Cílem je zabezpečit poklidný poslední víkend, a následný prostředek týdne, který je ve znamení návratu dětí do školy. „Poslední prázdninové dny policisté v celém našem kraji očekávají zvýšený silniční provoz a s tím souvisí riziko možného nárůstu počtu dopravních nehod,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Násilí. Ilustrační foto.
Pěsti, kopance, hrubost. Fyzického násilí na Vysočině přibývá

Kromě dohledu nad dálnicí D1 se budou kontrolovat i silnice nižších tříd v celém kraji. „Budeme kontrolovat dodržování nejvyšší povolené rychlosti, a to na dálnici D1, kde se na Vysočině v současné době ještě dva úseky modernizují. I přes svedení dopravy do jednoho pásu se objevuje velký počet řidičů, kteří dopravní značení ignorují a k jiným se chovají bezohledně,“ sdělila Čírtková.

Kontroly budou probíhat i ve večerních a nočních hodinách. „Budeme kontrolovat, jestli řidiči neusedli za volant pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek. Kontrolovat budeme i technický stav vozidel. Zaměříme se také na to, zda jsou všichni pasažéři ve vozidle řádně připoutaní a děti v autosedačkách upevněné,“ uzavřela Čírtková.