Sobotní akce začne v pět hodin odpoledne a bude zřejmě tou největší z celého adventu. „U příležitosti rozsvícení vánočních stromů a otevření Cejleckých betlémů proběhne i malé divadlo, všechny bych ráda pozvala,“ uvedla starostka obce Pavlína Nováková (NK).

Další den ve dvě odpoledne se pak děti mohou těšit na pohádku. Vánoční příběh s koledami přijede vyprávět Divadelní soubor Jana Lišky z Telče. „Vánoční pohádku pro děti máme každý rok, letos bude další pro dospělé. U této příležitosti bude otevřena i vinárna,“ prozradila starostka. Bude to vánočně laděná komedie Na Vánoce ráno, která se bude hrát v pátek 14. prosince od sedmi večer.

Kromě toho se všichni mohou těšit na tradiční vánoční trhy, které proběhnou v sobotu 8. prosince od dvou hodin odpoledne v kulturním zařízení, děti z místní školy už se na ně připravují. Stejně tak se chystají i na vánoční besídku, ta bude ve čtvrtek 13. prosince v budově školy a školky. Od pondělí 10. prosince se pak budou v obchodě Dana prodávat vánoční stromky za 70 korun.