VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jihlavsko

8.9.2018

Autoři petice proti opravě hráze se ještě nevzdávají

Řásná – Autoři petice, která nesouhlasí s vypouštěním vody a chystanou opravou hráze rybníka Velký Pařezitý, ještě neřekli poslední slovo. Přestože se měla na začátku září začít vypouštět voda, je na neděli 9. září svolán happening.

8.9.2018

Parciální trolejbusy vyzkouší v Jihlavě. Jezdit by měly na nové lince

Jihlava – Při příležitosti dne otevřených dveří dopravního podniku se v sobotu 22. září v Jihlavě vůbec poprvé objeví trolejbusy, které mají dojezd až dvacet kilometrů bez trolejí.

8.9.2018

Svobodní a Realisté chtějí prosadit MHD zdarma

Jihlava – Svobodní a Realisté jdou do podzimních komunálních voleb pod názvem Společně pro Jihlavu. Na začátku září představili kandidátku a body programu pro krajské město.

7.9.2018

Děti nevydrží věnovat se jedné činnosti naplno, stěžují si trenéři a vedoucí

Jihlava – Sedmý ročník akce Volný čas není nuda se konal ve čtvrtek 6. září na jihlavském Masarykově náměstí. Více než pěti stovkám návštěvníků se představil jak dům dětí a mládeže, tak další desítka volnočasových sportovních, tanečních či bojových spolků, které vedou převážně dobrovolníci.

7.9.2018

ODS představila svůj program i kandidáta na senátora

Vysočina – ODS Vysočina v krajském městě prozradila hlavní body svého volebního programu a představila svého kandidáta pro senátní volby. Je jím brodský starosta Jan Tecl.

7.9.2018

Voda v přehradách a rybnících je chladná, ukázala kontrola. Nemá ani 20 stupňů

Vysočina – Přestože se koupání v přírodě s koncem léta už stává výsadou pro otužilce či odolnější jedince, hygienici si letošní sezonu prodloužili do září. Ve čtvrtek 6. září tak zveřejnili další aktuální výsledky kontrol koupacích přírodních lokalit na Vysočině.

6.9.2018

Dopravní podnik reklamuje software nových autobusů

Jihlava – Nové autobusy Dopravního podniku města Jihlavy (DPMJ), které poprvé vyjely prvního září, měly špatný software. Řeší se proto reklamace.

5.9.2018

Jihlavou se poběží půlmaraton. Přinese i dopravní omezení

Jihlava – Pátý ročník Jihlavského půlmaratonu se v krajském městě uskuteční již tuto neděli. Mimo jedenadvacet kilometrů dlouhé trati se poběží také rodinný závod pro dobrou věc.

5.9.2018

Komunální volby se blíží. Strany zahajují kampaně

Jihlava – Pátého října začnou letošní komunální volby a jednotlivé politické strany o sobě dávají stále hlasitěji vědět.

4.9.2018

Cyklisté pomohou dětem

Jihlavsko – V sobotu proběhne tradiční charitativní cyklojízda Na kole dětem Vysočinou. V čele pojede tradičně Josef Zimovčák.

4.9.2018

Family a Senior pointy představily program. Zájem seniorů je obrovský

Vysočina, Jihlava – Nepřeberné množství přednášek a programů pro rodiny s dětmi i seniory chystají do konce roku Family a Senior pointy ve všech okresních městech na Vysočině.

4.9.2018

Neptunova kašna letos nezůstane bez vody

Jihlava – Přestože se opravy Neptunovy kašny na jihlavském Masarykově náměstí neplánovaně protáhly, nakonec se přeci jen ještě letos na pár týdnů napustí.

4.9.2018

Prezident letos na Vysočinu nezamíří

Vysočina – Prezident republiky Miloš Zeman letos Kraj Vysočina podle všeho nenavštíví.

3.9.2018

OBRAZEM: Mládě dostalo jméno Nix. Znamená sníh

Jihlava - Jedno ze tří mláďat irbisů, chovaných v jihlavské zoo, se jmenuje Nix, a to od nedělní třetí hodiny odpolední, kdy jej před zraky návštěvníků zahrady pokřtila vysočinská radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová (ČSSD).

3.9.2018

Jihlava plánuje stále více preferovat vozy MHD

Jihlava – V ulicích krajského města Vysočiny by měly vzniknout další BUS pruhy. Podle radnice tyto změny prostor pro ostatní řidiče nijak neomezí. Jihlava aktuálně dokončuje dokument nazvaný Plán udržitelné městské mobility, který by měl zvýšit atraktivitu městských autobusů a trolejbusů.

2.9.2018

Nebe nad Jihlavou křižovala o víkendu letadla

Jihlava – Na jihlavské letiště v Henčově se v sobotu (1. září 2018) při příležitosti Dne otevřených hangárů sjely stovky nadšenců do létání. I přes dopolední obavy z počasí nakonec odpoledne letadla vzlétla a organizátoři uskutečnili většinu z plánovaného programu.

2.9.2018

V sobotu se začne v Telči moštovat

Telč – Od soboty 1. září se v Telči začne zpracovávat sklizeň jablek. Jak informoval místní zahrádkářský svaz, provoz zahájí moštárna v Domě zahrádkářů.

2.9.2018

Telči už nebude chybět multifunkční sportoviště

Telč – V těchto dnech pokračují práce na revitalizaci sportovního areálu u škol v Hradecké ulici, kde vznikne zcela nové sportoviště.

1.9.2018

Cyklostezky teď mají v Telči zelenou

Telč – Lidé z Telče už si mohou vyrazit po nové cyklo a inline dráze z Lipek k Batelovské ulici. Láká je k tomu mimo jiné i oblíbená akce pro rodiny s dětmi Kolečka v Lipkách. Ta se letos uskuteční v neděli 15. září od 14 hodin. Co nevidět se však v Telči dočkají dalších stezek, kudy budou sportovci pohodlně jezdit.

1.9.2018

Horácké divadlo Jihlava přesně za týden zahájí novou sezonu

Jihlava – Počet návštěvníků roste, ale klesá zájem o klasické předplatné. Proto divadlo zavádí Flexi předplatné.

31.8.2018

Prior? Zřejmě zůstane v centru Jihlavy i po revitalizaci náměstí

Jihlava – Dvanáct týmů se účastní architektonické soutěže na revitalizaci jihlavského Masarykova náměstí. Obálky s návrhy zatím zůstávají zapečetěné.

31.8.2018

Studenti se vrací do škol. Zájem o brigády se nezměnil

Vysočina – Zlí jazykové tvrdí, že je čím dál větší problém dostat studenty o prázdninách do práce, analytici pracovního trhu s nimi však nesouhlasí.

31.8.2018

Aktuálně: Inteligentní MHD se stává realitou

Jihlava – Je tady malá revoluce v MHD. V krajském městě se začaly instalovat inteligentní zastávkové označníky.

31.8.2018

Do ulic Jihlavy vyjedou nové autobusy

Jihlava – Dopravní podnik města Jihlavy ve čtvrtek 30. srpna na Masarykově náměstí představil nové autobusy. Jedná se o vozy Iveco Urbanway s pohonem na zemní plyn (CNG).

31.8.2018

Jihlava má problémy s investičními akcemi

Jihlava – U ústředního hřbitova vzniká záchytné parkoviště P + R pro sto deset aut. Vedení radnice však přiznává, že je stavba ve skluzu.

30.8.2018

Sto let republiky lidé oslavili s dechovkou

Jihlava - Dechová hudba vyhrávala v areálu staré nemocnice vedle autobusového nádraží v Jihlavě. Uskutečnil se tam Piknik s dechovkou, který byl součástí celokrajských oslav 100 let republiky.

30.8.2018

Zákaz stání v Seifertově ulici? Řidiči tam parkují dál

Jihlava – Někteří motoristé nerespektují zákaz stání kolem rekonstruované zastávky MHD v jihlavské Seifertově ulici. Kvůli tomu ve zúženém prostoru vznikají kolizní situace a policie dopravní přestupky parkování v místě zatím neřešila.

30.8.2018

Jihlavský aeroklub po roce provětrá hangáry na Henčově

Jihlava - Sobota 1. září potěší všechny milovníky létání. Na jihlavském letišti v Henčově se totiž uskuteční Den s Aeroklubem Jihlava, co je den otevřených dveří. Program začne v deset hodin a skončí v sedmnáct.

30.8.2018

Lékař z Jihlavy bude poznávat čínskou medicínu

Jihlava – Lékař Petr Vylam z Nemocnice Jihlava pojede do Číny, aby se zdokonalil ve své velké zálibě. Ve volném čase se totiž věnuje tradiční čínské medicíně.

29.8.2018

Život bez aut naučí lidi týden mobility

Vysočina – Prohlédnout a vyzkoušet si elektrokoloběžky či elektrokola budou moci lidé v září při příležitosti Evropského týdne mobility ve všech okresních městech v kraji. Akce se snaží upozornit na neudržitelný nárůst automobilové dopravy ve městech.

VÍME PRVNÍ
29.8.2018

Víme první: V Jihlavě připravují stavbu obchodního domu Möbelix

Jihlava – Do krajského města Vysočiny míří nový obchodní řetězec prodejen nábytku. Kde bude stát však ještě není známo, přípravy jsou teprve na začátku.

29.8.2018

Brtnická pouť nabídne bohatý třídenní program

Brtnice – Taneční zábavy, odpoledne s dechovkou, průvody, atrakce nebo zpěv ponocného z věže kostela. To je již tradiční program brtnické pouti, která se uskuteční poslední prázdninový víkend.

29.8.2018

Jihlavsko trápí sucho, je třeba šetřit s vodou

Jihlava – Magistrát krajského města reaguje na současné sucho, při kterém hladiny vodních toků kriticky poklesly.

28.8.2018

Hasiči jsou letos v permanenci kvůli hmyzu

Vysočina – Od začátku června likvidovali profesionální i dobrovolní hasiči na Vysočině obtížný nebo nebezpečný hmyz v 896 případech.

28.8.2018

Křtiny irbise a další kočkování. To bude poslední prázdninový den v zoo

Jihlava – Veselé rozloučení s prázdninami nabízí jihlavská zoo. Program zaměřený hlavně na kočkovité šelmy v neděli 2. září pobaví malé i velké návštěvníky, chybět nebudou ani symbolické křtiny irbise - levharta sněžného.

28.8.2018

Kontroverzní oprava hráze začne ještě letos

Řásná – Na začátku září začne podle Agentury ochrany přírody a krajiny (AOPK) ČR vypouštění rybníka Velký Pařezitý. Příští rok by se měla opravit hráz. Nezbytnost kácení stromů se bude pečlivě zvažovat.

28.8.2018

Medu bude málo a podraží, extrémní sucho připravilo včely o potravu

Vysočina - Dlouhotrvající sucho se negativně podepisuje na výnosech medu. Sucho a horko výrazně snižuje množství potravy, kterou mohou včely dopravit do úlů, a to snižuje výnosy medu. Vysoké teploty, které region sužují poslední týdny, nemají naštěstí žádný zásadní negativní dopad na zdraví včel. Jejich úhyn zatím místní včelaři nezaznamenali. Medu ale bude letos málo a zřejmě podraží. Sklenice medu může vyjít na 150 korun i víc.

27.8.2018

Basketbalisté prohráli s Jindřichovým Hradcem

Jihlava - Basketbalisté BC Vysočina zahájili herní část přípravy na nový ročník I. ligy.

27.8.2018

Pondělní ráno bylo velmi chladné

Jihlavsko – Poslední srpnové pondělí začalo slunečným ránem, které však bylo překvapivě chladné. Teplota byla téměř na nule.

27.8.2018

Týrané koně podpoří benefice

Plandry u Jihlavy – Podpořit týrané, hladovějící a nemocné koně mohou lidé v neděli 2. září od 14 hodin prostřednictvím devátého ročníku benefice pro koňskou záchytku v zámecké stáji Plandry u Jihlavy.

26.8.2018

Uplakaná Hradozámecká noc přilákala na Roštejn přes dvě stě návštěvníků

Doupě – V rámci Hradozámecké noci měli zájemci možnost si vůbec poprvé projít novou expozici na hradě Roštejn pod rouškou tmy. Přestože počasí příliš nepřálo, na hrad u Telče si našly cestu celé rodiny.

26.8.2018

V Dobroníně už opět mají zubaře

Dobronín – Zhruba dva tisíce obyvatel Dobronína už nebudou bez zubaře. Od posledního srpnového pondělí totiž bude provozovat stomatologickou praxi v dobronínském zdravotním středisku Moyo Dental Care z Jihlavy.

26.8.2018

Dvojice z Luk nad Jihlavou na dobrodružství v Rumunsku jen tak nezapomene

Luka nad Jihlavou - Na cestu po rumunských horách se na začátku července vydalo několik desítek dobrodruhů z Česka. Mezi nimi byli i Zdeněk Kriegsmann a Martin Mokrejš z Luk nad Jihlavou s čtyřiadvacet let starým opelem.

26.8.2018

Jihlava ruší tři stavební akce, nejsou dodavatelé

Jihlava – Tři významné investiční akce byly v krajském městě naplánované na letošní rok, nakonec ale neproběhnou. Výběrová řízení zůstala bez účastníků, a Jihlava tak musela tyto projekty odložit minimálně o rok. „Na trhu je přebytek investičních akcí a nedostatek materiálu,“ uvedl náměstek pro oblast rozvoje města Vratislav Výborný (ČSSD). Řešením by podle něj bylo vypsat výběrová řízení dříve.

25.8.2018

Fotosoutěž Vysočina v pohybu zná svého vítěze

Vysočina – Do fotosoutěže Vysočina v pohybu se zapojilo dvanáct autorů, kteří zaslali celkem padesát fotografií.

25.8.2018

Sobotní výlet málem odstartoval tragédii. Rodina prožila několik krutých týdnů

Jihlava, Brno - V sobotu 16. června vyjel Miroslav Zimola se svojí přítelkyní Monikou Frkalovou a jejich osmiletým synem na výlet. Plánovali jet do Znojma a podívat se i do Rakouska. Ráno ještě netušili, že je místo pohodového dne čeká několik krutých týdnů.

25.8.2018

Mnohé zdroje pitné vody už sucho z poloviny vysušilo

Vysočina – Zásoby vody pro největší města na Vysočině se tenčí. Podle vodohospodářů zatím nenastala kritická situace, jako třeba v některých malých sídlech, kam už musejí vodu dovážet z náhradních zdrojů. Všichni, kteří mají na starosti zásobování pitnou vodou, ale s napětím očekávají, zda příští měsíce přinesou více srážek. Může se totiž stát, že pokud se nedoplní přírodní zdroje vody, budou s ní muset už třeba příští rok výrazně šetřit i obyvatelé měst.

24.8.2018

Telč má další letní atrakci. Do nebe o víkendu míří balony

Telč - Vzlétneme, nebo nevzlétneme? Na to se ptají pořadatelé Balonů nad Telčí. Akce začala v pátek ráno, kvůli počasí však balony nemohly nakonec odstartovat. Pokračovat se bude v pátek navečer, a potom opět v sobotu ráno a večer a v neděli.

24.8.2018

Všichni prvňáčci dostanou Bezpečný kufřík

Vysočina, Jihlava – Každý žák prvního ročníku základní školy dostane Bezpečný kufřík od Kraje Vysočina. „Už sedm let se snažíme prvňáčkům zpříjemnit jejich novou roli školáka malým a praktickým dárkem v podobě aktivních bezpečnostních prvků nebo výukových pomůcek,“ uvedla krajská radní pro oblast školství Jana Fialová.

24.8.2018

Na led mohou zájemci vyjet i uprostřed léta

Vysočina – Zatímco venku vrcholí léto, zájemci o zimní sporty nemusí smutnit. V mnoha městech Vysočiny probíhá veřejné bruslení celoročně, a kde ne, tam bude letní pauza brzy končit.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT