VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jihlavsko

30.5.2018

OBRAZEM: Senioři si s deváťáky poměřili své kuchařské dovednosti

Telč - Ve cvičné jídelně telčské Základní školy Masarykova bylo v úterý 29. května dopoledne rušno. Dva týmy deváťáků a jeden tým telčských seniorů se tam utkaly ve vaření.

30.5.2018

Seniorka: Bylo by smutné, kdybychom vyhráli my

Telč – Vynikající těstoviny se špenátovou omáčkou a s krůtím masem, nadýchané lívanečky s ovocem a se zakysanou smetanou a také slabounké palačinky jako od babičky. Úterní dopoledne bylo zážitkem nejen pro hodnotící komisi, ale i pro tři telčské seniory.

30.5.2018

Příměstský muzejní tábor má poslední volná místa

Jihlava – Muzeum Vysočiny Jihlava nedávno vypsalo možnost přihlásit se na příměstský tábor, který se o prázdninách uskuteční na netradičním místě.

30.5.2018

Senioři se dozvěděli, jak funguje propaganda

Jihlava – Číst mezi řádky, hledat více zdrojů a spoléhat se na data. Přesně tak mohou nejen senioři odhalit falešnou zprávu.

29.5.2018

Letnění se podařilo, na Jihlavsku je nový žabník

Jersín – Tisíce pulců a stovka dospělých žab plave v současné době v rybníku V seči u Jersína na Jihlavsku. Po roce se do rybníku vrátila nejen voda, ale i život.

28.5.2018

V červnu se začne stavět parkoviště i cyklostezka

Jihlava – Řidiči by měli zpozornět. Během června totiž začnou ve městě stavební práce, které na několik měsíců omezí dopravu ve dvou lokalitách. Bude se to týkat parkoviště u hřbitova a Sokolovské ulice na Bedřichově.

28.5.2018

Andrej Babiš a vláda dorazili do Jihlavy

Jihlava – Po desáté hodině dopolední dorazil autobus s premiérem Andrejem Babišem a dalšími členy vlády do krajského města. První jejich zastávkou bylo jihlavské letiště Henčov, kde se už několik let snaží vedení Kraje Vysočina ve spolupráci s jihlavskou radnicí vybudovat zpevněnou dráhu.

28.5.2018

V Bráně Matky Boží bude přes léto interaktivní herna

Jihlava – Pojďte děti, budeme si hrát. Velká interaktivní herna pro děti i dospělé se v pátek otevře v bráně Matky Boží v Jihlavě.

28.5.2018

Jihlavu v pondělí navštíví premiér Babiš

Jihlava – Předseda vlády Andrej Babiš navštíví v pondělí 28. května spolu dalšími členy vlády Kraj Vysočina.

27.5.2018

Senioři se dozví, jak se bránit falešným zprávám

Jihlava – Falešné zprávy jsou problém. Zatímco jiní se nad nimi jen pousmějí, důvěřiví senioři často podobným textům věří. Tento stav chce změnit pondělní beseda.

27.5.2018

V soutěži se stavebnicí se školáci z Jihlavska neztratili

Jihlavsko – Kraj Vysočina vyhodnotil výsledky krajské soutěže Stavíme z Rota. Byla určena pro žáky prvních až třetích ročníků základních škol. V soutěži dětí z druhých ročníků uspěla ZŠ Polná, mezi třeťáky se umístili žáci ZŠ Třešť.

27.5.2018

Příští týden začnou kamery měřit rychlost na dálnici u Jihlavy

Jihlava – Radarové měření rychlosti v opravovaném úseku dálnice mezi Jihlavou a Velkým Beranovem mělo být spuštěno už minulý rok v červnu. Nakonec k tomu dochází o rok později.

27.5.2018

V Lukách nad Jihlavou se sjely veteránské vozy

Luka nad Jihlavou – V sobotu 26. května se v Lukách nad Jihlavou opět po roce sešli majitelé historických vozidel i se svými stroji. Nutno dodat, že často udržovanými ve skvělé kondici.

26.5.2018

Jihlavská zoo by se mohla rozrůst o nový prostor

Jihlava – Do areálu oděvní firmy Modeta v těsné blízkosti jihlavské zoologické zahrady by se v budoucnu mohla nastěhovat zvířata. Místo by tam našli nejen vodní živočichové, ale také například drápkaté opičky.

26.5.2018

V Krahulčí u Telče roste pětice stromů svobody

Krahulčí – Děti ze základní školy v Krahulčí se zapojily do celostátního projektu Stromy svobody. V rámci něj měly za úkol pátrat v jejich obci po lípách, které byly v minulosti vysázeny v rámci oslav svobody a demokracie.

26.5.2018

Noc kostelů zpřístupnila nové prostory v Brtnici i na Roštejně

Jihlavsko – Na Noc kostelů se veřejnosti na Jihlavsku zpřístupnil kostel v Brtnici nebo také kaple u hradu Roštejna. Do akce se zapojila třináctka kostelů z celého okresu.

26.5.2018

Archeologové našli v Jihlavě hornické stopy ze středověku

Jihlava – Už druhým měsícem v krajském městě bádá tým archeologů. Za cíl mají do června prozkoumat území v ulici Na Dolech, kde potom vyroste nová mateřská školka. Našli už například zahloubený suterén hornického obydlí ze 13. století.

26.5.2018

Knihy zdarma zpříjemní cesty Jihlavanů vlakem

Jihlava – Čtení do vlaku. A nejen tam. Jihlava v rámci ekologického chování nabídne opětovné využití starších knih. Veřejnosti budou k dispozici na hlavním vlakovém nádraží.

25.5.2018

Budu mít o čem vyprávět svým vnoučatům, směje se miss Libuše Dvořáková

Dolní Cerekev – O tom, že královnou krásy se můžete stát i s nějakým tím kilem navíc, moc dobře ví třiatřicetiletá Libuše Dvořáková z Dolní Cerekve. Před nedávnem se jí totiž podařilo vyhrát zavedenou Miss Prima křivky. Zkušenosti ze světa šoubyznysu před několika lety sbírala také v soutěži Souboj nevěst. To ale není vše. Jako plus size modelka se po přehlídkových molech prochází už od svých sedmnácti.

25.5.2018

Vysočinu sužuje sucho, bouřkám navzdory

Vysočina – Vysočinu zasáhly v posledních dnech vydatné bouřky. Byly potřeba, kraj se totiž dlouhodobě potýká se suchem.

25.5.2018

Děti na telčském náměstí ukážou zájmové kroužky

Telč – Na telčském náměstí Zachariáše z Hradce se v sobotu 26. května odpoledne představí děti z tamního domu dětí a mládeže (DDM). Na velkém jevišti před budovou školy budou nejen tančit, ale i cvičit.

25.5.2018

Obce musí připravit strategii sportu. Často o tom ale neví

Jihlavsko – Do konce června musí mít všechny obce v Česku plán rozvoje sportu pro své území. Tato povinnost platí nejen pro města, ale i pro malé vesničky, kde sport příliš nežije.

24.5.2018

Jak jsme žili v Československu. Představíme Dobronín

Jihlavsko – V pátek 25. května pokračuje v tištěném Jihlavském deníku seriál Jak jsme žili v Československu.

24.5.2018

Hrad Roštejn se otevře veřejnosti. Ukáže i nepřístupná místa

Doupě – Nově zrekonstruovaná kaple svatého Eustacha hradu Roštejn na Jihlavsku se v pátek 25. května poprvé otevře veřejnosti při příležitosti Noci kostelů. Navíc druhý den dopoledne si zájemci budou moct po dlouhé době hrad prohlédnout. Průvodce je zavede do míst, kam veřejnost běžně nesmí.

24.5.2018

Část Brněnského mostu visí ve vzduchu

Jihlava - Jihlavský Brněnský most má už za sebou více než měsíc intenzivní modernizace. V současné době stavba vypadá tak, že nad základnou vozovky již několikátým dnem visí ve vzduchu prostřední mostní pole, které váží 705 tun.

24.5.2018

Jihlavští studenti postavili novou Národní knihovnu

Jihlava – Hotovo. Studenti Střední školy stavební Jihlava představili svůj návrh Národní knihovny ČR. Jedná se o účast v celostátní soutěži Stavby z vlnité lepenky a o postup do finále se uchází dvaatřicet modelů. 

24.5.2018

Nejdéle existující český sbor zazpívá v Třešti

Třešť – Skladby Leoše Janáčka, Bedřicha Smetany a současného skladatele Zdeňka Pololáníka zazní v sobotu 26. května od 19 hodin v kostele svaté Kateřiny v Třešti. Zazpívá je tam Brněnský filharmonický sbor Beseda brněnská.

24.5.2018

Jihlavu a Telč navštívili ukrajinští vysokoškoláci

Jihlavsko – V polovině května do krajského města přijeli vysokoškoláci z Užhorodské národní univerzity. Spolu s jihlavskými studenty v rámci workshopů hledali společné rysy a odlišnosti Vysočiny a Zakarpatské Ukrajiny.

24.5.2018

Autobus či kamion? Lidé mohli řídit obojí

Jihlava – Dlouhá fronta zájemců o zkoušku řízení kamionu nebo autobusu čekala minulý týden v sobotu v jihlavském areálu dopravní firmy ICOM transport. Konal se tam totiž den otevřených dveří. A právě jízda s velkými vozy byla největší atrakcí. Kromě otestování svých řidičských schopností si návštěvníci mohli poprvé prohlédnout i autorizovaný servis Mercedes Benz.

23.5.2018

Výcvikové centrum budou mít záchranáři už za rok

Jihlava – Stavba povolena. Na kraji Jihlavy začíná vznikat vzdělávací a výcvikové středisko pro vysočinské zdravotníky s unikátním torzem vrtulníku. Hotovo by mělo být za rok a čtvrt.

23.5.2018

Jihlavané pomohou hospicové péči během

Jihlava – Sport pomáhá. Přesně za měsíc se v krajském městě uskuteční charitativní běžecká akce. Při dobročinném Běhu pro Bárku mohou účastníci podpořit tuto hopicovou péči.

23.5.2018

Jihlavskou nemocnici budou dělníci opravovat až do října

Jihlava – Rekonstrukce interního pavilonu Nemocnice Jihlava jde do finále. Dělníci se přesouvají do suterénu a přízemí, které čeká kompletní modernizace. S ní bude spojený i komplikovaný průchod mezi domem zdraví a rentgeny a zbytkem nemocnice.

22.5.2018

Malí umělci oživí uměním města na Vysočině

Vysočina – Opět po roce se i žáci vysočinských základních uměleckých škol (ZUŠ) budou veřejnosti prezentovat své umělecké dovednosti v rámci celostátního projektu ZUŠ Open. Letos se do druhého ročníku tohoto projektu zapojilo sedmnáct uměleckých škol z Vysočiny. Své nadání mladí umělci předvedou na netradičních místech, ale i v budovách škol. To všechno už tento čtvrtek.

22.5.2018

Darovaná kola pomohou školákům získat vzdělání

Jihlava – Do Afriky poputuje téměř dvě stě kol, která se podařilo vybrat v Jihlavě.

22.5.2018

Parkování na telčském náměstí brzy skončí. Čekejte kontroly

Telč – Se začátkem června se opět po roce na tři měsíce přechodně změní režim parkování v centru Telče. Letos ale jeho dodržování bude mnohem více kontrolováno.

22.5.2018

V kraji začalo podrobné zkoumání zvonů

Vysočina – Jihlavské muzeum začalo zkoumat zvony na Vysočině. Rozsáhlý projekt bude trvat pět let a ve třech okresech si klade za cíl zadokumentovat každý zvon.

22.5.2018

Forum Jihlava navrhne na primátorku Koubovou

Jihlava – Regionální politické uskupení Forum Jihlava povede do podzimních komunálních voleb v Jihlavě kulturní manažerka Karolína Koubová. Bude uvedena na kandidátce spřízněné politické strany.

21.5.2018

Motorkáři sobotní bezpečnostní akci uvítali

Jihlavsko – Spanilá jízda motorkářů po Vysočině dopadla na výbornou, motorkáři si preventivní aktivitu zaměřenou na bezpečnost pochvalovali.

21.5.2018

OBRAZEM: Zábava pro velké i malé. Hasiči v Kněžicích oslavili 140 let

Kněžice - Sobota 19. května patřila v Kněžicích dobrovolným hasičům. Vždyť jejich sbor v obci funguje už 140 let! Po celý den byl připravený bohatý program, organizátoři se postarali o zábavu pro velké i malé.

21.5.2018

Staronovým policejním ředitelem na Vysočině zřejmě bude Miloš Trojánek

Jihlava/Praha – Po dlouhých deseti měsících hledání se zdá, že Vysočina bude mít konečně svého oficiálně jmenovaného policejního ředitele.

21.5.2018

Jihlava plánuje, jak bude omezovat vznik odpadu

Jihlava – Další krok. Jihlavané jsou podle všeho v oblasti třídění odpadů na hranici svých možností. Proto je třeba zaměřit se na další krok a to je samotné předcházení vzniku odpadu.

20.5.2018

Na Horáckém zimním stadionu opravují kotelnu

Jihlava – Na Horáckém zimním stadionu v těchto dnech začíná oprava plynové kotelny. Třebaže město dříve kotelnu mezi nejnutnějšími opravami nezmiňovalo, jde o důležitou záležitost.

20.5.2018

Květiny v Jihlavě přilákají návštěvy z celé republiky

Jihlava – Narcisy a tulipány na Štefánikově náměstí zaujaly. Natolik, že Jihlava dostala nabídku na uspořádání jarních slavností cibulovin příští rok. Rada města souhlasila.

19.5.2018

Kraj schválil dotace pro opravy škol

Vysočina – Opravy, rekonstrukce, modernizace, dovybavení. Mateřské a základní školy v celém kraji se mohou těšit na dotace až sto dvacet tisíc korun.

19.5.2018

Architekti navrhnou své vize náměstí

Jihlava – Masarykovo náměstí v centru krajského města je opět o krok blíž nové podobě. Rada města totiž schválila zadávací podmínky architektonické soutěže na revitalizaci náměstí. Týmy architektů mohou posílat své vize.

19.5.2018

Nejdražší pacient z Vysočiny stál zdravotní pojišťovnu přes 14 milionů

Vysočina – Přes 300 milionů korun. To je částka, kterou Všeobecná zdravotní pojišťovna(VZP) zaplatila v loňském roce za svých dvacet nejnákladnějších pacientů z celé ČR. Je mezi nimi i pacient z Kraje Vysočina.

19.5.2018

Jihlavská MHD bude zdarma pro seniory od 65 let

Jihlava – Rozhodnuto. Od prvního července se sníží věková hranice pro bezplatné cestování jihlavskou MHD. O změně informoval ve čtvrtek primátor krajského města Rudolf Chloupek (ČSSD).

17.5.2018

Jihlava se rozrůstá o další nákupní zónu a plánuje se i obchodní dům

Jihlava - V následujících letech se v krajském městě znásobí nejen počet nákupních zón, ale také by v jedné jihlavské ulici mohlo vyrůst nové v pořadí už druhé obchodní centrum. Jeho možnou vizualizaci již vidělo vedení jihlavské radnice.

17.5.2018

Hasiči dostanou statisíce na nová auta

Vysočina – Dobrovolní hasiči, kteří potřebují nový automobil, opět mohou využít dotace. Díky státním a krajským financím výrazně méně zatíží často napjaté rozpočty malých obcí.

17.5.2018

Zaměstnanci v Jihlavě potřebují byty

Jihlava – Nejsou lidi. A když už jsou, tak nemají kde bydlet. To je největší překážkou pro jihlavské podniky, které trápí nedostatek pracovních sil.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT