VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jihlavsko

2.11.2017

Bohoslužba je věnována nedonošeným dětem

Antonínův Důl – Předčasně narozeným dětem bude opět věnována Bohoslužba za děti do dlaně, která se uskuteční v sobotu 4. listopadu od 14.30 hodin u kapličky Ke cti Panny Marie poblíž Antonínova Dolu.

2.11.2017

Most na Pančavě je hotový. Řidiči však musí zpomalit

Jihlava - Po čtyřměsíční uzavírce je od 1. listopadu otevřen jihlavský most na Pančavě. Spojuje dvě největší města na Vysočině. Stojí totiž na okraji krajského města ve směru na Třebíč.

1.11.2017

Dárky chtějí udělat radost chudým dětem na Ukrajině

Brtnice – Funkční a nepoškozené hračky i školní a sportovní potřeby mohou zájemci ve středu 1. listopadu odpoledne donést do brtnického kina. Město tam totiž pořádá veřejnou sbírku pro děti mateřských škol z nejchudší horské oblasti Zakarpatské Ukrajiny. Přispět do sbírky bude možné ještě příští týden.

1.11.2017

Telečskou a Wolkerovu ulici chce město opravit příští rok

Jihlava – Na jaře příštího roku by konečně mohly začít pomalu mizet hlučné kostky ze silnice v Telečské ulici a Wolkerově ulici na okraji krajského města. V pondělí 6. listopadu budou totiž jihlavští zastupitelé projednávat novou trojdohodu, kterou jim připravil náměstek jihlavského primátora Vratislav Výborný (ČSSD) po dohodě s vedením SVAKu a Kraje Vysočina.

31.10.2017

Prvňáci mají svá tabla! Představíme školáky ze ZŠ ve Stonařově

Jihlavsko - Ve středu 1. listopadu pokračuje v Jihlavském deníku nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím budeme představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

31.10.2017

Silnice a chodníky dostaly před zimou nový povrch

Jihlava – Asfaltový kryt silnice v Lipové ulici, rekonstrukce Údolní ulice a upravení bezbariérových zastávek ve městě. Během října dělníci dokončili započaté rekonstrukce několika chodníků a silnic v krajském městě. Před nadcházející zimou mají ještě v plánu stihnout modernizaci Havlíčkovy ulice.

31.10.2017

V lesích stále padají větve i stromy. Nevstupujte tam, varují lesníci

Vysočina – Větve i nalomené stromy padají od nedělní vichřice v lesích po celé zemi. Lesníci důrazně doporučují všem lidem, aby v následujících dnech nevstupovali do lesních porostů.

31.10.2017

Zoo má nového tygra Dandyse, kterého v Brně odmítla tygřice

Jihlava – V pondělí odpoledne do jihlavské zoologické zahrady zaměstnanci přivezli 140 kilogramů vážícího tygra sumaterského z brněnské zoologické zahrady. V jihlavské zoologické zahradě na něj čekala pětiroční tygří samice Cinta.

30.10.2017

Filmový svátek přilákal do Jihlavy tisíce návštěvníků

Jihlava – Mezinárodní festival dokumentárních filmů (MFDF) Ji.hlava, který se konal minulý týden v krajském městě, si nenechalo ujít přes čtyři tisíce akreditovaných diváků. Zájem diváků i filmových hostů o festival stále roste.

30.10.2017

Lesníci varují před vstupem do lesů

Jihlavsko – Vichřice napáchala škody nejen ve městech a v obcích, ale i v lesích. Lesníci teď veřejnosti nedoporučují vstupovat do lesů. Hrozí totiž pád ulomených větví a celých stromů.

30.10.2017

Zdravé jádro ČSSD volalo po radikálních změnách

Větrný Jeníkov – V čele sociální demokracie na Vysočině zůstává Petr Krčál, delegáti krajské konference ČSSD ho opět zvolili svým předsedou na konferenci 28. října ve Větrném Jeníkově.

30.10.2017

Ulicemi jezdí speciální trolejbus s hadem

Jihlava – Od minulého týdne jezdí krajským městem trolejbus, který propaguje jihlavskou zoologickou zahradu. Je totiž obtočen velikým hadem.

30.10.2017

Šalandové putovali po všech Šalandech

Vysočina – Mají stejné jméno a společné příbuzné, které se při svém dvanáctidenním putování rozhodli navštívit. Dvaačtyřicetiletý Marek Šalanda z Brna a jeho sedmatřicetiletý vzdálený bratranec Marek Šalanda z Jindřichova Hradce společně putují od středy 18. října právě mezi jejich bydlišti. „Zítra nás čeká poslední etapa. Závěrečných třicet kilometrů půjdeme nejspíš v dešti,“ řekl brněnský Marek Šalanda.

30.10.2017

Vichřice utrhla střechu a poničila hřbitov. Lidé byli bez proudu

Jihlavsko – S výpadkem elektřiny se v pondělí 30. října museli vyrovnávat lidé i v mnoha městech a obcích na Jihlavsku. Řádění nedělní vichřice nadělalo problémy například v Batelově a v Kostelci u Jihlavy. Vichřice zanechala stopy i na ústředním hřbitově v Jihlavě.

30.10.2017

V Telči vylovili rybník. Letos to byl Staroměstský

Telč - Přestože je Štěpnický rybník kvůli opravám už nějakou dobu bez vody, o výlov v Telči nepřišli.

28.10.2017

Jihlava bude mít svůj hrob pro sociální pohřby

Jihlava – Na Ústředním hřbitově v krajském městě nechává v současné době jihlavská radnice opravit jedno opuštěné hrobové místo. Do něj chce totiž ukládat urny s ostatky lidí, kterým zajišťuje pohřby. Doposud se popel těchto lidí dle zákona rozptýlil na rozptylovou loučku. Jenže občas se přihodilo, že po několika letech se o zemřelého začali shánět jeho příbuzní, a chtěli jej uložit do rodinného hrobu.

27.10.2017

Bavorští rektoři zavítali do Jihlavy

Jihlava – Němečtí rektoři minulý týden ve čtvrtek navštívili Vysokou školu polytechnickou v Jihlavě. Vedení z osmi bavorských škol si prohlédlo aulu a novou Laboratoř experimentálních měření, poté se prošli po krajském městě.

27.10.2017

OBRAZEM: Hledali využití Modety

Jihlava – V jihlavské továrně Modeta se během října sešli zaměstnanci jihlavského magistrátu s hosty z celé republiky, aby společně hledali budoucí možné využití této budovy. Od loňského roku totiž továrnu vlastní město.

27.10.2017

Ze silnic na Jihlavsku brzy zmizí uzavírky

Jihlavsko – S právě končícím říjnem si řidiči konečně budou moct oddychnout. Dělníci totiž pomalu dokončují poslední drobnosti na opravovaných silnicích na Jihlavsku. Tím nastane konec téměř všem uzavírkám a objízdným trasám, které řidičům komplikovaly několik měsíců cestování po Jihlavsku.

26.10.2017

Na rybníku zůstala osamocená labuť neschopná letu

Třešť – Během uplynulého léta slavnostně pokřtili první šlapadlo s molem na Váňovském rybníku v Třešti. Jeho organizátoři tak nabídli veřejnosti novou aktivitu ve městě, která zvedla zájem o tamní rybník. Netušili však, že šlapací stroj lidé zneužijí k narážení do labutí. Jedna z nich kvůli zranění totiž neodletěla na zimu na jih.

25.10.2017

OBRAZEM: Je konec uzavírce. Měšínský most je už v provozu

Jihlavsko - Měšínský most, který v březnu letošního roku stavbaři zbourali, je už opravený. Od soboty 21. října po něm jezdí jak autobusová, tak i osobní vozidla. Zprovozněn byl tedy o pár dní dříve, než se předpokládalo.

25.10.2017

V Lukách se už chystají na Vánoce. Hledají stromek

Jihlavsko – Přestože advent začne až za pět týdnů, tak města začínají hledat své vánoční stromky. Od prvního říjnového týdne se po stromečku shání vedení Luk nad Jihlavou. To v krajském městě tradiční symbol Vánoc mají už dávno vybraný.

25.10.2017

V zámecké konírně předají Ceny města Telče

Telč – Sdílení, Klub filatelistů, Josef Salák a Klub důchodců. To jsou názvy různých spolků a pracovníka Služeb Telč, kteří si ve středu 25. října v konírně telčského zámku převezmou Ceny města Telče.

25.10.2017

Rok starou silnici zdobí díry a praskliny

Stonařov – Od opravy úseku ze Stonařova směrem na Jihlavu uplynul sotva rok a stavební firma může začít spravovat znovu. „Každý s kým mluvím, si na stav silnice stěžuje, je to do nebe volající,“ řekl obyvatel Stonařova Ivo Toth. Díry dělají starosti hlavně lidem z městyse a okolních vesnic, kteří tudy každý den dojíždějí za prací do Jihlavy.

24.10.2017

Ve Švábově se nedočkali jen osmi voličů

Jihlavsko – Švábov je malá vesnice u Batelova, která na Jihlavsku získala pomyslné první místo za nejlepší docházku u voleb. Na opačné straně se umístila Nevcehle, tam k volbám přišlo nejméně lidí.

23.10.2017

Tomáš se stal tisícím novorozencem v jihlavské porodnici

Jihlava – Novorozenec Tomáš, který se narodil v pátek 20. října, se stal tisícím narozeným miminkem letošního roku v jihlavské porodnici.

23.10.2017

V Lukách slavnostně otevřou nové sportoviště

Luka nad Jihlavou – Nová pumtracková dráha, která minulý měsíc vyrostla u cyklostezky nedaleko Luk nad Jihlavou, se konečně dočká svého slavnostního otevření. Součástí něj budou ukázkové jízdy na koloběžkách a skateboardech.

22.10.2017

Bylo to čistě mezi mnou a strýcem Metodějem, popisuje svoji práci výtvarnice

Stará Říše – Ten dům se zahradou v centru Staré Říše určitě nepřehlédnete. Zvlášť, když ho občas zkrášlí krásné barevné obrazy, pověšené na plotě. Svůj příbytek i okolí takto nedávno oživila Magdalena Křenková, pokračovatelka slavného rodu Florianů ze Staré Říše.

22.10.2017

Je to úžasný výsledek, který jsme na Vysočině nečekali, říká nová poslankyně ANO

Náměšť nad Oslavou – Do Sněmovny se dostala za hnutí ANO na Vysočině také Monika Oborná, osmadvacetiletá projektová manažerka v zemědělství z Náměště nad Oslavou. Kraj tak má nyní čtyři poslance oproti dřívějším dvěma. Hnutí Andreje Babiše tu získalo 28,63 procent hlasů a převálcovalo dříve dominantní sociální demokracii.

22.10.2017

Hodnocení voleb: Zklamání i naděje politiků

Vysočina - Politici a odborníci z Kraje Vysočina komentují výsledky voleb

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT