Nejen o infostánku si Deník popovídal s mluvčím Mojmírem Kolářem.

Proč jste se této aktivity zúčastnili?
Dlouhodobě spolupracujeme s městem Jihlava, které nás v této souvislosti oslovilo. Naše prezentace je určena pro obyvatele města, školy i naše zaměstnance. Chceme ukázat, že také firma naší velikosti se zapojuje do ekologických aktivit. Ochrana životního prostředí je totiž jednou z hodnot firmy Bosch Diesel.

Proč se infostánek jmenuje zrovna Žabí dům?
Žába je podle nás symbolem zdravé přírody. Tento nápad se žábami lidi opravdu zaujal. V rámci Žabího domu jsme chtěli prezentovat drobné projekty spojené s ochranou životního prostředí, které souhrnně označujeme jako Go Green. Například v loňském roce jich bylo kolem stovky, letos to bude podobné.

Co jste si pro návštěvníky infostánku připravili?
Lidé na příkladu různých typů žárovek nebo solárních panelů konkrétně vidí, jaký vliv na emise oxidu uhličitého má vysoká spotřeba energie. Nebo jsou tu ukázky konkrétních projektů, které ve firmě pomáhají snižovat spotřebu energie. Firmě se takto podařilo snížit spotřebu energie oproti roku 2007 o šestnáct procent. Lidé si také na šlapacím kole mohou vyzkoušet, jak náročná výroba energie je.

O co se lidé nejvíce zajímají?
Nejvíce se zajímají o konkrétní aktivity, které dělá firma pro ochranu životního prostředí a o ukázku solárních panelů. Zkušenosti ukázaly, že do ekologických aktivit se zapojuje zejména mladá generace.

Jaké další ekologické aktivity nyní plánujete?
Nyní připravujeme výsadbu stromů a zeleně v regionu Vysočiny, která se uskuteční během měsíce.

ZUZANA MUSILOVÁ