VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jihlavsko

6.3.2018

Komíny potřebují pravidelnou péči

Jihlavsko – I během letošní zimy řešili hasiči na Jihlavsku situace, kdy se vznítily saze v komínech. To bývá velmi nebezpečné, přitom lze podobným potížím snadno předcházet.

6.3.2018

V Brtnici může veřejnost žádat o dotace na opravu domů

Brtnice – Brtnická radnice s začátkem března začala veřejnosti nabízet finanční pomoc na rekonstrukci domů. Lidé mohou žádat o dotaci na výměnu oken, dveří, střešní krytiny či na obnovu střešní fasády.

6.3.2018

Bez zubaře nebudou v Batelově dlouho

Batelov – K poslednímu únorovému dni ukončila činnost zubní ordinace v Batelově. Občané městyse jsou nyní bez zubaře.

6.3.2018

Na Vysočině přibylo nehod i zraněných

Vysočina – Pondělní tragická havárie znamenala již třetí oběť dopravních nehod na Vysočině od začátku letošního roku. Statistiky jsou tristní.

5.3.2018

Do každé fotky se snažím vložit příběh, říká jihlavský fotograf Lukáš Vrábel

Jihlava - Nejraději fotím příběhy a emoce. A je jedno, jestli je zrovna na snímku slečna, novomanželský pár, talíř s dobrým jídlem, scenérie s horami anebo produkt. Tak popisuje svoji práci jihlavský fotograf Lukáš "Kenji" Vrábel.

5.3.2018

Silnice jsou velmi kluzké, varuje policie

Jihlavsko – Policie varuje před namrzlými a kluzkými silnicemi. Je nezbytné, aby řidiči přizpůsobili těmto podmínkám rychlost.

5.3.2018

Seniorkám z Hodic to tančí už deset let

Hodice – Deset let, třináct různých kostýmů a jedenaosmdesát vystoupení, tak by se dala ve zkratce shrnout historie tanečního souboru Hodické kočky. Věk třinácti členek se po sečtení blíží k devíti stovkám, to ale seniorkám nebrání v aktivitě a pravidelném secvičování nových tanců.

5.3.2018

Kamenice připravila i letos kulturní březen

Kamenice u Jihlavy – Stejně jako v předchozích letech, i letos městys Kamenice u Jihlavy připravil na měsíc březen bohatý kulturní program.

4.3.2018

Jednou se chci z Anglie vrátit domů, říká česká studentka

Jihlavsko – Odjakživa měla slabost pro Velkou Británii. Fascinoval ji jazyk, kultura i historie a týdenní výlet nestačil. I proto se devatenáctiletá Lucie Čechová z Jihlavska rozhodla studovat vysokou školu v Británii, konkrétně zvolila Northumbrijskou univerzitu v Newcastlu nedaleko skotských hranic. Studentka, která úspěšné zvládla první semestr, si tak splnila svůj velký sen.

4.3.2018

Ve Velkém Beranově odbahní rybník

Velký Beranov – Již téměř rok má Velký Beranov připravenou dokumentaci k revitalizaci a odbahnění rybníka Nutlíz. „Připraven je rovněž polohopis a mapový podklad rybníka. Chybí jenom některá příslušná stanoviska dotčených orgánů ke stavebnímu povolení,“ dodal starosta obce Jan Plevčík.

4.3.2018

Omezujte odpad, zní z jihlavské radnice

Jihlava – Magistrát krajského města se snaží apelovat na Jihlavany, aby omezovali produkci odpadů. Přidává i konkrétní tipy, jak na to.

3.3.2018

Na fotbalovém hřišti vznikla ledová plocha

Malý Beranov  - I letos se během zimy proměnilo fotbalové hřiště v Malém Beranově v kluziště.

3.3.2018

Jak jsme žili v Československu. Podívejte se s námi do Zhoře

Jihlavsko - V Jihlavském deníku pokračuje nový seriál, který prostřednictvím archivních snímků ukazuje historii obcí na Jihlavsku. Tentokrát si představujeme Zhoř.

3.3.2018

Hasiči v Kamenici budou mít opravenou zbrojnici

Kamenice u Jihlavy – Už letos se Sbor dobrovolných hasičů (SDH) Kamenice dočká zrekonstruované zbrojnice. Byl nejvyšší čas, do garáží totiž při dešti zatékalo.

2.3.2018

OBRAZEM: Jsou mrazy, bagry i práce se zastavily

Luka nad Jihlavou - V mrazu nepracují. V Bítovčicích nedaleko Luk nad Jihlavou začala před pár měsíci výstavba stokové sítě a novostavba čistírny odpadních vod. Podílí se na ní tři firmy. Stavební technika však nyní už pár dní stojí.

2.3.2018

Do opravy Brněnského mostu zbývají jen týdny

Jihlava – Necelý měsíc dělí Jihlavu od prvního dubna. To dojde k uzavření Brněnského mostu. Magistrát zveřejnil objízdné trasy, zejména řidiči kamionů nebudou v lehké situaci.

1.3.2018

Jak jsme žili v Československu. V pátek se podíváme do Zhoře

Jihlavsko – V pátek 2. března pokračuje v tištěném Jihlavském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

1.3.2018

Lesní zvěř v mrazech více strádá. Myslivci mají pohotovost

Jihlavsko – Teploty v noci atakují minus dvacet stupňů a i když nejsou metrové závěje, není lesní zvěř v jednoduché situaci.

28.2.2018

Policisté již nemusí mít maturitu

Vysočina – Náborový příspěvek pětasedmdesát tisíc korun by měl nalákat nové policisty. Od prvního ledna letošního roku není ani povinná maturita.

28.2.2018

Školáci si užívají volna na stěně

Jihlava - Asi třicetičlenná skupinka dětí si v úterý dopoledne mohla vyzkoušet, jaké to je být lezcem. Děti překonávaly nejen výšku, ale také se učily navzájem se jistit.

28.2.2018

Studenti Vošky opět soutěží ve vytváření vzdělávacích videí

Jihlava – Jak naučit slepého člověka čistit si zuby nebo se najíst. Nejen taková vzdělávací videa natáčí studenti jihlavské soukromé vyšší odborné školy sociální. I v tomto roce budou tato dvouminutová videa natočená na telefon posílat do evropské soutěže.

27.2.2018

V Třešti chtěli mít kluziště, nevyšlo to

Jihlavsko – Po dvaceti letech chtělo vedení třešťské radnice vrátit na bývalý zimní stadion led. Radost to měla být především pro děti, které mají tento týden jarní prázdniny. Kvůli tmavému povrchu dopravního hřiště se to však nepovedlo.

27.2.2018

Školky mají svá tabla! Představíme děti z MŠ v Nové Říši

Jihlavsko - Ve středu 28. února najdete v Jihlavském deníku nový seriál Naše školka. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých školek z okresu.

27.2.2018

V průmyslovém parku bude bezpečněji

Jihlava – Radnice přišla na způsob, jak využít peníze původně alokované na lávku přes lesopark Heulos. Použije je v průmyslovém parku v Hruškových Dvorech zejména na budování chodníků.

26.2.2018

Úspěšný student Matěj Ságl z Kamenice dostal ocenění

Kamenice u Jihlavy – Matěj Ságl z Kamenice u Jihlavy se stal na konci loňského roku vítězem celostátního kola Logické olympiády.

26.2.2018

Demolici už nic nezabrání. První telčský hotel jde pomalu k zemi

Telč – Na začátku února nabylo právní moci rozhodnutí ministerstva kultury, že secesní budova bývalého hotelu Na Růžku v Telči nebude prohlášena za kulturní památku.

25.2.2018

Fyzických napadení na Jihlavsku přibylo

Jihlava – Policejní komisař zahájil trestní stíhání mladíka z Jihlavy, který napadl a zranil stejně starého muže.

25.2.2018

U Lovětína čaruje mráz více než dvacet let

Lovětín - Oblíbená zastávka turistů i výlet pro běžkaře. U Lovětína na Jihlavsku, se za mrazivého počasí nachází unikátní ledopád.

25.2.2018

Náročný, ale ohromující. Hodnotí bývalá jihlavská studentka Oxford

Jihlavsko – Tereza Maláčová z Jihlavska strávila svůj první půlrok na prestižní britské univerzitě Oxford, kam zamířila po maturitě na jihlavském gymnáziu. „První trimestr byl náročný, zároveň jsem ale celou dobu byla ohromená. Jen žit v centru Oxfordu je zážitek,“ zhodnotila studentka, která je zatím se svými výsledky spokojená.

25.2.2018

GDPR: Nutná ochrana dat nebo likvidační strašák?

Vysočina - GDPR je nařízením Evropského parlamentu a Rady EU. Má zlepšit způsoby uchovávání dat a nakládání s nimi. Novinka postihne skutečně každého. Nařízení, které schválila Evropská unie, u nás začne platit 25. května. Správci a zřizovatelé budou muset dokládat, jak svěřená data chrání. Sankce za porušení nařízení mají být likvidační.

25.2.2018

Posudek na střechu stadionu vyjde na 440 tisíc

Jihlava – Čtyři sta čtyřicet tisíc. To je cena, kolik bude jihlavskou radnici stát nový posudek na životnost střechy Horáckého zimního stadionu.

24.2.2018

Štěpnický rybník se v březnu dočká vody

Telč - Štěpnický rybník, jedna z největších vodních ploch v centru Telče, by se měla do konce března konečně dočkat vody a ryb. Rybník je bez vody už od října roku 2016.

24.2.2018

Za nalezení fenky Viky vypsali majitelé odměnu

Jihlavsko - Je to už více jak dvacet dní, co utekla pětiletá fenka Viky.

24.2.2018

Jak jsme žili v Urbanově

Urbanov /SERIÁL - JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - Tentokrát se podíváme do Urbanova na Jihlavsku. Dobové snímky ukazují například výstavbu vývařovny pro sto dětí, ze které se nakonec stal kulturní dům.

24.2.2018

Most přes dálniční přivaděč čeká rekonstrukce

Jihlava – Dopravu v krajském městě čeká letos tvrdá zkouška. Mimo jiné se bude rekonstruovat také most nad dálničním přivaděčem v místní části Jihlava-Pávov.

23.2.2018

Vlčice, která prchla ze zoo, je zpátky

Jihlava – Ze zajištěného výběhu jihlavské zoologické zahrady v pátek odpoledne utekla samice vlka iberského. Pracovníci zoo ji našli na jihlavském Královském vršku. 

23.2.2018

Luk od dědečka s láskou opatruji dodnes, říká vyznavačka cosplay z Jihlavy

Jihlava – Dali by se spočítat na prstech jedné ruky. Fanoušků netradičního koníčku s názvem cosplay totiž na Vysočině moc není. Věnuje se mu ale studentka Naensi alias Saša Blažková z Jihlavy. O tom, jak jí ze začátku s výrobou kostýmů pomáhala rodina včetně šikovného dědečka, na čem teď pracuje a proč své zálibě věnuje tolik času, se dozvíte v následujícím rozhovoru.

23.2.2018

Přednáška přiblíží archeologický výzkum

Jihlava – V Malovaném sále Muzea Vysočiny Jihlava se příští týden zájemci budou moct dozvědět o historii archeologických nálezů v krajském městě.

22.2.2018

Dětské domovy získaly peníze navíc na podporu dětí

Jihlava – Řidičské průkazy, letní tábory ale i podpora ve vzdělání či různorodé volnočasové aktivity. Nejen na tyto aktivity žádaly vysočinské dětské domovy finance od nadačního fondu Albert. Včera si z Jihlavy šest domovů z Vysočiny odvezlo dohromady více než čtvrt milionu korun.

22.2.2018

Jihlava připravuje inteligentní zastávky MHD

Jihlava – Další krok ke zvýšení atraktivity městské hromadné dopravy (MHD) chystá letos Jihlava. Ve městě se objeví takzvané inteligentní zastávky.

22.2.2018

Turisté budou slavit, i v Jihlavě

Jihlava – Významné jubileum letos čeká Klub českých turistů v Jihlavě. Sto třicet let od svého vzniku turisté oslaví komentovanými prohlídkami a naučnými trasami v okolí krajského města.

22.2.2018

Jak jsme žili v Československu. V pátek představíme Urbanov

Jihlavsko - V pátek 23. února pokračuje v tištěném Jihlavském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

22.2.2018

Chřipková epidemie zasáhla dopravní podnik

Jihlava – Chřipková epidemie v těchto dnech sužuje Dopravní podnik města Jihlavy (DMPJ). Nemocní jsou řidiči a omezený je také provoz předprodeje jízdenek na radnici.

22.2.2018

Ne průmysl, ale doprava a domácí topeniště otravují vzduch

Jihlava – Magistrát krajského města Vysočiny i nadále monitoruje kvalitu ovzduší v Jihlavě. Aktuálně zveřejnil výsledky za loňský rok, které jsou pozitivní.

21.2.2018

Telefonních budek je stále méně, úplně ale nezmizí

Vysočina – O další tři méně. Jihlava letos plánuje během prvního půlroku zrušit další telefonní automaty. I tak jich ale bude mít dvakrát více než Třebíč, která je v kraji druhá. Další města jich mají ještě méně.

21.2.2018

Oprava hradu se dá zvládnout i za provozu

Doupě – Kastelánka Kateřina Rozinková z hradu Roštejn si předsevzala nesnadný úkol. Projekt s názvem Hrad Roštejn – Zpřístupnění nových expozic vloni získal dotaci téměř sedmdesát milionů korun z evropských fondů.

21.2.2018

Mezi ztracenými věcmi jsou i sbalené kufry na dovolenou

Jihlavsko – Klíče anebo mobily. O tyto předměty nejčastěji přichází lidé na Jihlavsku. Ztrácejí je v ulicích, městské hromadné dopravě, ale i v šatnách fitness center. V jednom jihlavském fitcentru dokonce měsíc ležel ztracený pánský snubní prsten. Za ztrátou většinou stojí nepozornost.

20.2.2018

Děti v Kalištích mají o týden delší jarní prázdniny

Kaliště – Blížící se jarní prázdniny si o týden prodlouží i děti z mateřské školy v Kalištích na Jihlavsku. Od pondělí 19. února je totiž jejich mateřinka uzavřená z důvodu chřipky. Do školky se děti budou moct vrátit až 5. března. 

20.2.2018

Školky mají svá tabla! Představíme děti z MŠ Hodice

Jihlavsko - Ve středu 21. února najdete v Jihlavském deníku nový seriál Naše školka. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých školek z okresu.

20.2.2018

Některá partnerská města opouští Jihlavsko

Jihlavsko – Přeshraniční partnerství funguje i v případě měst na Jihlavsku. Ne vždy ale probíhá aktivně a tak někde prostě skončí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT