VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jihlavsko

12.1.2018

Ve volební místnosti si navíc prohlédnout i obrazy z kaple

Jihlavsko – S úderem páteční druhé hodiny odpolední se otevřou všechny volební místnosti i na Jihlavsku. O tom, kdo se stane novým prezidentem České republiky, budou voliči rozhodovat během pátku a soboty. Někteří však byli do poslední chvíle nerozhodnutí, jako například kasteláni hradu Roštejn.

12.1.2018

Veřejnost poví, jak vidí budoucnost dopravy

Jihlava – Jihlavská radnice chystá na příští týden workshop, kde se bude diskutovat o budoucnosti dopravy ve městě.

11.1.2018

Festival skvělého jídla se zastaví ve vyhlášeném podniku v Horních Dubenkách

Horní Dubenky - Cheesecake z bio lososa uzeného podomácku, perlička pečená na seně z Vysočiny nebo crème brûlée s květinou Galium Odorantum. Na těchto delikatesách si nyní můžete pochutnat ve vyhlášeném podniku Bistrot de Papa v Horních Dubenkách na Jihlavsku, který se poněkolikáté zapojil do tradiční celorepublikové akce Grand Restaurant Festival. Příležitost budete mít od 15. ledna do 28. února.

11.1.2018

Nezaměstnanost na Vysočině prudce vzrostla

Vysočina – Prosincový nárůst nezaměstnanosti o 15,2 procenta kraji přiřkl nepopulární celorepublikové prvenství. Stále jsou však tisíce volných pracovních míst.

11.1.2018

Na některé obory VŠPJ se studenti opět dostanou bez přijímaček

Jihlava – Znovuotevření oboru Počítačové systémy a přijetí na některé obory bez přijímacích zkoušek. Jediná veřejná vysoká škola v Kraji Vysočina, Vysoká škola polytechnická Jihlava (VŠPJ), začátkem ledna zveřejnila termíny a podmínky přijímacího řízení pro další akademický rok 2018/2019.

11.1.2018

Demolice Štefánikovy kasárny. Bagry k zemi poslaly první část areálu

Jihlava – Štefánikovy kasárny na křižovatce jihlavských ulic Vrchlického a 17. listopadu pomalu začínají být minulostí. Začátkem tohoto týdne se bagry poprvé zakously do pravé části komplexu, která šla v pondělí k zemi.

11.1.2018

Vodní ráj zaznamenal rekord na sklonku roku

Jihlava – Vodní ráj Jihlava si držel vysokou návštěvnost i v minulém roce. Celkem si do Vodního ráje, největšího aquaparku na Vysočině, loni našlo cestu 163 000 lidí, tedy podobně jako předloni. Zhruba 123 500 návštěvníků využilo krytý areál s bazénem, atrakcemi a wellness zónou. Tam je sauna a parní lázně.

10.1.2018

Požár jim vzal téměř vše. Pro seniory z Řídelova uspořádali sbírku

Řídelov – Smutný konec roku 2017 zažili manželé Bínovi z malé obce Řídelov nedaleko Telče. Den před Silvestrem jim totiž vyhořel jejich rodinný dům. Hořela střecha a dvě patra budovy. Vedení obce se rozhodlo jim finančně pomoct uspořádáním veřejné sbírky.

10.1.2018

Cena tepla v Jihlavě vzroste, lidé přesto mohou ušetřit

Jihlavsko – Plánované zvýšení cen nebude v krajském městě nijak výrazné. „Je předpokládaný mírný nárůst zhruba o 2 procenta z důvodu vyšších cen primárních energií, především plynu,“ potvrdil jednatel Jihlavských kotelen Vladimír Nedvěd.

9.1.2018

Prvňáci mají svá tabla! Představíme školáky ze ZŠ Havlíčkova Jihlava

Jihlavsko - Ve středu 10. ledna pokračuje v Jihlavském deníku nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím budeme představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

9.1.2018

Vysloužilé postele mizí z jihlavské nemocnice

Jihlava – Pacienti v jihlavské nemocnici se mohou těšit na nové postele. V současné době totiž probíhá jejich postupná obnova. Vyměněny budou i noční stolky a matrace. Některá lůžka byla stará téměř padesát let, a tak půjdou rovnou do likvidace.

9.1.2018

Josef Pavlík končí kvůli kauze Lidových milic

Jihlava – Náměstek hejtmana Josef Pavlík (ANO) končí ve funkci náměstka hejtmana. Vaz mu zlomila aféra s jeho údajným členstvím v Lidových milicích. Sám politik vědomé členství v ozbrojených složkách komunistické vlády nadále odmítá.

8.1.2018

Nejvíce střetů s lesní zvěří bylo v loňském roce na Třebíčsku

Třebíčsko – Policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina vyjížděli v loňském roce celkem ke 4417 dopravním nehodám. V celkem 1210 případech se jednalo o střety vozidel s lesní zvěří nebo domácím zvířetem.

8.1.2018

Vánoční výzdobu v Jihlavě nahradí vlajky fotbalu a hokeje

Jihlava – Z jihlavských ulic pomalu mizí vánoční ozdoby. Nahradí je vlajky fotbalového a hokejového týmu. Dnes dopoledne (8. ledna) pracovníci Služeb města Jihlavy (SMJ) ve spolupráci se Správou městských lesů (SML) Jihlava začali odzdobovat také velký vánoční strom, který stojí na jihlavském Masarykově náměstí.

8.1.2018

Demolice kasárny pokračuje. Připomínat ji bude v parku plastika z římsy

Jihlava – S počátkem nového roku se dělníci pustili do další fáze demolice bývalých Štefánikových kasáren stojící na křižovatce jihlavských ulic Vrchlického a 17. listopadu. Z její střešní římsy nad hlavním vstupem už snesli kamennou plastiku, která bude zbouranou stavbu připomínat.

8.1.2018

Vánoční stromky míří do kompostárny v Henčově

Jihlava – Služby města Jihlavy začínají 8. ledna každodenní svoz odstrojených Vánočních stromků. Stromky se budou ode dneška odvážet každý den v odpoledních hodinách, případně i večer.

7.1.2018

Mírná zima nadšení u silničářů zatím nevyvolává

Vysočina – Mohlo by se zdát, že letošní mírná zima hraje do karet silničářům. Důvod k nadšení z úspor je však prozatím prý předčasný, skutečná zima ještě může přijít.

6.1.2018

Javořici mám rád, ale chtěl bych se už podívat i jinam, směje se vítěz závodu

Vysočina – Od začátku jsem chtěl vyhrát, udělal jsem pro to maximum a vyšlo mi to. Šlo o zajímavou zkušenost, která mi hodně dala. Poznal jsem nové přátele, byl s rodinou, naučil se lépe ovládat chytrý telefon. Takové jsou čerstvé dojmy vítěze prvního ročníku celoročního závodu Javořice 365 Libora Trkoly z Počátek.

5.1.2018

Policie na Vysočině stále nemá ředitele. Hledání pokračuje

Jihlava, Vysočina – Od Nového roku měli mít policisté na Vysočině nového ředitele. Nejvyšší policejní funkce v kraji však zůstane i nadále neobsazena. Výběrové řízení na nového ředitele vypsané Policejním prezidiem České republiky totiž skončilo neúspěšně.

5.1.2018

Zoo Jihlava přivítala loni přes tři sta tisíc lidí

Jihlava – Druhý nejúspěšnější rok co do návštěvnosti má za sebou jihlavská zoologická zahrada. Počet 316 654 návštěvníků znamená jen o pět procent méně než v rekordním roce 2016 a obhájení pozice nejnavštěvovanějšího turistického cíle na Vysočině.

5.1.2018

Volby se blíží, lidé pro voličský průkaz nespěchají

Jihlavsko – Termín prezidentských voleb je od 12. do 13. ledna. Kdo nebude v pátek a v sobotu doma, může volit i kdekoliv jinde. Akorát si musí zažádat o voličský průkaz. Lidé zatím na úřady příliš nespěchají. Očekává se tedy větší nápor až v příštím týdnu.

4.1.2018

OBRAZEM: Pokoj s Krtečkem mají nově děti v nemocnici

Jihlava – Na dětském oddělení jihlavské nemocnice přibyl další opravený pokoj. Jeho zdi a povlečení zdobí dětmi oblíbená pohádková postava Krteček. Kromě firem na opravu přispěli i žáci z jihlavské základní školy Rošického.

4.1.2018

Tři králové zavítali na jihlavskou radnici

Jihlava – Jihlavskou radnici 4. ledna navštívili Tři králové.

4.1.2018

Poplatky za odpady se letos zvyšovat nebudou

Jihlavsko – Je pozitivní, že obce na Jihlavsku vesměs ponechaly poplatky za odvoz odpadů ve stejné výši jako v loňském roce. Ceny se pohybují kolem pěti set korun za osobu a za rok, výjimkou je pouze Batelov, kde se neplatí nic.

3.1.2018

V Lukách se zatím nelyžuje

Luka nad Jihlavou - Ačkoliv byl provoz na sjezdovce v Lukách nad Jihlavou zahájen již v sobotu před Štědrým dnem, obleva byla nakonec silnější a na svahu nyní nelze lyžovat.

3.1.2018

Bezdomovců v noclehárně přibývá. Dostanou i potraviny

Jihlava – V provizorní jihlavské noclehárně v Žižkově ulici 109 přespalo přes nedávné vánoční svátky a Silvestra denně až dvacet bezdomovců. Budova se pro lidi bez domova opět otevřela od prosince. Nocleh by tam měli najít až do začátku letošního dubna.

2.1.2018

OBRAZEM: Na Nový rok se vydali hledat skorce vodního

Jihlava – V rámci tradiční ornitologické vycházky se na Nový rok dopoledne vydali Jihlavané hledat v území krajského města jediného potápivého pěvce skorce vodního.

2.1.2018

Prvním miminkem Vysočiny 2018 je Kryštof

Třebenice - Kryštof z Třebenic na Třebíčsku je prvním miminkem roku 2018 Kraje Vysočina. Narodil se v třebíčské krajské nemocnici jako prvorozený syn mamince Janě a tatínkovi Petrovi.

29.12.2017

I letos stovky nadšenců zamíří k zámečku Aleje

Stonařov - Pojďte si i vy před silvestrovským hodokvasem provětrat svá těla a pozdravit se v poslední den roku se svými známými i příbuznými z Jihlavska. Tak zvou pořadatelé na další ročník turistického výšlapu k zámečku Aleje v lesích poblíž Stonařova.

29.12.2017

Kraj už rozhodl, kdo opraví klíčový most v krajském městě

Jihlava – Šestnáct firem chtělo opravovat Brněnský most v centru Jihlavy. Rada kraje nakonec na svém posledním zasedání před Vánocemi vybrala z těchto nabídek firmu IDS – Inženýrské a dopravní stavby Olomouc. Krajský rozpočet by tato oprava měla přijít na 47, 772 milionu korun bez DPH.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT