VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jihlavsko

20.12.2017

Vysočinské hasiče povede od ledna nový muž

Vysočina – Novým krajským ředitelem Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina se od 1. ledna 2018 stane Jiří Němec. Ve funkci tak nahradí stávajícího ředitele Petra Beneše, který ve věku 65 let odchází do důchodu.

20.12.2017

OBRAZEM: Na Štědrý den budou skauti rozdávat Betlémské světlo

Jihlavsko – Tradiční symbol Vánoc, betlémské světlo, je už od třetí adventní neděle také na Jihlavsku. Z Brna jej vlakem na jihlavské hlavní vlakové nádraží přivezli skauti, kteří ho poté rozvezli do dalších měst na Jihlavsku. Lidem ho budou rozdávat ale až na Štědrý den. Na jihlavském vlakovém nádraží 17. prosince dopoledne nechyběli ani zástupci polenských skautů.

20.12.2017

Perníkovou chaloupkou zahájili mladí herci vánoční čas

Jihlava – Těsně před Vánoci vystoupili žáci jihlavské Základní školy Otokara Březiny před svými blízkými s novou pohádkovou hrou Perníková chaloupka aneb Pohádka bez wifi. Tu divadelnímu kroužku zapůjčil autor Tomáš Kucej.

19.12.2017

Kraj nabízí středoškolákům studium ve Francii

Vysočina, Remeš – Zlepšit si dovednosti ve francouzském jazyce, prohloubit si mezikulturní znalosti a hlavně poznat způsob života Francouzů. Kraj Vysočina ve spolupráci s Remešskou akademií opět nabízí žákům středních škol studium ve francouzském regionu Champagne-Ardenne.

19.12.2017

Prvňáci mají svá tabla! Představíme školáky ze Základní školy v Dobroníně

Jihlavsko - Ve středu 20. prosince pokračuje v Jihlavském deníku nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím budeme představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

19.12.2017

Hráči hokejové Dukly obdarovali děti v nemocnici

Jihlava - Třicet tisíc korun mezi sebou vybrali hráči prvního týmu hokejového klubu Dukla Jihlava, aby obdarovali malé pacienty v jihlavské nemocnici. Peníze poslouží na nákup stolečků pro jednotku intenzivní péče na dětském oddělení.

19.12.2017

Žáci ZŠ Evžena Rošického se pokusí zdolat Sněžku

Jihlava - Výstup na Sněžku, tak přesně takový název má akce, kterou připravili učitelé tělesné výchovy jihlavské Základní školy Evžena Rošického Pavel Tvarůžek a Jonatan Hána pro žáky na středeční odpoledne.

18.12.2017

Jihlavský dům dětí a mládeže láká na tradiční vánoční akce

Jihlava – Taneční vystoupení, výtvarné tvořivé díly, ale i turnaj ve stolním tenise či tradiční Kufrování. Od pondělí 18. prosince začíná pro veřejnost vánoční program jihlavského Domu dětí a mládeže (DDM).

17.12.2017

Placatka s alkoholem už se na hony nenosí

Borovná, Telč – Zbrojní průkazy, stav zbraní a také přítomnost alkoholu v krvi. To jsou věci, na které se policisté nejvíce zaměřují při kontrolách honů.

17.12.2017

Betlémské světlo dorazilo do Jihlavy

Jihlava - Brno, Praha a Olomouc. To jsou místa, kde si lidé mohli o víkendu vyzvednout Betlémské světlo. O jeho rozvoz po celé České republice se postarali skauti. Stejně tomu bylo i v Jihlavě, kam skauti se světlem dorazili v neděli po deváté hodině ráno vlakem mířícím z Brna do Plzně.

16.12.2017

Nejlepší variantou na Vánoce je jedle, nebo borovice

Jihlava – Předvánoční nákupy již dávno začaly, a s tímto obdobím přichází na řadu také vybírání vhodného vánočního stromku. V krajském městě Vysočiny se nachází hned několik prodejních míst nabízejících živé stromky, jedno z nich je dokonce na Masarykově náměstí.

16.12.2017

Na zámku v Telči hrají živý betlém

Telč – Na nádvoří státního zámku v Telči se opět po roce vrací představení živého betlému v podání telčského folklorního souboru Podjavořičan a Kvítek. Vánoční atmosféru bude možné v Telči načerpat už během třetího adventního víkendu.

15.12.2017

Do školky, kde hořelo, se děti vrátí s Novým rokem

Jihlava – Budova jihlavské mateřské školy U Dlouhé stěny, kterou počátkem letošního školního roku poškodil požár, je už po kolaudaci.

15.12.2017

Jihlavští dobrovolní hasiči dostali nové auto. Zatím je bílé

Jihlava – Předčasný vánoční dárek dostali jihlavští dobrovolní hasiči na tradičním předvánočním setkáním s vedením Jihlavy. Velitel jihlavské jednotky sboru dobrovolných hasičů (JSDH) Marek Zemín si ze setkání totiž odnesl klíčky od nového vozu.

15.12.2017

O historii Jihlavy vypráví dvě nové knihy

Jihlava - Ve Velké gotické síni jihlavské radnice včera odpoledne spisovatel Ladislav Vilímek pokřtil své dvě nové knihy.

15.12.2017

S lednem startuje nominace do Zlaté jeřabiny a Skutku roku

Vysočina – Od Nového roku bude mít opět veřejnost měsíc na to, nominovat vysočinskou aktivitu či skutek z právě uplynulého roku do dalšího ročníku anket Zlatá jeřabina a Skutek roku. Ty pořádá Kraj Vysočina.

15.12.2017

Od příštího roku by senioři mohli jezdit trolejbusy zdarma

Jihlava – Vedení jihlavské radnice zvažuje, že by od příštího roku na bezplatné jízdné mohli dosáhnout i lidé od 65 let. Už několik roků mají bezplatné jízdné v jihlavských trolejbusech a městských autobusech senioři od sedmdesáti let.

15.12.2017

Zahrádkáři opět vystavují

Telč – V telčském Domě zahrádkářů od pátku 15. prosince začíná tradiční vánoční výstava. Lidé si mohou výtvory zahrádkářů nejen prohlédnout, ale i nakoupit.

14.12.2017

Malí myslivci z Kněžic chodí přikrmovat zvěř. Kroužek děti nadchl

Kněžice – Kněžické děti se mohou pochlubit netradičním koníčkem. Zatímco většina dětí se v zájmových kroužcích věnují fotbalu, tancování nebo hraní na hudební nástroje, tady se děti učí poznávat stopy lesní zvěře, učí se o myslivosti a tradicích a v zimě chodí do lesa přikrmovat zvěř.

13.12.2017

Česko zpívalo koledy jako jeden obří sbor. I v Jihlavě

Jihlava – Nesem vám noviny. Nejen tato koleda ve středu 13. prosince po šesté večerní zazněla na nejrůznějších místech nejen na Vysočině. Tisíce lidí v celé republice se tím připojily k akci pořádané regionálním Deníkem, nazvané Česko zpívá koledy.

13.12.2017

Sokolský dům rozezní koledy

Třešť – Vánoční koncert před třetí adventní nedělí připravuje pro veřejnost třešťský Divadelní soubor Jana Lišky. Letos poprvé se koncert uskuteční v novém prostředí Sokolského domu v Třešti.

13.12.2017

Od ledna budou Jihlavané platit za psa pět set korun

Jihlava – Od Nového roku budou obyvatelé celého území Jihlavy, a to bez rozdílu místa platit za psy stejnou částku. Končí tedy dělání rozdílů v poplatcích podle toho, ve které části města jsou psi hlášeni. O změně rozhodli začátkem týdne na svém prosincovém zasedání zastupitelé města.

13.12.2017

Jihlavě fiskální provizorium nehrozí. Rozpočet už přijala

Jihlava - Úprava křižovatky v ulici Žižkova a Rantířovská u ústředního hřbitova, vybudování chybějících chodníků tamtéž, stavba cyklostezky z jihlavské části Bedřichov do průmyslové zóny Pávov. To je jen zlomek větších projektů, na které se mohou těšit obyvatelé Jihlavy v příštím roce. Obsahuje je totiž čerstvě schválený rozpočet krajského města na rok 2018.

13.12.2017

Česko zpívá koledy, tentokrát na šesti místech Jihlavska

Jihlavsko – Na poslední chvíli se do tradiční celorepublikové vánoční akce Česko zpívá koledy zapojil i Stonařov. Na Jihlavsku se tak ve středu 13. prosince ve stejný čas rozezní hned šest míst najednou.

12.12.2017

Prvňáci mají svá tabla! Představíme školáky ze Základní školy v Dolní Cerekvi

Jihlavsko - Ve středu 13. prosince pokračuje v Jihlavském deníku nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím budeme představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

12.12.2017

V nemocnici mění okna a zateplení

Jihlava – Spojovací chodby v jihlavské nemocnici v těchto dnech procházejí rekonstrukcí.

12.12.2017

Zimní stadion opraví kvůli špatné střeše

Jihlava – Stará část Horáckého zimního stadionu v Jihlavě dostane novou střechu. Včera o tom po více než hodinové debatě rozhodli jihlavští zastupitelé. Vedl je k tomu především havarijní stav zastřešení hokejové arény. Střecha totiž podle odborného posudku může v současném stavu sloužit už jenom necelé dva roky. Opravit by se časem mělo například i chlazení pod ledovou plochou.

12.12.2017

Většina velkých měst dá spíše na schválený rozpočet

Vysočina – Deset ku pěti. Takový kurz je letos na radnicích ve městech s rozšířenou působností v Kraji Vysočina při rozhodování, zda se přikloní k řádně schválenému rozpočtu nebo k rozpočtovému provizoriu.

11.12.2017

Středoškoláci budou přednášet na polytechnice

Jihlava – Ve středu 13. prosince bude rušno na Vysoké škole polytechnické Jihlava (VŠPJ). Bude se tam totiž konat nejen tradiční vánoční charitativní akce, ale i setkání nadaných studentů ze středních škol a navíc i poslední přednáška pro veřejnost z cyklu cestovatelských promítání.

11.12.2017

Vodní ráj spustil on-line prodej

Jihlava – Vodní ráj Jihlava, největší aquapark na Vysočině, spustil na svých webových stránkách prodej vstupenek a dárkových poukazů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT