VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jihlavsko

9.8.2017

Práce na Měšínském mostu se protáhnou až do října

Jihlavsko – Řidiči budou muset počítat s uzavírkou, která potrvá až do podzimu.

9.8.2017

Provozovatele pošty v Mrákotíně nenašli a tak hledají dál

Mrákotín – Česká pošta stále marně hledá provozovatele na svou pobočku v Mrákotíně. U vchodu totiž už několik měsíců visí cedulka s výzvou na pronajímatele, nikdo na ní ale zatím nereagoval. Městys za chod pošty být zodpovědný nechce. Je to prý nevýhodné, ale o poštu také nechce přijít.

8.8.2017

Léto bez koruny nedalo šanci mladým se nudit

Jihlava – Celý červenec se ve Smetanových sadech v Jihlavě konala akce s názvem Léto bez koruny. Tu už potřetí pořádalo Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež (NDZM) Vrakbar Jihlava při Oblastní charitě Jihlava.

8.8.2017

Dobíjet auta zdarma mohou řidiči v Jihlavě

Jihlava – V nákupní zóně na ulici Romana Havelky v Jihlavě se v úterý 8. srpna otevřela nová dobíjecí stanice pro řidiče elektromobilů. Stanice ale už jela ve zkušebním provozu, takže si ji mohli v posledních několika týdnech řidiči elektromobilů vyzkoušet.

8.8.2017

Třešť si lámala zuby na gólmanovi Basíkovi

Třešť, Telč – Ačkoliv už I. A třídu hrají několikátý rok, tak skupina A je pro ně nová. Fotbalisté Telče a Třeště o víkendu čekala premiéra, která byla bodově okořeněná.

AKTUALIZOVÁNO
8.8.2017

Do jihlavského babyboxu někdo odložil chlapce

Jihlava – V pondělí 7. srpna se krátce po osmé hodině večer rozsvítilo světlo v jihlavském babyboxu. Někdo do něj uložil chlapce, kterému zatím v nemocnici říkají Martin.

7.8.2017

Školáci se naučí třídit odpad

Jihlavsko – Žáky mateřských škol a prvního stupně základních škol na Jihlavsku čekají díky kampani Čistý Kraj Vysočina přednášky o udržování čistoty životního prostředí a třídění odpadu.

6.8.2017

V neděli se městem šťastných lásek (ne)běhalo

Telč – Dojít si k lékaři nebo si vyzvednout léky v lékárně? Pro někoho naprosto běžná věc, pro někoho obrovský problém, a to obzvláště pro lidi nemocné a nemohoucí. Řešit tento problém se nyní rozhodlo sdružení Sdílení, které si vzalo za cíl vybrat peníze na auta pro doktory a zdravotní sestry domácí hospicové služby.

6.8.2017

Dračí loď doplula až do Hodic

Hodice - Plavba v dračí lodi, v pirátské lodi nebo v děravých neckách. Takový byl sedmý ročník oblíbené Neckyády v Hodicích, která se konala v sobotu po celé odpoledne.

6.8.2017

V zámecké zahradě připomínají historii telčského panství

Telč – Zámeckou zahradu Státního zámku v Telči zabrala výstava pod širým nebem. Návštěvníci si díky ní mohou lépe představit, jak v různých dobách fungovalo telčské panství. Vystaveny jsou nejen historické fotografie, ale i půdorysy staveb či portréty rodin.

5.8.2017

Sportovní zážitky jsou levné. Kluby chtějí mít plné tribuny

Vysočina – Kdo se chce bavit sportem, nemusí moc utratit. Stále totiž platí: Sport je hlavně zábava. Tak k tomu přistupují v podstatě všechny kluby na Vysočině, stejně jako pořadatelé velkých sportovních akcí typu Světový pohár nebo mistrovství světa. 

5.8.2017

Nádraží v Třešti zahalí pára

Třešť – Krátce po třetí hodině v neděli odpoledne přisupí na hlavní vlakové nádraží v Třešti parní lokomotiva. Součástí bohatého programu s názvem Léto s párou je i horolezecká stěna a tvořivé dílničky.

5.8.2017

Známé Aleje na Brtnicku mají nejistý osud

Jihlavsko - Lovecký zámeček Jestřebí, někdy také přeneseně podle sedmi průseků okolo nazývaný jako Aleje, nechal vybudovat v empírovém stylu nedaleko Stonařova roku 1817 kníže Eduardo z italského rodu Collaltů. V majetku rodu zámeček zůstal až do konfiskace na základě Benešových dekretů v roce 1945. Kulturní památkou byl prohlášen roku 1958.

5.8.2017

Bouchly dveře a vrzala podlaha, popsala zvláštní jevy průvodkyně na zámku

Telč – Za 123 červencových prohlídek ukázala krásy telčského zámku více než čtyřem tisícům lidí. Setkala se s Rusy, Američany nebo Australany. Čerstvá absolventka gymnázia Lucie Čechová z Telče letos už podruhé strávila půlku léta za zdmi renesanční budovy, zapsané na Seznam světového kulturního dědictví Unesco.

5.8.2017

O psí hotely na Vysočině je o prázdninách zájem

Vysočina – Zájem o psí hotely na Vysočině je přes letní měsíce velký. A to nejenom ze strany obyvatel kraje, ale třeba i cizinců.

4.8.2017

Zemřel dlouholetý ředitel Horáckého divadla Fila

Jihlava – V polovině tohoto týdne zemřel po těžké nemoci dlouholetý ředitel Horáckého divadla Josef Fila. „Zemřel v noci 2. srpna pouhý den po svých šestašedesátých narozeninách,“ uvedla mluvčí divadla Mirka Kvíčalová.

4.8.2017

Nutné opravy Horáckého zimního stadionu pomalu finišují

Jihlava – S příchodem srpna začaly přípravné zápasy nové hokejové sezony. Už příští týden se po několika měsících vrátí fanoušci do hlediště jihlavského stadionu, který během léta obsadili dělníci.

4.8.2017

Třicítka lidí bude stanovat v zoo

Jihlava - Na sobotu přichystala Zoo Jihlava bohatý program. V rámci programu budou moci návštěvníci soutěžit, pozorovat Slunce nebo v zoo dokonce přespat.

3.8.2017

Běh městem šťastných lásek, vodní hrátky v neckách i jízdy parním vlakem

Jihlavsko - Pestrou směsici akcí nabízí první srpnový víkend. Zamířit můžete na hodickou Neckyádu, parní léto v Telči a v Třešti, jihlavský festiválek Zborná volná nebo stálici mezi akcemi, kterou bezpochyby jsou Prázdniny v Telči. V rámci tohoto oblíbeného festivalu se nyní uskuteční i nedělení Běh městem šťastných lásek.

3.8.2017

V porodnici mají trojčátka

Jihlava – Sofie, Lilian a Ella. To jsou jména trojčátek, o které se teď stará personál jihlavské nemocnice. Převezeny sem byly z Prahy, kde se v červenci narodily.

3.8.2017

Lidé si mohou jít znovu zaplavat do bazénu

Jihlava – Pokud milovníci vodních radovánek upřednostňují spíše chlorem pročištěnou vodu a zázemí bazénu, mohou navštívit jihlavský bazén Evžena Rošického.

3.8.2017

Pásky zbaví ženy bolestí

Jihlava – Ženy, které mají poporodní bolesti zad nebo menstruační obtíže, si mohou nově v jihlavské nemocnici nechat opáskovat postižená místa pomocí tejpů. Jedná se o techniku, která vychází z kineziologie a ovlivňuje svaly.

3.8.2017

Rybníky jsou špinavé, může za to vysoká rybí obsádka

Vysočina – Vodních ploch s křišťálově čistou vodou na Vysočině valem ubývá. Může za to podle mínění ekologů především intenzivní chov ryb. Možným řešením je vymezení rybníků určených výhradně ke koupání, v nichž by byla zavedena změna hospodaření.

3.8.2017

Úlovky vracíme zpět, říká jeden ze zakladatelů rybářské značky

Telč – Rybářská vášeň je přivedla až k vyrábění prutů a vlastní značce. Třiadvacetiletí Marek Lupač a David Šoukal společně se sedmadvacetiletým Josefem Šoukalem z Telče brzy rozvíří vody rybářského trhu s kaprovými pruty.

3.8.2017

Popravené uctí minutou ticha

Jihlava – V neděli 6. srpna pořádá město Jihlava společně s jihlavskou pobočkou Konfederace politických vězňů setkání ke vzpomínce na oběti justičních vražd politických vězňů padesátých let, popravených ve věznici Krajského soudu v Jihlavě v letech 1950 až 1952.

2.8.2017

K výročí dostane viadukt nový nátěr a kolejnice

Jihlava – Nejen hluk vlaků projíždějících přes most, ale také nově prach a rámus během rekonstrukce. S tím vším musí počítat cyklisté a hlavně lidé, kteří bydlí nedaleko železničního mostu Pod Jánským kopečkem, kudy vede i jihlavská cyklostezka. Na kamenném železničním viaduktu totiž prochází velkou rekonstrukcí nosná ocelová konstrukce, po níž nepřetržitě jezdí vlaky.

2.8.2017

Mobily zatím prázdninové pohledy nevytlačily

Jihlava – Přestože se lidé mohou pochlubit výletem či dovolenou skrze fotkou poslanou přes mobil nebo sociální sítě, na pohlednice zatím nezanevřeli. Kupují si je buď na památku, jako suvenýr, nebo požádají také o známku, aby pohled mohli rovnou vhodit do poštovní schránky.

2.8.2017

Houpačka v krajině přináší hned dva požitky. Houpání a skvělý výhled

Vysočina 2. srpna – Nenásilné připomenutí přírodních krás a zajímavých míst v okolí nabízí okrajová tvůrčí skupina s případným názvem naOKRAJI.

2.8.2017

Památkám na Vysočině se daří, turisté se zde cítí bezpečně

Vysočina - Tropické teploty a výrazné výkyvy počasí. Strašák všech kastelánů správců památek a atrakcí. Jenže rozmary léta návštěvnost památek letos zatím nijak negativně neovlivnily. Spíš naopak.

2.8.2017

V Brtnici vyroste workoutové hřiště za půl milionu

Brtnice - Se svým projektem Vybudování nového sportoviště v městě Brtnici uspělo město Brtnice v grantovém programu Sportoviště 2017 vyhlášeném Krajem Vysočina.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení