„Nápad uspořádat silvestrovský výšlap na nejvyšší vrchol katastru obce, Jelení horu, se zrodil v hlavách hodických hasičů poté, co se rozhodli na jaře tohoto roku umístit na nejvýš položeném místě dřevěnou sochu jelena. Na účastníky asi pětikilometrové procházky čeká i horká polévka nebo silvestrovský grog. Organizátoři předpokládají, že na vrchol kopce dorazí nejen místní, ale také lidé ze sousední Třeště a Panenské Rozsíčky,“ přiblížil hodický starosta Josef Bakaj.

Silvestrovský pochod na Jelení horu startuje mezi jedenáctou a třináctou hodinou od hodické hasičské zbrojnice.

Milovníci pohybu si přijdou na své i na tradičním výstupu na nejvyšší vrchol Českomoravské vrchoviny, Javořici. Naplánovány jsou tři hlavní trasy, ze Studené, z Mrákotína a z Řásné.

„Turisty očekáváme na vrcholu u vysílače mezi jedenáctou a patnáctou hodinou. Novoroční přípitek bude o půl jedné. Startovné na vrcholu Javořice je deset korun za Studenský knoflík. Zakoupením Novoročního čtyřlístku mohou lidé opět přispět na podporu aktivit handicapovaných lidí,“ informoval za pořadatele Vladimír Mazal z Klubu českých turistů. Silvestrovský výstup na Javořici každoročně podniknou tisíce lidí ze všech koutů Vysočiny. Podle aktuálního počasí se tam vydávají jak pěšky, tak na kole, na lyžích i na koních.

Poslední den roku se také uskuteční výstup na Špičák u Třeště. Sraz účastníků je ve třináct hodin v Jezdovicích. Následující den, na Nový rok, si milovníci turistiky výstup zopakují. Sraz je ve stejnou dobu na stejném místě.

ZUZANA MUSILOVÁ