Předchozí
1 z 8
Další

Radek Jaroš, horolezec, 58 let, Nové Město na Moravě

Horolezec Radek Jaroš pokořil všech čtrnáct osmitisícovek planety i nejvyšší hory jednotlivých kontinentů.Radek JarošZdroj: ČTK

Jsem zrovna na kurzu freedivingu v Praze. Když jsem uviděl první výsledky, povyskočila mi hodně tepovka. Byl jsem v napětí. Srdce přitom potřebuji mít v klidu, protože se tu potápíme na nádech. Každopádně mám z výsledků radost. Je vidět, že většina lidí nakonec uvažuje racionálně. Dala by se použít i fráze, že vyhrála pravda a láska. Věřím, že Petr Pavel bude uklidňovat náladu ve společnosti a že nebude destabilizovat vládu. Doufám, že jeho zvolení přinese ovoce.

Petr Pavel během první tiskové konferenci po vyhraných prezidentských volbách.
Prezidentské volby na Žďársku: také tam lidé chtějí Petra Pavla

Starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda.Michal ŠmardaZdroj: Deník/ Redakce

Michal Šmarda, předseda ČSSD a starosta Nového Města na Moravě, 47 let, Nové Město na Moravě

Jsem rád, že se nepotvrdilo rozdělení společnosti na města a vesnice. Republika volila jednolitě v malých i velkých sídlech. Nálada tomu bude odpovídat. Těší mě, že i v našem městě dopadly výsledky stejně. Volby dopadly tak, jak se dalo očekávat. Odpovídají průzkumům. Kampaň přitom byla tvrdá. Občas to vypadalo, jako by se mělo rozhodovat o tom, jestli by měla být válka. A snad skončí éra, kdy rozhodujeme o tom, jestli chceme Andreje Babiše. Měli bychom se posunout dál. Od Petra Pavla čekám, že k výsledku přistoupí s pokorou a nebude republiku dělit. Věřím, že své sliby bude plnit.

Miloš Hrůza.Miloš HrůzaZdroj: Se souhlasem ANO

Miloš Hrůza (ANO), místostarosta Třebíče

Hlasoval jsem pro Andreje Babiše, ale plně respektuji vítězství generála Petra Pavla. Osobně nahlížím na prezidentskou funkci jako na státnický post, a proto chci věřit, že mu pan generál vrátí zpět důstojnost. Těším mě velká účast hlasujících jak v České republice, tak i v Třebíči. Chtěl bych každému z těch, kdo k volbám přišli, poděkovat. Je vidět, že občany toto dění zajímá. Co mě trochu mrzí, byla předvolební situace. Ze strany některých voličů obou kandidátů to bylo občas hodně vyhrocené. Proto bych si přál, aby se mezi lidi vrátil zase respekt k názoru toho druhého. To platí oboustranně. Je nutné ctít názor druhé strany, být tolerantní.

Petr ŠkarabelaPetr ŠkarabelaZdroj: Deník/Milan Krčmář

Petr Škarabela, místopředseda OHK Třebíč

Mám radost z vítězství Petra Pavla i vysoké účasti u voleb. Politologové říkají, že prezidentská volba není až tak důležitá, ale lidé zkrátka chtěli změnu, a proto dorazili v hojném počtu. Těším se, až současný zlomyslný prezident odejde z Hradu a místo něj nastoupí nová krev. S přáteli jsme byli trochu nervózní, jak to dopadne, ale nakonec nás výsledky velice potěšily. Naplňují mě optimismem. Předvolební kampaň byla už docela za hranou. Ale myslím, že Andreji Babišovi se to jeho rozeštvávání lidí asi vrátilo. Zkrátka to s tím strašením přehnal, a proto lidé hlasovali pro Petra Pavla.

Martin KuklaMartin KuklaZdroj: Deník/Martin Singr

Martin Kukla, krajský předseda Hnutí ANO, poslanec

Skončili jsme druzí, na Vysočině máme o nějaké procento více hlasů než je celorepublikový průměr a my si toho velice vážíme. Jsme rádi za každý hlas, děkujeme. Když se podíváme na to, že jsme bojovali jako jedna strana proti všem, tak jsme s výsledkem spokojeni. Hnutí ANO samozřejmě nekončí a jede dál, je připravno pomáhat občanům jak na komunální, krajské, tak na parlamentní úrovni.

Markéta BáťováMarkéta BáťováZdroj: Markéta Báťová

Markéta Báťová, Brtnice, moderátorka

Výsledek druhého kola jasně ukázal, že lidé už mají dost lží a šíření strachu a nenávisti. Jsem šťastná, že se na Hrad vrátí slušnost, důstojnost a pokora, která tam chybí. Věřím, že Petr Pavel bude skvělým reprezentantem České republiky, a že si ho budou vážit nejen u nás, ale i ve světě. 

Prezidentské volby 2023
Na Třebíčsku vyhrál Petr Pavel, Babiš zde má ale silnou pozici

Zuzana HavlováZuzana HavlováZdroj: Deník

Zuzana Havlová, vedoucí rodinného centra a Family Pointu Pelhřimov, 38 let

Otázka druhého kola prezidentských voleb pro mne byla spíše otázkou toho, koho nevolit. Dalo se bohužel předpokládat, jak radikálně tato volba náš národ rozdělí. Ani jeden kandidát pro mne neznamenal představitele prezidenta, ale volba Petra Pavla vedle Andreje Babiše byla pro mne jasná. Očekávala jsem i těsnější výsledek, ale možná právě tyto volby konečně donutili mladou generaci jít k volebním urnám. Zvolili jsme si důstojného a rozvážného prezidenta, který doufám dokáže společnost spojovat a být respektován.

Martin Plášil,Martin Plášil,Zdroj: Deník/Magdaléna Blažková

Martin Plášil, starosta Vysoké Lhoty, 42 let

Jako starosta nejmenší obce v Česku, která má svoji samosprávu, a také obce s největším věkovým průměrem, gratuluji panu prezidentovi Pavlovi ke zvolení, vyhrál i v naší obci. Zvítězil ve svobodných demokratických volbách, které v České republice naštěstí máme. Doufám, že bude dobrým prezidentem a nebudou mu lhostejní obyvatelé venkova a jejich problémy. Doufám také, že vnese do společnosti lepší politickou kulturu z hradu než jaká zde byla v dosavadním volebním období.