„Ráno jsem čekala v koloně. Nad Hodicemi uvízl kamion a nemohl vyjet do kopce. Nakonec musel zcouvat dolů," popsala Jana Homolková, která včera jela z Telče směrem na Třešť.

Problémy měly kvůli počasí také autobusy. „Na Vysočině jsme zaznamenali dvě dopravní nehody, jednu u Vyskytné na Pelhřimovsku a druhou u Humpolce směrem na Větrný Jeníkov, kde se náš autobus střetl se dvěma osobními vozidly a sypačem krajské správy a údržby silnic," uvedla Kateřina Kratochvílová z firmy ICOM transport a dodala, že kvůli špatné situaci na silnicích měly autobusy asi patnáctiminutové zpoždění. „V extrémních případech dojely raní spoje se zpožděním až třicet či šedesát minut z důvodu nesjízdných nebo zablokovaných komunikací," upřesnila Kratochvílová.

Sníh komplikuje dopravu v celém kraji od středečního večera. „Venku máme všechna auta. Na Jihlavsko připadá devatenáct sypačů plus traktory, které prohrnují silnice," řekl výrobní náměstek Krajské správy a údržby silnic Vysočiny Julilus Janeba. Policie na Vysočině přijala jen včera dopoledne oznámení o více než padesáti dopravních nehodách, zranění při nich byli dva lidé.

Dopravní nehodu řešili včera ráno i hasiči. „Ve čtvrt na devět zasahovala jednotka při dopravní nehodě dodávky v Pavlově, která uvízla nad domem opřená o sloup," okomentovala mluvčí vysočinských hasičů Petra Musilová. Potíže v dopravě se vyskytly i nedaleko Staré Říše, kde nějaký čas auta stála v koloně.

Nejkomplikovanější situace včera nastala nedaleko Želetavy, kde se v sedm hodin srazily dva kamiony. V půl deváté tam havaroval další nákladní vůz. „Převrátilo se tam nákladní vozidlo, které převáželo řepkový šrot," poznamenala krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. U obou uvedených nehod byly stanoveny objížďky pro osobní auta. Kamiony se ale vzhledem ke špatným klimatickým podmínkám policisté snažili držet na hlavních tazích.

IVANA HOLZBAUEROVÁ