VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jihlavsko

10.2.2018

Nemoc mi změnila život k lepšímu, prohlašuje amatérský filmař z Telče

Telč - Pavel Dorotka z Telče se po prodělané nemoci rozhodl změnit život. Přestal se flákat, dělat výtržnosti a omezil pití. Začal dělat to, co ho vždycky lákalo, být hercem. Ze začátku jako komparzista účinkoval v různých filmech, až se postupně vypracoval na menší role v televizních pořadech. Ve volném čase píše básničky. Podaří se klukovi z malého městečka splnit si sen? Chce natočit vlastní film a třeba se časem dostat i k divadlu.

9.2.2018

V Jihlavě se porouchal sypací vůz

Jihlava – Obyvatele Jihlavy překvapila ve středu dopoledne bílá stopa linoucí se po chodnících krajského města. Na vině byla technická závada sypacího vozu.

9.2.2018

Sjezdovky jedou, na své si přijdou i běžkaři a bruslaři

Jihlavsko – Aktuální sněhové podmínky v okrese hrají do karet milovníkům zimních sportů. Kromě sjezdovky Šacberk se rozjela i ta v Lukách nad Jihlavou. Do víkendu by se měly upravit i stopy pro běžkaře. Pokračuje také veřejné bruslení na stadionech.

9.2.2018

Jihlava představila výroční turistickou známku

Jihlava – Krajské město ve čtvrtek osmého února představilo novinku. Jedná se o turistickou známku se Základní školou T. G. Masaryka otevřené v roce 1931. Jihlava je díky tomu zastoupena v celorepublikové edici turistických známek ke stému výročí Československa.

8.2.2018

Jak jsme žili v Československu. V pátek představíme Věžnici

Jihlavsko - V pátek 9. února pokračuje v tištěném Jihlavském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

8.2.2018

Do Nemocnice Jihlava zatím návštěvy mohou

Jihlava – Návštěvy do Nemocnice Jihlava zatím chodit mohou bez omezení. Pouze lidé s respiračním onemocněním by měli zůstat doma.

8.2.2018

Obchvatu Velkého Beranova už nic nebrání

Velký Beranov - Na podzim roku 2021 by se měli obyvatelé Velkého Beranova konečně dočkat obchvatu, který si přejí desítky let. Jejich obec se totiž při dopravní nehodě či sněhové kalamitě na nedaleké dálnici D1 stává objízdnou trasou. Kolony aut v obci dělají nejen hluk, ale i ohrožují děti z tamní základní školy.

8.2.2018

Oprava střechy stadionu se možná nestihne

Jihlava – Příští rok se musí opravit střecha Horáckého zimního stadionu (HZS). Opoziční ODS varuje, že přípravy jsou již nyní ve skluzu a hrozí, že se oprava nestihne. Tím pádem by se stadion příští rok uzavřel.

7.2.2018

Centrum krajského města bude zdobit nové graffiti

Jihlava – Nové graffiti v centru krajského města bude brzy Jihlavu připodobňovat k městu, které spojuje napříč naší republikou. Jihlavská radnice totiž už vybrala umělce, který bude moct vlastním námětem pomalovat zeď parkoviště v Bezručově ulici.

7.2.2018

Radnice šetří peníze lepším osvětlením ulic

Jihlava – Přes sedm tisíc lamp veřejného osvětlení svítí v noci v krajském městě. Vedení Jihlavy začíná ale šetřit a do ulic pořizuje raději LED svítidla. Do dvaceti let by měly v Jihlavě stát pouze lampy s LED osvětlením.

7.2.2018

Martin Kukla je novým náměstkem hejtmana

Vysočina – Josef Pavlík (ANO), který byl v minulosti údajně členem Lidových milic, byl odvolán z funkce náměstka hejtmana. Podle očekávání ho nahradil jeho stranický kolega, mladý inženýr Martin Kukla, dosud zaměstnanec firmy Bosch Diesel Jihlava.

7.2.2018

Manželský slib uzavírají spíše na zámku než před Bohem

Jihlavsko – Sňatky v kostelech nejsou poslední dobou zrovna v módě. Snoubenci na Jihlavsku dávají přednost spíše prostředí zámků. V krajském městě se minulý rok konalo 16 církevních svateb ze 197 obřadů.

7.2.2018

OBRAZEM: Další osud lávky za City Parkem je nejistý

Jihlava – Podél cyklostezky za jihlavským City Parkem vede nad Koželužským potokem dřevěná lávka. Měla být zrušena, převládají ale hlasy volající po jejím zachování.

6.2.2018

Školky mají svá tabla! Představíme děti z MŠ ve Věžnici

Jihlavsko - Ve středu 7. února najdete v Jihlavském deníku nový seriál Naše školka. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých školek z okresu.

6.2.2018

Do psychiatrické nemocnice nesmí návštěvy

Jihlava – Od úterý 6. února platí zákaz návštěv na všech odděleních Psychiatrické nemocnice Jihlava (PNJ) z důvodu vyhlášení chřipkové epidemie Krajskou hygienickou stanicí.

6.2.2018

Tématem konference v nemocnici budou porody

Jihlava – Nemocnice Jihlava chystá pro veřejnost konferenci. Lékaři a porodní asistentka budou hovořit o porodech. Součástí bude i prohlídka pokojů.

6.2.2018

OBRAZEM: Symbolické kruhy zdobí telčskou radnici

Telč - Vstupní síň telčské radnice od pátého února zdobí symbolické kruhy, které vytvořily děti z nízkoprahového klubu Zastávka Telč.

6.2.2018

Návrat k tradicím. Ve Stonařově udělají masopust trochu jinak

Stonařov - Typické masky, udělení požehnání od starosty anebo pochovávání basy. Návrat k tradicím spojeným s masopustním časem ohlásili letos ve Stonařově na Jihlavsku. Masopust se uskuteční v sobotu 10. února na městečku a bude se opravdu na co těšit. Začátek je ve 14 hodin.

6.2.2018

Sbírka pro seniory z Řídelova pokračuje. Na konci roku přišli o dům

Řídelov - Smutný konec roku 2017 zažili manželé Bínovi z malé obce Řídelov nedaleko Telče. Den před Silvestrem jim totiž vyhořel jejich rodinný dům. Hořela střecha a dvě patra budovy. Vedení obce se rozhodlo prodloužit veřejnou sbírku o dva měsíce.

5.2.2018

Vydělají Jihlavané na trolejbusech?

Jihlava – Zastupitelstvo krajského města dnes jasně odsouhlasilo prodloužení trolejbusové trati až k branám společnosti Bosch Diesel. Tímto se zlepší dopravní obslužnost Bedřichova. Je otázkou, zda se změní cena nemovitostí poblíž této nové trolejbusové tratě.

5.2.2018

Děti dostanou v Jihlavě baseballové hřiště

Jihlava – Z bývalého oválného hřiště v areálu jihlavských základních škol Demlova a Březinova vznikne nová baseballová hrací plocha.

5.2.2018

Mayerová se rozhodla úplně odejít z radnice

Jihlava - Neuvolněná náměstkyně jihlavského primátora, Jana Mayerová, ze zdravotních i osobních důvodů začátkem února ukončila svou politickou kariéru. Na únorovém zasedání zastupitelstva o tom informoval primátor Jihlavy Rudolf Chloupek (ČSSD).

5.2.2018

Filharmonie oslavila patnácté narozeniny. Jejich koncerty léčí

Jihlava – Spolu se svými věrnými diváky slavila Filharmonie Gustava Mahlera během první únorové neděle své patnáctileté výročí. V jihlavském domě kultury (DKO) v rámci galakoncertu zahrál nejen početný orchestr, ale i smyčcový kvartet a zpívali sólisté. Do budoucna chce jihlavská filharmonie hrát více hudební skladatele z Vysočiny a bořit mýty o díle Gustava Mahlera.

4.2.2018

V Telči zavzpomínají na rok 1968 a Slovensko

Telč – Letopočty končící osmičkou byly v českých dějinách významné a často zlomové. Územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu v Telči některé důležité mezníky dějin připomene, nyní chystá přednášku Rok 1968 a Slovensko.

4.2.2018

Lidé s předsevzetími mají zatím pevnou vůli

Jihlavsko – Zhubnu. Přestanu kouřit. Začnu jíst zdravě. To je jen příklad novoročních předsevzetí, kterým rok co rok podléhá zhruba třetina Čechů. Třebaže ve své snaze vytrvá jen zhruba pětina, lidé na Jihlavsku zatím mají pevnou vůli.

3.2.2018

Nový web ukrývá stoleté příběhy Vysočiny

Vysočina – Organizace Vysočina Tourism představila nové internetové stránky www.vysocina100let.cz. Web mapuje zajímavé události, osobnosti nebo významné architektonické počiny v kraji za uplynulých sto let.

3.2.2018

K lékaři nebo na úřad. Tam doveze penzisty taxík

Telč – Cesta nejen k lékaři pro seniory z Telče a z místní části Studnice by mohla být za měsíc mnohem snadnější. Nejspíš už nebudou muset chodit pěšky, nebo se spoléhat na své příbuzné. Telčská radnice totiž plánuje s březnem spustit novou službu senior taxík. Do budoucna by taxík mohl zajíždět i do okolních obcí.

3.2.2018

Jak jsme žili v Dolní Cerekvi na Jihlavsku

Dolní Cerekev /SERIÁL JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - Jak se žilo v uplynulém století v Dolní Cerekvi na Jihlavsku? To se dozvíte díky našemu novému seriálu. V městečku nechyběl bohatý spolkový život, rozvíjeli ho zde například Sokolové, fotbalisté nebo chovatelé. Kopaná patřila k oblíbeným zájmům tamních obyvatel, místní tým byl v době svých začátků ve 30. letech velmi úspěšný.

2.2.2018

Pacientka s chřipkou skončila na ARO jihlavské nemocnice

Vysočina – Chřipková epidemie se ani letos Vysočině zřejmě nevyhne. V právě končícím pátém kalendářním týdnu byl v regionu zaznamenán první případ závažného onemocnění chřipkou v aktuální sezoně, přibývají zařízení, která vyhlašují zákaz návštěv kvůli zvyšující se nemocnosti.

2.2.2018

V Písku to bude peklo, tuší kouč basketbalistů Pešout

Jihlava – Basketbalisty BC Vysočina čeká v neděli poslední zápas základní části I. ligy. A přestože jedou na horkou palubovku Písku, chtějí vyhrát a tím si vysloužit tu nejlepší možnou nadstavbu, v níž by hráli o medailové příčky.

2.2.2018

Na některých místech Vysočiny sníh ze všech chodníků odklízet nestíhají

Vysočina – Přestože v těchto dnech Vysočinu kalamita nezasáhla a na většině místech sníh už dokonce téměř slezl, mají města jasný plán zimní údržby, který každoročně, případně podle potřeby, aktualizují.

2.2.2018

I v zimě stojí návštěva jihlavské zoo za to

Jihlava – Vstupné zdarma nebo s padesátiprocentní slevou by mělo do jihlavské zoologické zahrady přilákat tento víkend děti. Návštěva mimo hlavní sezonu může příjemně překvapit. Mnoho zvířat je v zimě aktivnějších než v létě a každého návštěvníka si se zájmem prohlédnou.

2.2.2018

Pacienti budou mít v nemocnici nové televize

Jihlava – Desítky nových televizí se instalují na pokoje v Nemocnici Jihlava.

1.2.2018

Jak jsme žili v Československu. V pátek představíme Dolní Cerekev

Jihlavsko - V pátek 2. února pokračuje v tištěném Jihlavském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

1.2.2018

Chodci mají letos zelenou, vzniknou přechody i chodníky

Jihlavsko – Jihlavská radnice chce letos upravovat přechody pro chodce, chodníky a okolí v jedenácti vybraných lokalitách. Obvykle podél rušných silnic.

1.2.2018

Fanoušky hokeje ochrání nové mobilní oplocení

Jihlava – Obavy z teroristických útoků jsou důvodem nového opatření. Mobilní oplocení by mělo fanoušky chránit.

1.2.2018

Tři králové nejvíc vykoledovali v Třešti

Jihlavsko - O dvě stě tisíc korun více než minulý rok letos lidé na Vysočině přispěli prostřednictvím Tříkrálové sbírky. Rekordní sumu se podařilo koledníkům vybrat v Třešti. Celkem se v první polovině ledna na Jihlavsku, Dačicku, Slavonicku, Třešťsku a Telčsku posbíralo více než milion osm set tisíc korun.

1.2.2018

Ulice či náměstí na Vysočině nejčastěji patří novináři Borovskému

Vysočina – Nejčastěji se ulice či náměstí v kraji jmenují po novináři Karlu Havlíčku Borovském. Zakladatel Československa Tomáš Garrigue Masaryk je v četnosti názvu ulic na sedmém místě, a to zásluhou svého syna Jana. Po Masarykovi se však často jmenují hlavní náměstí ve městech.

1.2.2018

Plesová sezona nekončí

Jihlavsko – Plesová sezona je v plném proudu, což jen potvrzuje blížící se víkend.

1.2.2018

Dobrý anděl pomáhá na Jihlavsku 39 rodinám

Jihlavsko – Dalších třináct žádostí přijala loni nadace Dobrý anděl. Celkem již pomohla pětapadesáti rodinám s dětmi v okrese.

1.2.2018

Kraj chce znát, jak energeticky náročné má budovy

Vysočina – Aktuální energetické údaje svých budov by chtěl do konce příštího roku znát Kraj Vysočina. Je to potřeba nejen pro další projekty, které skýtají možné úspory.

31.1.2018

Z prvního vysvědčení se těší i prvňáčci z třídy pro velmi nadané děti

Vysočina - Přes šedesát tisíc žáků v Kraji Vysočina dostalo pololetní vysvědčení. Mezi nimi byli i prvňáčci z nově vzniklé třídy pro nadané děti. Ta od září funguje v jihlavské Základní škole v ulici Demlova.

31.1.2018

Štefánikovy kasárny jsou minulostí

Jihlava – Už jen pár zdí zbylo z bývalých Štefánikových kasáren. Bagry nakládají na nákladní auta tuny stavební suti.

31.1.2018

Brtnice usiluje o milion korun a titul Historické město roku 2017

Brtnice, Polná – V Kraji Vysočina je pouze jedno město, které se pyšní titulem Historické město roku. O získání tohoto celorepublikového titulu teď usiluje i Brtnice na Jihlavsku. Ta koncem ledna zvítězila v krajském kole a postoupila do celonárodního, kde na ní čeká třináct soupeřů.

31.1.2018

Kraj už zná budoucnost záchytky

Jihlava – Kraj Vysočina nakonec našel společnou řeč se Službami města Jihlavy (SMJ) a protialkoholní záchytná služba provozovatele měnit nebude. Bude ale potřeba rekonstruovat a možná přijde ke slovu i stěhování.

30.1.2018

Obnovu synagogy v Telči budou řešit vysokoškoláci

Telč – Zpracovat úvodní studii obnovy objektu telčské synagogy. Tak zní zadání úkolu, který čeká na mezinárodní týmy studentů.

30.1.2018

V Jihlavě padl o víkendu český rekord

Jihlava – Akce Vysočina v pohybu, která propagovala volnočasové aktivity v regionu, přinesla také zápis do České knihy rekordů.

30.1.2018

Blíží se den otevřených dveří na jihlavské VŠPJ

Jihlava – První únorový den Vysoká škola polytechnická Jihlava (VŠPJ) otevře své dveře veřejnosti. Zájemci o vysokoškolské studium se budou moct nejen dozvědět informace o nabízených studijních oborech přímo od studentů, ale také si zalézt na horolezecké stěně. Čtvrteční den se na VŠPJ totiž ponese pod heslem Nebojte se vejšky.

30.1.2018

Nejméně registrovaných partnerství je na Vysočině

Praha, Vysočina – Krajem, kde bylo uzavřeno nejméně registrovaných partnerství stejnopohlavních párů, je Vysočina. V České republice je možno tento svazek uzavírat od července 2006. Na Vysočině od toho okamžiku do konce roku 2017 registrované partnerství uzavřelo 46 párů.

30.1.2018

Trolejbusy by mohly jezdit až k branám Bosch Diesel

Jihlava – Trolejbusová síť by se mohla v krajském městě brzy rozšířit o pět a půl kilometru. Podle plánů radních by mohly trolejbusy v blízké budoucnosti jezdit až do pávovské průmyslové zóny.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT