Mezi vánočními svátky ovšem i Tetičky zavírají. „Nápad založit centrum vznikl na základě ohlasů maminek, které si posteskly, že nemají kam dát děti. To bylo zhruba před rokem a půl, ale od té doby se situace zlepšila a jenom v Jihlavě letos dvě školky otevřely,“ zhodnotila Zuzana Marková.

Začátky nebyly jednoduché, ale přesto se Tetičkám podařilo vybudovat si stálou klientelu. „Ze začátku jsme rozdávaly maminkám letáky na potkání. Nyní už to funguje tak, že jedna maminka řekne druhé a to je ten nejlepší způsob,“ zhodnotila Marková.

O letošních velkých prázdninách měly Tetičky dokonce plno. Školky měly zavřeno a tak byl zájem o hlídání mnohem větší než kapacita zařízení pro čtrnáct dětí. „O prázdninách jsme bez dvou týdnů fungovaly nepřetržitě. Přišli za námi rodiče, kterým školka zavřela, a potřebovali, aby se o jejich dítě někdo postaral,” vysvětlila Marková.

Přes vánoční prázdniny naopak Tetičky zavřou. Rodičům sice nabídly, že děti pohlídají, ale zájem nebyl. „Rodiče na to ještě nejsou zvyklí, a tak si hlídání zařídili ve vlastní režii,” doplnila Marková, která je rodičům schopna nabídnout hlídání i ve večerních hodinách.

„Oproti školce jsme flexibilnější. Pokud si chce maminka přispat, může dítě dovézt třeba až na devátou. Neřešíme, kdy nám dítě dovedou,” poukázala na hlavní rozdíly Marková. Rodiče mohou zavolat i den předem a domluvit si, že dítě dovezou. Stejně tak, když potřebují hlídání ve dnech, které připadají na svátek.

V poslední době se zvýšila také poptávka od maminek, které jdou do práce už třeba po dvou letech mateřské. „Ozývají se nám rodiče, kteří by k nám dali dítě už třeba v roce a půl, na to ale bohužel nejsme zařízení,” dodala Marková. Podle ní by se v Jihlavě ještě jedny jesle pro malé děti uživily.

Hlídací centrum Tetičky také nabízí hlídání pro maminky, které absolvují kurzy od pracovního úřadu. Pro ně je hlídání zdarma v rámci spolupráce s úřadem.