VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jihlavsko

3.4.2018

Policie: V pruzích pro MHD nemají osobní auta co dělat

Jihlava – Cestu do práce v úterý po Velikonocích řidičům v Jihlavě zkomplikovala uzavírka Brněnského mostu. Ve většině případů jely vozy objízdnou trasou vůbec poprvé. A někteří řidiči nejeli zcela předpisově.

3.4.2018

Školky mají svá tabla! Představíme děti z MŠ Kamenice

Jihlavsko - Ve středu 4. dubna najdete v Jihlavském deníku seriál Naše školka. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých školek z okresu.

3.4.2018

Chřipková epidemie vystavila účet. Nepřežilo jedenáct lidí

Vysočina – Třiadvacet závažných případů onemocnění, z nichž 11 skončilo úmrtím. Takový účet vystavila letošní chřipková sezona na Vysočině. Nezvykle dlouhá epidemie je definitivně minulostí, nemocnost se vrátila na hodnoty z druhé poloviny listopadu, kdy každoročně akutních respiračních onemocnění začíná přibývat.

3.4.2018

Včelaři se bojí zlodějů a vandalů, stát zveřejnil seznam, kde mají úly

Vysočina – Desítky tisíc včelařů v Česku mají obavy. Ministerstvo zemědělství začalo zveřejňovat umístění jejich úlů. Cílem má být údajně snadnější kontakt mezi zemědělci a včelaři například v době postřiků, které mohou být včelám nebezpečné. Včelaři se ale spíš než chemie, obávají krádeží a vandalů.

3.4.2018

Pro cesty po Jihlavě zvolte MHD. Kudy jezdí?

Jihlava – Úterní ráno bylo pro mnoho řidičů v Jihlavě krušné. Cestu do práce jim totiž vesměs poprvé zkomplikovala plánovaná uzavírka Brněnského mostu. Jihlavští radní doporučují preferovat vedle jízdního kola či chůze městskou hromadnou dopravu. Kudy nyní jezdí?

3.4.2018

Krojovaným koledníkům neunikla žádná žena. Byli až na Slovensku

Telč - Na tradiční Velikonoční jízdu městem se v brzkých ranních hodinách na Velikonoční pondělí vydali muži z telčského folklórního souboru Podjavořičan.

2.4.2018

Na stráních pístovských mokřadů závodily terénní vozy. Celkem čtyřicet posádek

Jihlava – Projet co nejvíce branek, přitom se jich nedotknout a necouvat. Zároveň vyjet či sjet šikmou stráň. Na Velký pátek a prosluněnou Bílou sobotu se v bývalém vojenském prostoru Jihlava-Pístov konalo jarní kolo Pístovských mokřadů.

2.4.2018

Lidé na Jihlavsku si připomínali ukřižování Krista

Jihlavsko – Velký pátek a smrt Ježíše Krista se v každé obci a městě na Jihlavsku připomíná trochu jinak. Například v Nové Říši a v Hostěticích chodí nejen děti s řehtačkami. V Telči se lidé vydávají na křížovou cestu ke kapli svatého Karla Boromejského nad Telčí.

31.3.2018

Jak jsme žili v Československu. Zimní stadion v Jihlavě

Jihlava /SERIÁL JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - Nejatraktivnějším sportovním stánkem Jihlavy byl dlouhá léta Horácký zimní stadion. Na ledě od rána do večera bruslili sportovci, školáci, veřejnost a pochopitelně nejvíc hokejová Dukla.

31.3.2018

OBRAZEM: Jihlavská nemocnice je průkopníkem v léčbě chronických ran

Jihlava – První byla Jihlava. Pouze tři nemocnice v republice v současnosti zkouší novou metodu léčby chronických ran. Využívá se při ní placenta od žen, které rodily císařským řezem.

30.3.2018

Vysokoškoláci budou nabízet hmyzí speciality

Jihlava – Degustace cvrčka na másle, velkého moučného červa na čili a česneku, grilovaného saranče a pro odvážné i smaženého švába argentinského. Tyto hmyzí speciality si zájemci budou moct ochutnat začátkem dubna v budově Vysoké školy polytechnické Jihlava (VŠPJ) v rámci Světového dne zdraví.

29.3.2018

Vystrčil: V komunistické straně jsem nebyl

Vysočina – V rozpravě členů zastupitelstva Kraje Vysočina po zasedání 27. března vznesl zastupitel Josef Pavlík (ANO) dotaz na senátora Miloše Vystrčila (ODS), zda byl v minulosti kandidátem na členství v komunistické straně (KSČ).

29.3.2018

Úprkova ulice se konečně dočká lepšího povrchu

Jihlava – Ulice se nachází poblíž jihlavského městského vlakového nádraží. Rozkopat by ji měli dělníci za tři měsíce.

29.3.2018

OBRAZEM: Častější kontroly řidičů potrvají celé Velikonoce

Jihlava – Během Velikonoc se chtějí policisté více zaměřit na motoristy. Rozsáhlá akce začala ve středu 28. března dopoledne v krajském městě preventivní částí.

29.3.2018

Kraj dá jedenáct milionů na domácí hospice

Vysočina – Na Vysočině roste počet lidí, kteří chtějí dožít v prostředí domova. Kraj poskytne miliony pro tuto možnost, rozhodlo úterní zastupitelstvo.

28.3.2018

Jak jsme žili v Československu. Představíme stavbu zimáku v Jihlavě

Jihlavsko - Ve čtvrtek 29. března pokračuje v tištěném Jihlavském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

28.3.2018

Každý desátý hrob v Jihlavě chátrá, město je bezmocné

Jihlava – Radnice krajského města dostává stížnosti na opuštěné hroby v zanedbaném stavu. Nelíbí se majitelům sousedních míst, památkářům ani historikům. Možnosti města jsou ale omezené. „Většinou jde o náhrobky a obruby hrobů, u nichž v minulosti vypršel nájemní vztah, a hroby zůstávají na hřbitově bez další péče. Městu ale hroby nepatří a do cizího majetku ze zákona investovat nesmí,“ vysvětlil mluvčí radnice Radek Tulis.

27.3.2018

Telč dostane půl milionu

Telč – Zastupitelstvo Kraje Vysočina v úterý 27. března schválilo finanční podporu pro města s památkami světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Na Vysočině jsou to tři města – Telč na Jihlavsku a dále pak Třebíč a Žďár nad Sázavou.

27.3.2018

Na Šacberku stále lyžují

Jihlavsko – Navzdory krátké sněhové přeháňce, která v úterý 27. března okolo poledne zastihla krajské město již přichází jaro. Třebaže jsou teploty nad bodem mrazu, stále je v provozu Ski areál Šacberk v Jihlavě – Zborné.

27.3.2018

V Jihlavě se chystají objízdné trasy. Kvůli opravě Brněnského mostu

Jihlava - Během posledního březnového týdne vrcholí přípravy na rekonstrukci Brněnského mostu. Od úterního rána probíhá v krajském městě aplikace vodorovného dopravního značení na objízdné trase.

27.3.2018

Školky mají svá tabla! Představíme děti z MŠ Větrný Jeníkov

Jihlavsko - Ve středu 28. března najdete v Jihlavském deníku seriál Naše školka. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých školek z okresu.

27.3.2018

Mladým se líbí Vysočina Fest, bojí se na hradbách

Jihlava – Mladí v krajském městě vidí největší problém v bezpečnosti na hradbách po setmění. Naopak v oblibě mají Vysočina Fest.

27.3.2018

Nedostatek policistů? Na Jihlavsku je nadstav

Jihlavsko – Zatímco celorepublikově je nedostatek policistů, na Jihlavsku je naopak nadstav. Nedostatek lidí neřeší ani jihlavští strážníci.

26.3.2018

Burza filantropie na Vysočině jde do finále

Jihlavsko – Jen do pravého poledne ve čtvrtek 29. března je možné hlasovat pro projekty neziskových organizací z Jihlavska.

26.3.2018

Chřipková epidemie se dala na ústup. Zemřel ale další nemocný

Vysočina – Chřipková epidemie je definitivně na ústupu. Ve dvanáctém kalendářním týdnu klesla na Vysočině nemocnost o dalších dvanáct procent, takže je v kraji aktuálně 1201 akutních respiračních onemocnění v přepočtu na sto tisíc obyvatel. Špatnou zprávou je, že si chřipka v letošní sezoně vyžádala desátou oběť. 

26.3.2018

V Plandrech děti obdivovaly traktory

Plandry – Téměř tři tisíce návštěvníku si v neděli 25. března nenechalo ujít předvelikonoční jarmark s výstavou traktorů v areálu Zámecké stáje v obci Plandry na Jihlavsku.

24.3.2018

Family Point připraví Jihlavany na Velikonoce

Jihlava – Family Point Jihlava připravil na tento týden před Velikonoci zajímavý program pro širokou veřejnost. Zájemci se naučí zdobit vajíčka, vyrobit velikonočního beránka nebo uplést pomlázku.

24.3.2018

Vánoční stromky se vrátí do ulic v podobě kompostu

Jihlava – Nejen zeleň v krajském městě, ale i záhony na zahrádkách budou vyživovat rozdrcené vánoční stromky, které svezli pracovníci Služby města Jihlavy (SMJ).

24.3.2018

Dokud se nevynalezne umělá krev, bez dárcovství se neobejdeme

Pelhřimov – Které oddělení pelhřimovské nemocnice pracuje se zdravými pacienty? Odpověď na zdánlivě nelogickou otázku je docela jednoduchá. Je to transfúzní stanice. O práci tohoto oddělení, o dárcovství krve i o módním tetování jsme si povídali s lékařkou Michaelou Harudovou, která na tomto oddělení působí od roku 2006.

24.3.2018

Jak jsme žili v Knínicích na Jihlavsku

Knínice /SERIÁL - JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - Tentokrát se prostřednictvím archivních snímků podíváme do Knínic na Jihlavsku. Mezi největší zajímavosti obce určitě patří kuželky. Málokdo dnes totiž ví, že koulení kuželek má v Knínicích dlouholetou tradici.

24.3.2018

Modernizace dálnice se letos soustředí na Vysočinu

Vysočina – Do konce března se naplno rozjedou práce na modernizaci dálnice D1. Z dvaadevadesáti kilometrů dálnice D1 na Vysočině budou omezení na více než třetině. Opravy ochromí i Jihlavu a řidiči se musí obrnit trpělivostí.

23.3.2018

Návštěvníci uvidí zašlou slávu bývalých továren

Jihlava - Parní mlýn U Dlouhé stěny, tkalcovna a pletárna v té samé ulici, továrna na plyše a krymy v Křižíkově ulici, továrna na vojenské sukno a vlněné zboží ve Starých Horách, pletárna v Březinových Sadech a mnohé další. Jihlavané možná ani neví, jaké architektonické zajímavosti ve městě mají.

23.3.2018

V zoo se gibonům narodilo mládě. Pohlaví zatím není známé

Jihlava - Velké překvapení čekalo na chovatele i návštěvníky jihlavské zoo v sobotu 10. března v dopoledních hodinách. Giboni zlatolící se totiž rozrostli o nové mládě.

23.3.2018

V Kozlově na hodinu zhasnou

Kozlov – Obec Kozlov nedaleko Velkého Beranova se i letos zapojí do projektu Hodina země.

23.3.2018

Pacienty během operací ohřejí nové podložky

Jihlava – U tisíců operací ročně používají zdravotníci v jihlavské nemocnici vyhřívané podložky. Díky nim pacienti během zákroku neprochladnou. V nemocnici sloužily zatím jen dvě vyhřívané podložky. Teď přibyly další tři kusy.

23.3.2018

Jihlavskou zoo s začátkem prázdnin povede zoolog Vašák

Jihlava – Nový ředitelem jihlavské zoologické zahrady se od prvního července stane její dlouhodobý zaměstnanec zoolog Jan Vašák. Jeho jmenování včera odsouhlasila rada krajského města.

23.3.2018

Jak jsme žili v Československu. V pátek představíme Knínice

Jihlavsko - V pátek 23. března pokračuje v tištěném Jihlavském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

22.3.2018

Letečtí vojáci školili jihlavské středoškoláky k obraně státu

Jihlava – Zachránit kamarádovi život, obléct si výzbroj profesionálního vojáka či protichemický oblek. Nejen toto všechno si mohli vyzkoušet studenti třetího ročníku Střední školy veřejnoprávní Trivis. Do této jihlavské soukromé školy totiž čtvrtý březnový týden zavítali vojáci z 22. základny vrtulníkového letectva od Náměště nad Oslavou.

22.3.2018

Převážně k lékaři. Tam vozí telčské důchodce senior taxi

Telč – S začátkem března začala v Telči fungovat nová služba senior taxi. Červený taxík slouží důchodcům starší 65 let, kteří ho mohou využívat během pracovních dnů.

21.3.2018

Časný budíček. Policisté kontrolovali parkování kamionů na dálnici

Jihlavsko – Řidiče kamionů ze spánku ve středu 21. března v brzkých ranních hodinách budili u dálnice D1 policisté.

21.3.2018

Studenti se poprali u školy

Jihlava – Dva mladíci ve věku osmnácti let se poprali před školou kvůli parkování aut. Jeden z nich dokonce skončil se zlomeninou v nemocnici.

21.3.2018

Myslivcům v Dobroníně přikrmování zvěře veřejností nevadí

Dobronín – Zatímco někteří myslivci nevidí rádi, když zvěř v lese přikrmuje veřejnost, Mysliveckému spolku Dobronín to nevadí. Přikrmování nemusí být žádná věda, pokud jsou dodržena základní pravidla pro přikrmování.

21.3.2018

Jihlavský tunel bude o tomto víkendu uzavřený

Jihlava – Vzhledem k plánované uzavírce Brněnského mostu musí letos Jihlasvský tunel projít každoroční údržbou dříve.

21.3.2018

Jihlava už nechce stacionář, o klienty se postará kraj

Jihlava – Krajské město nechce od příštího roku provozovat Denní a týdenní stacionář (DTS) Jihlava. V týdenním stacionáři totiž prý téměř nejsou lidé z Jihlavska. Ředitelka tvrdí opak.

20.3.2018

Stavební úřady necítí potřebu uchovávat hodnotné stavby, říká památkář Jerie

Telč /ROZHOVOR/ - Památková péče je v historické Telči, která byla na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO zařazena před více než čtvrtstoletím, klíčovou otázkou. V čem se liší ochrana pamětihodností ve městech se značkou UNESCO a s jakými problémy se potýká, objasní dlouholetý pracovník Národního památkového ústavu (NPÚ) Pavel Jerie.

20.3.2018

Polná dá patnáct milionů do revitalizace sídliště

Polná – Již začátkem dubna začne v Polné výrazný projekt. Díky milionovým investicím se výrazně promění tvář sídliště Palackého.

20.3.2018

Kamenická školka praská ve švech

Kamenice u Jihlavy – Mateřská škola v Kamenici má plnou kapacitu. Řešením by byla stavba další budovy, ale to nepůjde bez dotací.

19.3.2018

V Lukách už se nejezdí

Luka nad Jihlavou – Ski areál v Lukách nad Jihlavou v pondělí 19. března oznámil ukončení sezóny 2017 – 2018.

19.3.2018

Chřipková epidemie slábne, nemocných významně ubylo

Vysočina – Chřipková epidemie na Vysočině konečně odeznívá. V jedenáctém kalendářním týdnu výrazně ubylo všech akutních respiračních onemocnění, po sedmnáctiprocentním poklesu je nyní v kraji 1359 nemocných v přepočtu na sto tisíc obyvatel.

19.3.2018

Morena skončila v řece

Malý Beranov - Hodily jí do řeky. Děti z Mateřské školy v Malém Beranově v pondělí 19. března v rámci vítání jara vynášely Morenu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT