VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jihlavsko

19.6.2018

V jihlavské zoo oslaví den žiraf

Jihlava – Žirafí hry, výtvarné tvoření a komentované krmení žiraf. Tak bude vypadat čtvrteční oslava Mezinárodního dne žiraf v jihlavské zoologické zahradě. Pro návštěvníky vedení zoo navíc nachystalo i speciální večerní žirafí prohlídku.

19.6.2018

V lesích Čeřínku budou skákat cyklisté. Vznikne tam nový bike park

Čeřínek – Jízda v těžkém terénu na nezpevněných lesních cestách. Cyklisté se na nich musí vypořádat nejen s kameny, ale i s kořeny stromů, bahnem a s dalšími překážkami. Tak vypadá olympijská disciplína cross country pro horská kola. Během letošního léta jedna taková trať začne vznikat i v lesích Čeřínku na Jihlavsku. Skládat se bude z těžších i lehčích pasáží.

19.6.2018

Lidé přinášejí z lesů první houbařské úlovky

Vysočina – O houby na Vysočině nouze není, v lesích lze najít hřiby i růžovky. Sběrači ale musí pozorně sledovat počasí. „Byli jsme se s manželem podívat v nepomuckých lesích kousek od Telče. Nebyla to sice žádná sláva, ale těch pár kovářů na gulášek stačilo,“ podělila se o svou zkušenost Zdena Zlatušková z Telče.

19.6.2018

Telč opět po roce sevřely uzavírky

Telčsko – Přeškrtnutých směrovek a náhradních oranžových značení, která řidiče směrují na objízdnou trasu, lze najít v Telči a okolí hned několik. Šoféři se tak musí v současnosti připravit na zdržení přibližně v šesti úsecích. Některé drobnější práce by podle plánu měly skončit koncem letních prázdnin, zbytek se protáhne až do podzimu.

19.6.2018

Stavbou roku Kraje Vysočina je jihlavská vila

Vysočina – Secesní jihlavská vila Marie Karas se tento týden stala Stavbou Vysočiny roku 2017. Odborná komise současně udělila i dva tituly Stavba roku. Dohromady hodnotila devět nominovaných budov.

19.6.2018

Stadionu zavření nehrozí, říká náměstek Popelka

Jihlava – Magistrát Jihlavy důrazně nesouhlasí se zprávami ohledně možného uzavření Horáckého zimního stadionu (HZS). Podle náměstka Radka Popelky (ANO) zabere oprava jen sedm až deset dní během července.

19.6.2018

Lidé ve Zbilidech mají obavy. Budou bez vody?

Zbilidy – Na úterním zastupitelstvu ve Zbilidech by měla být hojná účast. Místní totiž očekávají projednávání nového územního plánu, který může místní obyvatele připravit o vodu.

18.6.2018

Historik Michal Stehlík komentoval výstavu Stovka

Jihlava - V areálu Vysoké školy polytechnické Jihlava v pondělí proběhla komentovaná prohlídka výstavy Stovka, kterou prováděl historik Michal Stehlík. V parku za odborem dopravy jihlavského magistrátu bude až do konce října čtyřiadvacet panelů rozestavěných do tvaru republiky.

18.6.2018

Jihlavští fotbalisté zahájili přípravu na novou sezonu

Jihlava - Ostrý start. Hodně svižným tréninkem zahájili přípravu na novou sezonu fotbalisté FC Vysočina. Pětadvacet hráčů plus tři brankáři neabsolvovali napoprvé pod vedením trenéra Martina Svědíka tradiční lehčí protažení, ale rovnou standardní intenzivnější tréninkovou jednotku.

18.6.2018

Opět po roce budou společně kosit loučku u Lhotky

Lhotka – Už po sedmé se v sobotu 23. června budou moct zájemci zapojit do kosení rašelinné loučky u rybníka Horní Mrzatec nedaleko Lhotky.

18.6.2018

Moje oblečení vždy vzniká jako momentální nápad, říká Jana Sobotková

Nová Říše – V malé krejčovské dílně v Nové Říši pod značkou Stromli vzniká originální oblečení, které znají ženy nejen po celé republice, ale i v zahraničí. Podle specifického stylu a nepřehlédnutelných detailů ho rozpoznáte už na první pohled. Za vším stojí Jana Sobotková, která dokázala téměř z ničeho vybudovat zavedenou firmu, která v současné době patří k těm nejúspěšnějším na internetovém obchodu Fler. Oděvní výtvarnice také prozradila, kdy chtěla s podnikáním skončit, kde bere inspiraci na své modely a jak si musí v dnešní době hýčkat své zákaznice.

18.6.2018

Neziskové organizace si rozdělí 180 tisíc

Jihlavsko – O celkem sto osmdesát tisíc se podělí šest neziskových organizací z Jihlavska. Díky získaným financím nyní může organizace Život 99 Jihlava zakoupit nové stanice pro monitoring zdravotního stavu a bezpečí svých klientů.

17.6.2018

Prevenci nejvíce podceňují muži okolo padesátky

Jihlava – Možnost nechat si zdarma vyšetřit zrak, znaménka na kůži, stavbu těla nebo i nožní klenby měli v sobotu návštěvníci Sportovně rekreačního centra Český mlýn v Jihlavě.

17.6.2018

Jihlavská zoo v neděli pokřtí tygry sumaterské

Jihlava – Na neděli 24. června Zoo Jihlava chystá jednu z nejvýznamnějších akcí letošního roku. Křest dvou koťat tygrů sumaterských bude s účastí hudebníka Jana Pokorného známého pod jménem Pokáč.

16.6.2018

Nemocnice má k likvidaci bakterií parní čistič

Jihlava – Spolehlivá likvidace nebezpečných bakterií. Přesně to si slibují od nového parního čističe na infekčním oddělení Nemocnice Jihlava.

16.6.2018

Z Vysočiny znělo převážně ano pro účast ČSSD ve vládě

Vysočina – Členové ČSSD schválili účast ve vládě Andreje Babiše tolerované KSČM. Pro účast v koaličním kabinetu se ve vnitrostranickém referendu vyslovilo 58,53 procenta členů, proti bylo 40,2 procenta a 1,27 procenta hlasů bylo neplatných. Největší podporu dostala vládní koalice na Vysočině. I když ne od všech sociálních demokratů.

16.6.2018

Z přírody Vysočiny zmizelo 73 tun odpadků

Vysočina – V rámci jubilejního desátého ročníku akce Čistá Vysočina čistili dobrovolníci také vodní toky. Krajská správa a údržba silnic Vysočiny odvezla od silnic první až třetí třídy přes dvaačtyřicet tun odpadků, dalších sedmadvacet tun se vysbíralo u silnic v majetku obcí.

15.6.2018

Cyklisté napříč republikou upozorňují na třídění baterií

Vysočina – Za deset dnů ujedou na elektrokolech osm set kilometrů a zastaví se ve čtyřiadvaceti českých a moravských městech. Tým takzvané Recyklojízdy upozorňuje na význam třídění baterií. Na každé ze svých zastávek se potká se zástupci měst a obyvateli, kteří se mohou účastnit i doprovodného programu nebo sami sednout na kolo a část trasy jet s Recyklotýmem. Na Vysočině se peloton zastaví v Náměšti nad Oslavou, Třebíči a Telči.

15.6.2018

Turisté už podesáté půjdou na Čeřínek

Jihlava – Desátý ročník Hvězdicového výstupu na Čeřínek nachystali na sobotu 16. června jihlavští turisté.

15.6.2018

V Říši ukážou úpravnu vody

Nová Říše – Koho zajímá, co se děje s vodou, než si jí doma napustí do sklenice, může navštívit den otevřených dveří v úpravně vody u Nové Říše.

15.6.2018

Studie prověří, jestli může být hala na kraji Jihlavy

Jihlava – Jihlavští zastupitelé opět řešili možnost vzniku multifunkční haly s ledovou plochou na okraji města.

14.6.2018

Kam vyrazit za koupáním? Dáme vám tip v Deníku

Vysočina - Kam vyrazit za koupáním? Odpovíme vám v pátečním Jihlavském deníku 15. června. 

14.6.2018

Zlepšila se voda v Sedlici, naopak zhoršila v Černém rybníku

Vysočina – Voda v rybnících a dalších koupacích plochách, které sledují hygienici na Vysočině, se v polovině června na jedné straně zhoršila, na straně druhé zlepšila.

14.6.2018

Velký pařezitý rybník bude příští rok bez vody

Řásná – Milovníci koupání v čisté přírodní vodě mají před sebou poslední sezónu, kdy se mohou svlažit v rybníku Velký pařezitý u Řásné nedaleko Telče. Letos v srpnu jej začnou vodohospodáři kvůli chystané rekonstrukci vypouštět. Kvůli opravě bude jeden z nejvyhledávanějších rybníků na Jihlavsku celé příští léto bez vody.

14.6.2018

Zastávka se rušit nebude

Jihlava – Zastupitelé Jihlavy diskutovali o budoucnosti zastávky MHD Fibichova. Ta byla ve směru z centra zprovozněna na konci roku 2016. Od té doby vadí obvyatelům přilehlého domu, kteří požadují její zrušení.

14.6.2018

Žluté autobusy mizí z Jihlavy. Dočasně?

Jihlava – Změna je život. Ačkoliv RegioJet ještě na začátku března ujišťoval, že se rušení spojů na trase Praha – Brno nijak nebude týkat Jihlavy, o tři měsíce později je vše jinak.

14.6.2018

Branný závod prověří seniory, akce je i pro děti

Jihlava – Střelba ze vzduchovky nebo poskytování první pomoci. To prověří branný závod seniorů, který se chystá na poslední červnový den v Jihlavě. Soutěžit budou senioři ve věku nad pětapadesát let, mohou s sebou vzít i vnoučata.

13.6.2018

Květen byl na Vysočině mimořádně teplý

Vysočina - Květen byl na Vysočině teplotně mimořádně nadnormální, průměrná měsíční teplota vzduchu 16 °C bylo o 3,5 °C vyšší oproti dlouhodobému průměru z let 1981 - 2010.

13.6.2018

Jihlavská zoo patřila znevýhodněným dětem

Jihlava – Pátý ročník Noci snů má za sebou jihlavská zoo. Celkem dvaačtyřicet rodin s dětmi s mentálním postižením a klientů ze stacionářů strávila večer v netradičním prostředí.

13.6.2018

Statik zakázal přípravu ledu, jihlavskému stadionu hrozí zavření

Jihlava – Nemilá zpráva. Radnice si objednala služby statika a doufala, že prodlouží životnost střechy Horáckého zimního stadionu (HZS), která byla původně do roku 2019. Výsledek bude ale zřejmě opačný a stadion bude uzavřen.

13.6.2018

Žáci ze ZŠ Kollárova se učí rozlišit pravdu a lež

Jihlava – Jedna jediná. Pouze ZŠ Kollárova z krajského města je jediná v okrese, která se zapojila do právě probíhajících Týdnů mediálního vzdělávání.

13.6.2018

Policie se chce letos v létě více zaměřit na přejezdy

Jihlavsko – Na nadcházející letní období připravuje policie řadu dopravně bezpečnostních akcí a mimo jiné se zaměří na kontroly železničních přejezdů.

12.6.2018

Herec Jakub Škrdla říká: Jihlava má Divadlo na Staré plovárně ráda

Jihlava, Telč – „Léto je pro tyto projekty jako stvořené. Jak pro tvůrce, tak pro diváky. Je půvabné za letního večera potkat divadelní obrazy zasazené v krajině, slyšet živou hudbu, prostě mít zážitek pod širým nebem.“ Tak popisuje letní divadelní projekty, které se chystají v Jihlavě i v Telči, organizátor a herec Horáckého divadla Jihlava Jakub Škrdla. Těšit se na ně můžete v červenci a v srpnu. A kdo chce, může se rovnou zapojit.

12.6.2018

Donátoři se rozhodnou, komu dají své peníze

Jihlava – O přízeň donátorů se budou ve středu 13. června v krajském městě ucházet čtyři projekty neziskových organizací z jihlavského okresu.

12.6.2018

Blízko jihlavského centra vznikne nová zastávka

Jihlava – Jihlavanům bude ještě letos sloužit zcela nová autobusová zastávka. Kraj Vysočina, který bude na jejím vzniku spolupracovat s městem, jí chce v Hradební ulici zprovoznit dříve, než bude po rekonstrukci otevřen Brněnský most. To znamená do konce října.

12.6.2018

Ježek spojuje Jihlavu a polské město Zgierz

Jihlava – Podobný znak by mohl být základem přeshraniční spolupráce. Jihlavskou radnici proto navštívila delegace z polského města, tématem setkání byly možnosti vzájemné spolupráce. Zájem byl na obou stranách.

12.6.2018

DIOD zažije velkou swingovou párty

Jihlava /FOTOGALERIE/ – Koncem června to budou už tři roky, co poprvé na veřejnosti zahrála parta kluků z Jihlavska, kterou drží pohromadě společné nadšení k hudbě ze zaprášených vinylů. A to bude důvod k oslavě.

12.6.2018

Dlouhá cesta k bydlení. Na třípokojový byt si Čech vydělá za 8 let a 7 měsíců

Na byt v centru hlavního města si Pražan s průměrnou mzdou nenašetří ani za čtyřicet let. Naopak na Ústecku stačí vydělávat necelých 3,5 roku.

12.6.2018

Brtnice vyhlásila veřejnou sbírku, už má 200 tisíc

Brtnice – V úterý 4. června vyhlásilo město Brtnice veřejnou sbírku, jejíž výtěžek půjde na odstraňování povodňových škod. Ty napáchaly první červnový den v Brtnici, Jestřebí a Přísece milionové škody.

11.6.2018

Pas lze zatím pořídit bez fronty. Žadatelů ale přibývá

Vysočina - Kriticky dlouhé fronty jako v minulých letech se letos při vyřizování pasů naštěstí netvoří. Informovali o tom pracovníci z radnic pěti největších měst Vysočiny.

11.6.2018

Mongolsko, Mexiko i Ukrajina. V Jihlavě budou servírovat kulturní mix

Jihlava – Netradiční zážitky z celého světa už tradičně Jihlavanům nabídne Multikulturní festival. V krajském městě Vysočiny se uskuteční v sobotu 16. června od 11 hodin. Na Masarykově náměstí toho bude k vidění opravdu hodně.

11.6.2018

OBRAZEM: Za výrobou mrákotínských kostek stojí několikahodinová dřina

Mrákotín – Z nedalekého lomu se ozvala poslední rána před zastavením provozu, který se musí před příchodem návštěvníků zastavit. Lidé se chtějí podívat, kde se těží známá mrákotínská žula se zbarvením do žluta či šeda. Po tomto kameni se lze projít na Bratislavském hradu, v Brně na Zelném trhu či u Chrámu Svaté Barbory v Kutné Hoře.

11.6.2018

O titul se letos utkaly i ženy. Divákům ukázaly, jak to umí s pilou

Jihlava - V areálu letního kina v lesoparku Heulos se uskutečnilo mistrovství Evropy v dřevorubeckém sportu Eurojack. Letos poprvé se motorové pily chopily i ženy, které soutěžily o titul evropské šampionky.

11.6.2018

OBRAZEM: Stovky Jihlavanů jezdily v květnu do práce na kole

Jihlava – Celkem sto osmasedmdesát firemních týmů a 658 lidí z Jihlavska se letos zúčastnilo celorepublikové soutěže Do práce na kole. Letošní motto Zachraň město bylo pro krajské město s uzavřeným Brněnským mostem výstižné.

10.6.2018

Průchod nemocnicí se zkomplikuje

Jihlava – Od pondělí 11. června bude na čtyři měsíce uzavřena průchozí chodba mezi rentgeny a zbylými pavilony nemocnice. Důvodem jsou rozsáhlé opravy v přízemí.

10.6.2018

Nezaměstnaných je méně než volných míst

Vysočina – Nůžky se rozevírají. V květnu opět poklesl počet nezaměstnaných a naopak vzrostl počet volných pracovních míst. Situace je obdobná v celém Česku i na Vysočině.

9.6.2018

V krajském městě budou dezinfikovat popelnice

Jihlava – Služby města Jihlavy (SMJ) budou v krajském městě dezinfikovat popelnice a kontejnery. Celkem jich je asi šest tisíc.

9.6.2018

Koupaliště v Třešti zahájí třetí sezonu

Třešť – V případě příznivého počasí si v sobotu devátého června letos poprvé zaplavou návštěvníci přírodního koupaliště v Třešti.

8.6.2018

Rodinný den firmy Bosch Diesel přilákal 10 tisíc návštěvníků

Jihlava – Na 10 tisíc návštěvníků zaplnilo v sobotu 26. května 2018 areál Letního amfiteátru v Jihlavě. V tento den přišli zaměstnanci jihlavské firmy Bosch s přáteli a rodinami, aby společně oslavili v rámci akce Rodinný den Bosch 25 let odzaložení firmy Bosch Diesel s.r.o.

8.6.2018

Kraj podpořil dvaceti tisíci mladé zdravotníky

Jihlava – Dvacet tisíc korun daroval Kraj Vysočina pro mladé zdravotníky. Ti si díky soutěži ověřili své praktické dovednosti.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT