V autobuse jsou ještě volná místa, zájemci se mohou hlásit na telefonu 733 755 312. „Jezdíme na tržnici. Je možné se dostat i do města na prohlídku, ale odjezd zpět je stanovený na dvanáct ou hodinu,“ uvedla jedna z organizátorek, která nechtěla uvést své jméno, redakce Deníku ho však zná.

Batelovští měli jet do Polska i v létě na poznávací zájezd, ani letos to však nevyjde. Po dvou letech pandemie koronaviru letos zájezd pořádaný radnicí zhatila válka na Ukrajině. Zájemci se odhlašovali a nyní je jich tak málo, že se nevyplatí jet.

Kostel svatého Igáce z Loyoly by se měl opravovat  do podzimu příštího roku.
Ignác pod lešením: v Jihlavě budou dva roky opravovat kostel na náměstí

Cestující zkrátka stárnou a mladé to příliš neoslovuje. „Ještě to zkusíme příští rok. Myslím, že ten zájezd je zpracovaný velice hezky a zajímavě, Polsko je co se týče turistiky velice podceňovanou zemí,“ uvedla mluvčí radnice Vendula Sedláčková.

V Batelově začali podobné zájezdy dělat před devíti lety, vždy každý druhý rok. Účastní se stále stejné tváře. Nejvíce jich je přímo z Batelova, cestují ale i zájemci z Jihlavy, z Třeště a jeden cestující už byl i z Plzně. „Byli jsme v Paříží, v Itálii, v Provance, v Londýně,“ vyjmenoval závěrem starosta, kam se už společně podívali.