VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jihlavsko

6.10.2018

OBRAZEM: U kostelecké masny staví nový kruhový objezd. Podívejte se, jak vypadá

Kostelec - Poblíž kostelecké masny se už několik měsíců staví nový kruhový objezd. Ve směru na Třešť řidiči využívají provizorní silnici z panelů. Směr na Dolní Cerekev je uzavřený, řidiči ale jezdí po prašné cestě po poli, tak tomu bylo i v pátek v podvečer.

6.10.2018

Výsledek by mohli vyhlásit už dopředu. Ve volbách mají jednu kandidátní listinu

Borovná – Výsledek voleb v Borovné u Telče by s trochou nadsázky mohli vyhlásit ještě před uzavřením volebních místností. Podobně jako v ostatních malých obcích, i tam mohou voliči vybírat z jedné kandidátní listiny. V tomto případě s devíti jmény. Hlasy místních tak hlavně zamíchají složením sedmičlenného zastupitelstva a rozhodnou o příštím starostovi. I tak je ale zájem o volby v malé vesničce s osmdesátkou obyvatel značný.

6.10.2018

Jihlava dostane pozemky v Heleníně

Jihlava – Krajské město dostane pozemky o výměře několik set metrů čtverečních v městské části Helenín. Chce tam zachovat průchodnost.

6.10.2018

Ve Velkém Beranově rozhodují také o logistickém centru

Velký Beranov – Výstavba logistického centra Penny Marketu u Velkého Beranova je tématem referenda, které se u příležitosti komunálních voleb v obci koná.

6.10.2018

Na volbách se jen v krajském městě podílí stovky lidí

Jihlava – Také v krajském městě začaly v pátek 5. října komunální volby. Jen v Jihlavě se na jejich hladkém průběhu podílí téměř pět set osob.

6.10.2018

Lidé mohou nahlédnout do ateliérů a vyzkoušet si řemeslo

Vysočina – Vyzkoušet si kovařinu na vlastní „ruce“, zahrát si na knihkaře či hrnčíře, dotknout se 330 milionů let staré žuly nebo si vyzkoušet jízdu na netradičních dvojkolech, to vše mohou zažít lidé o tomto víkendu na Vysočině. Koná se zde již osmý ročník Dnů otevřených ateliérů. Umělci tentokrát veřejnosti zpřístupní na 150 tvůrčích prostor na celé Vysočině.

6.10.2018

Charitativní sbírka Koláč pro Bárku byla rekordní

Jihlava - Středeční sbírka Koláč pro Bárku byla rekordní. Lidé v krajském městě přispěli částkou sedmačtyřicet tisíc korun.

5.10.2018

Za SPD kandiduje jednadevadesátiletá seniorka

Jihlavsko - Přinášíme vám některé volební zajímavosti z Jihlavska. Nejstarším kandidátem na Jihlavsku je jednadevadesátiletá Vlasta Finková, která zaujímá 19. místo na listině SPD v Jihlavě.

5.10.2018

Začaly volby, v Kosově byl začátek vlažný

Jihlava – Komunální volby začaly v pátek úderem druhé hodiny odpolední. Na čtyřiačtyřicátém volební okrsku v Jihlavě-Kosově panovala skvělá nálada, třebaže zájem veřejnosti nebyl nijak vysoký.

5.10.2018

Jedlé, nejedlé i jedovaté. V Jihlavě je výstava hub

Jihlava - Asi 295 druhů hub je aktuálně k vidění v Muzeu Vysočiny Jihlava. V pátek a v sobotu se tam totiž koná tradiční podzimní výstava jihlavského mykologického klubu. Otevřena je v pátek do 17 hodin, v sobotu od 9 do 12 a od 12.30 do 17 hodin.

5.10.2018

Umělci z Jihlavska vás o víkendu pozvou domů

Jihlavsko - Umělci z celého Jihlavska se opět připojili ke Dnům otevřených ateliérů, které probíhají po celé Vysočině. Zajet za nimi během prvního říjnového víkendu můžete do Jihlavy, Telče, Dolní Cerekve, Dobronína, Kamenice, Nové Říše, Sedlejova, Janštejna i malých Rozsiček u Telče.

5.10.2018

V neděli se půjde na vycházku po Jihlavě

Jihlava - Procházka krásnou podzimní přírodou, ukázka odchytu dravců nebo soutěže pro děti. To všechno čeká na ty, kteří nenechají ujít vycházku při příležitosti Podzimního festivalu ptactva. Uskuteční se v neděli 7. října od devíti hodin. Sraz je již tradičně na hrázi Hellerova (Panského) rybníka na Dolině při ulici S. K. Neumanna.

5.10.2018

Podpořit hospic lze i návštěvou divadelního představení

Vysočina – Podpořit Domácí hospic Vysočina, jenž působí na Žďársku a Jihlavsku, mohou zájemci již o tomto víkendu.

5.10.2018

Začínají komunální volby, hlasy chce 15191 kandidátů a kandidátek

Vysočina – V pátek ve 14 hodin se otevřely volební místnosti a voliči na Vysočině vybírají nové obecní zastupitele.

5.10.2018

Místo ostudy strategické místo. V Brtnici staví dopravní terminál

Brtnice - Nevyužitá, nevzhledná plocha v ulici 5. května byla tak trochu ostudou Brtnice, teď naopak půjde o strategické místo pro celé centrum města. Řeč je o dopravním terminálu, který vzniká v části, kudy se jezdí do Třebíče.

5.10.2018

Nebezpečné silnice jsou na Žďársku, smutný primát drží Jihlavsko

Vysočina – Řečí statistik je silnice u Svojkovic na Jihlavsku velmi nebezpečná. Do první pětky se však dostaly také tři úseky z okresu Žďár nad Sázavou.

4.10.2018

Chci, aby na akce do domu kultury chodili i mladí, říká nový ředitel Palovčík

Jihlava – Chtěl bych, aby se nabídka akcí obohatila a aby si k nám našly cestu všechny věkové kategorie. Takové jsou plány nového ředitele jihlavského domu kultury (DKO), Petra Palovčíka, který své nové zaměstnání bere jako velkou výzvu. Během října se bude seznamovat s fungováním jedné z nejvýznamnějších kulturních organizací v Jihlavě, oficiálně jej jmenují od listopadu.

4.10.2018

Opravy interního pavilonu skončily

Jihlava – Konečně hotovo. Ve čtvrtek 4. října skončily opravy interního pavilonu v Nemocnici Jihlava.

4.10.2018

Rychlost řidičů v Jihlavě ohlídá radar z dálnice

Jihlava – Radar, který letos začal fungovat na dálnici D1, se přemístí z opravované části dálnice přímo do krajského města.

4.10.2018

Ve Velkém Beranově bude probíhat dětský bazárek

Velký Beranov – Ve Velkém Beranově na Jihlavsku vrcholí přípravy na tradiční Beranovský bazárek. Ten proběhne v sobotu 13. října.

3.10.2018

Krajský zastupitel Blaško rezignoval

Vysočina – Zastupitelstvo Kraje Vysočina dozná změny. Hynek Blaško končí ve funkci.

3.10.2018

Policie kontrolovala, zda se řidiči věnují řízení

Vysočina – V rámci dopravně bezpečnostní akce zkontrolovala policie přes osm set vozidel, použila nový výkonnější dalekohled a rozdala více než stovku pokut.

2.10.2018

Krajské město má opět mluvčího

Jihlava – Magistrát krajského města představil jméno nového tiskového mluvčího. Je jím jihlavský rodák Martin Kukla.

2.10.2018

Přineste na středeční hokejový zápas baterie, pomůžete

Jihlava - Je tak jednoduché, jak pomoci. Stačí dorazit na středeční zápas mezi Duklou a Frýdkem Místkem, s sebou přinést použité baterie a při vstupu na Horácký zimní stadion je odevzdat do speciálních sběrných nádob. Zápas 10. kola Chance Ligy začíná v 17.30 hodin. Sběrné nádoby na baterie najdete u vstupu na tribuně C a u vstupu G naproti Vysoké škole polytechnické.

2.10.2018

Základní škola Zhoř letos sleduje rekordy

Zhoř – Základní škola Zhoř rozhodně není jednou z mnoha obyčejných škol. Pestrobarevná výzdoba dává tušit, že se žáci sami podílí na vzhledu.

2.10.2018

Sál polenského zámku zaplní použité věci, které čekají na druhou šanci

Polná - Použité věci, které čekají na svou druhou šanci, v neděli zaplní sál polenského zámku. Koná se tam tradiční podzimní bleší trh. Dveře pro návštěvníky jsou otevřené od 14.00 do 17.00 hodin a vstupné je dobrovolné.

2.10.2018

Brzkov má novou čističku i kanalizaci

Brzkov – Novou čistírnu odpadních vod a kanalizaci minulý týden spustili v Brzkově. Na novém systému v odvádění odpadních vod se v obci pracovalo od roku 2017 a vzniklo 3 290 metrů kanalizace včetně odboček. Stav kanalizační sítě v Brzkově už byl dlouhodobě nevyhovující.

2.10.2018

Studenti otestují svou fyzickou zdatnost

Vysočina – V nově zrekonstruované hale SK Jihlava se ve čtvrtek 4. října uskuteční druhý ročník krajského kola netradiční soutěže Máš na to.

2.10.2018

Nová podoba Masarykova náměstí je o krok blíže realizaci

Jihlava – Radnice krajského města odtajnila tucet návrhů na revitalizaci Masarykova náměstí. Na vítězství MCA Atelieru se porota shodla.

1.10.2018

Jak vhodně spojit starý objekt s novým ukázali v rámci Dne architektury

Jihlava /FOTOGALERIE/ – Neobvykle rušno bylo v sobotu 29. září dopoledne v krajském městě na Jiráskově ulici. Přes tři sta lidí totiž využilo možnosti prohlédnout si v rámci Dne architektury dvě vily postavené za první republiky.

1.10.2018

Pacienti před endoprotézou se dozví všechny potřebné informace

Jihlava – Nemocnice Jihlava připravila schůzku pro pacienty před výměnou kolenního a kyčelního kloubu. Dotazy budou odpovídat přímo lékaři.

1.10.2018

OBRAZEM: V Hodicích se o víkendu hodovalo

Hodice - Jitrnice, jelita, ovar, polévka nebo pečené sele. To je jen výčet pochoutek, na kterých si mohli o víkendu pochutnat návštěvníci tradičních vepřových hodů v Hodicích. 

1.10.2018

Jihlava zná název nové ulice. Bude se jmenovat Nad Borovinkou

Jihlava – V městské části Jihlava – Staré Hory probíhá výstavba dvaadvaceti řadových rodinných domů. Zastupitelé v minulém týdnu odhlasovali název nové ulice.

1.10.2018

Volby v Polné: S tělocvičnou město bodovalo, chybí ale koupaliště a cyklostezky

Polná – Říká se, že sedmička je šťastné číslo. Komu ale přinese nejvíce hlasů ve volbách v Polné, to se teprve uvidí. Ve městě jde totiž stejně jako před čtyřmi lety do voleb sedm subjektů. Šest z nich podalo kandidátku už v roce 2014. V letošním roce ovšem nesložili jednadvacetičlennou kandidátku komunisté, ale naopak vzniklo nové uskupení s názvem Poleňáci pro Polnou.

1.10.2018

Telč si připomíná sto let republiky. V pondělí se sází lípy

Telč – K oslavám stoletého výročí Československa se tento týden připojuje i Telč. V pondělí 1. října bude ve 14.30 hodin pod hřištěm ZŠ Hradecká vysazen Strom republiky a Strom pro Olgu Havlovou.

1.10.2018

Volby v Brtnici: Na historickém poli získalo město vavříny

Brtnice – Do jednadvacetičlenného zastupitelstva v Brtnici chce v letošním roce více kandidátů než před čtyřmi lety. Kandidátní listinu letos ve městě podalo sedm politických stran, mezi nimi i Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury. I když jenom se třemi členy.

30.9.2018

Pístovské mokřady lákaly na dakarské jezdce i na Jožina z bažin

Jihlava - Kolem pěti tisíc lidí navštívilo během posledního zářijového víkendu offroadové závody v bývalém vojenském areálu v jihlavském Pístově, kde se tentokrát vše točilo kolem dakarské rallye. Kromě samotných soutěžních disciplín v prostoru mokřadů byla obrovským tahákem účast těch nejlepších jezdců. 

30.9.2018

Studenti mají novou jídelnu, vyšla na dvacet milionů

Jihlava – Studenti Střední školy průmyslové, technické a automobilní Jihlava mají novou jídelnu. Oprava trvala celkem čtyři měsíce a vyžádala si dvacet milionů korun.

30.9.2018

Od pásu k činkám: Chtěl jsem zanechat odkaz, říká trenér

Jihlava /ROZHOVOR/ - Pracoval ve fabrice, ve volnu boxoval, a jednoho dne si řekl, že se chce živit tím, co ho bude opravdu naplňovat. Tak se vrhl na profesionální dráhu ve sportu, který ho učaroval – crossfitu. V Jihlavě si nedávno splnil sen a po letech sportovní praxe otevřel vlastní tělocvičnu.

29.9.2018

Předvolební debata: Jak bude vypadat nové vedení Jihlavy?

Jihlava – Ve čtvrteční podvečer se v DIODu sešli kanditáti na primátora. Šestice kandidátů se vyjádřila mimo jiné k otázce povolební spolupráce.

29.9.2018

Před volbami v Lukách: Koupaliště je nové, chodník pro školáky chybí

Luka nad Jihlavou – V Lukách nad Jihlavou letos kandidují čtyři uskupení, o dvě méně než minule. Většina z nich jsou nezávislí.

28.9.2018

Státní lesy obnovily tři vodní nádrže. Práce stály devět milionů

Vysočina – Celkem tři vodní nádrže na Vysočině obnovily Lesy České republiky. Práce vyšly téměř na devět milionů a skončily letos v srpnu.

28.9.2018

Uzavírky na Jihlavsku mizí pomalu. Naději má i rozpůlený Radkov

Jihlavsko – Alespoň nějaká dobrá zpráva pro řidiče kličkující Jihlavskem po nejrůznějších objížďkách. S koncem září totiž zmizela uzavírka silnice z Telče do Dačic a dá se dojet i z Telče přes Dyjice do Nové Říše.

27.9.2018

V Brtnici se ve svátek svatého Václava vrátíte do starých časů

Brtnice - Den pro starou Brtnici v pátek 28. září láká na zajímavý program. Letos bude akce opět spojená s příjezdem panovníka Karla VI.

27.9.2018

Co se děje na zámku v Brtnici? Můžete se přijít podívat už v pátek

Brtnice /FOTOGALERIE/ – V pátek 28. září se návštěvníkům opět otevře zámek v Brtnici. Prohlídky s průvodcem budou součástí programu tradičního Dne pro starou Brtnici. Po nedávném dni otevřených dveří, který se konal v sobotu 22. září a setkal se s velkým zájmem veřejnosti, to bude v krátké době už druhá příležitost podívat se do prostor běžně nepřístupné památky. Lidé uvidí mimo jiné i opravy na prvním nádvoří, kde v minulých dnech začalo osazování oken a dveří na jihovýchodním křídle.

27.9.2018

Lidé se seznámí s příběhy tří jihlavských domů

Jihlava – S příběhy tří jihlavských domů se můžete během prodlouženého víkendu seznámit v krajském městě. Jihlavský ateliér UNARCHITEKTI letos již popáté připravil Den architektury. V sobotu je v plánu prohlídka dvou rekonstruovaných rodinných domů na Jiráskově ulici s historičkou umění Janou Laubovou a architektem Janem Kupcem. Sraz je v sobotu 29. září v 10 hodin v Jiráskově ulici číslo 13.

27.9.2018

Vodní ráj během léta navštívilo devadesát tisíc lidí

Jihlava – Využívanější byl venkovní areál, krytá část ale rozhodně nezela prázdnotou.

26.9.2018

OBRAZEM: Stacionář se za rok změnil k nepoznání

Jihlava – V krajském městě bylo ve středu slavnostně představeno nové Integrované centrum sociálních služeb (ICSS) na Žižkově ulici. Využíváno začne být ještě během letošního října.

26.9.2018

Pístovské mokřady budou letos dakarské

Jihlava – Pístovské mokřady, které se konají tento pátek a sobotu, návštěvníky lákají na exkluzivní program v dakarském stylu.

26.9.2018

Přišly první mrazy, v Jihlavě bylo minus 3,2 stupně Celsia

Vysočina – Do mrazivého rána se ve středu 26. září probouzela významná část Vysočiny. Nejchladněji bylo v Jihlavě, Hruškových Dvorech, kde teploměr ve dvou metrech nad zemí ukázal minus 3,2 stupně Celsia.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT