Od Nového roku přibude v Třešti další zdravotnické středisko. Vedle stávající polikliniky se otevírá privátní lékařský dům, který pacientům nabídne služby praktického a zubního lékaře. Veřejnost si dnes mezi třetí a sedmou hodinou bude moci nové prostory prohlédnout.

Třešťský lékařský dům je nečekaným počinem. Ve většině podobně velkých měst, jako je Třešť, se totiž spíš bojí odchodu praktických lékařů a zubařů. Praktici často přesluhují a dlouhé roky nebo dokonce marně čekají na své nástupce.

V lékařském domě, který vznikl rekonstrukcí staré lékárny, se pro pacienty otevřou nejen dvě nové ordinace, ale v budoucnosti i prodejna. Dále na místě vzniknou ještě dvě menší kanceláře. „V ordinacích bude i paní lékařka Jana Křivánková, která má atestaci pro děti, dorost i dospělé pacienty. Na stomatologii bude ordinace lékařky Soni Vaškové,“ prozradil jeden ze spolumajitelů objektu Vladimír Křivánek.

Chybí prodejna zdravotních potřeb

Ve zrekonstruovaných prostorách by se poprvé mělo ordinovat 2. ledna a tím se rozšíří poskytování služeb, které zdravotnický areál nabízí. „Naším přáním je, aby pacienti na jednom místě našli co nejvíce služeb. Do prostor stávající polikliniky se nevejdou všechny ordinace, které by byly potřeba. Lékařský dům je tedy doplňkovým zařízením,“ přiblížil Vladimír Křivánek.

V Třešti chybí také prodejna se zdravotnickými potřebami. I o té majitelé uvažují. „Chtěli bychom také prodejnu se zdravotnickým potřebami, která je nejblíže v Jihlavě a pak snad až v jihočeském Jindřichově Hradci,“ vysvětlil Křivánek.

Rekonstrukce bývalé lékárny trvala bezmála tři roky. V roce 2008 zakoupili budovu lékárny lidé z Třeště se záměrem zřídit zde lékařské ordinace a další pronajímatelné prostory. Začátkem roku 2009 byl vypracován projekt architektem Petrem Brožkem a následně začala rekonstrukce. „Interiérové řešení prostorů má navodit příjemný pocit a pozitivně tím působit na psychiku pacienta, který se většinou nenachází v pohodovém stavu, když přichází k lékaři. Proto jsou podlahy, podhled a neprosklené části stěn obloženy hoblovanými dřevěnými prkny, které na člověka působí příjemně,“ prozradil architekt Petr Brožek.

EVA KAMENÍKOVÁ