VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jihlavsko

4.7.2018

Hygiena kontroluje, zda kuřáci dodržují zákon

Vysočina – Za necelý rok udělala hygiena v Kraji Vysočina 379 kontrol souvisejících se zákazem kouření.

4.7.2018

O příměstské tábory je stále větší zájem, mnohé už jsou plné

Vysočina – Fenoménem posledních let a zajímavou alternativou klasických letních táborů, jsou takzvané příměstské tábory. Ocení je hlavně rodiče, kteří nemají možnost zajistit dětem o prázdninách hlídání, ale zároveň se s nimi chtějí každý den vídat. Výhodou jsou také nižší náklady, než s jakými jsou spojené tábory, kde děti přespávají. Kdo doposud váhal, měl by si pospíšit, tábory se totiž bleskově plní.

4.7.2018

Zámek v Telči čeká nabitá sezóna

Telč – Filmových výstav, nočních kostýmových i dětských prohlídek, šermířského festivalu či divadelních představení a další řady akcí se budou moci o prázdninách zúčastnit návštěvníci telčského zámku. Památku UNESCO čeká příští rok rozsáhlá oprava, letošní sezóna ale podle kastelána Bohumila Norka nebude přípravami na rekonstrukci nijak narušena. Milovníci historie se naopak mohou těšit na novou podobu zámecké šermířské akademie.

4.7.2018

Rodiče řeší každoroční letní dilema: kam s dětmi. Pomáhají tábory

Vysočina – Zatímco školáci se dvouměsíčních letních prázdnin vesměs nemohou dočkat, řada rodičů řeší každoroční problém, kdo děti v létě pohlídá.

3.7.2018

Vykácení stromů v ochranném pásmu vyvolalo spory

Vysočina – Josef Jurnečka má v Lesoňovicích les, přes který vedou tři elektrická vedení vysokého napětí. Podle smlouvy, kterou v roce 1993 uzavřel s podnikem Vodohospodářský rozvoj a výstavba, by mělo být ochranné pásmo čtyři metry na každou stranu od drátů.

3.7.2018

Letní kina na Jihlavsku ve čtvrtek večer zahájí letošní sezónu

Jihlavsko – Prázdniny jsou pro mnoho lidí synonymem také pro letní kino. I na Jihlavsku je řada možností, kde si filmy pod širým nebem vychutnat.

3.7.2018

Zaplavené domácnosti obdržely peníze ze sbírky

Brtnice – Část peněz z veřejné sbírky už pomáhá obyvatelům zaplavených domů v Brtnici a okolí. Celkem dvě stě tisíc korun ke konci června přerozdělila rada města na základě rozhodnutí osadního výboru. 

3.7.2018

Koalice Žijeme Jihlavou chce dát prostor lidem

Jihlava - Sází na hlas lidu. Ještě před prázdninami podepsaly koaliční smlouvu všechny tři strany nově vzniklé koalice Žijeme Jihlavou. Chtějí dát větší slovo široké veřejnosti.

3.7.2018

Hlavní vchod do jihlavské nemocnice se přesune

Jihlava – V pondělí 9. července se na několik měsíců uzavře hlavní vchod do Nemocnice Jihlava. Chystá se totiž kompletní rekonstrukce těchto prostor.

2.7.2018

V příměstských táborech je téměř plno

Jihlavsko – Otázku, kdo pohlídá děti o letních prázdninách, řeší každoročně řada rodičů. V Jihlavě i menších městech v okolí se nabízejí příměstské tábory, ve kterých v současnosti zbývá pouze posledních pár volných míst. Turnusy zpravidla trvají týden a termíny často pokrývají červenec i srpen. Děti si jednotlivé tábory mohou vybrat také podle zaměření, objevují se například sportovní, indiánské či tvořivé.

2.7.2018

Osmnáctiletí budou mít letos vstup do Vodního ráje gratis

Jihlava – Kdo letos oslavil či oslaví osmnáctiny, má vstup do Vodního ráje Jihlava zdarma. Jedná se o akci u příležitosti osmnáctých narozenin aquaparku.

2.7.2018

Myslivci otevřeli novou prohlídkovou trasu

Doupě – Kolem loveckého hradu Roštejna se rozléhá myslivecké troubení. Hudební nástroje Babylonských trubačů ohlašují začátek honu. Příslušníci cechu svatého Huberta v zeleném příchozím ukazují, jak to vypadá při lovu.

2.7.2018

V ZOO uhynul samec žirafy

Jihlava – Smutná zpráva přišla z jihlavské zoo. „V pátek večer uhynul po akutních, krátkých a závažných střevních potížích osmiletý samec žirafy severní núbijské Manu,“ informoval mluvčí Martin Maláč.

2.7.2018

Charitativní koncert podpořil mobilní hospic

Telč – Čtvrteční charitativní koncert v Telči navštívilo více než patnáct set lidí. Nejen díky nim se podařilo vybrat přes sto tisíc korun. Ty podpoří provoz mobilního hospice, který zajišťuje telčská organizace Sdílení.

2.7.2018

Elektrický výboj zranil muže

Jihlava – Dva muži byli v noci ze soboty 30. června na neděli 1. července zasaženi výbojem z elektrického vedení.

1.7.2018

Trať z Kostelce do Telče slaví sto dvacet let

Telč – Staré parní lokomotivy se na trati mezi Kostelcem u Jihlavy a Slavonicemi objeví na konci července a počátkem srpna. S příjezdem historických strojů na jednotlivá nádraží je spojen také doprovodný program v podobě výletů, zábavných večerů či výstav.

30.6.2018

OBRAZEM: Burger festival navštívil Jihlavu

Jihlava - Burgery, kam se člověk podívá. Poslední dva červnové dni patřily nejen začátku prázdnin, ale v krajském městě také Burger festivalu. Za City Parkem se sešlo hned několik prodejců, kteří nabízeli symboly Ameriky v tradiční i unikátní podobě.

29.6.2018

Hygienici nedoporučují koupání v Černém rybníku

Jihlavsko – Černý rybník nacházející se uprostřed lesů mezi Jihlavou a Větrným Jeníkovem je již nevhodný ke koupání. Tři dny před začátkem prázdnin o změně stavu vody informovali hygienici z Krajské hygienické stanice Vysočiny.

29.6.2018

Cyklističtí nadšenci opět projedou Vysočinou. V cíli dostanou pivo a guláš

Vysočina – Osm dní v sedle kola, zdolání 460 kilometrové trasy krážem Vysočinou. Příští týden v krajském městě odstartuje už jedenáctý ročník vyjížďky pro cyklistické nadšence s názvem Křížem krážem Vysočinou na kole. Cílem bude Dalešický pivovar.

29.6.2018

Cestu z Telče do Jihlavy během léta zkomplikují dopravní omezení

Jihlavsko - Na řidiče dojíždějící z Telče přes Třešť do krajského města budou v polovině letních prázdnin nejspíše čekat na cestě dvě nová dopravní omezení. První z nich bude hned v městské části Telče Studnicích a druhé bude začínat u křižovatky u třešťské hasičárny.

28.6.2018

Vysočina si připomene slovanské věrozvěsty

Vysočina – Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje bude na Vysočině ve znamení poutí. Konat se budou v Rácovicích na Třebíčku i v Meziboří, Škrdlovicích nebo ve Vítochově na Žďársku. K oslavám se připojí například také žďárská křesťanská dětská skupina Hvězdička.

28.6.2018

OBRAZEM: Adapta rozkvetla na pátém květinovém dni

Jihlavsko – Šaman, gejša, Socha Svobody, Marfuška a další se v polovině června setkali na hradě Roštejn. Konal se tam totiž pátý květinový den jihlavské odlehčovací služby Adapta. Tématem setkání uživatelů služby a jejich přátel bylo přátelé z mapy světa.

28.6.2018

Prezident míří na Vysočinu. Na dovolenou

Vysočina - Zatím není jasné, kdy přijede oficiálně. Například ves, kde měl nejlepší volební výsledek, by na jeho případnou návštěvu neměla dost peněz.

28.6.2018

Obchvat Brtnice se začne projektovat

Brtnice, Vysočina – Kraj začal pracovat na obchvatu Brtnice. Ačkoliv ho část obyvatel odmítá, do roku 2027 by měla být stavba hotová.

28.6.2018

Plavat s miminky se začne až v září

Vysočina – S koncem školního roku ve většině okresních měst Vysočiny končí i kurzy plavání pro miminka a děti v předškolním věku. Do bazénů se obvykle vrátí v září, výjimky však existují.

28.6.2018

Objízdná trasa do Jihlavy se uzavřela

Jihlavsko – V pondělí 25. června se uzavřela silnice mezi Puklicemi a Studénkami, kterou řada řidičů využívala jako provizorní objízdnou trasu po dobu uzavření Brněnského mostu v Jihlavě.

27.6.2018

Bazén Evžena Rošického bude přes měsíc zavřený

Jihlava – Přesně pět týdnů bude mimo provoz jihlavský bazén Evžena Rošického se saunou a tělocvičnou. Důvodem je jejich pravidelná technologická odstávka.

27.6.2018

Ambulance nemocnice mění na léto ordinační hodiny

Jihlava – Pacienti si během nadcházejícího července a srpna musí dát pozor na dočasné změny ordinačních hodin ambulancí jihlavské nemocnice. Některé odborné poradny přes léto přeruší provoz úplně, jiné ho omezí.

27.6.2018

Jihlava zažije dva dny burgerového šílenství

Jihlava - V pátek 29. a v sobotu 30. června se v Jihlavě sejdou vyznavači kvalitního jídla a pití. Uskuteční se tam totiž premiérový Burger festival. Své stánky s těmi nejlepšími pochoutkami otevře více než 20 burger specialistů a gastro odborníků. 

27.6.2018

V Cityparku jsou parkovací prázdniny

Jihlava – Návštěvníci jihlavského nákupního centra Citypark mohou ještě několik dní využít parkovného zdarma.

27.6.2018

Jihlavská laboratoř prokazuje ve vzorcích nákazu afrického moru prasat

Jihlava - Přesně před rokem na Zlínsku vypukla nákazu afrického moru prasat (AMP). Důležitou roli při boji s tímt o virem má Státní veterinární ústav (SVÚ) v Jihlavě, v němž se nachází Národní referenční laboratoř pro AMP.

26.6.2018

Rektor Báča byl v Praze jmenován profesorem

Jihlava – Rektor Vysoké školy polytechnické Jihlava (VŠPJ) Václav Báča si poslední červnové pondělí v aule pražského Karolina převzal z rukou ministra školství v demisi Roberta Plagy dekret k jmenování profesorem. Své druhé funkční období tak rektor Báča začne už jako profesor pro obor Anatomie, histologie a embryologie.

26.6.2018

OBRAZEM: Jihlavu připomínají nové medaile

Jihlava – Na krajské město upomínají nové pamětní medaile ze stříbra a alpaky. Na jednom z kusů lze vidět vyražený městský znak z roku 1539 s latinským nápisem Insignia civitas Iglaviae: Verbum Domini manet in aeternum, což v překladu znamená Znak města Jihlavy a Slovo Páně zůstává na věky.

25.6.2018

Nový plán má zlepšit zdraví Jihlavanů

Jihlava – Zdravotní stav obyvatel Jihlavy je oproti ostatním městům Česka nadprůměrný. Provedená analýza v krajském městě ale zjistila vyšší počet hospitalizací a to v průměru o deset procent. Výrazně častější je také pobyt v nemocnici kvůli poraněním a otravám. Mužů v Jihlavě umírá dvojnásobně víc než žen a každým rokem je diagnostikováno téměř šest set nových případů zhoubných nádorů.

25.6.2018

Komunistická strana zveřejnila jména kandidátů

Jihlava – Krajský výbor Komunistické strany Čech a Moravy zveřejnil kompletní seznam svých kandidátů pro podzimní volby.

25.6.2018

OBRAZEM: Domácí hospic Bárka o víkendu lidé podpořili během

Jihlava – První ročník Běhu pro Bárku mají pořadatelé úspěšně za sebou. Na start se o uplynulé sobotě v krajském městě postavilo přes sto běžců. Charitativní akce na podporu jihlavského domácího hospice, který zřizuje Oblastní charita Jihlava, vynesla Bárce 37 tisíc korun.

24.6.2018

Surya a Mau zůstanou v zoo jenom dva roky

Jihlava – Okolo improvizovaného jeviště poblíž výběhu tygrů sumaterských Zoologické zahrady Jihlava se v neděli 24. června odpoledne tísnily desítky lidí. Přišli se totiž podívat na slavnostní křest tygřích slečen Surya a Mau.

24.6.2018

Od září si návštěvníci bazénu Rošického připlatí

Jihlava – Vstupné v bazénu Rošického se od prvního září zvýší. O zdražení rozhodla v minulém týdnu jihlavská radnice.

23.6.2018

Jihlavský VOR pomáhá lidem. Už dvacet let

Jihlava – Dvě desítky let v krajském městě funguje jihlavská organizace VOR. Je útočištěm pro duševně nemocné lidi. Na úterý 26. června vedení sdružení naplánovalo pro veřejnost společnou oslavu letošního kulatého výročí.

23.6.2018

Lídrem KDU-ČSL bude náměstek Kalina

Jihlava – Městský výbor KDU-ČSL schválil kandidátní listinu pro komunální volby. Lídrem zůstává současný náměstek Jaromír Kalina.

23.6.2018

Jihlava bude mít další bus pruh, povede na náměstí

Jihlava – Jihlava bude mít zatím nejdelší jihlavský bus pruh. Prostor vyhrazený pouze pro vozy hromadné dopravy povede ve směru od jihlavské křižovatky Kosovská – Hradební ke křižovatce Hradební – Znojemská. 

23.6.2018

Vysvědčení za týden dostane 64 tisíc dětí

Vysočina – Známkování už je uzavřené a děti se již nemohou dočkat prázdnin. Poslední týden ve škole bývá ve znamení her, někde už začínají opravy školních budov.

22.6.2018

Koupil si od ní kabát a nyní s manželkou slaví diamantovou svatbu

Jihlava – Ve velké obřadní síni jihlavské radnice se v sobotu 16. června konala diamantová svatba Josefa a Marie Bendových z Jihlavy. Po šedesáti letech společného života si tak opět řekli ano. Oddávajícím symbolického sňatku byl náměstek primátora Jaromír Kalina.

22.6.2018

V Antonínově Dole opět oslaví pouť

Antonínův Důl - V sobotu 23. června se sejdou pouťoví hosté u kapličky Panny Marie v jihlavské městské části Antonínův Důl. Pouť se zde koná již poosmé k výročí zasvěcení kaple.

22.6.2018

Oprava Brněnského mostu jde podle plánu

Jihlava – Rekonstrukce Brněnského mostu v centru Jihlavy je zhruba za svou třetinou. Most v majetku Kraje Vysočiny by měl být opraven do konce letošního října.

22.6.2018

Letní brigády: Zbývá pár posledních míst

Jihlavsko – Přestože prázdniny ještě nezačaly, studenti, kteří shánějí přivýdělek, by si měli pospíšit. Shánět brigádu na poslední chvíli se ale příliš nevyplácí, některá zaměstnání bývají zamluvená už od zimy. „Pro letošní rok už máme obsazeno. O místo doručovatele je velký zájem a brigádníci se chodí ptát už v prosinci nebo lednu,“ informovala Pavlína Špačková z telčské pobočky České pošty.

22.6.2018

V rybníku Sykovec stále platí zákaz koupání kvůli sinicím

Vysočina – Ve čtvrtek začalo astronomické léto. V některých vodních plochách na Vysočině se už ale lidé kvůli zhoršené kvalitě vody nevykoupají. Hygienici z Krajské hygienické stanice Vysočiny ve čtvrtek zveřejnili mimořádné výsledky měření vody v nejhorších rybnících na Vysočině.

22.6.2018

Nemocnice má nový přístroj za osmnáct milionů

Jihlava – Nový přístroj v jihlavské nemocnici bude sloužit nejen onkologickým pacientům. Vyšel na bezmála osmnáct milionů a odhalí i potíže, které jiná vyšetření nezjistí.

21.6.2018

Dechovka v neděli rozezní Batelov

Batelov – O nadcházející neděli 24. června se v Batelově na Jihlavsku uskuteční už jedenáctý ročník minifestivalu dechovek.

21.6.2018

Jak můžete děti odměnit za vysvědčení? Dáme vám tip v Deníku

Vysočina - Jak můžete své děti odměnit za vysvědčení? Odpovíme vám v pátečním Jihlavském deníku 22. června. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT