé areálů potvrzovali, že podmínky na svazích zatím lyžování nepřejí. Čeřínek hlásí pět centimetrů sněhu, na některých místech sjezdovky nejsou ani ty.

V Lukách nad Jihlavou to nevypadá lépe, na nejdelší sjezdovce Jihlavska také musí na začátek sezony zatím čekat.

Stejné zprávy pro lyžaře měli včera i z Brtnice a z Mrákotína, kde by jim rovněž stačil mráz, neboť disponují děly na výrobu technického sněhu. „Oteplilo se a zapršelo, u nás se podmínky spíš zhoršily. A z předpovědi je téměř jasné, že zlepšení do konce roku nenastane,“ odhadoval Josef Mikšíček z Mrákotína.