Alena Skovajsová nyní bojuje v soutěži Žena regionu, kam se dostala spolu se třemi dalšími ženami z Jihlavska. Jak sama říká, nominace ji velmi překvapila. „Vůbec jsem to nečekala a netuším, kdo mně nominoval,“ dodala k tomu Skovajsová.

Fond vznikl před pěti lety a impulzem pro jeho založení byla setkání rodičů nemocných dětí. Na Vysočině totiž neexistoval identický subjekt, který by svojí činností pomohl adresně rodinám, tedy nemocným dětem a jejich rodičům. Šťastná hvězda nyní působí jak na Vysočině, tak ve všech regionech České republiky. Patrony jsou Petr Kolář, Bohuš Matuš a Petr Bende. Fond podporuje Ondřej Vetchý, Michal David, Richard Müller, Zuzana Bubílková, dětská skupina Čiperkové, Dominika Mína Elischerová, Petra Hapková a řada dalších osobností.

„Cílíme na konkrétní nemocné děti. Fungujeme pouze na bázi dobrovolnictví. Každý, kdo s fungováním nadačního fondu pomáhá, tak to dělá ve svém volném čase a bez nároku na jakýkoli honorář. Spolupráce se známými osobnostmi a jejich podpory si velice vážíme, díky nim je naše úsilí o něco snazší,“ uvedla Alena Skovajsová.

Ji samotnou asi nejvíce dojal příběh rodiny z Moravy se třemi dětmi. Nadační fond začal podporovat sedmiletou Natálku, která byla ležící, po speciálních rehabilitacích a cvičeních začala chodit. „Bohužel v roce a půl byla stejná diagnóza zjištěna i u její sestřičky Dianky. Obě se léčí s dětskou mozkovou obrnou, jejich bráška je naštěstí v pořádku,“ řekla Skovajsová a doplnila.

Speciální rehabilitace jsou finančně náročné a nejsou hrazené pojišťovnou. Získávání finančních prostředků rozhodně není jednoduchou záležitostí. Ani tak ve své snaze Alena Skovajsová nechce polevit. „Navázali jsme spolupráci s Hospodářským dvorem Bohuslavice. Zde připravujeme projekty, které by měly podpořit naše úsilí,“ doplnila Skovajsová.