VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jihlavsko

1.8.2018

Tropy Vysočinu neopustí. Mírně se ochladí až od pondělí

Vysočina - Za poslední dny meteorologové na Vysočině naměřili nejvyšší teplotu v Libicích nad Dobravou na Havlíčkobrodsku. Bylo to přesně 34 stupňů Celsia. Vysoké teploty a slunečno bude na Vysočině převládat až do konce tohoto týdne.

1.8.2018

Pády z kol, kolapsy, řezné rány. S létem přibývá úrazů

Jihlava – Nejvíce letních úrazů je opět z trampolín, kola nebo kolečkových bruslí. V traumatologické ambulanci urgentního příjmu Nemocnice Jihlava lékaři a sestry denně ošetří více než stovku pacientů, což je prý oproti ostatním měsícům roku nárůst. S úrazy míří za zdravotníky i více cizinců.

1.8.2018

Komunitní centrum je opět blíže realizaci

Jihlava – Komunitní centrum, která bude sdružovat neziskové instituce z krajského města pod jednou střechou, by mohlo začít u nemocnice vznikat na jaře příštího roku.

1.8.2018

Rybám v horku chybí kyslík, musí se i předčasně lovit

Vysočina – Dlouhotrvající sucho a horko dělají vrásky rybářům. Většina vodních ploch na Vysočině má totiž kvůli nízkým průtokům nedostatek vody. Stávající extrémní teploty navíc způsobují její rychlé odpařování, takže laicky řečeno mizí voda z nádrží spodem i vrchem. Ryby pak mají nedostatek kyslíku a hynou.

1.8.2018

Škola bude mít ekologické teplo

Jihlava – Základní škola Seifertova se připojí na dálkové vytápění od Jihlavských kotelen. Hlavním benefitem je ekologie.

1.8.2018

Veřejná doprava Vysočiny dostává reálné obrysy

Jihlava – Rada kraje rozhodla o způsobu, jakým budou odbavováni cestující v chystaném systému Veřejná doprava Vysočiny (VDV). Hejtman také prozradil, že se jednání s městy blíží k závěru.

31.7.2018

Charitativní běh Telčí pomůže hospici koupit auto

Telč – O nadcházející neděli se bude v Telči konat už druhý ročník benefiční akce s názvem Běh městem šťastných lásek. I letos bude výtěžek použit na koupi auta.

31.7.2018

Údaje o přítomnosti úředníků mizí z webů měst

Vysočina – Lidé chystající se kontaktovat radnici nebo kraj byli zvyklí dívat se na internet, jestli je daný úředník v práci. Kraj Vysočina od půlky července tuto informaci skrývá a některá města tuto praxi následují.

31.7.2018

Je poslední den, kdy lze odevzdat kandidátní listiny

Vysočina - Vrcholí přípravy stran a uskupení na komunální volby. Na úřadech mají plné ruce práce.

31.7.2018

Dlouholetí starostové z Jihlavska budou oceněni

Jihlavsko – Tři starostové a jedna starostka stojí v čele svých obcí dvacet a více let. Nyní dostanou pamětní listy Senátu.

30.7.2018

Do jihlavské zoo se vrátil vlčí pár, na mláďata si počkají

Jihlava - Návštěvníci Zoologické zahrady Jihlava mohli během pondělí 30. července odpoledne sledovat návrat páru vlků iberských. Z brněnské zoo je přivezl hodinu po poledni jihlavský zoolog.

30.7.2018

Tramvaj po sedmdesáti letech opět v Jihlavě, k vidění je na střeše garáže

Jihlava – Letos ke konci roku uplyne přesně sedmdesát let, kdy v Jihlavě skončil provoz tramvají. Ty v témže roce, přesně od 19. prosince 1948, nahradily trolejbusy. Letos si tedy jihlavská městská hromadná doprava (MHD) připomíná dvojité výročí – sedmdesát let od ukončení tramvajového provozu a sedm desítek let, po která ulicemi města vozí cestující trolejbusy. Shodou okolností si jeden jihlavský fanoušek MHD letos v Dopravním podniku města Olomouce koupil vyřazenou tramvaj, kterou nechal ve čtvrtek 26. července 2018 převézt z Hané na Vysočinu.

30.7.2018

Televize natáčela v Telči a na Roštejně seriál Cyklotoulky

Jihlavsko – Na Jihlavsku minulý týden natáčela Česká televize záběry do nového dílu oblíbeného seriálu Cyklotoulky. Vysílat se bude v září.

30.7.2018

Jihlavskem v sobotu projely škodovky, mířily do muzea v Přísece

Jihlavsko – Jihlavským okresem o posledním červencovém víkendu projížděly historické vozy Škoda, cílem jejich cesty bylo muzeum modelů v Přísece u Jihlavy.

30.7.2018

Tři náměstci jsou málo, zaznělo z jihlavské radnice

Jihlava – Ve vedení krajského města nyní stojí primátor a tři náměstci. To je o jednoho méně než na začátku funkčního období. Není to prý ale ideální stav.

30.7.2018

Jihlava ilegální uprchlíky odmítá, říká primátor

Jihlava – Jihlavský primátor Rudolf Chloupek (ČSSD) se důrazně ohradil proti tvrzení, že by do Jihlavy zval veškeré uprchlíky z Afriky a Asie.

29.7.2018

OBRAZEM: Draci v Telči nabídli skvělou zábavu

Telč – Festival Prázdniny v Telči začíná a s ním je již pátým rokem spojeno zápolení dračích lodí. I letos se před početným publikem odehrály těsné souboje a o skvělou atmosféru nebyla v poslední červencovou sobotu nouze.

28.7.2018

OBRAZEM: Bývalá střelnice u Vílance je skládkou i sprejerskou galerií

Vílanec - Cyklisté, kteří se vydají po značené trase z Popic do Vílance, projíždějí také kolem bývalé vojenské střelnice. Léta opuštěný areál se pozvolna rozpadá a postupně se proměňuje ve skládku nejrůznějšího odpadu včetně pneumatik, ale i tak umí zaujmout. Posloužilo totiž jako galerie pro sprejery.

28.7.2018

Cyklisté mohou i na chodník, musí ale kolo vést

Jihlava – V horkém odpoledni stojí v jihlavské Okružní ulici kolona aut. Zezadu přijíždějící cyklista tak neváhá, vjede do BUS pruhu, přejede na chodník a pokračuje v cestě. Za to ale může být rázem o dva tisíce korun chudší. Není to ovšem úplně časté.

28.7.2018

V anketě Alej roku Vysočinu reprezentují zatím jen dvě stromořadí

Vysočina – Krajina bez alejí je jako obraz bez rámu. Tak zní motto celorepublikové ankety Alej roku. V krajském kolem Vysočiny v ní minulý rok zvítězila alej z Pelhřimovska. Letos lidé nominovali zatím jen dvě stromořadí z Jihlavska. Čas k nominaci je ale ještě do konce října.

28.7.2018

Astronomický zážitek v Jihlavě pokazily mraky. Nakonec se lidé dočkali

Jihlava – Měsíc krásně svítí, v jeho okolí není ani obláček. Bohužel je ale devatenáct minut po půlnoci z pátku na sobotu a nejdelší úplné zatmění Měsíce v tomto století právě končí.

28.7.2018

Jihlava chce rychlou a komfortní cestu do centra

Jihlava – V Jihlavě brzy vznikne třetí jízdní pruh podél City Parku. Ve hře je varianta, že by začínal už na křižovatce s Kosovskou ulicí a byl výhradně pro MHD.

28.7.2018

Rekordní úterý. Na koupalištích napříč krajem bylo tento týden narváno

Vysočina – „Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným,“ mohli si říkat majitelé koupališť ještě v polovině července. Poslední týden ale začali lidé chodit a koupaliště v celém kraji hlásí rekordní návštěvnost z úterý čtyřiadvacátého července. Snahou je dohnat slabší návštěvnost i zisk z deštivého června.

28.7.2018

V Telči začal oblíbený prázdninový festival

Telč – Koncertem dánské kapely Tradish a slovenské kapely Aurelius Q. na telčském náměstí Zachariáše z Hradce byl v pátek 27. července zahájen program 36. ročníku festivalu Prázdniny v Telči. Koncerty a také divadelní představení pro děti jsou naplánováné až do neděle 12. srpna.

27.7.2018

V Černém rybníku se lidé koupají i přes zákaz hygieniků

Smrčná – Černý rybník se nachází uprostřed lesů mezi Smrčnou a Větrným Jeníkovem. Okolo je rekreační oblast s více než sedmdesáti chatkami. I přes to, že se v rybníku už mnoho let objevují sinice, tak se tam rekreanti nepřestali koupat. Letos však poprvé za poslední tři letní sezony hygienici z Krajské hygienické stanice na začátku července nalepili na informační tabuli před rybník černého smajlíka se zákazem koupání.

27.7.2018

Pouť v Kamenici začíná. Nabídne pestrý program, třeba koncert Mirai

Kamenice – Jakubská pouť v Kamenici u Jihlavy proběhne poslední červencový víkend a nabídne mimo jiné spanilou jízdu traktorů, koncert skupiny Mirai a prohlídku nového pivovaru. Vstupné na všechny výstavy i koncerty bude dobrovolné.

26.7.2018

Pokuty z dálnice zaplatí opravy komunikací v Jihlavě

Jihlava – Během necelých dvou měsíců radarového měření, patřící jihlavské radnici, zaznamenalo na dálnici mezi 112. a 119. kilometrem více než deset tisíc přestupků. Za vybrané pokuty, které mohou přesáhnout až deset milionů korun, radnice plánuje nechat opravit přechody, chodníky a například i dopravní hřiště.

26.7.2018

Práce na křižovatce u kostelecké masny odkloní i autobusy

Kostelec – Kvůli stavbě kruhového objezdu v Kostelci u masny změní trasu také autobusy. Upravené jízdní řády vstoupí v platnost od pondělí.

26.7.2018

Část Sokolovské ulice je do konce září uzavřena

Jihlava – Důvodem dnešního (26. července) uzavření části silnice v jihlavské Sokolovské ulici je stavba cyklostezky, která propojí krajské město s příměstskou částí Pávov.

26.7.2018

Festivaly na Vysočině pokračují i v druhé polovině prázdnin

Vysočina – Festivalová sezona na Vysočině zdaleka nekončí. Druhá polovina prázdnin bude patřit Prázdninám v Telči, Mezinárodnímu hudebnímu festivalu Petra Dvorského či Folkovým prázdninám v Náměšti nad Oslavou.

26.7.2018

Po třech měsících se do kašny s Neptunem vrátí voda

Jihlava – Kašna Neptuna stojící před jihlavskou radnicí v horní části Masarykova náměstí se se začátkem srpna konečně dočká vody. Během středy 25. července opraváři betonovali prasklou izolační vrstvu dna, kvůli níž nemohla být na začátku května zprovozněna jako nedaleká kašna se sochou Amfitrité.

26.7.2018

Vysočina táhne, turistů přijíždí stále více

Vysočina – Vysočinu vyhledává stále více turistů, obvykle přijíždí na prodloužený víkend. Nejčastěji míří do krajského města, nebo do přírody.

25.7.2018

Rodina, která přišla o dům, dostane od obce peníze

Bílý Kámen – Dar padesát tisíc korun schválili na pondělním zasedání 23. července zastupitelé obce Bílý Kámen. Peníze pomůžou tříčlenné rodině, která v červenci přišla kvůli požáru o dům.

25.7.2018

Muzeum pomalu vyklízí prostory telčského zámku

Telč – Jen do konce srpna si bude možné na zámku v Telči prohlédnout stálou expozici telčské pobočky Muzea Vysočiny. Část exponátů se totiž se začátkem září dočasně přesune do sousedního Univerzitního centra Masarykovy univerzity a zbytek bude uschován v depozitáři v krajském městě. Změnu si vynutilo zahájení rekonstrukce Státního zámku Telč.

25.7.2018

Režisér: Je to takový dlouhý mejdan, na jehož konci je divadelní tvar

Jihlava – Malebné prostředí kolem hráze jihlavské Staré plovárny se před třemi roky poprvé stalo místem, kde se během dvou týdnů schází lidé všech generací, aby společně vytvořili inscenaci. Jejich cílem je ale především setkání a inspirace.

25.7.2018

Jihlavští astronomové zvou na páteční zatmění Měsíce

Jihlava – V noci z pátku na sobotu proběhne nejdelší úplné zatmění měsíce v tomto století. Tento jev bude možné za příznivého počasí pozorovat i s jihlavskými astronomy.

24.7.2018

OBRAZEM: Veřejnost pomohla vybavit jihlavský chemostacionář

Jihlava – Nová křesla, sedačky a také tablety se sluchátky. Chemostacionář jihlavské nemocnice, sloužící onkologickým pacientů, už má nové zázemí. Nemocnice ho nechala kompletně vybavit díky tradiční benefiční akci s názvem Vánoční pokoj, která se konala v listopadu a prosinci minulého roku.

24.7.2018

Špýchar v Prostředkovicích na Jihlavsku se dočká opravy

Prostředkovice – Dochovaný rychtářský špýchar pozdně středověkého typu stojící v Prostředkovicích u přilehlé silnice se dočká první fáze oprav. Ta vyjde na půl milionu korun.

24.7.2018

Na úrazových ambulancích ošetří lékaři v létě denně stovky pacientů

Vysočina – Až stovku pacientů denně ošetří v létě lékařské pohotovosti na Vysočině. U dospělých se většinou jedná o sportovní úrazy a dopravní nehody. Následují průjmy a zažívací potíže spojené s grilováním či alergie. U dětí vedou pády z trampolíny nebo poranění ostrými předměty. Napilno mají i záchranáři. Za měsíc absolvují stovky výjezdů.

24.7.2018

V Jihlavě vzniká školka, kde bude možné i přespat

Jihlava – V nové jihlavské školce bude vodní svět, vířivka a interaktivní dílna. Vzniká ve Starých Horách a od příštího roku by měla být připravena k provozu. Kapacita školky bude sto dětí, pětasedmdesát z nich bude vyhrazeno pro děti zaměstnanců firmy Bosch Diesel. Firma bude pak městu přispívat na provoz.

23.7.2018

Jihlava zavede nádoby na použité tuky a oleje

Jihlava – Novinkou v krajském městě Vysočiny bude od srpna celoplošný svoz jedlých olejů a tuků. Lidé tak budou moci přispět k odlehčení kanalizace a čistírně odpadních vod.

23.7.2018

Poštovní známky jsou jako peníze. Splatí exekuci či balík na poště

Jihlava – Asi šedesát sběratelů se v sobotu 21. července sešlo v předsálí Domu kultury Jihlava, aby veřejnosti představili své sbírky. K prohlédnutí a koupi na tomto 37. ročníku celostátního setkání sběratelů byly nejen poštovní známky, ale i staré bankovky, pivní tácky či malé kalendáře.

22.7.2018

Brtnice dostane od Kraje Vysočina kanalizaci zadarmo

Brtnice – Původně mělo město Brtnice za novou dešťovou kanalizaci zaplatit Kraji Vysočina přes čtyři sta tisíc. Nyní krajská rada navrhla zastupitelstvu, aby byl převod zadarmo.

22.7.2018

Oblibu brambor z Vysočiny podpoří studie

Vysočina – Kraj Vysočina patří mezi významné producenty brambor, na celkové domácí produkci se podílí jednou třetinou. Nyní se pokusí zvýšit zájem veřejnosti o tuto regionální potravinu.

22.7.2018

Třešťské koupaliště oslaví druhé výročí koncertem

Třešť – Koupání po celý den zdarma a koncert kapely Spaziergang. Tak bude vypadat poslední středu v červenci prázdninová oslava druhých narozenin přírodního koupaliště Malvíny v Třešti.

22.7.2018

Střední škola bude mít menší spotřebu energií

Jihlava – Střední škola průmyslová, technická a automobilní Jihlava bude mít menší spotřebu energií. Kraj Vysočina zrenovoval tři objekty dílen.

22.7.2018

Děti zvládnou tábor i bez mobilu

Vysočina – Na dětských táborech jsou nejčastěji mobilní telefony dovolené jen v omezené míře. Podle odborníků není však na škodu dítě na týden od veškeré elektroniky zcela odtrhnout.

21.7.2018

Klíště si pacient může odstranit sám, vzkazují lékaři

Vysočina – Vyndat parazita z kůže sám nebo to nechat odborníkům? Klíště dokážete odstranit sami. Lékaře k tomu nepotřebujete, vzkazují pacientům zdravotníci z nemocnice v Novém Městě na Moravě. Podle havlíčkobrodské nemocnice by měl pacient zvážit sám, zda k lékaři půjde nebo ne.

21.7.2018

Bývalého ministra Krčála ve vedení ČSSD nahradil Joukl

Vysočina – Dvacet dní. Tak dlouho byl Petr Krčál (ČSSD) ministrem práce a sociálních věcí. Rezignoval kvůli skandálu s opsanou bakalářskou prací. Nyní skončil i na pozici krajského šéfa ČSSD na Vysočině, kde ho nahradil Libor Joukl.

20.7.2018

Obnova zámku v Telči vyjde na stovky milionů

Telč – Práce mohou začít. Předseda vlády Andrej Babiš v pátek slavnostně zahájil obnovu státního zámku v Telči. Stavební práce budou trvat několik let a vyžádají si stovky milionů korun.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT