VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jihlavsko

6.11.2018

Na dětském oddělení mají nový pokoj ve zvířecím stylu

Jihlava - Na dětském oddělení jihlavské nemocnice přibyl další opravený pokoj, v pořadí již patnáctý. Místnost ve zvířecím stylu najdete v oddělení větších dětí, kde jsou hospitalizováni pacienti do šesti do osmnácti let.

6.11.2018

Svatý Martin přijede do Jihlavy. Rozdá třicet tisíc zlaťáků

Jihlava – Třicet tisíc zlaťáků, osmnáct set rohlíčků, přes dvě stě účinkujících, nezbytný doprovod v podobě andílků a samozřejmě světec na koni. Takový bude tradiční svatomartinský průvod v Jihlavě v neděli 11. listopadu. Kromě průvodu je připravený také další program, potrvá do večerních hodin.

6.11.2018

První rada města bude už ve čtvrtek

Jihlava - Nové vedení Jihlavy se sešlo ráno v pondělí 5. listopadu k první pracovní poradě. Jednání v zasedací místnosti rady města se zúčastnili primátorka Karolína Koubová, náměstci primátora Petr Laštovička, Vít Zeman a Jaromír Kalina, uvolněný radní Daniel Škarka, uvolněný zastupitel Martin Laštovička a tajemník magistrátu Evžen Zámek.

5.11.2018

Nic nového. Třešťským starostou zůstává Vladislav Hynk

Třešť – Starostou Třeště zůstává Vladislav Hynk (KDU-ČSL), místostarostkou je i nadále Eva Požárová (Nestraníci). Pondělní ustavující zastupitelstvo tak potvrdilo to, co se očekávalo. Totiž že volba starosty a místostarosty proběhne jasně a bez zádrhelu.

5.11.2018

V Dolní Cerekvi vyměnili starostu. Po 24 letech

Dolní Cerekev – Zdeněk Dvořák střídá Zdeňka Jirsu. V Dolní Cerekvi mají od pátečního ustavujícího zasedání zastupitelstva nového starostu. Ke změně v městysi došlo po čtyřiadvaceti letech. Místostarostové budou dva, a to Alena Houčková a Lubomír Dratnál. Všichni tři, starosta i místostarostové, jsou ze sdružení Pro Cerekev, které v jedenáctičlenném zastupitelstvu získalo většinu, celkem šest míst.

5.11.2018

V sobotu se koná šestá Národní potravinová sbírka

Vysočina – Markéta Š. sama vychovává osmiletého a osmnáctiměsíčního syna a má tak napjatý rozpočet, že jí po zaplacení nákladů nezbývá na pravidelný nákup potravin, jako jsou například vajíčka, maso, olej, pečivo na školní svačiny staršího syna nebo ovoce. Podobně je na tom i Denisa P, která jako samoživitelka na rodičovské dovolené vychovává dvouletého Jakuba.

4.11.2018

Miliony korun nechceme, řekli Beranovští

Velký Beranov – Mohli dostat šest milionů na ruku a další stovky tisíc korun rok co rok. Ale řekli ne. Obyvatelé Velkého Beranova u Jihlavy v referendu odmítli logistické centrum obchodního řetězce Penny Market.

3.11.2018

Myslivci oslaví svůj svátek

Nová Říše – Tradiční Svatohubertskou mší v novoříšském opatském kostele svatých Petra a Pavla 11.listopadu v jedenáct hodin dopoledne oslaví myslivci z Jihlavska svůj cech.

3.11.2018

Každý z nás má doma v šatníku něco cenného

Jihlava /ROZHOVOR/ - Dvě kamarádky Andrea Čapková a Klára Korešová z Jihlavy již od dětství vymýšlely všelijaké projekty. Když na trhu s dámskými módními doplňky nenašly, co hledaly, začaly je samy vytvářet. Pro sebe, pro kamarádky, pro lidi z okolí. Nakonec se dopracovaly až k vlastní značce Xiss a e-shopu a své kabelky, minimalistické šperky nebo pytle na záda v současné době prodávají na českém a slovenském trhu.

3.11.2018

Luka nad Jihlavou pokračují ve starých kolejích

Luka nad Jihlavou – V Lukách nad Jihlavou zasedalo nové zastupitelstvo, které schvalovalo jména radních. Chybí mezi nimi zástupci lidovců, tedy strany, která získala ve volbách nejvíce hlasů.

2.11.2018

Primátorkou je Koubová, kritiku opozice ustála

Jihlava – Přesně dle očekávání byla zvolena historicky první žena do funkce primátorky Jihlavy. Karolína Koubová z Fóra Jihlava ustála i kritiku opozice, která její počínání v nové roli bedlivě sledovala.

2.11.2018

V Třešti vzpomínali na slavného plukovníka Švece

Třešť – V den stého výročí vzniku samostatného Československa se v Třešti sešli u hrobu plukovníka Josefa Jiřího Švece, aby si připomněli příběh jeho osobní oběti a statečnosti, který vešel do dějin. Bylo to také na den přesně po sto letech od Švecova pohřbu v ruském Čeljabinsku.

2.11.2018

OBRAZEM: Betlémy opět v hlavní roli. V Třešti se chystají na další sezonu

Třešť – Pořádně rušno je v těchto dnech ve stálé expozici betlémů v Schumpeterově domě v Třešti. Místní betlémáři totiž začali s přípravami na další sezonu, kdy budou oni i jejich poklady v hlavní roli. Po celý listopad budou přestavovat betlémy a připravovat vše tak, aby na Mikuláše mohli tyto prostory opět otevřít a přivítat první návštěvníky.

2.11.2018

Jihlava se stará o stovky hrobů

Jihlava – Jenom na centrálním hřbitově v Jihlavě je deset tisíc hrobů. Zhruba desetina z nich je v zanedbaném stavu a není v silách města se o všechny postarat. Alespoň tedy kontroluje jejich technický stav a zajišťuje, aby byly pro okolí bezpečné.

1.11.2018

Po Brněnském mostě v Jihlavě už se jezdí

Jihlava - Poprvé od letošního března se tisíce řidičů projely po Brněnském mostě.

1.11.2018

Blíží se mrazy, kašny na náměstí jsou zakryty

Jihlava – V první listopadový den byly zakryty kašny na jihlavském Masarykově náměstí dřevěnou konstrukcí, byla z nich také vypuštěna voda.

1.11.2018

Nic nového. Starostou Telče je opět Roman Fabeš

Telč – Žádné překvapení se nekoná. Starostou je dál Roman Fabeš (SNK ED). Na stejné pozici ve vedení města jako doposud pokračuje také místostarosta Pavel Komín (KDU-ČSL) a koalice se obejde bez uskupení Společně pro Telč – Piráti a Zelení, které v komunálních volbách skončilo druhé hned za starostovou stranou a získalo skoro čtvrtinu hlasů. Takto dopadlo středeční ustavující zasedání zastupitelstva v Telči.

1.11.2018

OBRAZEM: V Pístově simulovali radioaktivní útok na školu

Pístov - Očekávaný útok. V objektu bývalých vojenských kasáren v Pístově na Jihlavsku ve středu zasahovali hasiči, záchranáři, policisté i strážníci. Byl tam totiž simulován radioaktivní útok na základní školu.

1.11.2018

Starostka Miroslava Švaříčková zůstává, místostarostou je nově Jan Přibyl

Brtnice - Starostkou zůstává Miroslava Švaříčková, místostarostou je nově Jan Přibyl. To je nejdůležitější zpráva z ustavujícího zasedání zastupitelstva v Brtnici, které se konalo v úterý 30. října.

1.11.2018

Jihlavané dýchají podle ekologické organizace špinavý vzduch

Jihlava, Vysočina – Jihlavská pobočka Kronospanu patřila v roce 2017 mezi největší znečišťovatele ovzduší v Česku. Vyplývá to z žebříčku, který zveřejnila ekologická nezisková organizace Arnika. Dle firmy není důvod se znepokojovat.

31.10.2018

Nové vedení Jihlavy podepsalo koaliční smlouvu

Jihlava – V poslední říjnový den se v jihlavském Pirátském centru sešli zástupci čtyř koaličních uskupení, aby svými podpisy stvrdili platnost koaliční smlouvy.

31.10.2018

Týden vědy a techniky oslaví i v jihlavském muzeu

Jihlava - Muzeum Vysočiny Jihlava se připojuje k Týdnu vědy a techniky. V týdnu od 5. do 9. listopadu si připravilo vědecké kavárny s různými tématy.

31.10.2018

Děti se o prázdninách zabavily výrobou bubáků z dýní

Polná -  Na poslední prázdninový den si v Polné na Jihlavsku pro děti vymysleli zábavu související s Halloweenem, tedy se svátkem spojeným s posledním říjnovým večerem. Zájemci si tam totiž mohli vyrobit speciální dýňáky, bubáky a příšerky z dýní podle vlastní fantazie.

31.10.2018

Kraj prodal bývalou budovu školy

Jihlava – Kraj Vysočina prodal nemovitost v jihlavské Havlíčkově ulici. Dostal za ní téměř šestnáct milionů.

31.10.2018

Vysočinou se prohnala vichřice

Vysočina - Téměř na den přesně se po roce se Vysočinou prohnala další vichřice. Hasiči se během noci z pondělí na úterý v podstatě nezastavili.

31.10.2018

Brněnský most se prvního listopadu otevře

Jihlava – Hotovo. Již prvního listopadu se řidiči poprvé od března projedou po Brněnském mostě. Otevře se na den přesně podle harmonogramu.

31.10.2018

Kraj finančně podpoří hledání nových lékařů

Vysočina – Nejen Kraj Vysočina trápí vysoký věkový průměr doktorů, kteří často odchází do důchodu a tím se jejich počty snižují. Proto se krajští radní rozhodli podpořit budoucí praktické lékaře tisícikorunami měsíčně.

30.10.2018

V Polné beze změny, zvolili starostu již po šesté

Polná – Jindřich Skočdopole se v pondělí večer stal již po šesté starostou Polné. „Poprvé jsme byl zvolen v roce 1998 a starostou jsme už dvacet let,“ řekl v krátkém projevu po zvolení.

30.10.2018

Koaliční smlouva bude podepsána

Jihlava – Ve středu 31. října od deseti hodin dopoledne dojde v Jihlavském pirátském centru k podpisu koaliční smlouvy.

30.10.2018

Začátek listopadu v Telči opět patří tradičním turistickým pochodům

Telč - Začátek listopadu v Telči je každý rok spojený s pochody, které tamní klub českých turistů pořádá už desítky let. V sobotu se milovníci putování po krajině už po čtyřicáté osmé vydají Vysočinou k Telči.

30.10.2018

OBRAZEM: Po novém kruhovém objezdu u kostelecké masny se už jezdí

Kostelec - Řidiči už testují, jak se jezdí po novém kruhovém objezdu u kosteleckého masokombinátu. Jak je vidět na fotografiích, zatím stále projíždějí stavbou. Pracovat se tam bude ještě několik dní, než bude všechno hotové.

30.10.2018

Města na Jihlavsku: Scházejí se noví zastupitelé

Jihlavsko - Hned v pondělí odstartoval týden ustavujících zasedání nově zvolených zastupitelstev ve městech na Jihlavsku. Jako první se sešli zastupitelé v Polné. Složili slib a zvolili nového starostu, místostarostu i členy městské rady. Zároveň proběhla i volba zástupců města do organizací s účastí města, jako je například Lesní družstvo Polná, Mikroregion Polná nebo SVAK Jihlavsko.

29.10.2018

Pneuservisy mají plno, připraveni jsou i silničáři

Jihlava – Pracovníci pneuservisů se v těchto dnech nezastaví. Ranní teploty totiž klesají stále níže a zodpovědní motoristé nechtějí s přezutím aut čekat na první sněhovou nadílku.

29.10.2018

Přednáška i strašidelná prohlídka. Poslední říjnový den bude v zoo pestrý

Jihlava - Poslední říjnový den bude v jihlavské zoo pestrý. Na středu si připravili přednášku o focení se zvířátky a těm, kdo se vydají večer na procházku po zoo, půjde v patách mrtvý chovatel šelem.

29.10.2018

U kostela ve Zhoři místní vysázeli nové lípy

Zhoř - K oslavám stého výročí vzniku Československa se symbolicky připojili také ve Zhoři na Jihlavsku. Na prostranství kolem kostela svaté Markéty místní vysázeli nové lípy. Ty nahradily nebezpečné stromy, které musely být před časem pokáceny.

28.10.2018

Lidé se seznámí s jihlavskými mýty, historií i skutečností

Jihlava - Co dělá Jihlavu Jihlavou? O čem si lidé vyprávěli a vyprávějí? To se zájemci dozvědí na Černé hodince páteční dušičkové, která se uskuteční v pátek 2. listopadu od 16 hodin. Sraz je u Muzea Vysočiny Jihlava.

28.10.2018

Rada města Jihlavy udělila své ceny, odměnila i spolek

Jihlava – Rada města Jihlavy ocenila dvě osobnosti a jeden spolek. Ceny budou předány před adventním koncertem třetího prosince v šest hodin večer v Gotickém sále jihlavské radnice.

27.10.2018

Co bude se sjezdovkou na Čeřínku? Lyžařská sezona je v ohrožení

Cejle – Co bude dál se ski areálem na Čeřínku, to teď řeší jeho provozovatel Zdeněk Zahrádka. Premiérová sezona na sjezdovce se vůbec nepovedla, z plánů vybudovat v lesním terénu bike park nakonec také sešlo. Jedno je zatím jisté, Zdeněk Zahrádka už další zimu na Čeřínku strávit nechce. Pozemky a budovy v areálu patří SK Jihlava, vlek a vybavení vlastní firma Autonot, která sjezdovku provozovala třináct let.

27.10.2018

Jihlava chtěla být před sto lety součástí Rakouska

Jihlava – Jihlava coby město s výrazně převažujícím počtem obyvatelstva hlásícího se k německé řeči byla v období po 28. říjnu 1918 poněkud rozpolcená. Nicméně předání vlády novým pánům na radnici nakonec proběhlo v klidu, byť se událo až v prosinci.

26.10.2018

Farmářské trhy i výlov. Taková je sobota v Telči

Telč - Slavnostní výlov Štěpnického rybníku i poslední farmářské trhy v tomto roce. To všechno se na poslední říjnovou sobotu chystá v Telči.

26.10.2018

Víme první: Koaliční strany v Jihlavě se domluvily, primátorkou bude Koubová

Jihlava – Je rozhodnuto. V pátek 26. října ve večerních hodinách skončila poslední schůzka koaličních stran, které se nakonec domluvily. Vládu nad městem tak převezmou uskupení Fórum Jihlava, ODS, Žijeme Jihlavou a KDU-ČSL.

26.10.2018

Masarykova pravnučka zasadila lípu

Jihlava - Pomyslnou tečku udělali ve čtvrtek v podvečer za oslavami sta let Československa v Jihlavě. V parku vedle autobusového nádraží v krajském městě totiž za zasadili lípu republiky.

26.10.2018

V depozitáři muzea se našly vzácné portréty

Jihlavsko – Soubor osmnácti obrazů nejvyšších představitelů jezuitského řádu Tovaryšstva Ježíšova je podle všeho ojedinělý v celorepublikovém měřítku. „Soubor obrazů prezentuje všech osmnáct generálů od vzniku řádu Tovaryšstva Ježíšova v šestnáctém století až do roku 1773, kdy byl tento řád zrušen,“ vysvětlila Anna Hamrlová z NPÚ Telč.

26.10.2018

Dokumenty z festivalu uvidíte také v kině v Třešti

Třešť - Na dokumenty a snímky z Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava nemusíte jezdit jen do krajského města. Pořádnou porci promítání si totiž pro zájemce připravili v Třešti v kině Máj. Startuje v pátek 26. října filmem Můj neznámý vojín od Anny Kryvenko.

25.10.2018

V pátek se rozhodne, jaké bude vedení krajského města

Jihlava – Buď, a nebo. Memorandum o spolupráci hovoří o tom, že by se nejpozději v pátek 26. října měla uzavřít koaliční smlouva na následující čtyři roky. V pátek večer tak bude jasno.

25.10.2018

V Telči to chce dotace. Na sídliště, parkoviště i školku

Telč - Jednou z velkých investičních akcí v příštím roce bude v Telči revitalizace sídliště Na Markových humnech. Město by na ni rádo získalo dotaci.

25.10.2018

V jihlavské zoo také oslaví stovku

Jihlava - V jihlavské zoo na konci října také oslaví sto let od vzniku samostatné Československé republiky. Připravili si i tematickou soutěž.

25.10.2018

V Brtnici si připomenou sto let republiky. Vysadí lípu Svobody

Brtnice – K oslavám stého výročí vzniku Československa se v den státního svátku, tedy v neděli 28. října, připojí také Brtnice na Jihlavsku.

25.10.2018

Do Pístova se jezdí bez drncání. Na Telečské se ještě dělá parkoviště

Jihlava – Z mapy uzavírek před pár dny zcela zmizela ta v Telečské ulici v Jihlavě, kde se místo dlažebních kostek pokládal asfalt. Řidiči nyní projedou do jihlavských částí Pístov, Vysoká či Popice, případně dál přes Salavice až do Třeště, po nové silnici bez drncání.

25.10.2018

Zemřel poslední fořt z Alejí Vladislav Bureš

Jihlavsko - Smutná zpráva přišla z Třebíče. Zemřel Vladislav Bureš, poslední fořt na Alejích u Stonařova, kam dojížděl z Chaloupek u Brtnice. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT