VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jihlavsko

28.12.2017

Turisté chystají silvestrovský výstup na Javořici

Telč – Napilno mají organizátoři jedné z nejoblíbenějších turistických akcí na Vysočině, která propukne již v neděli. Už podvacáté zamíří stovky lidí na vrchol Javořice.

28.12.2017

Betlémská cesta v Třešti je už otevřená

Třešť - První zájemci si už od 26. prosince mohou prohlédnout betlémy, které jsou součástí Betlémské cesty v Třešti. V domácnostech je tam nyní k vidění celkem třináct betlémů.

28.12.2017

Počasí lyžařům stále nepřeje

Jihlavsko - Ohlášené spuštění lyžařského areálu v Lukách nad Jihlavou se před Štědrým dnem nekonalo. Poměrně teplé počasí, které sváteční dny provázelo, nakonec nedovolilo spustit lanovku v Lukách ani lyžařský vlek na vrchu Čeřínek.

28.12.2017

Sobotní koncert pomůže rodině ze Stonařova

Stará Říše - V sobotu 30. prosince se v kostele Všech svatých ve Staré Říši uskuteční benefiční koncert pěveckého sboru staroříšské farnosti. Akce začíná v 15 hodin.

28.12.2017

Nebe nad Vysočinou rozzáří silvestrovské a novoroční ohňostroje

Vysočina – Města na Vysočině přivítají nový rok bujarými oslavami i pyrotechnickými show za desítky tisíc korun. Světelné podívané budou přihlížet lidé v Jihlavě, Chotěboři, Třebíči, Telči, Ždáru nad Sázavou, ve Velkém Meziříčí nebo ve Světlé nad Sázavou. Silvestrovské a novoroční radovánky budou provázet i zvýšená bezpečnostní opatření.

27.12.2017

Návštěvníci zoo si ve středu užili krmení žirafáků

Jihlava - Zoologickou zahradu v Jihlavě je zajímavé navštívit i v zimě. Ve středu 27. prosince během odpoledne mohli příchozí obdivovat, jak se nechávají žirafí samci krmit různými laskominami - jako třeba zeleninou či ovocem.

27.12.2017

Vysočinu budou propagovat na deseti veletrzích v Česku i zahraničí

Vysočina – Památky, přírodu, ale i zajímavá místa a aktivity budou v příštím roce propagovat pracovníci příspěvkové organizace Vysočina Tourism na několika veletrzích cestovního ruchu.

27.12.2017

Nemocných ubylo, pravá chřipka zatím nepřišla

Vysočina – Akutních respiračních onemocnění v posledním předvánočním týdnu na Vysočině ubylo, po poklesu nemocnosti o pět procent je aktuálně v kraji 1026 nemocných v přepočtu na sto tisíc obyvatel.

25.12.2017

Šamanka: Lidé stále ještě nepochopili, že nesou plnou odpovědnost za své činy

Jihlava /ROZHOVOR/ – Ještě jsem ležela v dětské postýlce, a už jsem měla vize a další stavy změny vědomí. Odmala jsem naslouchala hlasu, který mi říkal, co mám v daných situacích dělat. Učil mě, radil mi a trénoval mě. Stal se mým průvodcem.

23.12.2017

Pořád to vnímám jako sen, který se mi opravdu přihodil

Jihlava - V roce 1987 se budoucímu jihlavskému lékaři Miloši Holubovi poštěstilo, že se jako medik mohl zúčastnit výměnné studentské praxe. V jeho případě se cílovou destinací stala univerzitní nemocnice v Palermu. Ani ve snu ho nenapadlo, co všechno ho tam potká. Zážitky a postřehy z cesty si zapisoval – a nyní vše vychází knižně pod názvem Most do Palerma.

23.12.2017

Dárky dřív pomáhal nosit Štědroň, říká etnografka

Třebíč - Hlavní vánoční svátky jsou za dveřmi. Bez stromku, kapra, bramborového salátu a hromad cukroví si je neumíme představit. To například na počátku 20. století byla řada věcí jinak. Jehličnan často visel u stropu, kapr byl nóbl jídlo. „A nejít na půlnoční bylo stěží představitelné,“ říká etnografka Muzea Vysočiny Třebíč Jana Lochmanová.

22.12.2017

Kraj pro záchranáře vystaví školící středisko za desítky milionů korun

Vysočina – Do roku 2020 by měli mít záchranáři Kraje Vysočina nové výcvikové středisko za desítky milionů korun. Čtyři dny před letošním Štědrým dnem totiž radní Kraje Vysočina zahájili proces zadání veřejné zakázky na stavební práce. Vzdělávací a výcvikové středisko Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina bude stát těsně u jihlavského sídla záchranářů.

22.12.2017

Cukrářky: Lidé mají nejraději vosí hnízda a „nahé“ dorty

Jihlava – Vosí hnízda, vanilkové rohlíčky a třeba i pracny. Nejen tyto druhy vánočního cukroví budou mít lidé na Jihlavsku na štědrovečerním stole. Dvě cukrářky z Jihlavska pro ně totiž za poslední měsíce napekly více něž tři metráky cukroví.

21.12.2017

Popeláři budou mít vánoční svátky pracovní

Jihlava – V závěru roku budou Služby města Jihlavy (SMJ) provádět svoz komunálního odpadu podle platného harmonogramu.

21.12.2017

Na Štědrý den budou pacienti mít k večeři rybu

Jihlava – Sváteční vánoční nálada bude na Štědrý den panovat i v jihlavské nemocnici. Na lůžku zůstane zhruba o polovinu méně pacientů, oproti běžnému roku. Na Štědrý večer nepřijdou o rybu. Podávat se bude kapr, nebo filé.

21.12.2017

V Třešti schválili rozpočet na příští rok

Třešť – Úprava chodníků, vznik parkovacích míst nejen u polikliniky či zahájení tříleté rekonstrukce opuštěné školy v centru města. To je jen zlomek projektů, na které se mohou těšit obyvatelé Třeště v příštím roce. Obsahuje je totiž nedávno schválený rozpočet města na rok 2018. Největší investicí by měla být modernizace odborných učeben v tamní základní škole. Zlepšení prostředí se dočkají ale i lidé žijící v městských částech Třeště.

20.12.2017

Vysočinské hasiče povede od ledna nový muž

Vysočina – Novým krajským ředitelem Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina se od 1. ledna 2018 stane Jiří Němec. Ve funkci tak nahradí stávajícího ředitele Petra Beneše, který ve věku 65 let odchází do důchodu.

20.12.2017

OBRAZEM: Na Štědrý den budou skauti rozdávat Betlémské světlo

Jihlavsko – Tradiční symbol Vánoc, betlémské světlo, je už od třetí adventní neděle také na Jihlavsku. Z Brna jej vlakem na jihlavské hlavní vlakové nádraží přivezli skauti, kteří ho poté rozvezli do dalších měst na Jihlavsku. Lidem ho budou rozdávat ale až na Štědrý den. Na jihlavském vlakovém nádraží 17. prosince dopoledne nechyběli ani zástupci polenských skautů.

20.12.2017

Perníkovou chaloupkou zahájili mladí herci vánoční čas

Jihlava – Těsně před Vánoci vystoupili žáci jihlavské Základní školy Otokara Březiny před svými blízkými s novou pohádkovou hrou Perníková chaloupka aneb Pohádka bez wifi. Tu divadelnímu kroužku zapůjčil autor Tomáš Kucej.

19.12.2017

Kraj nabízí středoškolákům studium ve Francii

Vysočina, Remeš – Zlepšit si dovednosti ve francouzském jazyce, prohloubit si mezikulturní znalosti a hlavně poznat způsob života Francouzů. Kraj Vysočina ve spolupráci s Remešskou akademií opět nabízí žákům středních škol studium ve francouzském regionu Champagne-Ardenne.

19.12.2017

Prvňáci mají svá tabla! Představíme školáky ze Základní školy v Dobroníně

Jihlavsko - Ve středu 20. prosince pokračuje v Jihlavském deníku nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím budeme představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

19.12.2017

Hráči hokejové Dukly obdarovali děti v nemocnici

Jihlava - Třicet tisíc korun mezi sebou vybrali hráči prvního týmu hokejového klubu Dukla Jihlava, aby obdarovali malé pacienty v jihlavské nemocnici. Peníze poslouží na nákup stolečků pro jednotku intenzivní péče na dětském oddělení.

19.12.2017

Žáci ZŠ Evžena Rošického se pokusí zdolat Sněžku

Jihlava - Výstup na Sněžku, tak přesně takový název má akce, kterou připravili učitelé tělesné výchovy jihlavské Základní školy Evžena Rošického Pavel Tvarůžek a Jonatan Hána pro žáky na středeční odpoledne.

18.12.2017

Jihlavský dům dětí a mládeže láká na tradiční vánoční akce

Jihlava – Taneční vystoupení, výtvarné tvořivé díly, ale i turnaj ve stolním tenise či tradiční Kufrování. Od pondělí 18. prosince začíná pro veřejnost vánoční program jihlavského Domu dětí a mládeže (DDM).

17.12.2017

Placatka s alkoholem už se na hony nenosí

Borovná, Telč – Zbrojní průkazy, stav zbraní a také přítomnost alkoholu v krvi. To jsou věci, na které se policisté nejvíce zaměřují při kontrolách honů.

17.12.2017

Betlémské světlo dorazilo do Jihlavy

Jihlava - Brno, Praha a Olomouc. To jsou místa, kde si lidé mohli o víkendu vyzvednout Betlémské světlo. O jeho rozvoz po celé České republice se postarali skauti. Stejně tomu bylo i v Jihlavě, kam skauti se světlem dorazili v neděli po deváté hodině ráno vlakem mířícím z Brna do Plzně.

16.12.2017

Nejlepší variantou na Vánoce je jedle, nebo borovice

Jihlava – Předvánoční nákupy již dávno začaly, a s tímto obdobím přichází na řadu také vybírání vhodného vánočního stromku. V krajském městě Vysočiny se nachází hned několik prodejních míst nabízejících živé stromky, jedno z nich je dokonce na Masarykově náměstí.

16.12.2017

Na zámku v Telči hrají živý betlém

Telč – Na nádvoří státního zámku v Telči se opět po roce vrací představení živého betlému v podání telčského folklorního souboru Podjavořičan a Kvítek. Vánoční atmosféru bude možné v Telči načerpat už během třetího adventního víkendu.

15.12.2017

Do školky, kde hořelo, se děti vrátí s Novým rokem

Jihlava – Budova jihlavské mateřské školy U Dlouhé stěny, kterou počátkem letošního školního roku poškodil požár, je už po kolaudaci.

15.12.2017

Jihlavští dobrovolní hasiči dostali nové auto. Zatím je bílé

Jihlava – Předčasný vánoční dárek dostali jihlavští dobrovolní hasiči na tradičním předvánočním setkáním s vedením Jihlavy. Velitel jihlavské jednotky sboru dobrovolných hasičů (JSDH) Marek Zemín si ze setkání totiž odnesl klíčky od nového vozu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT