„V době odstávky došlo k vyčištění bazénových van a akumulačních jímek. Provedla se komplexní údržba, drobné opravy bazénové technologie, vzduchotechniky a kotelny. Nejzásadnější úpravou byla demontáž ocelové konstrukce v bazénové hale. Její odstranění vyšlo na 140 tisíc korun,“ informoval Martin Málek, mluvčí Služeb města Jihlavy, které bazén provozují.

Prostor byl uzavřen od 30. června. Během té doby stihli pracovníci vyměnit mezistěny ve sprchách v prvním nadpodlaží a vstupní dveře do sportovní haly a sauny. Vybudovala se také nová příčka a fitnesscentrum získalo plastové dveře. Oprav se dočkal i minibar v bazénové hale a potrubí vzduchotechniky na kuželně.

„Nakonec se vymalovaly sociální zařízení v prvním nadpodlaží a další určené prostory v budově. Celkové náklady na práce během odstávky byly vyčísleny na 510 tisíc korun,“ dodal Málek. Částku zaplatilo Statutární město Jihlava, které je vlastníkem objektu.

Bazén bude od pondělí denně otevřen široké veřejnosti, a to od desíti do šesti hodin odpoledne. Letní otevírací doba potrvá až do konce srpna. Od sedmi do osmi hodin ráno se zde každé pondělí, středu a pátek uskuteční hodinové kondiční plavání. Až do konce prázdnin zůstane uzavřená zdejší sauna.