VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jihlavsko

15.4.2018

Studenti budou v ulicích Jihlavy nabízet knoflíky

Jihlava – Během třetího dubnového týdne budou procházet ulicemi krajského města studenti jihlavské Střední odborné školy sociální Matky Boží. Veřejnost si od nich bude moct nejen koupit barevné knoflíky, ale hlavně pomoct klientům jihlavského Krizového centra.

15.4.2018

Jsem vděčná, že se nám dostalo takového příkladu odvahy

Stará Říše /ROZHOVOR/– Dědeček Josef svých dvanáct dětí neposílal do školy a dostal za to pětidenní vězení. Tatínek Jan většinu života tvořil, a když jeho dílo chtěli odborníci zařadit do uměleckých encyklopedií, nestál o to. Maminku Karlu si dodnes v jednom kostele připomínají při každé pouti. Sourozenci Karla a Václav spolupracovali se zpěváky Richardem Müllerem a Petrem Bende.

14.4.2018

Jihlavská nemocnice chystá další Den zdraví

Jihlava – V jihlavské nemocnici se v úterý 17. dubna bude konat tradiční Den zdraví. Letošní novinkou budou fyzioterapeuti, kteří veřejnosti poradí, jak naložit s bolestí zad.

14.4.2018

Jihlavští gymnazisté finančně podporují rodiny v nouzi

Jihlava – Duhová kavárna, šachový turnaj, výtvarné dílny, koncerty kapel a školní akademie. Tak vypadala čtvrtá školní akademie Gymnázia Jihlava, která se uskutečnila ve čtvrtek 5. dubna. Studentům se navíc během odpoledne podařilo i vybrat 35 tisíc korun pro dobrou věc.

14.4.2018

První cesta na Hrad nevyšla. Monolit se rozlomil

Jihlavsko /SERIÁL JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - Miliony let ležel kvádr žuly vrostlý do granitového masivu pod Javořicí. V roce 1923 jej ze skály vydobyli kameničtí mistři z Mrákotína. Opracovaný obří monolit z materiálu, jemuž se pro jeho tvrdost a pevnost říká „věčný kámen“, byl slavnostně vztyčen 28. října 1928 jako Sloup svobody na III. nádvoří Pražského hradu. 

14.4.2018

Petrovický kostel se musí opravit co nejdříve

Petrovice - Na začátku loňského roku byly objeveny díry ve střeše kostela svatého Petra a Pavla v Petrovicích nedeleko Jihlavy. Celý rok zabrala administrativa a nyní může začít oprava.

13.4.2018

Citypark zdobí nablýskané motorky. Včetně pěti Indiánů

Jihlava – Legendární motocykly Indian, Harley Davidson a skútry Vespa si už jenom do neděle 15. dubna budou moct prohlédnout zájemci v jihlavském nákupním centru Citypark. Připraven tam je také fotokoutek s buggynami a čtyřkolkou.

13.4.2018

Přes zimu mají bezdomovci ze záchytky hotel

Jihlava – Za první tři měsíce letošního roku na jihlavské protialkoholní záchytné stanici se zaměstnanci starali především o lidi bez zaměstnání a bez domova. Na záchytce střízlivěla také například jedna matka na mateřské dovolené a šestnáctileté dítě.

12.4.2018

Jak jsme žili v Československu. Představíme cestu mrákotínského monolitu na Hrad

Jihlavsko – V pátek 13. dubna pokračuje v tištěném Jihlavském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

12.4.2018

Spolek připomene sochaře Šlezingera

Jihlava – Život sochaře a politického vězně Jaroslava Šlezingera příští týden veřejnosti připomene projekce dokumentárního snímku a beseda s režisérkou Veronikou Sunovou. Projekci v krajském městě připravuje Spolek pro starou Jihlavu.

12.4.2018

Obsazeno, hlásí letní tábory na Jihlavsku

Jihlavsko – Tradiční letní tábory ve stanech jsou nadále nejčastější.

12.4.2018

Sucho a kůrovec ničí lesopark Heulos

Jihlava – V třetím dubnovém týdnu bude muset jít k zemi přes třicet stromů, které rostou v jihlavském lesoparku Heulos. Napadl je totiž kůrovec.

12.4.2018

Malí zahradníci se v rámci kroužku starají o park

Jihlava – O květiny v jihlavském parku na náměstí Svobody letos poprvé začali pečovat školáci z nedaleké Scioškoly. Květiny nejen zasadili, ale také je budou chodit zalévat.

12.4.2018

Hlučné kostky nahradí stará tanková cesta

Jihlava – Za pár dní začnou opravy v jižní části krajského města. Hlučné kostky na Telečské ulici nahradí asfalt. Než se tak ale stane, budou řidiči jezdit po staré tankové cestě ve vojenském areálu.

12.4.2018

OBRAZEM: Jihlavskou prádelnu obsadili mladí filmaři

Jihlava – Žít si vlastní život, anebo kvůli rodině a penězům zůstat v práci, která ale vůbec nenaplňuje. Touto otázkou se trápí hlavní postava právě vznikajícího krátkometrážního snímku s názvem Devadesát stupňů. V jihlavské městské prádelně v Horním Kosově ho tento týden natáčí studenti druhého ročníku Filmové a televizní fakulty Akademie múzických umění v Praze (FAMU).

12.4.2018

Hnědé kontejnery budou stát v blízkosti chatek

Jihlava – V chatových a zahrádkářských oblastech krajského města o nadcházejícím víkendu přibudou kontejnery na biologicky rozložitelný odpad. Pracovníci Správy města Jihlavy (SMJ) je dovezou do osmi lokalit.

11.4.2018

OBRAZEM: Studenti hledají komparz pro svůj snímek

Jihlava – Od pondělí 8. dubna mají zaměstnanci jihlavské prádelny veselo. Spolu s nimi totiž do práce dochází i mladí studenti z pražské filmové katedry a tři profesionální herečky. Jihlavská prádelna se na čas stala filmovým místem.

11.4.2018

V Zoo se narodili tygříci

Jihlava – Vzácný odchov. Na konci března se v jihlavské zoo narodila mláďata tygra sumaterského. Jejich matka, samice Činta, je nekorunovanou královnou Zoo Jihlava, jméno jí dal její kmotr, zpěvák Tomáš Klus.

11.4.2018

OBRAZEM: Jihlavané chtějí zdravě stárnout a lepší prostředí

Jihlava – Téměř stovka lidí si našla ve středu 4. dubna čas a přišla do jihlavského divadla DIOD debatovat nad lepším zdravým životním stylem v krajském městě.

11.4.2018

Stromy jdou k zemi, kůrovec brzy vyletí

Vysočina – Lesy na Vysočině se kácí ve velkém. Jsou napadené kůrovcem, který v druhé polovině dubna vylétne na další stromy. Napadené stromy se musí nejpozději v těchto dnech dostat z lesa.

11.4.2018

Nezaměstnanost nadále klesala

Vysočina – Nezaměstnanost v březnu opět klesala, na Vysočině se dostala o jednu desetinu pod celorepublikový průměr na 3,4 procenta.

11.4.2018

Jihlava bude mít možnost regulovat pouliční umělce

Jihlava – Krajské město bude mít možnost usměrňovat nejrůznější osoby, které poskytují Jihlavanům hudební zážitek přímo v ulicích.

10.4.2018

Senátor se bude na Jihlavsku setkávat s veřejností

Polná – Senátor Miloš Vystrčil (ODS) zahájí v úterý 11. dubna v Polné své každoroční jarní debaty s veřejností.

10.4.2018

Z křižovatky smrti je teď jedno velké staveniště

Markvartice – V jedno velké staveniště se po Velikonocích proměnila nebezpečná křižovatka Kasárna u Markvartic, která je místem častých dopravních nehod, i těch tragických. Z křížení dvou silnic prvních tříd se totiž do zimy stane kruhový objezd. Místo na trase, kudy se jezdí na dovolenou k moři nebo z jihu Čech na jih Moravy, konečně přestane být postrachem řidičů. A na nechvalně proslulém úseku tak už bude mnohem bezpečněji.

9.4.2018

Zimní údržba letos stála Jihlavu 8 milionů korun

Jihlava – Téměř devět set tun soli, více než čtyři sta tun drti, tři sta tun písku a přes sto tisíc litrů solanky. Pracovníci Služeb města Jihlavy (SMJ) tento týden zveřejnili finální čísla spotřebovaného posypového materiálu, který během zimní údržby spotřebovali v krajském městě.

8.4.2018

Na Šacberku ukončili sezonu

Jihlava – Konec zimy. Ski arál Šacberk v Jihlavě – Zborné ukončil v neděli osmého dubna sezonu. Byl na Vysočině poslední, kde ještě bylo možné lyžovat.

8.4.2018

Ochránci přírody hledali jaro

Jihlava – Našli jaro. Do sobotní celostátní akce Hledání jara se zapojili i mladí ochránci přírody z Jihlavy.

8.4.2018

Za dva miliony se opraví desítka domů v centru

Jihlava – Nárůst o dva miliony. Loni Jihlava nevyužila ani korunu z dotací na regeneraci městské památkové rezervace, letos dostane dva miliony. Finance použije na opravu desítky domů v centru.

8.4.2018

Stovka maminek koupila nové oblečení na bazárku

Velký Beranov – O víkendu se uskutečnil již tradiční Beranovský bazárek. Desítky maminek si tam navzájem prodávaly oblečení pro své děti.

8.4.2018

Na dálnici D1 se po noční uzavírce opět vrátil provoz

Vysočina - Na dálnici D1 se po noční uzavírce, ke které došlo kvůli bourání dvou úzkých nadjezdů, vše postupně vrací do starých kolejí. 

8.4.2018

Kamila Moučková slaví devadesátiny

Jihlavsko – V neděli slaví devadesáté narozeniny známá rozhlasová a televizní hlasatelka Kamila Moučková. S jihlavským okresem je silně spjatá.

7.4.2018

Dukla Jihlava podpoří nemocnice v kraji

Vysočina – Každá z pěti nemocnic v kraji dostane od hokejového klubu HC Dukla Jihlava dvanáct tisíc korun. Použít je může dle svých potřeb.

7.4.2018

Jak jsme žili v Hrbově na Jihlavsku

Hrbov /SERIÁL JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - Tenkrát se prostřednictvím snímků z archivu Jana Prchala podíváme do Hrbova, místní části Polné.

7.4.2018

Pokud lávka za City Parkem zůstane, tak betonová

Jihlava – Beton, nebo nic. Jihlavská radnice už nechce investovat desítky tisíc ročně do udržování dřevěné lávky pro pěší ve vlhkém prostředí za City Parkem.

6.4.2018

Ochránci přírody budou společně hledat znaky jara

Jihlava – Asi na sedmikilometrovou procházku se v sobotu 7. dubna ráno společně vydají členové z Českého svazu ochránců přírody spolu s dalšími zájemci. Sraz mají naplánovaný na devátou hodinu ranní u Hellerova rybníka v jihlavské části Dolina.

6.4.2018

Dukla Jihlava podpoří darem nemocnice

Vysočina - Každá z pěti nemocnic Kraje Vysočina dostane od Dukly Jihlava finanční dar ve výši 12 tisíc korun. Vedení klubu tak rozdělí polovinu výtěžku z únorové aukce alternativních dresů. Druhá část výdělku z prodeje bíle laděných dresů, ve kterých hráči A týmu odehráli domácí zápas proti Vítkovicím a pět venkovních duelů, zůstává klubu.

6.4.2018

Na Šacberku se opět rozjede vlek

Jihlava – Na sjezdovce v Jihlavě-Zborné si zájemci budou moct užít poslední lyžařský víkend. Po úterním přerušením provozu se tam totiž opět rozjede vlek.

6.4.2018

Jihlavská geriatrie má příjemnější pokoje

Jihlava – Nemocnice Jihlava nabídne pacientům příjemnější prostředí. Na dvou pokojích oddělení geriatrické a následné péče je nové posezení pro návštěvy, barevné povlečení a nová tapeta.

5.4.2018

Jak jsme žili v Československu. Představíme Hrbov

Jihlavsko – V pátek 6. dubna pokračuje v tištěném Jihlavském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

5.4.2018

Odpadky z přírody opět vysbírají dobrovolníci

Jihlavsko – Základní školy, charita, ale i úředníci z magistrátu a radní Kraje Vysočina. S druhým dubnovým týdnem začnou mizet nejen z ulic a parků krajského města pohozené odpadky. Tradiční a osvětová akce Čistá Vysočina se bude letos konat už podesáté.

5.4.2018

Chybí padesát tisíc na pomoc dětem a seniorům

Jihlava – V krajském kole Burzy filantropie zvítězil dle hlasování veřejnosti projekt Není nám to jedno, který letos ve formě dvou programů realizuje jihlavské Centrum pro rodinu Vysočina. Postoupil do finále, kde by se mělo podařit získat chybějící peníze.

5.4.2018

Kamenice se promění, bude stavět chodníky

Kamenice – Městys Kamenice letos chodníky v obci vybudovat chce a v Kameničce musí. V rámci dvou projektů by měly vzniknout chodníky na celkem třech místech. 

4.4.2018

OBRAZEM: Studenti vařili pod vedením francouzského šéfkuchaře

Jihlava – Kreativitě ve vaření a nové kulinářské recepty ve středu učil vysočinské studenty francouzský šéfkuchař Philippe Mille, držitel dvou michelinských hvězd. Na Vysočinu přijel v rámci krajského projektu Gastroakademie.

4.4.2018

Na jihlavské náměstí se s dubnem vrátila tržnice

Jihlava – Na jihlavském Masarykově náměstí ve středu 4. dubna zahájili provoz trhovci. Pracovníci Služeb města Jihlavy jim tam během středečního dopoledne dovezli stoly, které tam budou stát až do letošního listopadu.

4.4.2018

Dráhy znovu lákají do půjčoven kol na nádražích

Vysočina – O Velikonocích začala sezona pro drážní půjčovny kol, které umožňují vypůjčení kola na pěti místech Vysočiny. Půjčovny kol Českých drah (ČD) ve stanicích v Novém Městě na Moravě, Telči, Světlé nad Sázavou, v Třebíči a Žďáru nad Sázavou budou otevřené do 31. října.

4.4.2018

Jihlavské gymnázium chystá školní akademii

Jihlava – Již čtvrtý ročník školní akademie se ve čtvrtek 5. dubna odehraje na Gymnáziu Jihlava.

4.4.2018

Kraj dá padesát milionů na opravy silnic po zimě

Vysočina – Letošní zima se výrazně podepsala na stavu silnic druhých a třetích tříd. Kraj Vysočina dá na jejich opravy padesát milionů. Dotaci schválilo zastupitelstvo, každý okres dostane přesně deset milionů.

4.4.2018

Aplikace pomůže s cestami přes krajské město

Jihlava – Jihlavská radnice spustila interaktivního průvodce, který by měl pomoci při cestách krajským městem. Aplikace nabízí všechny důležité informace k uzavírce Brněnského mostu i k objízdným trasám či změnám v MHD.

3.4.2018

Policie: V pruzích pro MHD nemají osobní auta co dělat

Jihlava – Cestu do práce v úterý po Velikonocích řidičům v Jihlavě zkomplikovala uzavírka Brněnského mostu. Ve většině případů jely vozy objízdnou trasou vůbec poprvé. A někteří řidiči nejeli zcela předpisově.

3.4.2018

Školky mají svá tabla! Představíme děti z MŠ Kamenice

Jihlavsko - Ve středu 4. dubna najdete v Jihlavském deníku seriál Naše školka. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých školek z okresu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT