VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jihlavsko

1.2.2018

Plesová sezona nekončí

Jihlavsko – Plesová sezona je v plném proudu, což jen potvrzuje blížící se víkend.

1.2.2018

Dobrý anděl pomáhá na Jihlavsku 39 rodinám

Jihlavsko – Dalších třináct žádostí přijala loni nadace Dobrý anděl. Celkem již pomohla pětapadesáti rodinám s dětmi v okrese.

1.2.2018

Kraj chce znát, jak energeticky náročné má budovy

Vysočina – Aktuální energetické údaje svých budov by chtěl do konce příštího roku znát Kraj Vysočina. Je to potřeba nejen pro další projekty, které skýtají možné úspory.

31.1.2018

Z prvního vysvědčení se těší i prvňáčci z třídy pro velmi nadané děti

Vysočina - Přes šedesát tisíc žáků v Kraji Vysočina dostalo pololetní vysvědčení. Mezi nimi byli i prvňáčci z nově vzniklé třídy pro nadané děti. Ta od září funguje v jihlavské Základní škole v ulici Demlova.

31.1.2018

Štefánikovy kasárny jsou minulostí

Jihlava – Už jen pár zdí zbylo z bývalých Štefánikových kasáren. Bagry nakládají na nákladní auta tuny stavební suti.

31.1.2018

Brtnice usiluje o milion korun a titul Historické město roku 2017

Brtnice, Polná – V Kraji Vysočina je pouze jedno město, které se pyšní titulem Historické město roku. O získání tohoto celorepublikového titulu teď usiluje i Brtnice na Jihlavsku. Ta koncem ledna zvítězila v krajském kole a postoupila do celonárodního, kde na ní čeká třináct soupeřů.

31.1.2018

Kraj už zná budoucnost záchytky

Jihlava – Kraj Vysočina nakonec našel společnou řeč se Službami města Jihlavy (SMJ) a protialkoholní záchytná služba provozovatele měnit nebude. Bude ale potřeba rekonstruovat a možná přijde ke slovu i stěhování.

30.1.2018

Obnovu synagogy v Telči budou řešit vysokoškoláci

Telč – Zpracovat úvodní studii obnovy objektu telčské synagogy. Tak zní zadání úkolu, který čeká na mezinárodní týmy studentů.

30.1.2018

V Jihlavě padl o víkendu český rekord

Jihlava – Akce Vysočina v pohybu, která propagovala volnočasové aktivity v regionu, přinesla také zápis do České knihy rekordů.

30.1.2018

Blíží se den otevřených dveří na jihlavské VŠPJ

Jihlava – První únorový den Vysoká škola polytechnická Jihlava (VŠPJ) otevře své dveře veřejnosti. Zájemci o vysokoškolské studium se budou moct nejen dozvědět informace o nabízených studijních oborech přímo od studentů, ale také si zalézt na horolezecké stěně. Čtvrteční den se na VŠPJ totiž ponese pod heslem Nebojte se vejšky.

30.1.2018

Nejméně registrovaných partnerství je na Vysočině

Praha, Vysočina – Krajem, kde bylo uzavřeno nejméně registrovaných partnerství stejnopohlavních párů, je Vysočina. V České republice je možno tento svazek uzavírat od července 2006. Na Vysočině od toho okamžiku do konce roku 2017 registrované partnerství uzavřelo 46 párů.

30.1.2018

Trolejbusy by mohly jezdit až k branám Bosch Diesel

Jihlava – Trolejbusová síť by se mohla v krajském městě brzy rozšířit o pět a půl kilometru. Podle plánů radních by mohly trolejbusy v blízké budoucnosti jezdit až do pávovské průmyslové zóny.

30.1.2018

Nádraží se dočkají oprav. Vyvolených ale není mnoho

Vysočina - Čilý stavební ruch mohou letos očekávat cestující na vlakovém nádraží v Havlíčkově Brodě. Stavební práce ale zaznamenají cestující vlaky i v Horní Cerekvi na Pelhřimovsku na trati mezi Jihlavou a Jindřichovým Hradcem nebo v Bransouzích na trati mezi Jihlavou a Třebíčí.

29.1.2018

Nová interaktivní mapa vyhledá každý hrob

Jihlava – Vyhledat poslední místo odpočinku svých předků v krajském městě je zas o něco jednodušší. Radnice koncem ledna na svém webu totiž spustila novou interaktivní mapu dvou jihlavských hřbitovů. Díky ní se veřejnost snadno dostane k informacím.

29.1.2018

Respirační onemocnění jsou na sezonním maximu, v kraji je chřipka typu B

Vysočina – Ve čtvrtém kalendářním týdnu se na Vysočinu přiblížila chřipková epidemie. Nemocnost v kraji se sice nadále drží pod prahem epidemie a zůstává pod republikovým průměrem. Na druhé straně právě v minulém týdnu vystoupal počet akutních respiračních onemocnění na sezonní maximum, když na Vysočině a přibylo potvrzených případů pravé chřipky.

27.1.2018

Vysočina volila Miloše Zemana

Vysočina – Jedním z deseti krajů, kde Miloš Zeman zvítězil a obhájil tak svůj prezidentský mandát, byla Vysočina. Ve druhém kole prezidentských voleb dostal v našem kraji Miloš Zemana 163 267 hlasů, což představovalo 55,84 procent všech hlasujících. Staronového prezidenta tak v regionu podpořilo více lidí, než byl jeho celorepublikový průměr.

27.1.2018

OBRAZEM: Bioskop Kafe bar, to je jedinečná káva, pivo a limonády

Jihlava - Bioskop Kafe bar má od loňského roku nový kabát. Za radikální proměnou stojí dva kamarádi Jan Řehoř a Lukáš Rychtecký. Ani v nejmenším nelitují, že vzali kavárnu pod svá křídla.

27.1.2018

Jak jsme žili ve Stonařově na Jihlavsku

Stonařov /SERIÁL JAK JSME ŽILI  V ČESKOSLOVENSKU/- Městys Stonařov se může pyšnit bohatou historií, mezi jeho nejvýznamnější památky se řadí kostel svatého Václava s kapličkou a karnerem. Nachází se na velmi frekventované silnici první třídy. Silnice odjakživa dotvářela dějiny Stonařova jako hlavní spojnice mezi Prahou, nedalekou Jihlavou a Vídní.

26.1.2018

OBRAZEM: Prvovoliči v Malém Beranově byli šedesátníci

Malý Beranov – Ani v menších obcích se volební komise nenudí. V Malém Beranově již přišlo několik prvovoličů. Kuriózně to ale byli šedesátníci.

26.1.2018

Sedm z deseti rodin na Vysočině má internet

Vysočina – Počítač má k dispozici přes sedmdesát procent domácností na Vysočině. Počet připojení na internet je pak jen nepatrně nižší. Vyplývá to z pravidelného šetření Českého statistického úřadu.

26.1.2018

Začalo rozhodující kolo volby hlavy státu

Jihlavsko – Teď se rozhodne. Před pár minutami začalo druhé kolo letošních prezidentských voleb. K urnám na Jihlavsku už přišly stovky lidí.

26.1.2018

ON-LINE: Druhé kolo prezidentských voleb na Vysočině vyhrál Miloš Zeman

Vysočina - Na Vysočině je sečteno. V kraji zvítězil Miloš Zeman s 55,84 procenty, což představuje 163 267 hlasů. Jiří Drahoš získal 44,15 procent, tedy 129 080 hlasů. Volební účast byla o 4,5 procenta vyšší než v prvním kole a činila 71,51 procent.

26.1.2018

V jihlavském nákupním centru uvedou Festival volného času

Jihlava – Pro zájemce o sport a aktivní trávení volného času připravují na neděli 28. ledna v jihlavském nákupním centru City Park Festival volného času. Na místě se v ten den pokusí také o vytvoření nového českého rekordu s pinpongovými míčky.

26.1.2018

Morový průvod v Brtnici se dočkal ocenění

Brtnice - Historický morový průvod v Brtnici byl zapsán na národní Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury. Je čtvrtým tradičním kulturním prvkem Vysočiny vedle jemnického Barchanu, jihlavské Skřipácké muziky a Betlémské cesty v Třešti.

26.1.2018

Jak jsme žili v Československu. V pátek představíme Stonařov

Jihlavsko - V pátek 26. ledna pokračuje v tištěném Jihlavském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

26.1.2018

Je teplo, přesto se lyžovat dá

Jihlavsko – Sněhová nadílka v minulém týdnu potěšila lyžaře na Jihlavsku. Než se ale stačily rozjet vleky na většině sjezdovek v okrese, vystoupaly teploty zase nad nulu. Lyžovat lze na Šacberku, včera se rozjela lanovka v Lukách nad Jihlavou. Jinde se ale zatím stojí.

25.1.2018

Kraj zvýší dotace pro aktivní důchodce

Vysočina – Kraj Vysočina i letos podpoří Krajskou radu seniorů Kraje Vysočina.

25.1.2018

Na Vysočině škodí vydra, loni se přidal i bobr

Vysočina - Celkem šestasedmdesát žádostí o náhradu škody způsobené zvláště chráněnými druhy živočichů přijal loni kraj. Je to nejvyšší číslo od roku 2009.

25.1.2018

Miloš Zeman má hlavu, míní Zdeněk Burda ze Zbinoh

Zbinohy – Nejdrtivější vítězství - 70,83 procenta - na Jihlavsku v prvním kole prezidentských voleb zaznamenal současný prezident Miloš Zeman ve Zbinohách.

25.1.2018

Drahoše neznám, ale Zemana ano, říká Karel Vítů z Olšan

Olšany – V jižní části Jihlavského okresu se Jiří Drahoš těšil větší oblibě. V Olšanech vyhrál první kolo se 47,5 procenty hlasů, což bylo v okrese nejvíce.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT