VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jihlavsko

22.2.2018

Turisté budou slavit, i v Jihlavě

Jihlava – Významné jubileum letos čeká Klub českých turistů v Jihlavě. Sto třicet let od svého vzniku turisté oslaví komentovanými prohlídkami a naučnými trasami v okolí krajského města.

22.2.2018

Jak jsme žili v Československu. V pátek představíme Urbanov

Jihlavsko - V pátek 23. února pokračuje v tištěném Jihlavském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

22.2.2018

Chřipková epidemie zasáhla dopravní podnik

Jihlava – Chřipková epidemie v těchto dnech sužuje Dopravní podnik města Jihlavy (DMPJ). Nemocní jsou řidiči a omezený je také provoz předprodeje jízdenek na radnici.

22.2.2018

Ne průmysl, ale doprava a domácí topeniště otravují vzduch

Jihlava – Magistrát krajského města Vysočiny i nadále monitoruje kvalitu ovzduší v Jihlavě. Aktuálně zveřejnil výsledky za loňský rok, které jsou pozitivní.

21.2.2018

Telefonních budek je stále méně, úplně ale nezmizí

Vysočina – O další tři méně. Jihlava letos plánuje během prvního půlroku zrušit další telefonní automaty. I tak jich ale bude mít dvakrát více než Třebíč, která je v kraji druhá. Další města jich mají ještě méně.

21.2.2018

Oprava hradu se dá zvládnout i za provozu

Doupě – Kastelánka Kateřina Rozinková z hradu Roštejn si předsevzala nesnadný úkol. Projekt s názvem Hrad Roštejn – Zpřístupnění nových expozic vloni získal dotaci téměř sedmdesát milionů korun z evropských fondů.

21.2.2018

Mezi ztracenými věcmi jsou i sbalené kufry na dovolenou

Jihlavsko – Klíče anebo mobily. O tyto předměty nejčastěji přichází lidé na Jihlavsku. Ztrácejí je v ulicích, městské hromadné dopravě, ale i v šatnách fitness center. V jednom jihlavském fitcentru dokonce měsíc ležel ztracený pánský snubní prsten. Za ztrátou většinou stojí nepozornost.

20.2.2018

Děti v Kalištích mají o týden delší jarní prázdniny

Kaliště – Blížící se jarní prázdniny si o týden prodlouží i děti z mateřské školy v Kalištích na Jihlavsku. Od pondělí 19. února je totiž jejich mateřinka uzavřená z důvodu chřipky. Do školky se děti budou moct vrátit až 5. března. 

20.2.2018

Školky mají svá tabla! Představíme děti z MŠ Hodice

Jihlavsko - Ve středu 21. února najdete v Jihlavském deníku nový seriál Naše školka. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých školek z okresu.

20.2.2018

Některá partnerská města opouští Jihlavsko

Jihlavsko – Přeshraniční partnerství funguje i v případě měst na Jihlavsku. Ne vždy ale probíhá aktivně a tak někde prostě skončí.

20.2.2018

Rekonstrukce interního pavilonu vrcholí

Jihlava – Nemocnice Jihlava je zase o krok blíže konci oprav interního pavilonu. Pět se sedmi podlaží je již zrekonstruováno a v uplynulých dnech se celé interní oddělení přestěhovalo.

19.2.2018

Sílící mrazy se přesunuly na východ Vysočiny

Vysočina – Sílící únorové ranní mrazy se na prahu osmého kalendářního týdne přesunuly také na východ Vysočiny. V pondělí 19. února hlásila největší mráz Bystřice nad Pernštejnem, kde meteorologové naměřili minus 15,3 stupně Celsia. Ve Velkém Meziříčí bylo minus 14,4 stupně.

19.2.2018

Pirátská karnevalová tour je tady

Telč – V neděli v Telči odstartovala Karnevalová tour Kraje Vysočina. Jde o akce pro celou rodinu. To platilo bezezbytku a věk návštěvníků byl pestrý od nejmenších dětí až po jejich prarodiče. Po prvním karnevalu v Telči navštíví karneval také všechny další okresy kraje Vysočina, zdaleka však nebude vybírána vždy největší obec.

19.2.2018

V kraji nejlépe třídí baterie jihlavská základka

Jihlava – Do programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět se na Vysočině zapojilo dvaašedesát škol. Nejúspěšnější byla jihlavská ZŠ Seifertova. Během tříměsíční sběrové kampaně se jen v ZŠ Seifertova podařilo vytřídit 1 256 kilogramů, zhruba třetina celkového množství na celé Vysočině.

18.2.2018

Víkend si lyžaři užili. I v Lukách nad Jihlavou

Luka nad Jihlavou – Uplynulý víkend nabídl za tuto zimu nejlepší podmínky pro lyžaře a snowboardisty. Na Jihlavsku toho mohli všichni využít na sjezdovkách Šacberk v Jihlavě-Zborné nebo v Lukách nad Jihlavou.

18.2.2018

Vysočina je skvělým krajem pro sport i relaxaci

Vysočina – Čtvrté místo v anketě Kraj mého srdce zdobí Kraj Vysočina. Hodnotilo se deset kategorií podle typu a Vysočina byla v pěti z nich na třetí pozici.

17.2.2018

Radek Koten otevřel poslanecké kanceláře

Vysočina – Poslanec Radek Koten z hnutí SPD o víkendu slavnostně otevřel své dvě poslanecké kanceláře na Vysočině. Jsou v Jihlavě a v Třebíči. 

17.2.2018

Cestovatel Zibura vyprodal pelhřimovský sál, vystoupí i v Jihlavě

Pelhřimov – Do pelhřimovského Divadla Lubomíra Lipského v úterý 20. února zavítá známý novinář a cestovatel Ladislav Zibura se svou cestovatelskou přednáškou Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii.

17.2.2018

Jak jsme žili v Mrákotíně

Mrákotín /SERIÁL - JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - V Jihlavském deníku pokračuje nový seriál, který prostřednictvím archivních snímků ukazuje historii obcí na Jihlavsku. Tentokrát si představíme městys Mrákotín, obec spjatou zejména s těžbou kamene.

17.2.2018

V Lukách nad Jihlavou se opět promítá

Luka nad Jihlavou – Po jedenácti dnech odstávky bude v sobotu 17. února opět kino Panorama v Lukách nad Jihlavou promítat. Pauzu si vyžádala výměna plynových kotlů. Další osud budovy je však nejistý, ve hře je rekonstrukce i demolice.

17.2.2018

Každý puk má svůj příběh, říká sběratel František Pokorný ze Staré Říše

Stará Říše /ROZHOVOR/ – Kostel, fara, škola, obchod, hasičárna, obecní úřad…To je centrum Staré Říše. Bydlí tam ale i soukromý zemědělec František Pokorný, nad jehož sbírkou puků pookřeje srdce každého hokejového fanouška. Černým upomínkám na velké sportovní události věnoval celou jednu místnost a o každém kousku, který tam uvidíte, vám poví zajímavou historii nebo příběh.

16.2.2018

Chřipka uzavřela pavlovskou školku

Pavlov – Děti z mateřské školky v Pavlově na Jihlavsku zůstanou od pondělí doma. Ředitel mateřinky musel totiž v pátek kvůli nemocným dětem i zaměstnancům vyhlásit chřipkové prázdniny. Školáků, kteří chodí do stejné budovy, se to ale netýká.

16.2.2018

Čerstvý sníh zkomplikoval dopravu v kraji

Vysočina - Čerstvý sníh od rána komplikuje dopravu na Vysočině. Od rána do 14 hodin se v kraji stalo 38 dopravních nehod. Šest lidí se při nich lehce zranilo.

16.2.2018

Chodníky se opraví i bez státní dotace

Horní Dubenky – Na opravy obecních chodníků se letos chystají v Horních Dubenkách. Získání státní dotace však bude problematické, chodníky jsou totiž příliš úzké.

15.2.2018

Jak jsme žili v Československu. V pátek představíme Mrákotín

Jihlavsko - V pátek 16. února pokračuje v tištěném Jihlavském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

15.2.2018

Rozhodnuto. Hlučné kostky v Telečské ulici brzy nahradí asfaltový koberec

Jihlava – Po letech diskuse se Telečská ulice na okraji krajského města dočká rekonstrukce. Hlučné kostky konečně nahradí asfalt. Spolu se silnicí se letos na jaře například opraví i most přes Koželužský potok a chodníky ve Wolkerově ulici. Vodovod a kanalizace pod vozovkou a chodníky však zůstanou v původním stavu.

15.2.2018

Aplikace od vysokoškoláků pomáhá nejen v mateřince

Jihlava – Studenti Vysoké školy polytechnické Jihlava (VŠPJ) v rámci svého studia vytvořili na míru webovou aplikaci pro Mateřskou školu a Speciálně pedagogické centrum Jihlava. Pedagogové tak mají pohromadě informace například o diagnóze dětí a o jejich rámcovém vzdělávacím programu. V databázi je už přes dva tisíce dětí.

15.2.2018

Stěhuje se. Registr řidičů bude uzavřen

Jihlava – V omezeném režimu bude v pátek 16. února fungovat jihlavský registr řidičů na Odboru dopravy v Tyršově ulici. Zatímco výdej řidičských průkazů bude zajištěn standardně, přijímání žádostí nebude možné.

15.2.2018

Masové výrobky ze Sasova jsou opět na veletrhu

Jihlava, Norimberk – Sasovské klobásy a další bioprodukty z Jihlavy-Sasova opět byly k dostání na největším evropském veletrhu bioproduktů Biofach 2018, který začal tento týden v německém Norimberku. Návštěvníci mezinárodního veletrhu si na nich pochutnávají už poněkolikáté.

14.2.2018

Karnevalová tour začne v Telči. Navštíví celou Vysočinu

Telč – Na Jihlavsku začne již v neděli pátý ročník karnevalové tour Kraje Vysočina pro celou rodinu. Akci, která postupně navštíví pět obcí ve všech okresech, by si neměli nechat ujít nejen děti a rodiče, ale ani senioři.

14.2.2018

Chvíle slávy pro velké talenty, hejtman ocenil olympioniky

Jihlava – Užili si další chvíli slávy. Zaslouženou. Úspěšní medailisté Kraje Vysočina na Olympiádě dětí a mládeže dorazili na přivítání od krajské rady. Talenty, kteří by mohli jednou kráčet ve šlépějích snowboardistky Ester Ledecké či kombiňáka Tomáše Portyka, pozdravil a ocenil sám hejtman kraje Jiří Běhounek.

14.2.2018

Zahrádkáři přicházejí na chuť kompostování

Vysočina – Díky finanční podpoře Kraje Vysočina mohou obce nabízet i letos svým občanům kompostéry. Někde je to zadarmo, jinde za zvýhodněnou cenu. A zájem je velký.

14.2.2018

Jihlavané budou pomáhat. Chystá se sbírka pro potřebné

Jihlava – V krajském městě Vysočiny se chystá sbírka pro potřebné. Jihlavané dostanou možnost udělat dobrý skutek a odevzdat oděvy, nádobí nebo i menší spotřebiče.

14.2.2018

Brtnický kněz zpřístupní věž horního kostela

Brtnice – V loňském roce byla opravena věž kostela svatého Karla Boromejského a blahoslavené Juliány v Brtnici. Nyní se již chystá trvalé zpřístupnění. „Chci, aby kostel začal žít,“ uvedl brtnický kněz Petr Balát.

14.2.2018

Ze sklepa ukradl slivovici a víno

Jihlava – Deset litrů slivovice a láhev vína ukradl začátkem února v jednom jihlavském sklepě čtyřicetiletý recidivista z Přerovska.

14.2.2018

Kraj bude opravovat jídelny

Vysočina – Opravy jídelen jsou aktuálně velkým tématem pro Kraj Vysočina. Během následujících měsíců má v plánu připravit rekonstrukci stravovacího provozu v jihlavské nemocnici a také opravit jídelnu na třebíčské stavebce.

13.2.2018

Nemocné stromy v Jihlavě nahradí nové dřeviny

Jihlava – Nebezpečné či nevhodně umístěné stromy postupně mizí z ulic krajského města. „Během prvních tří měsíců letošního roku v Jihlavě probíhají pěstební probírky. Nebezpečné kusy, tedy stromy nemocné, poškozené nebo nevhodně umístěné, se za účelem údržby a obnovy porostu pokácejí,“ vysvětlil důvod kácení stromů tiskový mluvčí jihlavské radnice Radek Tulis.

13.2.2018

V jihlavské noclehárně pro bezdomovce bývá často plno

Jihlava – V průměru sedmnáct až dvacet nocležníků denně. Taková je prozatím bilance provizorní jihlavské noclehárny pro bezdomovce v Žižkově ulici 109.

13.2.2018

Mobilní oplocení se osvědčilo

Jihlava – V druhé polovině ledna se začalo při domácích zápasech Dukly Jihlava instalovat před Horáckým zimním stadionem mobilní oplocení. Důvodem byly obavy z teroristického útoku.

13.2.2018

Školky mají svá tabla! Představíme děti z MŠ v Cejli

Jihlavsko - Ve středu 14. února najdete v Jihlavském deníku nový seriál Naše školka. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých školek z okresu.

13.2.2018

Vysokoškoláci budou provádět Jihlavou

Jihlava – Jihlavské kostely, radnice a muzeum na náměstí. Nejen o těchto stavbách se více dozví účastníci v rámci bezplatné víkendové komentované prohlídky Jihlavou. Na výběr bude v sobotu 17. února hned několik tras. Prohlídky se budou konat při příležitosti Mezinárodního dne průvodců.

13.2.2018

Radnice chce zjistit, co ještě vydrží střecha stadionu

Jihlava – Město chce nechat udělat nový posudek na střechu Horáckého zimního stadionu (HZS). Ten by mohl případně znamenat, že se nejprve opraví chlazení. V každém případě ale hrozí, že se oprava nestihne do září.

13.2.2018

V otázkách výstavby je někdy radnice bezmocná

Jihlava – Na jihlavské radnici často poslouchají stížnosti, které nemohou radní nijak ovlivnit. Do patové situace dostávají zastupitele někteří developeři a jejich projekty.

12.2.2018

Do nemocnice nesmí návštěvy, konference ale bude

Jihlava - Zákaz návštěv v Nemocnici Jihlava, který od pátku platil jen pro některé oddělení, od pondělního rána platí pro celou nemocnici.

12.2.2018

Pořizování fotek měření emisí příliš neprodlužuje

Dlouhá Brtnice – Kontroly vozidel jsou stále přísnější. Před dvěma lety se začaly vozy fotit při technické kontrole, od letoška totéž platí i pro měření emisí. Kontroly probíhají online. Systém je dostatečně svižný a stabilní, tak větší komplikace nenastávají.

11.2.2018

Vládu nad krajským městem převezmou masky

Jihlavsko – Tradiční masopustní veselí propukne v krajském městě den před Popeleční středou. Dopoledne Masarykovo náměstí provoní zabijačkové speciality. Odpoledne se veřejnost může těšit na průvod masek a také na masopustní férii v podání herců Horáckého divadla Jihlava (HDJ), při níž si budou moct zařádit.

11.2.2018

Studenti z Vysočiny pojedou do Tchaj-wanu

Vysočina – Kraj Vysočina hodlá pokračovat v úspěšné spolupráci s Tchaj-wanem a koncem letošního roku vyslat studenty na stáž do Asie.

10.2.2018

Krásy Telče představí lidem na veletrhu v Praze

Telč – Historické památky a kulturní akce Telče budou v polovině února lákat návštěvníky mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze, aby zavítali do Telče.

10.2.2018

Turisté se opět vydají za svatým Valentýnem

Vyskytná nad Jihlavou – Na tematickou vycházku za svatým Valentýnem, patronem všech zamilovaných, se už po patnácté vydá v neděli Klub českých turistů Čeřínek (KČT Čeřínek). Cílem nedělní procházky bude kaple svatého Antonína, která se nachází nedaleko Rounku.

10.2.2018

Jak jsme žili ve Věžnici na Jihlavsku

Věžnice /SERIÁL JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - Tentokrát se v novém seriálu podíváme, jak se lidem žilo za první republiky ve Věžnici na Jihlavsku. Stavba mostu, nové silnice i školní budovy, to všechno tehdy hýbalo děním v obci. Věžničtí ale nezadnebávali ani společenský život. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT