VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jihlavsko

12.5.2018

Stoleté výročí republiky v Jihlavě oslaví piknikem

Jihlava – Areál staré jihlavské nemocnice vedle autobusového nádraží ožije v úterý 15. května oslavami stého výročí vzniku republiky.

12.5.2018

Jak jsme žili v Dolní Cerekvi

Dolní Cerekev /JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - Tentokrát se opět podíváme do Dolní Cerekve.

12.5.2018

Nezaměstnanost klesla pod tři procenta

Vysočina – V dubnu na Vysočině výrazně poklesla nezaměstnanost, dostala se pod tři procenta. Pod třemi procenty jsou také tři okresy z pěti.

11.5.2018

Velké graffiti v Jihlavě už sprejer vybarvuje

Jihlava - Na parkovišti v Bezručově ulici v centru Jihlavy vzniká od začátku května velké legální graffiti. Jejím autorem je jihlavský sprejer Jakub Menšík, který minulý rok vyhrál soutěž na jeho zhotovení.

11.5.2018

Centrum Jihlavy zaplnila tabla. Gymnazisté drsně varují před drogami

Jihlava – Amy Winehouse, Jim Morrison a další umělce, kteří zemřeli v 27 letech, si vybrali jako téma tabla letošní maturanti Gymnázia Jihlava. U jejich fotek, ukazujících například předávkování léky, drogami či utonutí v bazénu, se zastavují lidé.

11.5.2018

Lístky na telčský koncert No name už brzy podraží

Telč – Jen do patnáctého května platí nejvýhodnější cena vstupenek na koncert kapely No name v Telči. Akce podpoří tamní hospic.

11.5.2018

Největší výzvou je v Telči zdržet jednodenní výletníky

Telč - V čem se liší péče o město, které je na prestižním seznamu UNESCO, jací jsou jeho obyvatelé a kterak hledat rovnováhu mezi rozvojem příznivým pro místní či naopak pro turisty zhodnotil starosta Telče Roman Fabeš, který letos na podzim završí své čtvrté funkční období. 

11.5.2018

O obyvatele Telče se bude starat nová lékařka

Telč – O obyvatele Telče a okolí se ještě tento měsíc začne starat všeobecná lékařka pro dospělé Petra Zámečníková. Ordinaci bude mít v přízemí polikliniky v Masarykově ulici 330.

11.5.2018

Pražské metro zdobí grafiky měst z Vysočiny

Vysočina – Telč, Třebíč, Žďár nad Sázavou, Nové Město na Moravě, Bystřice nad Pernštejnem a nově i krajské město lákají Pražany a turisty k navštívení Vysočiny. V Praze totiž s květem začala kampaň propagující Vysočinu.

11.5.2018

Vysočinou projedou čtyři desítky veteránů, koná se Jarní rallye

Vysočina – Více než čtyři desítky veteránů budou brázdit silnice na Vysočině. Od pátku 11. do neděle 13. května se totiž na území kraje koná již jednatřicátý ročník Jarní rallye, který se může chlubit stabilní účastí posádek z Česka, Německa či Rakouska.

11.5.2018

VIDEO: Okružní ulice je pro řidiče jihlavské MHD noční můrou

Jihlava – Nadávání. Troubení. A v nejhorším případě náraz. Oprava Brněnského mostu v Jihlavě výrazně zvýšila provoz v Okružní ulici a řidiči tam občas zažívají krušné chvíle.

10.5.2018

Jak jsme žili v Československu. Představíme Dolní Cerekev

Jihlavsko - V pátek 11. května pokračuje v tištěném Jihlavském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

10.5.2018

Zemřel legionář Pavel Knihař. Rodák z Třeště

Třešť, Marseille – Na své rodné město nedaleko Jihlavy bývalý příslušník cizinecké legie Pavel Knihař nikdy nezapomněl. Naposled jej navštívil před dvěma roky. V Marseille zemřel 2. května. Bylo mu 87 let.

10.5.2018

K největšímu pikniku se v sobotu připojí i Jihlava

Jihlava – Po třech letech se opět krajské město připojuje k celorepublikové akci Férová snídaně. Jihlavané tak během soboty 12. května budou moct společně posnídat v jihlavských Smetanových sadech.

10.5.2018

Jihlavská nemocnice shání pro pacienty tepláky

Jihlava – V Nemocnici Jihlava byla 10. května vyhlášena sbírka tepláků.

10.5.2018

Hodokvas nezastavila ani oprava hradu

Doupě - V sobotu 12. května se na hradě Roštejn uskuteční Roštejnský hodokvas. Šestý ročník akce nepřeruší ani rozsáhlá rekonstrukce hradu, pouze se odpolední program přesune do zahrady v předhradí. Pořadatelé z polenského Novus Origo výtěžek věnují opět nadaci Debra ČR, která pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel.

9.5.2018

Polské metro si vybralo lokomotivu z Jihlavy

Jihlava – Do vozového parku metra v polském hlavním městě Varšavě bude zařazena česká posunovací dieselelektrická lokomotiva EffiShunter 300. Vznikne v jihlavském závodě holdingu CZ Loko.

8.5.2018

Jihlava se připojuje ke květnové Noci literatury. Číst budou herci

Jihlava – Na čtyřech místech v krajském městě 9. května večer zazní současná literatura. „Posluchače s ní seznámí herci z Horáckého divadla (HDJ). Jedná se o literární happening Noc literatury. Začátky jsou naplánované na 19, 19.30, 20 a 20.30 hodin,“ informovala pracovnice Městské knihovny Jihlava Alexandra Frajová.

8.5.2018

Jihlava zpřístupní tajný kryt. Lidé se vrátí do doby studené války

Jihlava – Již v pondělí 28. května se mohou první zájemci vydat do jihlavského podzemí a vidět kryt civilní obrany z období studené války. Nachází se šest metrů pod zemským povrchem. 

8.5.2018

Z Jihlavska o celorepublikový titul Vesnice roku bojuje nejméně obcí

Jihlavsko – Rohozná, Smrčná a Velký Beranov. To je trojice obcí z Jihlavska, jež se letos uchází o celorepublikový titul Vesnice roku 2018 a výhru až dva miliony korun. Nejprve však musí uspět v krajském kole, kde je pětadvacet soutěžících.

8.5.2018

Školky mají svá tabla! Představíme děti z MŠ Puklice

Jihlavsko - Ve středu 9. května najdete v Jihlavském deníku seriál Naše školka. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých školek z okresu.

7.5.2018

Jihlavská škola postaví novou národní knihovnu

Jihlava – Do dvanáctého ročníku soutěže Stavby z vlnité lepenky se přihlásilo osmadvacet škol včetně zástupce z Vysočiny – Střední školy stavební Jihlava.

7.5.2018

Lídrem komunistů bude ekonom Vejmělek

Jihlava – Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM) zveřejnila jména, která budou za stranu kandidovat do jihlavského zastupitelstva. Poodhalila i volební program.

6.5.2018

Telčské náměstí zaplnily veteránské vozy

Telč – Slunečná sobota 5. května a naleštěná auta opět po roce vylákala na telčské náměstí Zachariáše z Hradce více než tisícovku obdivovatelů. Konal se tam už jedenáctý ročník Veteránské revue pro vozidla do roku výroby 1980.

6.5.2018

Nad krajským městem létali barevní draci

Jihlava – Na Brádelském vrchu nedaleko jihlavské výpadovky na Pelhřimov během sobotního dne ovládli nebe akrobatičtí draci různých typů, rozměrů a provedení. Na tomto kopci nad krajským městem se totiž konal jubilejní desátý ročník celorepublikového létání.

6.5.2018

Radní už ví, kdo bude v Jihlavě stavět

Jihlava – Rada krajského města schválila výsledky výběrových řízení na dopravní stavby. Cyklostezka v Jihlavě-Pávov nebo záchytné parkoviště na západním okraji města tak mohou začít vznikat.

5.5.2018

Koncert podpoří opravu kostela

Petrovice – V neděli šestého května odpoledne se v Petrovicích nedaleko Jihlavy uskuteční koncert. Výtěžek z akce bude věnován na letošní plánovanou opravu.

5.5.2018

Nádvoří jihlavské radnice skrývá tajemné sochy

Jihlava – Na dvorním traktu jihlavské radnice už dvanáct let stojí schována před veřejností pětice pozdně barokních soch – Jaro, Léto, Podzim, Zima a Hudba. Tyto sochy s pohnutým osudem se letos dočkají rekonstrukce.

5.5.2018

Tak jsme žili. Kdo si ještě vzpomene na jihlavské spartakiády?

Jihlava /SERIÁL JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - Tentokrát se v našem dílu seriálu Jak jsme žili v Československu budeme věnovat spartakiádám, které se konaly v Jihlavě.

4.5.2018

OBRAZEM: Větší komfort pro cestující. Město vybudovalo zastávky

Jihlava – Na zastávkách městské hromadné dopravy a linkových autobusů krajského města v Brtnické, Znojemské a Zimní ulici chrání cestující před nepřízní počasí nové přístřešky.

4.5.2018

Zaměstnanci Bosch Diesel a jejich děti pomáhají zachovat čisté životní prostředí

Jihlava - Desítky dobrovolníků, zaměstnanců jihlavské firmy Bosch Diesel, včetně jejich rodinných příslušníků, osobně podpořily v sobotu 14. dubna 2018 desátý ročník jarního úklidu v Kraji Vysočina pod názvem Čistá Vysočina.

4.5.2018

Na výjezd k zásahu mají hasiči dvě minuty

Jihlava – Do pětačtyřiceti sekund jako trénink vyběhnout deset pater požární věže, ale i opravit hasičská auta, být pradlenkou a během soboty vždy uklidit celou stanici. Nejen to všechno na sebe prozradili profesionální hasiči sídlící v krajském městě v rámci letošního dne otevřených dveří.

4.5.2018

Jihlavská nemocnice stále více bojuje proti kouření

Jihlava – Kouření škodí zdraví. Nemocnice Jihlava bojuje proti kouření, což je zlozvyk každého třetího Čecha. Vedle ambulance pro odvykání kouření vede personál rozhovory s hospitalizovanými kuřáky.

4.5.2018

Jihlavská pošta bývá terčem kritiky, chybí jí zaměstnanci

Jihlavsko – Desítky nedoručených balíků. Lidé na Jihlavsku jsou nespokojeni se službami České pošty a dalších kurýrních firem.

3.5.2018

Jak jsme žili v Československu. Představíme spartakiády v Jihlavě

Jihlavsko – V pátek 4. května pokračuje v tištěném Jihlavském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

3.5.2018

Voda v Brtnici bude odkalená

Brtnice – V pátek čtvrtého května skončí případné potíže s dodávkami pitné vody v Brtnici.

3.5.2018

Hasičské stanice na Vysočině se otevřely veřejnosti

Vysočina - V souvislosti s oslavami svátku svatého Floriána se během na Vysočině zpřístupnily všechny hasičské stanice profesionálních jednotek.

3.5.2018

Opravy škol vyjdou na miliony

Jihlava – O dotacích pro mateřské a základní školy je jasno, schválila je Rada Kraje Vysočina. Během prázdnin budou probíhat opravy, rekonstrukce, modernizace a dovybavení napříč celým krajem.  

3.5.2018

Kamenice stále rozšiřuje optickou síť, je o ní zájem

Kamenice – Městys Kamenice nedaleko Jihlavy chystá již šestou etapu rozšiřování optické sítě.

2.5.2018

Centrum Luk nad Jihlavou na prvního máje opět ožilo

Luka nad Jihlavou – I letos bylo na prvního máje v centru Luk nad Jihlavou pořádně živo. Stovky lidí si přišlo užít hezké odpoledne.

1.5.2018

V Jihlavě se obědvá nejlevněji

Jihlava – Průměrné mzdy rostou stejně jako ceny potravin. Jeden z objektivních ukazatelů je TRC index, který porovnává průměrné mzdy a ceny obědů v krajích. Jihlavané obědvají v celé republice nejlevněji.

30.4.2018

Slavíme! Brtnická Vysočanka dělá lidem radost už 40 let

Brtnice – Koncerty dvou výborných kapel z Vysočiny, skvělou zábavu i malé ohlédnutí za historií. To všechno slibuje sobota 12. května, kdy se Brtnici budou slavit čtyřicátiny místní dechové hudby Vysočanka.

29.4.2018

Kardinál Dominik Duka narozeniny slavil na Vysočině

Vysočina - Své 75. narozeniny oslavil v Polné na Jihlavsku pražský arcibiskup Dominik Duka. Do Polné dorazil v neděli po desáté hodině dopoledne, aby zde odsloužil slavnostní mši v chrámu Nanebevzetí Panny Marie. Duka má k Polné blízko, neboť město patří do dieceze v Hradci Králové, kde byl dvanáct let biskupem biskupem. Do Polné pravidelně jezdil a před deseti lety získal ve městě také čestné občanství.

29.4.2018

Parašutisté připomněli válečné výsadkáře

Ořechov – Obličeje lidí shromážděných kolem pomníku výsadkáře Adolfa Opálky byly otočené směrem k modrému nebi, ze kterého se pomalu snášel armádní padák. Se stejnou ladností sestup zopakovali další dva parašutisté. Těžko si lze představit lepší připomínku seskoku tříčlenné paraskupiny Out Distance, která u Ořechova nedaleko Telče přistála před sedmašedesáti lety.

29.4.2018

Čarodějnice na Jihlavsku oslaví bohatým programem

Jihlavsko – Na Jihlavsku během pondělí opět vzplanou na mnoha místech čarodějnice. Vysoká vatra i s čarodějnici bude zapálena například na louce v campu u rybníka Roštejn nedaleko Telče.

29.4.2018

Jihlavské třídící centrum bude pracovat rychleji

Jihlava – Evropský balíkový přepravce GLS stále roste a s tím souvisí rozšiřování kapacity centrálního třídícího centra v Jihlavě.

28.4.2018

Budoucí obyvatelé Polné již znají názvy svých ulic

Polná – Zastupitelstvo města Polná na svém zasedání na konci dubna schválilo název dvou nových ulic.

28.4.2018

Starobní důchody se na Vysočině loni výrazně zvedly

Vysočina – Důchodců je na Vysočině stále více. A také dostávají stále vyšší důchody. Průměrný starobní důchod vyplácený ke konci loňského roku na Vysočině byl 11 587 korun. Tedy o zhruba dvě stě šedesát korun méně než celorepublikový průměr. Byl třetí nejnižší v republice.

28.4.2018

Vysočinu zdobí barevné májky na jaře i na podzim. Města si je občas neuhlídají

Vysočina – Lidový zvyk stavění májky v předvečer 1. května se na Vysočině objevuje už jen sporadicky. Tradici drží hlavně menší města a obce, které ji ale staví většinou při příležitosti pálení Čarodějnic. Po třetí bude během května májka zdobit také krajské město. Například obyvatelé Velké Bíteše na Žďársku si na ni ale ještě pět měsíců počkají.

28.4.2018

V Jihlavě vzniknou nové chodníky

Jihlava – Rada krajského města rozhodla, že vybuduje zcela nové chodníky. Ve vybraných lokalitách se tímto krokem výrazně zvýší bezpečnost.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT