Městské zastupitelstvo dnes schválilo závěrečný účet za rok 2011.

Díky úsporám se zvýší letošní výdaje města. Zastupitelé v úterý rozhodli o zařazení dalších akcí přibližně za 100 milionů Kč. Mezi ně patří přestavba mateřské školy Resslova za 25 milionů Kč a zateplení základní školy Demlova, které bude stát do devíti milionů Kč. Na rekonstrukci světelné signalizace v ulicích Jiráskova, Zborovského a Fritzova padne 3,9 milionu.

Do příjmové části rozpočtu Jihlavy loni přiteklo 1,167 miliardy Kč, zhruba o 50 milionů více než se předpokládalo. Přispěly k tomu hlavně vyšší prodeje bytů a jiných nemovitostí. Daňové příjmy činily 593 milionů Kč a byly naopak o dvě procenta nižší. Výdaje města loni byly 1,097 miliardy Kč, v porovnání se schváleným rozpočtem byly nižší o sedm procent.

Rozpočet města, který zastupitelé schválili v polovině minulého prosince, má pro letošek celkové příjmy 756 milionů Kč a výdaje 1,167 miliardy Kč. Počítá se v něm s pokračováním investičních akcí za více než 400 milionů korun. Mezi největší patří stavba veřejného sportoviště pro lední sporty a budování nových pavilonů v zoo.