Jde o plánovanou odstávku tunelu. Údržbu stavby zajišťují Služby města Jihlavy (SMJ). „Uzavírka bude trvat od pondělní osmé hodiny ranní do pátečních 18 hodin,“ informoval mluvčí společnosti SMJ Martin Málek.

Obyvatelé ulic, kterými bude vedena objízdná trasa, čekají, že doprava naroste. „Jedno okno máme do ulice,“ zmínila například Alena Holcová z Hamerníkovy ulice. „Myslím, že ten týden ale dobře přežijeme,“ dodala žena. „Když vloni zprovoznili jižní obchvat Jihlavy, ubylo v naší ulici hlavně nákladních aut a kamionů. Ty jezdily i v noci,“ připomněl Jan Komárek mladší ze Dvořákovy ulice. Tento týden je možné, že kamiony se do Dvořákovy ulice „vrátí“, byť objížďka je striktně vedena jinudy.

Stovky aut za hodinu

„Tunelem za hodinu projede oběma směry přibližně devět stovek osobních a nákladních vozidel,“ uvedl mluvčí Málek.

Opravy jsou nutné z důvodu bezpečnosti a dalšího plynulého provozu v tunelu. „Během uzavírky se bude provádět čištění, údržba a revize technologického zařízení. Podle harmonogramu prací také proběhne mytí, natření ocelových konstrukcí proti korozi a opravy obkladů po vnitřních stranách tunelu,“ vyjmenoval Martin Málek.