VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jihlavsko

31.1.2018

Štefánikovy kasárny jsou minulostí

Jihlava – Už jen pár zdí zbylo z bývalých Štefánikových kasáren. Bagry nakládají na nákladní auta tuny stavební suti.

31.1.2018

Brtnice usiluje o milion korun a titul Historické město roku 2017

Brtnice, Polná – V Kraji Vysočina je pouze jedno město, které se pyšní titulem Historické město roku. O získání tohoto celorepublikového titulu teď usiluje i Brtnice na Jihlavsku. Ta koncem ledna zvítězila v krajském kole a postoupila do celonárodního, kde na ní čeká třináct soupeřů.

31.1.2018

Kraj už zná budoucnost záchytky

Jihlava – Kraj Vysočina nakonec našel společnou řeč se Službami města Jihlavy (SMJ) a protialkoholní záchytná služba provozovatele měnit nebude. Bude ale potřeba rekonstruovat a možná přijde ke slovu i stěhování.

30.1.2018

Obnovu synagogy v Telči budou řešit vysokoškoláci

Telč – Zpracovat úvodní studii obnovy objektu telčské synagogy. Tak zní zadání úkolu, který čeká na mezinárodní týmy studentů.

30.1.2018

V Jihlavě padl o víkendu český rekord

Jihlava – Akce Vysočina v pohybu, která propagovala volnočasové aktivity v regionu, přinesla také zápis do České knihy rekordů.

30.1.2018

Blíží se den otevřených dveří na jihlavské VŠPJ

Jihlava – První únorový den Vysoká škola polytechnická Jihlava (VŠPJ) otevře své dveře veřejnosti. Zájemci o vysokoškolské studium se budou moct nejen dozvědět informace o nabízených studijních oborech přímo od studentů, ale také si zalézt na horolezecké stěně. Čtvrteční den se na VŠPJ totiž ponese pod heslem Nebojte se vejšky.

30.1.2018

Nejméně registrovaných partnerství je na Vysočině

Praha, Vysočina – Krajem, kde bylo uzavřeno nejméně registrovaných partnerství stejnopohlavních párů, je Vysočina. V České republice je možno tento svazek uzavírat od července 2006. Na Vysočině od toho okamžiku do konce roku 2017 registrované partnerství uzavřelo 46 párů.

30.1.2018

Trolejbusy by mohly jezdit až k branám Bosch Diesel

Jihlava – Trolejbusová síť by se mohla v krajském městě brzy rozšířit o pět a půl kilometru. Podle plánů radních by mohly trolejbusy v blízké budoucnosti jezdit až do pávovské průmyslové zóny.

30.1.2018

Nádraží se dočkají oprav. Vyvolených ale není mnoho

Vysočina - Čilý stavební ruch mohou letos očekávat cestující na vlakovém nádraží v Havlíčkově Brodě. Stavební práce ale zaznamenají cestující vlaky i v Horní Cerekvi na Pelhřimovsku na trati mezi Jihlavou a Jindřichovým Hradcem nebo v Bransouzích na trati mezi Jihlavou a Třebíčí.

29.1.2018

Nová interaktivní mapa vyhledá každý hrob

Jihlava – Vyhledat poslední místo odpočinku svých předků v krajském městě je zas o něco jednodušší. Radnice koncem ledna na svém webu totiž spustila novou interaktivní mapu dvou jihlavských hřbitovů. Díky ní se veřejnost snadno dostane k informacím.

29.1.2018

Respirační onemocnění jsou na sezonním maximu, v kraji je chřipka typu B

Vysočina – Ve čtvrtém kalendářním týdnu se na Vysočinu přiblížila chřipková epidemie. Nemocnost v kraji se sice nadále drží pod prahem epidemie a zůstává pod republikovým průměrem. Na druhé straně právě v minulém týdnu vystoupal počet akutních respiračních onemocnění na sezonní maximum, když na Vysočině a přibylo potvrzených případů pravé chřipky.

27.1.2018

Vysočina volila Miloše Zemana

Vysočina – Jedním z deseti krajů, kde Miloš Zeman zvítězil a obhájil tak svůj prezidentský mandát, byla Vysočina. Ve druhém kole prezidentských voleb dostal v našem kraji Miloš Zemana 163 267 hlasů, což představovalo 55,84 procent všech hlasujících. Staronového prezidenta tak v regionu podpořilo více lidí, než byl jeho celorepublikový průměr.

27.1.2018

OBRAZEM: Bioskop Kafe bar, to je jedinečná káva, pivo a limonády

Jihlava - Bioskop Kafe bar má od loňského roku nový kabát. Za radikální proměnou stojí dva kamarádi Jan Řehoř a Lukáš Rychtecký. Ani v nejmenším nelitují, že vzali kavárnu pod svá křídla.

27.1.2018

Jak jsme žili ve Stonařově na Jihlavsku

Stonařov /SERIÁL JAK JSME ŽILI  V ČESKOSLOVENSKU/- Městys Stonařov se může pyšnit bohatou historií, mezi jeho nejvýznamnější památky se řadí kostel svatého Václava s kapličkou a karnerem. Nachází se na velmi frekventované silnici první třídy. Silnice odjakživa dotvářela dějiny Stonařova jako hlavní spojnice mezi Prahou, nedalekou Jihlavou a Vídní.

26.1.2018

OBRAZEM: Prvovoliči v Malém Beranově byli šedesátníci

Malý Beranov – Ani v menších obcích se volební komise nenudí. V Malém Beranově již přišlo několik prvovoličů. Kuriózně to ale byli šedesátníci.

26.1.2018

Sedm z deseti rodin na Vysočině má internet

Vysočina – Počítač má k dispozici přes sedmdesát procent domácností na Vysočině. Počet připojení na internet je pak jen nepatrně nižší. Vyplývá to z pravidelného šetření Českého statistického úřadu.

26.1.2018

Začalo rozhodující kolo volby hlavy státu

Jihlavsko – Teď se rozhodne. Před pár minutami začalo druhé kolo letošních prezidentských voleb. K urnám na Jihlavsku už přišly stovky lidí.

26.1.2018

ON-LINE: Druhé kolo prezidentských voleb na Vysočině vyhrál Miloš Zeman

Vysočina - Na Vysočině je sečteno. V kraji zvítězil Miloš Zeman s 55,84 procenty, což představuje 163 267 hlasů. Jiří Drahoš získal 44,15 procent, tedy 129 080 hlasů. Volební účast byla o 4,5 procenta vyšší než v prvním kole a činila 71,51 procent.

26.1.2018

V jihlavském nákupním centru uvedou Festival volného času

Jihlava – Pro zájemce o sport a aktivní trávení volného času připravují na neděli 28. ledna v jihlavském nákupním centru City Park Festival volného času. Na místě se v ten den pokusí také o vytvoření nového českého rekordu s pinpongovými míčky.

26.1.2018

Morový průvod v Brtnici se dočkal ocenění

Brtnice - Historický morový průvod v Brtnici byl zapsán na národní Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury. Je čtvrtým tradičním kulturním prvkem Vysočiny vedle jemnického Barchanu, jihlavské Skřipácké muziky a Betlémské cesty v Třešti.

26.1.2018

Jak jsme žili v Československu. V pátek představíme Stonařov

Jihlavsko - V pátek 26. ledna pokračuje v tištěném Jihlavském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

26.1.2018

Je teplo, přesto se lyžovat dá

Jihlavsko – Sněhová nadílka v minulém týdnu potěšila lyžaře na Jihlavsku. Než se ale stačily rozjet vleky na většině sjezdovek v okrese, vystoupaly teploty zase nad nulu. Lyžovat lze na Šacberku, včera se rozjela lanovka v Lukách nad Jihlavou. Jinde se ale zatím stojí.

25.1.2018

Kraj zvýší dotace pro aktivní důchodce

Vysočina – Kraj Vysočina i letos podpoří Krajskou radu seniorů Kraje Vysočina.

25.1.2018

Na Vysočině škodí vydra, loni se přidal i bobr

Vysočina - Celkem šestasedmdesát žádostí o náhradu škody způsobené zvláště chráněnými druhy živočichů přijal loni kraj. Je to nejvyšší číslo od roku 2009.

25.1.2018

Miloš Zeman má hlavu, míní Zdeněk Burda ze Zbinoh

Zbinohy – Nejdrtivější vítězství - 70,83 procenta - na Jihlavsku v prvním kole prezidentských voleb zaznamenal současný prezident Miloš Zeman ve Zbinohách.

25.1.2018

Drahoše neznám, ale Zemana ano, říká Karel Vítů z Olšan

Olšany – V jižní části Jihlavského okresu se Jiří Drahoš těšil větší oblibě. V Olšanech vyhrál první kolo se 47,5 procenty hlasů, což bylo v okrese nejvíce.

25.1.2018

Nemocnice má nový laparoskopický trenažér

Jihlava – Zdravotníci Nemocnice Jihlava budou mít možnost zkoušet laparoskopické operace nanečisto. „Firma Promedica půjčí jihlavské nemocnici projektor a stolní laparoskopický trenažér,“ uvedl na tiskové konferenci Kraje Vysočina náměstek hejtmana Vladimír Novotný.

25.1.2018

Citypark bude testovat parkování hotelových hostů

Jihlava – Zatímco přes den je v parkingu jihlavského City Parku živo, v noci jsou tyto prostory uzavřené. To by se však brzy mohlo změnit.

25.1.2018

Kraj bude opravovat mosty

Vysočina – Kraj Vysočina plánuje letos zrekonstruovat zhruba dvacítku krajských mostů.

24.1.2018

Jihlavská nemocnice ušetří stovky tisíc i čas

Jihlava – Díky speciální softwarové aplikaci bude vyhledávání potenciálních infekcí u pacientů v Nemocnici Jihlava snadnější. Úspora času i peněz byla oceněna druhým místem v celorepublikové soutěži Bezpečná nemocnice.

24.1.2018

Jihlavská MHD zdarma od 65 let? Nejdříve letos v dubnu

Jihlava – Senioři nad 65 let se v nejbližších týdnech jízdného zdarma v jihlavské městské hromadné dopravě ještě nedočkají. Změnu musí nejprve schválit městské zastupitelstvo, a při nadcházejícím jednání 5. února tato otázka ještě na programu nebude.

23.1.2018

Prvňáci mají svá tabla! Představíme školáky ze ZŠ ve Vyskytné nad Jihlavou

Jihlavsko - Ve středu 10. ledna pokračuje v Jihlavském deníku nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím budeme představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

23.1.2018

K výročí republiky na Vysočině zasadí památné stromy

Vysočina – Umístění časové schránky v Třebíči, divadelní představení Hymna ve Žďáře nad Sázavou, hudební koncert v Havlíčkově Brodě, hromadné vyvěšování českých vlajek v Pelhřimově a například zážitková hra Urban game v Jihlavě.

23.1.2018

Uzavření Brněnského mostu. Nastane už brzy

Jihlava – Blíží se to. Oprava nového jihlavského Brněnského mostu (do provozu byl uveden v roce 1956), která si zřejmě od dubna vyžádá i jeho úplnou uzavírku, by měla začít koncem února. Rekonstrukce má trvat do listopadu.

22.1.2018

Vzpomenete si na ťukání?

Jihlava – Téměř stovku plně funkčních psacích strojů si mohou Jihlavané v rámci výstavy „Jak jsme kdysi ťukali“ prohlédnout v Muzeu Vysočiny Jihlava.

22.1.2018

Lyžovat se o víkendu dalo jen na Šacberku

Jihlavsko – Přestože venkovní vrstva sněhu o víkendu vypadala slibně, zimní sporty na Jihlavsku se stále daly provozovat jen omezeně. Ze čtyř sjezdovek byla plně v provozu pouze jedna, vlekaři se zasněžováním čekají na mrazivější počasí. Zabruslit si na krytém stadionu mohli lidé pouze v Jihlavě, a to po celý víkend. Další zimní stadion s podobnou možností je v Telči, kde ale v některých termínech bylo na ledě plno.

22.1.2018

Ples v Lukách se vydařil

Luka nad Jihlavou - V sobotu se na Jihlavsku uskutečnilo mnoho zajímavých plesů. Ples farnosti Luka a Sdružení Petrov v Lukách nad Jihlavou byl jedním z nich. O dobrou náladu nebyla nouze. 

21.1.2018

Vysočinská ČSSD chce za předsedu generála v záloze

Větrný Jeníkov - Brigádní generál v záloze Miroslav Krejčík získal nominaci vysočinské ČSSD na předsedu strany. Druhým nominovaným je bývalý předseda dolní komory Parlamentu Jan Hamáček. Naopak úplně bez stranické podpory zůstal vysočinský hejtman Jiří Běhounek, o kterém se také mluvilo jako o možném předsedovi ČSSD.

20.1.2018

Bílá stopa zve běžkaře ven

Jihlavsko – Sněhová nadílka může jen těšit běžkaře, kteří se již dnes mohou vydat do bílé stopy. Na Jihlavsku mají na výběr z několika strojově upravených tratí.

20.1.2018

Nemocnice Jihlava uspěla

Jihlava – V desátém ročníku odborné celostátní soutěže Bezpečná nemocnice skončila na druhém místě Nemocnice Jihlava.

20.1.2018

Útulky ve švech nepraskají, větší nápor se čeká až odrostou štěňata

Vysočina – Útulky plné nechtěných štěňat nebo polekaných psů, kteří svým pánům utekli při novoročních oslavách. Takové jsou obecně zažité představy o stavu útulků po Vánocích. Situace je ale zatím klidná. Útulky čekají přírůstky až v únoru nebo v březnu, kdy darovaná štěňátka odrostou.

19.1.2018

Příležitosti v zahraničí ukázal studentům veletrh

Jihlavsko – V krajském městě se tento týden konal Veletrh mezinárodních příležitostí, který do Jihlavy přilákal přes dvě stovky středoškoláků. Na veletrhu studenti hledali nejen inspiraci, ale i možnosti dalšího studia či brigád v zahraničí.

19.1.2018

Tříkrálová sbírka: Lidé na Jihlavsku byli opět štědří

Jihlavsko – S druhou lednovou nedělí skončila tradiční Tříkrálová sbírka také na Jihlavsku. Pracovníkům Oblastní charity Jihlava se do čtvrtka podařilo sečíst téměř polovinu pokladniček. Nejvíce peněz prozatím vybrali koledníci na Třešťsku.

18.1.2018

Po sněhové kalamitě jsou již sjízdné všechny silnice na Jihlavsku

Jihlava – Po úterní a středeční sněhové kalamitě byl během čtvrtečního odpoledne obnoven provoz na dálnici D1 i ve směru na Prahu. Sjízdné jsou už také díky lepšímu počasí všechny silnice prvních a nižších tříd na Jihlavsku.

18.1.2018

Jihlavané více třídí plasty. SMJ tak jezdí do ulic méně

Jihlava – Jihlavané a další obyvatelé v okolí Jihlavy vyprodukovali za loňský rok více komunálního odpadu než předloňský rok. Například bioodpadu Služby města Jihlavy (SMJ) odvezly o dvě stě tun více.

18.1.2018

Dálnice D1 v obou směrech po dopravní kalamitě už jede

Vysočina - Ve čtvrtek v poledne byl plně obnoven provoz na dálnici D1 i ve směru na Prahu.

18.1.2018

Raději nevyjíždějte, pokud nemusíte, varují policisté řidiče

Vysočina – Raději nenajíždět na dálnici D1 doporučují policisté řidičům na Vysočině.

18.1.2018

Parkování je v Jihlavě potíž, hlavně o víkendech

Jihlava – Parkování u Rodinného parku Robinson je o víkendech či o prázdninách problematické, zejména při špatném počasí. Městská policie tam jezdí a rozdává desítky pokut, situace se ale nelepší.

18.1.2018

Kampaň Zemana začala útokem na „vítače Drahoše“

/INFOGRAFIKA/ Až doteď to byly hlavně různé lži šířené anonymy na internetu. Nyní se však ostrá kampaň rozšiřuje formou inzerce i na stránky novin a billboardů.  Spolek Přátelé Miloše Zemana oficiálně zadal plošné inzeráty s heslem „Stop imigrantům a Drahošovi. Tato země je naše!“

17.1.2018

Z ulic Jihlavy budou letos mizet telefonní budky

Jihlava – Telefonní budky a veřejné telefony se zvolna v krajském městě stávají minulostí. Lidé z nich totiž už nevolají.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT