V neděli se na start postavil znovu a ukázal svoje kvality podruhé, když získal výborné 2. místo. To je pouze hrstka nejnovějších úspěchů tohoto malého nadaného lyžaře.

Na lyže se poprvé postavil, když mu bylo tři a půl roku. Od čtyř let už jezdí závodně. „Lyžování mě hodně baví, protože hodně vyhrávám. Mám doma sbírku pohárů a medailí,“ usmál se sedmiletý sportovec.

K zimnímu sportu ho přivedl tatínek Jiří. Jak sám říká, asi jako každý rodič má při rychlé jízdě o svého syna obavy, ty ale předčí radost z úspěchů. „Snažíme se trénovat co nejvíce. Lyžování je náročný sport, ale je pro něj dobré v tom, že díky němu je Daniel v dobré kondici,“ vyjádřil se hrdý otec.

Daniela nyní trénují zkušení trenéři z havlíčkobrodského oddílu HB Ski Team. „Když přijdu na trénink, začnu se nahoře rozcvičovat a pak začnu lyžovat. Ptám se trenérů, co mám zlepšit. Jestli mám dát ruce víc dopředu, jestli se mám víc přikrčit a tak,“ popsal svůj až tříhodinový trénink sedmiletý sportovec.

Daniel nikdy neřekl, že by chtěl s lyžováním skončit. „No to právě naopak, lyžování mám hodně rád,“ odmítl Daniel. Trénuje jak v tuzemských, tak i zahraničních horách. Navíc v létě, když není sníh, chodí hrát fotbal. Rodiče chtějí Daniela přihlásit také na anketu Sportovec roku.