VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jihlavsko

17.4.2018

Jihlava dá letos šest set tisíc na rekonstrukci hrobek

Jihlava - Jaké hrobky na ústředním hřbitově se letos dočkají rekonstrukce? V jakém stavu jsou hroby čestných občanů Jihlavy? A jak se na hřibově angažují jihlavští školáci?

17.4.2018

Nemocnice a stacionář, tam se podívají studenti

Jihlava – Do krajského města tento týden přijeli vysokoškoláci ze zahraničních univerzit. Spolu se studenty Vysoké školy polytechnické Jihlava (VŠPJ) navštěvují různé přednášky, workshopy, exkurze a společenské akce.

17.4.2018

Školky mají svá tabla! Představíme děti z MŠ Nevcehle

Jihlavsko - Ve středu 18. dubna najdete v Jihlavském deníku seriál Naše školka. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých školek z okresu.

17.4.2018

Radnice chce znát názory lidí na rozvoj dopravy

Jihlava – První úložiště kol v krajském městě, nebo parkovací dům v ulici Legionářů. Také k dalším rozpracovaným návrhům rozvoje dopravy v krajském městě se tento týden bude moct vyjádřit veřejnost. Své názory budou moct Jihlavané sdělit během workshopu, který je naplánovaný na třetí hodinu odpolední ve čtvrtek 19. dubna v jihlavském divadle DIOD.

17.4.2018

Škola v Heleníně nabídne o jeden obor méně

Jihlava – Na Střední uměleckoprůmyslové škole v Jihlavě – Heleníně se příští rok neotevře obor Arts management. Co bude dál, se zatím neví.

17.4.2018

Mladé modelky se ukázaly v Jihlavě

Jihlava – V krajském městě se v pondělí uskutečnil casting do prestižní modelingové soutěže. To může být pro mladé dívky brána do světa modelingu.

16.4.2018

Řidiči musí zpomalit. Most nad ulicí Romana Havelky prochází rekonstrukcí

Jihlava – Od pondělí je neprůjezdná cyklostezka pod dálničním přivaděčem v lokalitě v jihlavské ulici Romana Havelky poblíž Vodního ráje. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) tam totiž zahájilo opravu mostu dálničního přivaděče.

16.4.2018

Na jihlavský komín se opět vrátili čápi

Jihlava – Hnízdo na vysokém komíně v areálu Služeb města Jihlavy (SMJ) už zase není prázdné.

16.4.2018

Rektorem polytechniky bude dál Báča

Jihlava – Ve funkci rektora Vysoké školy polytechnické Jihlava bude pokračovat současný rektor Václav Báča. Minulý týden ho opět zvolil Akademický senát jihlavské vysoké školy.

15.4.2018

OBRAZEM: Nad Brtnicí denně krouží čápi

Jihlavsko – Čapí hnízdo na pivovarském komíně ve Stříteži nedaleko Jihlavy a také hnízdo na domě uprostřed Brtnického náměstí obsadili čápi. Ve Stonařově rovněž není čapí hnízdo prázdné. Jenom v krajském městě komín v areálu Služeb města Jihlavy (SMJ) už více než čtyři dny zeje prázdnotou.

15.4.2018

Studenti budou v ulicích Jihlavy nabízet knoflíky

Jihlava – Během třetího dubnového týdne budou procházet ulicemi krajského města studenti jihlavské Střední odborné školy sociální Matky Boží. Veřejnost si od nich bude moct nejen koupit barevné knoflíky, ale hlavně pomoct klientům jihlavského Krizového centra.

15.4.2018

Jsem vděčná, že se nám dostalo takového příkladu odvahy

Stará Říše /ROZHOVOR/– Dědeček Josef svých dvanáct dětí neposílal do školy a dostal za to pětidenní vězení. Tatínek Jan většinu života tvořil, a když jeho dílo chtěli odborníci zařadit do uměleckých encyklopedií, nestál o to. Maminku Karlu si dodnes v jednom kostele připomínají při každé pouti. Sourozenci Karla a Václav spolupracovali se zpěváky Richardem Müllerem a Petrem Bende.

14.4.2018

Jihlavská nemocnice chystá další Den zdraví

Jihlava – V jihlavské nemocnici se v úterý 17. dubna bude konat tradiční Den zdraví. Letošní novinkou budou fyzioterapeuti, kteří veřejnosti poradí, jak naložit s bolestí zad.

14.4.2018

Jihlavští gymnazisté finančně podporují rodiny v nouzi

Jihlava – Duhová kavárna, šachový turnaj, výtvarné dílny, koncerty kapel a školní akademie. Tak vypadala čtvrtá školní akademie Gymnázia Jihlava, která se uskutečnila ve čtvrtek 5. dubna. Studentům se navíc během odpoledne podařilo i vybrat 35 tisíc korun pro dobrou věc.

14.4.2018

První cesta na Hrad nevyšla. Monolit se rozlomil

Jihlavsko /SERIÁL JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - Miliony let ležel kvádr žuly vrostlý do granitového masivu pod Javořicí. V roce 1923 jej ze skály vydobyli kameničtí mistři z Mrákotína. Opracovaný obří monolit z materiálu, jemuž se pro jeho tvrdost a pevnost říká „věčný kámen“, byl slavnostně vztyčen 28. října 1928 jako Sloup svobody na III. nádvoří Pražského hradu. 

14.4.2018

Petrovický kostel se musí opravit co nejdříve

Petrovice - Na začátku loňského roku byly objeveny díry ve střeše kostela svatého Petra a Pavla v Petrovicích nedeleko Jihlavy. Celý rok zabrala administrativa a nyní může začít oprava.

13.4.2018

Citypark zdobí nablýskané motorky. Včetně pěti Indiánů

Jihlava – Legendární motocykly Indian, Harley Davidson a skútry Vespa si už jenom do neděle 15. dubna budou moct prohlédnout zájemci v jihlavském nákupním centru Citypark. Připraven tam je také fotokoutek s buggynami a čtyřkolkou.

13.4.2018

Přes zimu mají bezdomovci ze záchytky hotel

Jihlava – Za první tři měsíce letošního roku na jihlavské protialkoholní záchytné stanici se zaměstnanci starali především o lidi bez zaměstnání a bez domova. Na záchytce střízlivěla také například jedna matka na mateřské dovolené a šestnáctileté dítě.

12.4.2018

Jak jsme žili v Československu. Představíme cestu mrákotínského monolitu na Hrad

Jihlavsko – V pátek 13. dubna pokračuje v tištěném Jihlavském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

12.4.2018

Spolek připomene sochaře Šlezingera

Jihlava – Život sochaře a politického vězně Jaroslava Šlezingera příští týden veřejnosti připomene projekce dokumentárního snímku a beseda s režisérkou Veronikou Sunovou. Projekci v krajském městě připravuje Spolek pro starou Jihlavu.

12.4.2018

Obsazeno, hlásí letní tábory na Jihlavsku

Jihlavsko – Tradiční letní tábory ve stanech jsou nadále nejčastější.

12.4.2018

Sucho a kůrovec ničí lesopark Heulos

Jihlava – V třetím dubnovém týdnu bude muset jít k zemi přes třicet stromů, které rostou v jihlavském lesoparku Heulos. Napadl je totiž kůrovec.

12.4.2018

Malí zahradníci se v rámci kroužku starají o park

Jihlava – O květiny v jihlavském parku na náměstí Svobody letos poprvé začali pečovat školáci z nedaleké Scioškoly. Květiny nejen zasadili, ale také je budou chodit zalévat.

12.4.2018

Hlučné kostky nahradí stará tanková cesta

Jihlava – Za pár dní začnou opravy v jižní části krajského města. Hlučné kostky na Telečské ulici nahradí asfalt. Než se tak ale stane, budou řidiči jezdit po staré tankové cestě ve vojenském areálu.

12.4.2018

OBRAZEM: Jihlavskou prádelnu obsadili mladí filmaři

Jihlava – Žít si vlastní život, anebo kvůli rodině a penězům zůstat v práci, která ale vůbec nenaplňuje. Touto otázkou se trápí hlavní postava právě vznikajícího krátkometrážního snímku s názvem Devadesát stupňů. V jihlavské městské prádelně v Horním Kosově ho tento týden natáčí studenti druhého ročníku Filmové a televizní fakulty Akademie múzických umění v Praze (FAMU).

12.4.2018

Hnědé kontejnery budou stát v blízkosti chatek

Jihlava – V chatových a zahrádkářských oblastech krajského města o nadcházejícím víkendu přibudou kontejnery na biologicky rozložitelný odpad. Pracovníci Správy města Jihlavy (SMJ) je dovezou do osmi lokalit.

11.4.2018

OBRAZEM: Studenti hledají komparz pro svůj snímek

Jihlava – Od pondělí 8. dubna mají zaměstnanci jihlavské prádelny veselo. Spolu s nimi totiž do práce dochází i mladí studenti z pražské filmové katedry a tři profesionální herečky. Jihlavská prádelna se na čas stala filmovým místem.

11.4.2018

V Zoo se narodili tygříci

Jihlava – Vzácný odchov. Na konci března se v jihlavské zoo narodila mláďata tygra sumaterského. Jejich matka, samice Činta, je nekorunovanou královnou Zoo Jihlava, jméno jí dal její kmotr, zpěvák Tomáš Klus.

11.4.2018

OBRAZEM: Jihlavané chtějí zdravě stárnout a lepší prostředí

Jihlava – Téměř stovka lidí si našla ve středu 4. dubna čas a přišla do jihlavského divadla DIOD debatovat nad lepším zdravým životním stylem v krajském městě.

11.4.2018

Stromy jdou k zemi, kůrovec brzy vyletí

Vysočina – Lesy na Vysočině se kácí ve velkém. Jsou napadené kůrovcem, který v druhé polovině dubna vylétne na další stromy. Napadené stromy se musí nejpozději v těchto dnech dostat z lesa.

11.4.2018

Nezaměstnanost nadále klesala

Vysočina – Nezaměstnanost v březnu opět klesala, na Vysočině se dostala o jednu desetinu pod celorepublikový průměr na 3,4 procenta.

11.4.2018

Jihlava bude mít možnost regulovat pouliční umělce

Jihlava – Krajské město bude mít možnost usměrňovat nejrůznější osoby, které poskytují Jihlavanům hudební zážitek přímo v ulicích.

10.4.2018

Senátor se bude na Jihlavsku setkávat s veřejností

Polná – Senátor Miloš Vystrčil (ODS) zahájí v úterý 11. dubna v Polné své každoroční jarní debaty s veřejností.

10.4.2018

Z křižovatky smrti je teď jedno velké staveniště

Markvartice – V jedno velké staveniště se po Velikonocích proměnila nebezpečná křižovatka Kasárna u Markvartic, která je místem častých dopravních nehod, i těch tragických. Z křížení dvou silnic prvních tříd se totiž do zimy stane kruhový objezd. Místo na trase, kudy se jezdí na dovolenou k moři nebo z jihu Čech na jih Moravy, konečně přestane být postrachem řidičů. A na nechvalně proslulém úseku tak už bude mnohem bezpečněji.

9.4.2018

Zimní údržba letos stála Jihlavu 8 milionů korun

Jihlava – Téměř devět set tun soli, více než čtyři sta tun drti, tři sta tun písku a přes sto tisíc litrů solanky. Pracovníci Služeb města Jihlavy (SMJ) tento týden zveřejnili finální čísla spotřebovaného posypového materiálu, který během zimní údržby spotřebovali v krajském městě.

8.4.2018

Na Šacberku ukončili sezonu

Jihlava – Konec zimy. Ski arál Šacberk v Jihlavě – Zborné ukončil v neděli osmého dubna sezonu. Byl na Vysočině poslední, kde ještě bylo možné lyžovat.

8.4.2018

Ochránci přírody hledali jaro

Jihlava – Našli jaro. Do sobotní celostátní akce Hledání jara se zapojili i mladí ochránci přírody z Jihlavy.

8.4.2018

Za dva miliony se opraví desítka domů v centru

Jihlava – Nárůst o dva miliony. Loni Jihlava nevyužila ani korunu z dotací na regeneraci městské památkové rezervace, letos dostane dva miliony. Finance použije na opravu desítky domů v centru.

8.4.2018

Stovka maminek koupila nové oblečení na bazárku

Velký Beranov – O víkendu se uskutečnil již tradiční Beranovský bazárek. Desítky maminek si tam navzájem prodávaly oblečení pro své děti.

8.4.2018

Na dálnici D1 se po noční uzavírce opět vrátil provoz

Vysočina - Na dálnici D1 se po noční uzavírce, ke které došlo kvůli bourání dvou úzkých nadjezdů, vše postupně vrací do starých kolejí. 

8.4.2018

Kamila Moučková slaví devadesátiny

Jihlavsko – V neděli slaví devadesáté narozeniny známá rozhlasová a televizní hlasatelka Kamila Moučková. S jihlavským okresem je silně spjatá.

7.4.2018

Dukla Jihlava podpoří nemocnice v kraji

Vysočina – Každá z pěti nemocnic v kraji dostane od hokejového klubu HC Dukla Jihlava dvanáct tisíc korun. Použít je může dle svých potřeb.

7.4.2018

Jak jsme žili v Hrbově na Jihlavsku

Hrbov /SERIÁL JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - Tenkrát se prostřednictvím snímků z archivu Jana Prchala podíváme do Hrbova, místní části Polné.

7.4.2018

Pokud lávka za City Parkem zůstane, tak betonová

Jihlava – Beton, nebo nic. Jihlavská radnice už nechce investovat desítky tisíc ročně do udržování dřevěné lávky pro pěší ve vlhkém prostředí za City Parkem.

6.4.2018

Ochránci přírody budou společně hledat znaky jara

Jihlava – Asi na sedmikilometrovou procházku se v sobotu 7. dubna ráno společně vydají členové z Českého svazu ochránců přírody spolu s dalšími zájemci. Sraz mají naplánovaný na devátou hodinu ranní u Hellerova rybníka v jihlavské části Dolina.

6.4.2018

Dukla Jihlava podpoří darem nemocnice

Vysočina - Každá z pěti nemocnic Kraje Vysočina dostane od Dukly Jihlava finanční dar ve výši 12 tisíc korun. Vedení klubu tak rozdělí polovinu výtěžku z únorové aukce alternativních dresů. Druhá část výdělku z prodeje bíle laděných dresů, ve kterých hráči A týmu odehráli domácí zápas proti Vítkovicím a pět venkovních duelů, zůstává klubu.

6.4.2018

Na Šacberku se opět rozjede vlek

Jihlava – Na sjezdovce v Jihlavě-Zborné si zájemci budou moct užít poslední lyžařský víkend. Po úterním přerušením provozu se tam totiž opět rozjede vlek.

6.4.2018

Jihlavská geriatrie má příjemnější pokoje

Jihlava – Nemocnice Jihlava nabídne pacientům příjemnější prostředí. Na dvou pokojích oddělení geriatrické a následné péče je nové posezení pro návštěvy, barevné povlečení a nová tapeta.

5.4.2018

Jak jsme žili v Československu. Představíme Hrbov

Jihlavsko – V pátek 6. dubna pokračuje v tištěném Jihlavském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

5.4.2018

Odpadky z přírody opět vysbírají dobrovolníci

Jihlavsko – Základní školy, charita, ale i úředníci z magistrátu a radní Kraje Vysočina. S druhým dubnovým týdnem začnou mizet nejen z ulic a parků krajského města pohozené odpadky. Tradiční a osvětová akce Čistá Vysočina se bude letos konat už podesáté.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT