Poslední bod jihlavského vánočního programu začne půl hodiny před ohňostrojem, vedení města bude na náměstí zdarma podávat svařené víno a čaj.

Jihlava tento rok prožila nejbohatší sváteční program v historii. Seznam akcí, které se odehrály v adventním čase, mezi svátky a na začátku nového roku, čítal na dvě stovky položek. Radnice akce podpořila vypsáním vánočního grantu. „Zájem veřejnosti dal programu smysl. Kdyby lidé na akce nechodili, práce pořadatelů a podpora města by přišly vniveč. Jihlava je kulturním městem, obyvatelé to svým zájem znovu dokázali,“ zhodnotil nabídku programu a reakce veřejnosti primátor Jaroslav Vymazal. „Účinkující, kteří vystupují v celé republice, jsou překvapení úrovní jihlavského programu a zájmem veřejnosti. To, co se odehrává v Jihlavě, opravdu není běžné. Využívejme toho a važme si toho,“ řekl pořadatel, zastupitel a člen kulturní komise Milan Kolář.

Z vánočního grantu plynulo na podporu akcí půl milionu korun, další prostředky byly připraveny v rozpočtu města, asi 300 tisíc korun stojí instalace, provoz a demontáž vánočního osvětlení a vánočního stromu.