VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jihlavsko

8.6.2018

Kraj podpořil dvaceti tisíci mladé zdravotníky

Jihlava – Dvacet tisíc korun daroval Kraj Vysočina pro mladé zdravotníky. Ti si díky soutěži ověřili své praktické dovednosti.

8.6.2018

Jihlavané třídí a vyhazují nejméně odpadu v republice

Jihlava – Jihlavané důsledně třídí a tak produkují méně směsného odpadu. Tak málo, že se dostali na hodnotu 140 kilogramů odpadů vyprodukovaných jednou osobou za rok.

7.6.2018

OBRAZEM: Nablýskané sporťáky mezi obchody

Jihlava - Postavili si auto. V jihlavském Cityparku probíhá v těchto dnech výstava studentských sporťáků. Jde o plně funkční automobily, které v rámci projektu Postav si své auto dali dohromady studenti technických středních škol v Kraji Vysočina.

7.6.2018

Šťovík musí vyhubit chemie

Jihlava – V krajském městě se v Rokycanově ulici masivně rozšířil šťovík tupolistý. Pracovníci Správy městských lesů budou nuceni na něj použít herbicid.

7.6.2018

Zkontrolujte si doklady, nabádá radnice občany

Jihlava – Neplatný cestovní doklad může lidem řádně zkomplikovat přípravy na dovolenou. I vydání takzvaného rychlopasu trvá týden, upozorňuje aktuálně jihlavská radnice.

6.6.2018

Hasiči z Mysletic ovládli okrsek a chystají další soutěž

Mysletice – Skvělým výsledkem pro hasiče z Mysletic skončila okrsková soutěž v domácím prostředí. Čtyři týmy posbíraly první, dvě druhá a třetí místo, kromě toho jsou v plném proudu přípravy soutěže na domácím hřišti.

6.6.2018

Matriky nezaniknou hned. Nejspíš ale postupem času

Vysočina – Plánované rušení matrik, které hrozilo v několika stovkách měst a obcí po celé republice, se nakonec neuskuteční.

6.6.2018

OBRAZEM: Hotovo. Graffiti na zdi u parkoviště je kompletní

Jihlava – Na zeď v Bezručově ulici spotřeboval umělec Jakub Menšík dvě stě dvacet sprejů. Graffiti tvořil celý měsíc, zpočátku měl kvůli dílu i dovolenou v práci.

5.6.2018

OBRAZEM: Lidé protestovali na náměstí

Jihlava - Jihlava se připojila k městům, ve kterých od šesti hodin večer proběhla demonstrace za obranu demokratických a ústavních hodnot. Jihlavští studenti tímto krokem vystoupili proti současné vládě.

5.6.2018

Kynologové z Ukrajiny navštívili Jihlavsko

Jihlavsko – Krajský přebor policejních kynologů v Třešti na konci května obohatili svojí účastí policisté z Jihomoravského kraje a zejména pak z Ukrajiny.

5.6.2018

Školy a knihovna již využívají nové počítače

Jihlava – Radnice krajského města pořídila informační technologie (IT) pro školy a další příspěvkové organizace města. Tento postup má několik výhod.

5.6.2018

Křesťanská základní škola bude mít novou krytinu

Jihlava – Křesťanská základní škola na náměstí Svobody v krajském městě se dočká nové střechy. Oprava proběhne letos během letních prázdnin.

4.6.2018

OBRAZEM: Cyklista Zimovčák jezdil dva dni po Vysočině

Vysočina - Na kole pomáhají dětem. Peloton vedený jedním z nejznámějších českých cyklistů projel Vysočinou. Josef Zimovčák je neodmyslitelně spojený s historickým vysokým kolem, v minulosti objel Tour de France, Giro d´Italia i La Vueltu a stal se mistrem světa na různé vzdálenosti.

3.6.2018

Nejen děti sportovaly, aby pomohly nemocnici

Velký Beranov – Zajímavá akce se konala druhého června u příležitosti dětského dne ve Velkém Beranově. Již druhým rokem se tam díky sportovním aktivitám vybíraly peníze pro Nemocnici Jihlava.

2.6.2018

Židovské oběti budou v Třešti připomínat kameny

Třešť – Na náměstí Svobody v Třešti budou ve středu 6. června odpoledne slavnostně položeny kameny zmizelých třešťských občanů, kteří byli během druhé světové války nacisty deportováni a poté zavražděni v koncentračních táborech. Součástí náměstí před domem číslo 455 budou kameny nesoucí jména členů rodiny Grünberger a Meissner.

2.6.2018

Taneční festival zahájí na náměstí vzdušná akrobacie

Jihlava – Začátkem června se opět po roce do krajského města vrátí největší taneční festival Tanec Praha. První představení se bude nově odehrávat pod širým nebem.

2.6.2018

Mějte se na pozoru, aktivita klíšťat je na maximu

Vysočina – Předpověď aktivity klíšťat zůstává na nejvyšším, stupni. Očekává se, že výskyt encefalitidy prudce poroste.

2.6.2018

Jihlavské vlakové nádraží se stalo výstavní síní

Jihlava - Nevyužitá nákladní část jihlavského městského vlakového nádraží ožila festivalem výtvarného umění Nultá generace. Tři nákladní haly tam zaplnilo šedesát uměleckých děl dvanácti výtvarných umělců pod třicet let.

2.6.2018

Studenti z Vysočiny mohou jet na stáž do Bruselu

Vysočina – Kraj Vysočina nabízí vysokoškolákům stáž v kanceláři regionálního zastoupení v Bruselu. Délka je předem stanovena na tři nebo šest měsíců v termínu od ledna do listopadu příštího roku.

1.6.2018

V Jihlavě nemocní vysází slunečnice, květy naděje

Jihlava – I letos se krajské město připojí k celorepublikové akci, která upozorňuje na potíže pacientů s roztroušenou sklerózou (RS). Výsledkem bude záhon plný slunečnic.

1.6.2018

Cyklisté v Jihlavě pošlapou kousek nad vodou

Jihlava – Krajské město bude mít unikátní cyklostezku. Část totiž povede v korytě řeky Jihlavy. Minulý rok o tom jihlavská radnice jen diskutovala, teď už je ale zřejmé, že tomu tak opravdu bude. Nic už projektu nestojí v cestě.

31.5.2018

Sinice znehodnotily vodu v Sykovci, už teď tam hrozí zákaz koupání

Vysočina – Hned na prahu nové koupací sezony se objevil první problém. Rybník Sykovec na Žďársku není už teď vhodný ke koupání.

31.5.2018

Zastávka MHD se přesouvá z Telečské ulice do Seifertovy

Jihlava – Na jihu krajského města pokračuje rekonstrukce, při které asfalt nahrazuje dlažební kostky.

31.5.2018

Na Vysočině výrazně vzrostla výstavba bytů

Vysočina – V prvním čtvrtletí se na Vysočině meziročně zvýšila výstavba nových bytů o 57 procent. Jen Zlínský kraj letos zaznamenal vyšší nárůst.

31.5.2018

OBRAZEM: Sezona zahájena. První koupání pod širým nebem

Jihlava - Díky teplému počasí posledních dnů se otevřel venkovní areál aquaparku Vodní ráj Jihlava.

31.5.2018

Více než stovka Jihlavanů bloudila Černými lesy

Jihlavsko – V polovině května se na Jihlavsku uskutečnil již čtvrtý ročník nočního pochodu Bloudění Černými lesy.

31.5.2018

Farní den v Lukách oslaví jubileum

Luka nad Jihlavou – Jubilejní desátý ročník Farního dne se uskuteční již v neděli v Lukách nad Jihlavou. Během odpoledne se mohou zájemci dozvědět něco více o louckém kostele svatého Bartoloměje nebo jen strávit příjemné odpoledne na farní zahradě. Tam bude kulturní program, občerstvení i zábava pro děti. 

30.5.2018

OBRAZEM: Senioři si s deváťáky poměřili své kuchařské dovednosti

Telč - Ve cvičné jídelně telčské Základní školy Masarykova bylo v úterý 29. května dopoledne rušno. Dva týmy deváťáků a jeden tým telčských seniorů se tam utkaly ve vaření.

30.5.2018

Seniorka: Bylo by smutné, kdybychom vyhráli my

Telč – Vynikající těstoviny se špenátovou omáčkou a s krůtím masem, nadýchané lívanečky s ovocem a se zakysanou smetanou a také slabounké palačinky jako od babičky. Úterní dopoledne bylo zážitkem nejen pro hodnotící komisi, ale i pro tři telčské seniory.

30.5.2018

Příměstský muzejní tábor má poslední volná místa

Jihlava – Muzeum Vysočiny Jihlava nedávno vypsalo možnost přihlásit se na příměstský tábor, který se o prázdninách uskuteční na netradičním místě.

30.5.2018

Senioři se dozvěděli, jak funguje propaganda

Jihlava – Číst mezi řádky, hledat více zdrojů a spoléhat se na data. Přesně tak mohou nejen senioři odhalit falešnou zprávu.

29.5.2018

Letnění se podařilo, na Jihlavsku je nový žabník

Jersín – Tisíce pulců a stovka dospělých žab plave v současné době v rybníku V seči u Jersína na Jihlavsku. Po roce se do rybníku vrátila nejen voda, ale i život.

28.5.2018

V červnu se začne stavět parkoviště i cyklostezka

Jihlava – Řidiči by měli zpozornět. Během června totiž začnou ve městě stavební práce, které na několik měsíců omezí dopravu ve dvou lokalitách. Bude se to týkat parkoviště u hřbitova a Sokolovské ulice na Bedřichově.

28.5.2018

Andrej Babiš a vláda dorazili do Jihlavy

Jihlava – Po desáté hodině dopolední dorazil autobus s premiérem Andrejem Babišem a dalšími členy vlády do krajského města. První jejich zastávkou bylo jihlavské letiště Henčov, kde se už několik let snaží vedení Kraje Vysočina ve spolupráci s jihlavskou radnicí vybudovat zpevněnou dráhu.

28.5.2018

V Bráně Matky Boží bude přes léto interaktivní herna

Jihlava – Pojďte děti, budeme si hrát. Velká interaktivní herna pro děti i dospělé se v pátek otevře v bráně Matky Boží v Jihlavě.

28.5.2018

Jihlavu v pondělí navštíví premiér Babiš

Jihlava – Předseda vlády Andrej Babiš navštíví v pondělí 28. května spolu dalšími členy vlády Kraj Vysočina.

27.5.2018

Senioři se dozví, jak se bránit falešným zprávám

Jihlava – Falešné zprávy jsou problém. Zatímco jiní se nad nimi jen pousmějí, důvěřiví senioři často podobným textům věří. Tento stav chce změnit pondělní beseda.

27.5.2018

V soutěži se stavebnicí se školáci z Jihlavska neztratili

Jihlavsko – Kraj Vysočina vyhodnotil výsledky krajské soutěže Stavíme z Rota. Byla určena pro žáky prvních až třetích ročníků základních škol. V soutěži dětí z druhých ročníků uspěla ZŠ Polná, mezi třeťáky se umístili žáci ZŠ Třešť.

27.5.2018

Příští týden začnou kamery měřit rychlost na dálnici u Jihlavy

Jihlava – Radarové měření rychlosti v opravovaném úseku dálnice mezi Jihlavou a Velkým Beranovem mělo být spuštěno už minulý rok v červnu. Nakonec k tomu dochází o rok později.

27.5.2018

V Lukách nad Jihlavou se sjely veteránské vozy

Luka nad Jihlavou – V sobotu 26. května se v Lukách nad Jihlavou opět po roce sešli majitelé historických vozidel i se svými stroji. Nutno dodat, že často udržovanými ve skvělé kondici.

26.5.2018

Jihlavská zoo by se mohla rozrůst o nový prostor

Jihlava – Do areálu oděvní firmy Modeta v těsné blízkosti jihlavské zoologické zahrady by se v budoucnu mohla nastěhovat zvířata. Místo by tam našli nejen vodní živočichové, ale také například drápkaté opičky.

26.5.2018

V Krahulčí u Telče roste pětice stromů svobody

Krahulčí – Děti ze základní školy v Krahulčí se zapojily do celostátního projektu Stromy svobody. V rámci něj měly za úkol pátrat v jejich obci po lípách, které byly v minulosti vysázeny v rámci oslav svobody a demokracie.

26.5.2018

Noc kostelů zpřístupnila nové prostory v Brtnici i na Roštejně

Jihlavsko – Na Noc kostelů se veřejnosti na Jihlavsku zpřístupnil kostel v Brtnici nebo také kaple u hradu Roštejna. Do akce se zapojila třináctka kostelů z celého okresu.

26.5.2018

Archeologové našli v Jihlavě hornické stopy ze středověku

Jihlava – Už druhým měsícem v krajském městě bádá tým archeologů. Za cíl mají do června prozkoumat území v ulici Na Dolech, kde potom vyroste nová mateřská školka. Našli už například zahloubený suterén hornického obydlí ze 13. století.

26.5.2018

Knihy zdarma zpříjemní cesty Jihlavanů vlakem

Jihlava – Čtení do vlaku. A nejen tam. Jihlava v rámci ekologického chování nabídne opětovné využití starších knih. Veřejnosti budou k dispozici na hlavním vlakovém nádraží.

25.5.2018

Budu mít o čem vyprávět svým vnoučatům, směje se miss Libuše Dvořáková

Dolní Cerekev – O tom, že královnou krásy se můžete stát i s nějakým tím kilem navíc, moc dobře ví třiatřicetiletá Libuše Dvořáková z Dolní Cerekve. Před nedávnem se jí totiž podařilo vyhrát zavedenou Miss Prima křivky. Zkušenosti ze světa šoubyznysu před několika lety sbírala také v soutěži Souboj nevěst. To ale není vše. Jako plus size modelka se po přehlídkových molech prochází už od svých sedmnácti.

25.5.2018

Vysočinu sužuje sucho, bouřkám navzdory

Vysočina – Vysočinu zasáhly v posledních dnech vydatné bouřky. Byly potřeba, kraj se totiž dlouhodobě potýká se suchem.

25.5.2018

Děti na telčském náměstí ukážou zájmové kroužky

Telč – Na telčském náměstí Zachariáše z Hradce se v sobotu 26. května odpoledne představí děti z tamního domu dětí a mládeže (DDM). Na velkém jevišti před budovou školy budou nejen tančit, ale i cvičit.

25.5.2018

Obce musí připravit strategii sportu. Často o tom ale neví

Jihlavsko – Do konce června musí mít všechny obce v Česku plán rozvoje sportu pro své území. Tato povinnost platí nejen pro města, ale i pro malé vesničky, kde sport příliš nežije.

24.5.2018

Jak jsme žili v Československu. Představíme Dobronín

Jihlavsko – V pátek 25. května pokračuje v tištěném Jihlavském deníku seriál Jak jsme žili v Československu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT