Právě Jiří Holík má z okna svého domu výhled do Sasovského údolí. Sem chodí pravidelně na vycházky a nedovede si představit, že přes rekreační oblast, která je lidem v Jihlavě snadno dostupná, může někdo naplánovat vnitřní okruh. „Nechápu, jak někdo může naplánovat dva okruhy 400 metrů od sebe. Nejdřív by se měl dokončit vnější obchvat, když už je k Ráji hotový, a měli bychom se snažit to krásné, co zde je, zachovat pro naše děti," okomentoval Jiří Holík, proč se stal čestným členem spolku. Podle něj plánovaná silnice zkříží vycházkovou cestu všem lidem, kteří tam rádi chodí relaxovat a zasáhne nezvratně do krajiny a přírody.

Vladislav Jiroušek, bývalý ředitel jihlavské zoologické zahrady a bývalý zastupitel města Jihlavy, rovněž podpořil úsilí občanů, kteří si nepřejí, aby bylo Sasovské údolí přemostěno kvůli vnitřnímu okruhu města, který je zanesený v platném územním plánu Jihlavy.

Třetím do party je Milan Macháček, který zpracovává ekologické posudky pro stavební záměry, biologické hodnocení EIA a posudky k územním plánům z pohledu životního prostředí. Stejně jako Holík, i Macháček denně prochází Sasovským údolím se svým psem a byl by nerad, kdyby přírodu v údolí zničil most.

Aktivisté také nadále sbírají podpisy pod petici za to, aby plánovaný most v Sasovském údolí nebyl zrealizován. Argumentují tím, že jen asi půl kilometru od něj má vést vnější jihovýchodní obchvat pro tranzitní dopravu, který je již z části dokončen ke křižovatce na Znojmo. Nyní má petice už 1 783 podpisů.