VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jihlavsko

11.12.2017

Středoškoláci budou přednášet na polytechnice

Jihlava – Ve středu 13. prosince bude rušno na Vysoké škole polytechnické Jihlava (VŠPJ). Bude se tam totiž konat nejen tradiční vánoční charitativní akce, ale i setkání nadaných studentů ze středních škol a navíc i poslední přednáška pro veřejnost z cyklu cestovatelských promítání.

11.12.2017

Vodní ráj spustil on-line prodej

Jihlava – Vodní ráj Jihlava, největší aquapark na Vysočině, spustil na svých webových stránkách prodej vstupenek a dárkových poukazů.

11.12.2017

OBRAZEM: Sedmdesát let spolu. Důležitý je respekt, říkají manželé

Jihlava – Platinová svatba. Sedmdesát let od svatby v sobotu na jihlavské radnici oslavili Ludvík a Vlasta Hyclovi. Brali se 29. listopadu roku 1947. Měli spolu dvě děti. Nyní už se mohou těšit ze čtyř vnoučat a třech pravnoučat. Zaručený recept na dlouholetý vztah podle nich neexistuje. „Důležitý je vzájemný respekt. Nás také vždy spojovaly společné zájmy, oba máme rádi stejnou hudbu a také jsme hodně cestovali,“ řekl s úsměvem Ludvík Hycl.

11.12.2017

Na Šacberku zahájili lyžařskou sezonu

Jihlava – Ski areál Šacberk v Jihlavě-Zborné má za sebou první lyžařský víkend nové zimní sezony. Sjezdovka se otevřela v sobotu ráno 9. prosince. Nedočkaví lyžaři, kteří si přivstali, dostali první hodinu lyžování zdarma.   

9.12.2017

Ježíškova pošta: Děti posílají dopisy z Třeště

Třešť - Od začátku prosince funguje v Třešti na Jihlavsku Ježíškova pošta. Přání tam děti každoročně nosí do turistického informačního centra. Dopis nejprve dostane speciální ježíškovské razítko. A až poté ho mohou děti samy vhodit do velké poštovní schránky. „Z ní se přáníčka posílají přímo Ježíškovi,“ dodala vedoucí odboru kultury třešťské radnice Romana Šťastná.

9.12.2017

Zoo pořádá adventní sbírku nejen pro kočky

Jihlava – Vánočky nejen pro kočky, tak se jmenuje tradiční prosincová sbírka na pomoc psům a kočkám, kteří se nachází v různých útulcích na Vysočině.

9.12.2017

Jihlavské ulice se přizpůsobují opravě mostu

Jihlava – Některé z hlavních ulic krajského města se pomalu začínají připravovat na blížící se dopravní omezení, které v Jihlavě nastane kvůli chystané rekonstrukci nového Brněnského mostu od jara příštího roku. Dočasná změna dopravy čeká už teď na řidiče v Okružní ulici. Přibyl tam totiž jeden jízdní pruh pro trolejbusy a autobusy městské hromadné dopravy.

9.12.2017

Veřejnosti přiblíží těžbu stříbra na Vysočině

Telč – O tom, co se na Českomoravské vrchovině těžilo, těží a těžit bude se budou moct dozvědět zájemci během přednášky, která se za několik dní uskuteční v Telči. Nese název Poklady pod námi.

8.12.2017

Za léčebný kontakt psa s nemocným získala cenu Dobroch 2017

Jihlava - Slavnostní udílení cen dobrovolníkům roku 2017, které každoročně pořádá Oblastní charita Jihlava, má letos netradičně dva vítěze. Dobrochem roku 2017 se ve středu 6. prosince stala Petra Humlerová a její pes Scotty.

8.12.2017

Jihlavanům na novém jízdním řádu vadí přesedání

Jihlava – Přesně týden platí v Jihlavě nový jízdní řád trolejbusových linek. Do krajského města přinesl mnoho novinek, na které si Jihlavané pomalu zvykají.

8.12.2017

Zteč nového Kauflandu a zbraň na kapsáře: prohlédněte si nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 7. prosince 2017.

7.12.2017

Vánoční trhy nabídly výrobky za lidové ceny

Jihlava - Adventní atmosféra dorazila také do jihlavského sídla Kraje Vysočina. Konala se tam totiž opět po roce akce Barevné vánoce, kterou kraj připravuje ve spolupráci s domovy pro seniory, ústavy sociální péče, dětskými domovy či školami.

7.12.2017

Dodrželi slib. Rodiče pošlou zoo poslední splátku za zabitého plameňáka

Jihlava – Případ zavražděného plameňáka v jihlavské zoologické zahradě se chýlí ke konci. Rodiče tří dětí, které plameňáka usmrtily, v prosinci splatí poslední splátku.

7.12.2017

Hejtmanství provoní zabijačkové hody a vánoční punč

Jihlava – Sídlo Kraje Vysočina v jihlavské Žižkově ulici ve čtvrtek (7. prosince) ožije adventní atmosférou, kterou tam každoročně navozuje akce Barevné Vánoce. V rámci ní i letos bude více než padesát organizací prodávat své ručně vyráběné dárky.

6.12.2017

Dopravu ve městě Jihlavané spíše kritizují, než chválí

Jihlava – Hustý provoz, nastavení semaforů, bezpečnost dopravy či špatná dostupnost městské hromadné dopravy (MHD). Na tyto problémy nejčastěji Jihlavané upozornili v Názorové mapě dopravy v krajském městě, která byla během září přístupná veřejnosti na webových stránkách Jihlavy. Nejvíce podnětů jihlavské radnici poslali motoristé, chodci a cestující MHD.

6.12.2017

OBRAZEM: Jihlavské náměstí zdobí vánoční strom s novými ozdobami

Jihlava – Krajské město Vysočiny opět zdobí přibližně desetimetrový vánoční strom dovezený z jihlavské ulice Na Kopci.

6.12.2017

České dráhy mění jízdní řády. Jihlavska se příliš netýkají

Jihlavsko – Na konci tohoto týdne (10. prosince) začne platit nový vlakový jízdní řád pro rok 2018. Nejvýraznější změny v regionální dopravě se Jihlavska příliš netýkají.

5.12.2017

V Jihlavské porodnici se letos narodilo více dětí než loni

Jihlava - Už na konci listopadu přišlo na svět v jihlavské porodnici více dětí, než za celý loňský rok dohromady. Porodnici v krajském městě vyhledávají nastávající maminky nejen z blízkého okolí ale třeba i z Prahy či Brna. Téměř u všech porodů jsou přítomni i otcové.

5.12.2017

Jihlavská zoo nabídne v prosinci večerní prohlídky i zvířecí hrátky

Jihlava – Adventní čas budou slavit také v jihlavské zoologické zahradě, kde na celý prosinec připravují k tomuto období několik kulturních akcí.

5.12.2017

Prvňáci mají svá tabla! Představíme školáky ze ZŠ v Kamenici

Jihlavsko - Ve středu 6. prosince pokračuje v Jihlavském deníku nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím budeme představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

5.12.2017

Na Březinky dnes opět přijde Mikuláš s družinou

Jihlava – Mikulášské odpoledne se slavnostním rozsvícením vánočního stromu si dnes (5. prosince) užijí lidé v areálu jihlavského Obchodního centra Březinky. Na veřejné kluziště si tam ale ještě musí chvilku počkat.

4.12.2017

Jihlavské náměstí opět zdobí stromečky žáků základních a mateřských škol

Jihlava - Na Masarykově náměstí se opět po roce objevili stromečky zdobené dětmi ze základních a mateřských škol.

AKTUALIZOVÁNO
4.12.2017

Deník s Vámi: Setkání s hejtmanen Kraje Vysočina Jiřím Běhounkem

Vysočina /ONLINE/ – Jak se v příštích letech promění Kraj Vysočina v oblasti dopravy, zdravotnictví a technického vzdělávání? To bylo téma setkání veřejnosti s hejtmanem Kraje Vysočina Jiřím Běhounkem v rámci akce "Deník s vámi". 

3.12.2017

OBRAZEM: V Dolní Cerekvi při rozsvěcení stromu představili i nový betlém

Dolní Cerekev – Vánoční strom rozsvítili v neděli také před obecním úřadem v Dolní Cerekvi. Novinkou obce je malovaný betlém.

2.12.2017

Silnice z Brtnice je už průjezdná. Na jaře dodělají chodníky

Brtnice – Po půl roce je od pátku (1. prosince) otevřená silnice vedoucí z Brtnice na Třebíč. Za kompletní modernizaci necelého kilometru vozovky Kraj Vysočina zaplatí více než třicet milionu korun. Původně vedení kraje počítalo s dvěma stavebními sezonami. Nakonec ale dělníci stihli úsek dokončit ještě letos.

2.12.2017

Jihlavské podzemí se stalo peklem

Jihlava – Od pátku (1. prosince) je možné navštívit jihlavské katakomby, které se na tři dny proměnily v pekelnou říši. Jedná se o tradiční prosincovou akci, která se každým rokem opakuje.

1.12.2017

Seminář na VŠPJ naučí veřejnost kultuře projevu

Jihlava – O problematice průvodcovské činnosti se budou moct 5. prosince více dozvědět zájemci, kteří se předem přihlásili na veřejný seminář. Přednáška se bude konat v aule Vysoké školy polytechnické Jihlava (VŠPJ). Začátek je o půl deváté ráno.

1.12.2017

Návštěvu Mikulášské trojice je třeba domlouvat s předstihem

Jihlavsko – Mikuláš, anděl a čert příští týden v úterý zavítají do mnoha domácností po celé republice. Sehnat a domluvit příchod mnohdy obávané trojice do svého domova je každým rokem složitější. Inzeráty poptávající maskovanou skupinku se objevují už i na sociálních sítích. Předvečer svátku svatého Mikuláše ale v některých případech znamená spíše vystrašené dětské obličeje.

1.12.2017

Za vypouštění odpadu do potoka dostali pokutu

Jihlava – Za nelegální vypouštění odpadních vod do potoka v městské části Jihlavy Heroltice dostala společnosti EURO AGRAS pokutu 250 tisíc korun. Sankci firmě udělili inspektoři z České inspekce životního (ČIŽP) prostředí z Havlíčkova Brodu.

1.12.2017

OBRAZEM: Páťáci zažili modelové situace s policií

Jihlava – Co dělat při nálezu střelné zbraně, jak se ubránit neznámému člověku, nebo umět zavolat policii a dokázat vysvětlil své ztracení v lese. Nejen toto včera zažili žáci páté třídy jihlavské Základní školy Havlíčkova. Po velké přestávce na ně čekaly dvě vyučovací hodiny s policistkami z Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT