VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jihlavsko

16.8.2017

OBRAZEM: V Kostelci u masny chtějí vybudovat kruhový objezd

Kostelec u Jihlavy – Frekventovaná křižovatka ve tvaru Ypsilon za Kostelcem u Jihlavy u masny by se brzy mohla stát bezpečnější. Vedení Kraje Vysočina jí plánuje proměnit v kruhový objezd. Důvodem přestavby je nejen zvýšení bezečnosti, ale také lepší přehlednost. Za uplynulých deset let se tam totiž dle policejních statistik stalo více než padesát dopravních nehod.

15.8.2017

Studenti z celého světa poznávají krásy Jihlavska

Jihlavsko – Cyklistický výlet na hrad Roštejn, prohlídka Státního zámku v Telči a například i Horáckého divadla Jihlava. Tyto a mnohé další aktivity teď zažívají mladí studenti z celého světa.

15.8.2017

Klarinet v pouzdře nebo kočárek. I to lidé dokážou zapomenout

Jihlavsko – Každý to zná. Přijdete domů, jenže klíče nikde. V horším případě chybí peněženka či mobilní telefon. To jsou zřejmě nejčastější věci, které evidují na úřadech v sekcích ztrát a nálezů. Kromě úřadů však mají zkušenosti s nalezenými věcmi také v hromadných dopravních prostředcích.

15.8.2017

Do voleb na Vysočině chce jít stále více kandidátů

Vysočina – Čtvrtá hodina odpoledne byla nejzažším termínem pro podání kandidátní listiny do podzimních voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na Vysočině chce jít do voleb celkem 24 politických subjektů.

15.8.2017

Procházka k Rokštejnu může být letním zpestřením

Brtnice – V letošním roce je pro návštěvníky opět přístupná zřícenina hradu Rokštejn. Zájemci mohou každý den, kromě pondělí a dnů s nepříznivým počasím, přijít vždy v době od 10 do 16 hodin.

15.8.2017

Klokan utekl chovateli z Mohelnice, objevil se v Jihlavě

Jihlava, Mohelnice – Radek Helekal hledá svého klokana Kukiho už tři měsíce. V květnu mu utekl z oploceného prostoru u jeho farmy v Mohelnici na Olomoucku, což je asi 130 kilometrů od krajského města. Autem trvá cesta něco málo přes dvě hodiny. Koncem minulého týdne se klokan objevil v Jihlavě u krematoria, o víkendu ho zase lidé viděli v Hybrálci.

15.8.2017

O víkendu bude uzavřena jihlavská výpadovka na Pelhřimov

Jihlava – Doprava na výpadovce z Jihlavy na Pelhřimov o víkendu zcela utichne. Jeden z důležitých silničních tahů na Vysočině, silnice druhé třídy číslo 602, totiž bude v sobotu a v neděli úplně uzavřen. Silničáři tam budou pokládat finální vrstvu vozovky, a to v úseku mezi mostem u Jihlavského tunelu až k odbočce na Polygon Jihlava-Hosov. Na řidiče tak čeká několikakilometrová objízdná trasa, která povede přes Třešť.

14.8.2017

Z objízdných tras mizí značky, řidiči bloudí

Vysočina – Zbytečné bloudění regionem a nebezpečné dopravní situace. To je výsledek řádění vandalů a nenechavců, kteří na Vysočině kradou dočasné dopravní značení v místech, kde se opravují silnice. Příkladem těchto situací jsou opravy silnic na Telčsku, kde muselo být v posledních týdnech značení instalováno na některých místech opakovaně.

14.8.2017

Počasí mě fascinuje od dětství, říká amatérský meteorolog

Jihlava - Petr Janoušek z Jihlavy je nadšenec do počasí. V Hruškových Dvorech provozuje osm roků meteorologickou stanici. Údaje z ní míří do celostátní sítě.

14.8.2017

Kašna před jihlavskou radnicí je už plná vody

Jihlava – Do kašny se sochou Neptuna, která stojí před jihlavskou radnicí na Masarykově náměstí, se opět vrátila voda. Letošní rok v ní začala tryskat až začátkem srpna. Po odkrytí zimního bednění totiž kašnu obsadil restaurátor, aby jí vrátil krásný vzhled.

13.8.2017

Děti se vyřádily v muzeu s autíčky

Brtnice - První ročník rodinného festivalu Přísekohraní navštívilo několik stovek lidí.

13.8.2017

Boudný to dokázal. Na kole zdolal tisíc mil pro nemocnici

Jihlava – To, co slíbil před prázdninami, splnil. František Boudný, ředitel personální společnosti Předvýběr.cz, se pustil do těžké sportovní výzvy, když se rozhodl zdolat tisíc mil v rámci československého cyklistického závodu 1000 Miles Adventure. Za každý ujetý kilometr Boudný slíbil 10 korun pro Nemocnici Jihlava.

13.8.2017

Krajské město rozkvetlo lučním kvítím

Jihlava – Ulice nebo louka? Květiny, které běžně rostou na polích a lukách lze nyní vidět i v centru Jihlavy. Vedení krajského města se rozhodlo doplnit výzdobu města.

12.8.2017

Tropické rekordy vystřídaly rekordní teplotní rozdíly

Vysočina – Počátek minulého týdne patřil na Vysočině výrazně vyšším teplotám. Padly hned tři teplotní rekordy. V úterý 1. srpna rtuť teploměru v meteorologické stanici v Kostelní Myslové na Jihlavsku vyšplhala až ke 33,3 stupňům Celsia.

12.8.2017

Do věže Roštejna se bude chodit po schodech

Doupě – Okruh, kterým budou provázet myslivci, prohlídková trasa uzpůsobená dětem a lepší přístup na věž. To je jen zlomek novinek, které čekají návštěvníky hradu Roštejn po jeho celkové obnově.

12.8.2017

Gymnazista Jiří Kučera uspěl na mistrovství světa

Berlín, Telč – Studenti Gymnázia Otokara Březiny a Střední odborné školy v Telči uspěli na kongresu Intersteno v Berlíně.

11.8.2017

Proměnlivé počasí vyhání lidi z koupališť

Jihlavsko – Provozovatelé tří koupališť na Jihlavsku v Jihlavě, Třešti a Lukách nad Jihlavou s letošní návštěvností zatím spokojení nejsou. Shodují se v tom, že za menším počtem lidí stojí hlavně nestálé počasí.

11.8.2017

Na Roštejně provedou opravovanými prostory

Doupě – Hrad Roštejn prochází v současné době rozsáhlou renovací svých prostor. Na sobotní dopoledne proto vedení hradu uspořádalo speciální prohlídku, která začíná v 11 hodin.

11.8.2017

Den pirátů nebezpečný nebude

Jihlava – Příští sobotu 19. srpna se bude v Jihlavě poprvé konat festival Den pirátů před rodinným parkem Robinson, který akci pořádá. Na dvou pódiích vystoupí několik umělců. Dopoledne dětem zahrají divadlo herci z divadla Pinder a po nich dvakrát vystoupí dětská skupina Pískomil se vrací.

11.8.2017

Do poslaneckého křesla chce znovu usednout i hejtman

Jihlava – Do podzimních parlamentních voleb na Vysočině chce jít zatím 13 politických subjektů. Takový byl údaj ke čtvrtečnímu poledni.

11.8.2017

Kraj láká učně na motivační i prospěchová stipendia

Vysočina – Vedení Kraje Vysočina chce mít na svém území dostatek zedníků, instalatérů, elektrikářů a také dalších technických pracovníků.

11.8.2017

Nejlepší dopravní policista Vysočiny je z Jihlavy

Jihlava - Čtrnáct dopravních policistů z Vysočiny. Ti se ve čtvrtek 10. srpna v Jihlavě utkali v každoroční soutěži dopravních policistů.

10.8.2017

Hravý festival navštíví muzeum autíček v Přísece

Brtnice – Kdo si rád hraje, ten nesmí tuto sobotu 12. srpna chybět v Přísece, místní části Brtnice. Na místním zámku, kde je vystaveno přes deset tisíc modelů autíček a dalších hraček, se totiž koná první ročník rodinného festivalu, který nabídne přehlídku tvořivých, sportovních i kulturních aktivit. Organizátoři akci nazvali Přísekohraní.

10.8.2017

V kopuli Věže svatého Ducha našli staré pouzdro

Telč – Ještě do poloviny minulého týdne to z dálky vypadalo, jakoby Věž svatého Ducha v Telči napadl obrovský včelí roj.

10.8.2017

Soutěž připomene ty, kteří se starají o památky

Vysočina – Dveře od památek na Vysočině se téměř nezavírají. Hlavní turistická sezóna je v plném proudu. Lidé při návštěvě kraje tradičně věnují nejvíce pozornosti třem Unesco stavbám.

10.8.2017

Většina ječmene a řepky už je pod střechou

Vysočina – Zemědělci mají v těchto dnech plné ruce práce. Kombajny na některých místech hučí i do pozdních večerních hodin. Zatím se jim podařilo sklidit téměř všechen ozimý ječmen, výnos činí 5,82 tun na hektar.

10.8.2017

Autobusy nabírají několikaminutové zpoždění kvůli dopravním omezením

Myslůvka – Částečná uzavírka jihlavské výpadovky na Pelhřimov a také úplná uzavírka silnice v úseku od Myslůvky po hranice Kraje Vysočina za Telčí. Tato dvě dopravní omezení komplikují cestu především řidičům autobusů, kteří dopravují cestující z Dačic do krajského města.

10.8.2017

Nejméně registrovaných partnerství bylo uzavřeno na Vysočině

Jihlava – Uzavřít registrované partnerství v Kraji Vysočina je možné pouze v krajském městě. Určena je k tomu speciální kniha na matrice v budově jihlavského magistrátu. Od roku 2006 do první poloviny letošního roku tam svazek uzavřelo celkem 43 párů, což je nejmenší počet z celé republiky.

9.8.2017

OBRAZEM: V parkovacích automatech zaplatí řidiči kartou

Jihlava – Od středy 9. srpna mohou řidiči na městských parkovištích v Jihlavě zaplatit kartou. Konkrétně se jedná o pět parkovacích automatů v centru města.

9.8.2017

Ochránci přírody reagují na kroužkování čápa

Jihlava – Po dvou týdnech od incidentu, při kterém zahynulo mládě čápa na komíně Služeb města Jihlavy (SMJ), se k případu vyjádřil Český svaz ochránců přírody (ČSOP) v Jihlavě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení