VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jihlavsko

24.9.2018

Pondělní ráno přineslo ochlazení

Jihlavsko - Začátek týdne přinesl nejen na Jihlavsku výrazné ochlazení.

24.9.2018

Zoo zve na podzimní klubové večery

Jihlava – Jihlavská zoologická zahrada opět připravila cyklus podzimních klubových večerů se zajímavými hosty. Ve čtvrtek 4. října cestovatel a fotograf Tomáš Havel povypráví o svých cestách a zážitcích z Norska. Podělí se o tipy, které využije každý milovník aktivního cestování, promítne ty nejlepší snímky z této kouzelné země a rád zodpoví každou otázku.

23.9.2018

Veřejná debata s lídry stran v Jihlavě přeci jen bude

Jihlava – Zdálo se, že se Jihlavané před volbami s kandidáty na uvolněný post primátora nesetkají. Na poslední chvíli proto uspořádaly tři mládežnické organizace politických stran veřejnou debatu.

23.9.2018

Výročí trolejbusů přilákalo i novomanžele

Jihlava – Je sobotní odpoledne a Jihlavané obdivují historické trolejbusy a autobusy v areálu dopravního podniku. Stranou stojí nenápadná dvojice, podle všeho jde o novomanžele.

23.9.2018

OBRAZEM: Biofarma uvítala stovky návštěvníků

Jihlava - Bylo to bio. Na kraji Jihlavy se v sobotu uskutečnil Biozemědělský den aneb Den otevřených vrat.

23.9.2018

Kraj Vysočina pomáhá na Ukrajině

Vysočina – Kraj Vysočina pomáhá partnerskému regionu na Ukrajině.

23.9.2018

Dobronínští by měli převzít poštu. Provozovat ji nechtějí

Dobronín – Dobronínští radní poslali otevřený dopis ministru vnitra Janu Hamáčkovi (ČSSD). Nelíbí se jim totiž projekt pošta Partner. Ztrátovou pobočku ve své obci by provozovali nedobrovolně. 

22.9.2018

V Jihlavě přežívá vzácný motýl. Modrásek bahenní potřebuje rostliny i mravence

Jihlava – Kraj Vysočina zachraňuje vzácného motýla. Modrásek bahenní žije v katastrálním území Jihlava – Staré Hory a k přežití potřebuje specifickou rostlinu i mravence.

22.9.2018

Hrad Roštejn se brzy uzavře

Doupě – Posledních pár dní má před sebou Hrad Roštejn, než se pro letošní rok jeho brány uzavřou.

22.9.2018

Ochutnají oceněné biopotraviny ze Sasova. Při dni otevřených vrat

Jihlava - To nejlepší z biopotravin k ochutnání i zakoupení. Nejen to nabízí Biozemědělský den - Den otevřených vrat na Biofarmě Sasov, který se koná v sobotu 22. září od jedenácti hodin do pěti odpoledne na kraji Jihlavy.

21.9.2018

Kraj Vysočina vyslechne připomínky veřejnosti

Vysočina – Letos na podzim opět budou mít občané Vysočiny možnost říct, jaké jsou podle nich největší bolístky Vysočiny.

20.9.2018

Jihlavané ochutnají veganská jídla a vymění si recepty

Jihlava – V pátek 21. září od tří do pěti hodin odpoledne se v parku Gustava Mahlera uskuteční již pátý ročník Veganských hodů.

20.9.2018

Putovní pohár hejtmana získal německý dlouhosrstý ohař Happy

Jihlavsko – Jihlavský okresní myslivecký spolek (OMS) pořádal o uplynulém víkendu 12. ročník všestranných zkoušek ohařů O putovní pohár hejtmana Kraje Vysočina.

20.9.2018

Dopravní terminál se bude řešit postupně

Jihlava – Jelikož se do výběrového řízení na projektaci Centrálního dopravního terminálu (CDT) v krajském městě nikdo nepřihlásil, radnice mírně změní podmínky. Vše udělá postupně a začne územním řízením.

19.9.2018

Výhra v desetiboji seniorů zůstala doma

Telč – Do tradičního Telčský desetiboje se letos kromě seniorů z domovů na Vysočině zapojili také účastníci z rakouského města Raabs an der Thaya. Vítězství však zůstalo doma.

19.9.2018

Na náměstí se rozdávaly medaile

Jihlava - Zájem dětí o odpolední akci S Bílým kruhem do bezpečí byl značný. Soutěžilo se v rámci Jihlavského dne zdraví v úterý 18. září odpoledne.

19.9.2018

Blíží se nejdůležitější volby, ví i kandidáti v krajském městě

Jihlava – Již první říjnový víkend budou lidé po celé republice vybírat, kdo v dalších čtyřech letech povede obce. V krajském městě si mohou lidé vybrat z deseti kandidátek.

18.9.2018

Jihlavská nemocnice má novou terapeutickou plošinu

Jihlava – Rehabilitační oddělení Nemocnice Jihlava má k dispozici novou terapeutickou plošinu za téměř tři sta tisíc. Slouží k procvičení celého těla.

18.9.2018

Veřejné sbírky zachraňují, ale pomáhají i se zvelebováním

Vysočina – Zřízení a provoz lůžkového hospice, poskytování sociálních a zdravotních služeb, oprava kostela, nákup učebních pomůcek, pomoc lidem s mentálním a kombinovaných postižením, výsadba aleje nebo podpora a pomoc dětem s onkologickým nebo hematologickým onemocněním. Právě to jsou jen některé schválené veřejné sbírky, na které shánějí obyvatelé Vysočiny finanční prostředky.

18.9.2018

Prior bude dominantou náměstí i nadále

Jihlava – Nesedí tam, ale nezmizí. Prior by ve středu města po plánované revitalizaci zůstat nemusel, tato varianta však není podle představitelů města příliš pravděpodobná.

17.9.2018

V Hodicích sportují na novém

Hodice – Na nedávno dokončeném víceúčelovém hřišti mohou obyvatelé Hodic od neděle sportovat. Při slavnostním otevření objektu v blízkosti tamní základní školy místní hned otestovali povrch plochy, když si na hřišti zahráli malou kopanou.

17.9.2018

Zimní stadion je v pořádku, letní opravy stály přes čtyři miliony

Jihlava – Vedení města investovalo v létě miliony do oprav Horáckého zimního stadionu, ten je nyní připraven na zimu.

17.9.2018

Jihlava se vyrovnává se situací v PSJ

Jihlava – Vedení krajského města se vyjádřilo k situaci okolo holdingu PSJ. Ten se dostal do závažných finančních problémů a v pondělí podal sám na sebe insolvenční návrh.

16.9.2018

Nezaměstnanost? Téměř beze změn. Na Vysočině je nižší než republikový průměr

Vysočina – Nezaměstnanost se na Vysočině během druhého prázdninového měsíce příliš neměnila. Zůstává na hodnotě 2,8 procenta, o tři desetiny nižší než průměr Česka.

16.9.2018

V Jihlavě vrcholí sklizeň konopí, pracuje se ručně

Jihlava – Na kraji Jihlavy jsou rozsáhlé plochy konopí. Vzniká z něj čaj i další potraviny, je ale třeba ho ručně sklidit. Brigádníků přitom není tolik, kolik by bylo potřeba.

15.9.2018

Kůrovcová kalamita ohrožuje řidiče. Skácené stromy leží nebezpečně blízko silnic

Vysočina – Kůrovec způsobuje velké škody majitelům lesů, nicméně se celou situací souvisí i další závažný problém. Pokácené stromy totiž často leží nebezpečně blízko silnicím.

15.9.2018

Jídla bez masa nabízí stále více restaurací

Vysočina – Restaurace, kde nenajdete maso. Jídla vaří ze zdravých a čerstvých surovin. Vegetariánská strava si získává stále větší oblibu ve větších městech. Často láká i zákazníky, kteří normálně do svého jídelníčku maso zařadí.

15.9.2018

Zima může začít, silničáři jsou připraveni

Vysočina – Sklady soli jsou plné, inertního materiálu je dostatek a vozy jsou připravené. Ředitel Krajské správy a údržby silnic Vysočiny (KSÚSV) Jan Míka potvrdil, že silničáři jsou na zimu připraveni.

14.9.2018

Dálnici čeká zprovoznění dvou opravených úseků, ale i další omezení dopravy

Vysočina – Rušno bude o víkendu na dálnice D1 hlavně kolem Humpolce. Méně příjemnou zprávou pro motoristy je, že kvůli pracím v modernizovaném úseku 11 mezi 89. a 86. kilometrem bude doprava od sobotního večera do neděle 16. září do 10 hodin dopoledne opakovaně krátkodobě omezována.

14.9.2018

Velká diskuze kolem jihlavské MHD zdarma: Bude? Zřejmě ne

Jihlava – Lídři všech deseti politických stran se sešli s jihlavskými seniory, aby jim představili své vize pro nadcházející komunální volby. Velká diskuze se strhla kolem MHD zdarma.

13.9.2018

Lidé mohou hlásit výskyt veverek i na Vysočině

Vysočina – Přehled o tom, kde všude u nás žijí veverky, chtějí mít s pomocí veřejnosti ochránci přírody.

13.9.2018

Brod nabízí poslední možnost vykoupat se venku

Vysočina – Většina letních koupališť na Vysočině už zavřela své brány. Poslední možnost vykoupat se venku mají plavci dnes do osmnácti hodin v Havlíčkově Brodě. Provozovatelé se shodují na tom, že se letošní sezona vydařila.

12.9.2018

V krajském městě budou vyšetřovat plíce

Jihlava – Den otevřených dveří v ambulancích má pomoci včas odhalit zrádnou idiopatickou plicní fibrózu (IPF). Zájemce s dechovými potížemi ve čtvrtek 13. září vyšetří i v Nemocnici Jihlava.

12.9.2018

Lidovci přestavili volební priority, hlavní je získat vodu pro město

Jihlava – Jihlavská KDU-ČSL představila své priority pro podzimní komunální volby. Vedle dořešení sporů o vodu chce lídr kandidátky Jaromír Kalina najít dialog s velkými zaměstnavateli.

12.9.2018

Na hejtmanství je k vidění výstava fotografií přírody

Jihlava – V sídle Kraje Vysočina je do konce září k vidění výstava unikátních fotografií. Zachycují krásu přírody ukrytou v detailu a pořídili je jihlavští studenti.

11.9.2018

Jihlavská speciální škola připravuje žáky s postižením na samostatný život

Jihlava – Pro žáky se specifickými vzdělávacími potřebami funguje v krajském městě Základní škola speciální a Praktická škola Jihlava.

11.9.2018

Představenstvo PSJ podalo návrh na vlastní insolvenci

Jihlava – Stavební holding PSJ nemůže najít cestu z finančních problémů, ve kterých se poslední měsíce zmítá. Ke slovu přišel návrh na vlastní insolvenci.

11.9.2018

Obezita trápí i děti, každý s ní bojuje po svém

Vysočina – Ačkoliv je obezita nemoc, lidé hledají pomoc ve zdravotnických zařízeních a často i mimo ně.

10.9.2018

Jihlava bude mít dalších téměř dvě stě LED svítidel

Jihlava – Krajské město pokračuje v nahrazování starých výbojek moderními a úspornými LED diodami. Vymění dalších téměř dvě stě světel.

10.9.2018

Najedou o desítky kilometrů víc. Kvůli stavbě dopravního terminálu v Brtnici

Brtnice – Od pondělí 10.září až do konce letošního října bude z důvodů výstavby dopravního terminálu uzavřena silnice II/405 v ulici 5. května v Brtnici.

10.9.2018

Dřív nakloněná silnice a díry. Úprkova ulice má být po rekonstrukci bezpečnější

Jihlava – Město před pár dny dokončilo rekonstrukci Úprkovy ulice. Práce v této lokalitě začaly už letos v dubnu a vyšly na dva a půl milionu korun.

9.9.2018

Geopark Vysočina podpoří krajská dotace

Telč – Dotace dvě stě tisíc korun od Kraje Vysočina by měla pomoci rozvoji Geoparku Vysočina nedaleko Telče. Kraj v něm vidí velký potenciál posílení turistického ruchu v regionu.

9.9.2018

Traktory i ručně poháněný dětský kolotoč. Jihlavské náměstí obsadili zemědělci

Jihlava - Zemdědělská technika, netradiční regionální potraviny i živé včely. To vše bylo k vidění v sobotu na Masarykově náměstí v krajském městě. Konal se totiž Den zemědělců, potravinářů a venkova Kraje Vysočina, jinými slovy Dožínky. 

9.9.2018

Nad lidmi drony létat nesmí, zároveň je ale nelze sestřelit

Jihlavsko – „O víkendu jsem pracoval na zahradě a nad hlavou mi přitom létal dron. Možná mě i natáče. Opakuje se to už delší dobu. Koupil jsem si prak a příště ho nejspíš sestřelím,“ uvedl rozzlobeně jeden z čtenářů Deníku. „I když nevím, jestli se to smí,“ dodal opatrně.

8.9.2018

Vlaky RegioSpider na Vysočině mají nově Wi-Fi

Vysočina – Cestující na Vysočině mohou v motorových vozech RegioSpider nově využívat připojení k internetu prostřednictvím palubní Wi-Fi sítě.

8.9.2018

Autoři petice proti opravě hráze se ještě nevzdávají

Řásná – Autoři petice, která nesouhlasí s vypouštěním vody a chystanou opravou hráze rybníka Velký Pařezitý, ještě neřekli poslední slovo. Přestože se měla na začátku září začít vypouštět voda, je na neděli 9. září svolán happening.

8.9.2018

Parciální trolejbusy vyzkouší v Jihlavě. Jezdit by měly na nové lince

Jihlava – Při příležitosti dne otevřených dveří dopravního podniku se v sobotu 22. září v Jihlavě vůbec poprvé objeví trolejbusy, které mají dojezd až dvacet kilometrů bez trolejí.

8.9.2018

Svobodní a Realisté chtějí prosadit MHD zdarma

Jihlava – Svobodní a Realisté jdou do podzimních komunálních voleb pod názvem Společně pro Jihlavu. Na začátku září představili kandidátku a body programu pro krajské město.

7.9.2018

Děti nevydrží věnovat se jedné činnosti naplno, stěžují si trenéři a vedoucí

Jihlava – Sedmý ročník akce Volný čas není nuda se konal ve čtvrtek 6. září na jihlavském Masarykově náměstí. Více než pěti stovkám návštěvníků se představil jak dům dětí a mládeže, tak další desítka volnočasových sportovních, tanečních či bojových spolků, které vedou převážně dobrovolníci.

7.9.2018

ODS představila svůj program i kandidáta na senátora

Vysočina – ODS Vysočina v krajském městě prozradila hlavní body svého volebního programu a představila svého kandidáta pro senátní volby. Je jím brodský starosta Jan Tecl.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT