„Sama jsem ráno cestovala vlakem a vše bylo v pořádku. Vím jen o tom, že na trati 251 u Žďáru nad Sázavou se vyskytly problémy a vlak musel být nahrazen autobusovou dopravou. Nikde jinde na Vysočině jsme žádný problém nezaznamenali,“ řekla včera ředitelka osobní dopravy Českých drah na Vysočině Lenka Horáková.

Tuto informaci potvrdil také tiskový mluvčí Správy železniční dopravní cesty Pavel Halla. „V těchto dnech věnujeme nadstandardní kontrolu a dozor zejména tratím staršího data rekonstrukce. Máme na to vyčleněny i finanční prostředky,“ doplnil Pavel Halla.

Podle tiskového mluvčího společnosti ICOM transport Petra Palovčíka jezdí autobusy této společnosti bez problémů . „Situace, že by nám zamrzla nafta, u našich autobusů rozhodně nehrozí. Zatím všechny autobusové linky odjely tak, jak měly, žádné neobvyklé situace nenastaly,“ vyjádřil se Petr Palovčík.

Do práce a do zaměstnání se bez potíží dostali také Jihlavané. Námraza, která se někdy objeví na trolejovém vedení a přeruší spojení s trolejbusem, v době desetistupňových mrazů totiž nehrozí. „Takové potíže se vyskytnou třikrát čtyřikrát za zimu. Námraza se objevuje při teplotách pohybujících se okolo nuly. Ale v těchto dnech s tím tedy problémy nemáme. Trolejbusy jezdí tak jako jindy,“ informoval ředitel Dopravního podniku města Jihlavy Josef Vilím.

Namrzlé a uklouzané silnice však stále mohou potrápit řidiče. „Pozor by si měli řidiči dát hlavně v lesních úsecích a na silnicích nižších tříd,“ připomněla policejní mluvčí Jana Kroutilová s tím,že zvýšený počet dopravních nehod včera nezaznamenali.

ZUZANA MUSILOVÁ