Menší skiareály prodlouží dnes provozní dobu kvůli pololetním prázdninám; velké sjezdovky mají celý den otevřeno běžně. Běžkaře čeká na Novoměstsku přes sto kilometrů upravených tras.

Ve Víru na Žďársku bude v sobotu letos poprvé otevřena umělá ledová stěna, která vzniká na čtyřicet metrů vysoké skále. Na stěně trénují horolezci, lezení v ledu si tam ale mohou vyzkoušet i jiní zájemci s dobrou kondicí. Vybavení se dá půjčit. Díky mrazům se na Vysočině pod širým nebem bruslí na umělých kluzištích v Jihlavě a v Třebíči, hodně lidí míří i na zamrzlé rybníky.

Novoměstsko láká

Velmi dobré podmínky pro běžkaře nabízí Novoměstsko. „Svítí sluníčko a mrzne, stopy jsou sjízdné,“ popsala Jaroslava Šmídková z novoměstského informačního centra.

Ideální sněhové podmínky hlásí sjezdovka Harusův kopec u Nového Města. Na sjezdovce Fajtův kopec u Velkého Meziříčí bude nabídka v neděli rozšířena o snowpark.

Na Vysočině se díky mrazům podařilo v posledním týdnu zasněžit další sjezdovky. Oba vleky začaly fungovat ve středisku Jalovec u Číchova na Třebíčsku. Na Havlíčkobrodsku jsou v provozu tři sjezdovky, dalších pět je na Jihlavsku. Na Pelhřimovsku mohou lidé lyžovat na Křemešníku. Na Žďársku je otevřeno osm sjezdovek.