Dle informací Deníku by se měla restaurace otevřít již letos v září, zatím stojí jen obvodové zdi a na místě je spousta stavebního materiálu. Dá se očekávat, že restaurace v Aventinu bude vypadat trochu jinak než pobočky v Cityparku nebo na Masarykově náměstí. Ty zůstanou i nadále v provozu.

Na obou místech v Jihlavě, kde už řetězec fast foodu McDonald´s stojí, má omezené možnosti. V CityParku jde o jedno z několika oken v jídelním koutku a na náměstí je restaurace v přízemí obchodního domu Prior. I tady má řetězec omezený manévrovací prostor. V Aventinu půjde o větší prostor, který nabídne více možností.

Nový obchodní řetězec McDonald´s roste v nákupním centru Aventin v Jihlavě. | Video: Deník/Martin Singr

Novou pobočku kvituje Barbora Staňková. „Občas v Jihlavě obědváme a děti milují Happy Meal, proto do McDonald´s často zamíříme na jídlo všichni. Doufám, že v Aventinu by to mohlo být více komfortní. Bude to nejnovější, tak se to nabízí, před restaurací by mohlo být i malé dětské hřiště, místo na něj určitě je,“ uvažovala nahlas mladá maminka.

Restauraci s McDrive doplní zahrádka s oblíbeným playlandem, tedy zábavným parkem pro děti, potvrdil Deníku mluvčí řetězce Jan Nevola. „Restaurace bude mít více než 170 míst k sezení, dalších zhruba 60 míst bude mít zahrádka. Samozřejmostí jsou digitální kiosky nebo objednání produktů přes mobilní aplikaci, díky tomu mohou zákazníci využít obsluhu přímo na místo bez návštěvy pokladny," doplnil další podrobnosti k nové pobočce Nevola.

Ne všichni ale v horácké metropoli vítají další americký fastfood, tím spíše, když budou stát oba vedle sebe. „Kdyby tam byla pořádná česká restaurace, bylo by to lepší. Nebo mexická, ta tady v Jihlavě taky chybí,“ prohlásil Tomáš Havlíček, který do Jihlavy čas od času zamíří na večeři.

V nákupní zóně Aventin Shopping Jihlava zatím nabízí občerstvení KFC, Červené jablko se zaměřením na asijskou kuchyni, Tenmanya se sushim, Moje Pizzeria Yakouben, Bistro Poke Bowl, Pepe´s Café nebo Bubblify.

Deník se obrátil s dotazy ohledně nové restaurace v Jihlavě také na McDonald´s, odpovědi však zatím neobdržel.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Kamerový systém v Třešti. Jak dobře funguje?

Kamerový systém funguje v Třešti už půl roku. | Video: Deník/Martin Singr