Beerjet vyvinula rakouská firma v roce 2002. První impuls k vyrobení takového stroje byl jednoduchý – velké fronty na velkých akcích. „Viděl jsem, že je všude stejný problém, fronty, fronty a fronty. Tak jsem si řekl, že musíme vyvinout vysokorychlostní stroj na čepování piva. Ve všech odvětvích existují stroje, které pomáhají lidem a usnadňují jim práci, jen v točení piva to bylo pořád jen o pípě a výčepních," vyjádřil se Max Weigl, který stojí za zrodem beerjetu.

Celé tajemství beerjetu tkví v tom, že pivo teče do nádrže, která je zabudovaná ve stroji, kde se rozdělí pivo a pěna. Díky tomu je stroj schopný natočit pivo velmi rychle. „Je to kombinace tlaku a teploty, do kelímku se vždy natočí čisté pivo 
a až nakonec se přidá pěna," přiblížil tajemství beerjetu Max Weigl.

Celý systém stroje je patentovaný, nedá se tedy okopírovat. „Je to velké know-how, přitom fígl je jednoduchý," dodal Weigl.

Beerjet je jediná firma, která tento stroj vyrábí.
V ideálních podmínkách, jako jsou teplota nebo tlak, je tento pivní stroj schopný natočit až 1 400 piv za hodinu. A to
s obsluhou jednoho, maximálně dvou lidí. „Jeden člověk pivo točí a hlídá a druhý vzadu připojuje další 
a další sudy a chystá kelímky. Teď například točíme za sedm vteřin šest piv s tím, že stroj obsluhuje jeden člověk," řekl na dětském dnu Rudolf Penn z firmy Xanadu Catering, který si dva stroje vůbec jako první člověk v republice pořídil.

Rozhodl se tak kvůli tomu, že provozuje velké akce a festivaly. „Měli jsme stejné trápení jako v Rakousku, 
a to byly velké fronty i přesto, že jsme měli hodně zaměstnanců. Beerjet má opravdu spoustu výhod, je spočítané, že díky němu dokážete prodat na jedné akci o dvacet procent piv více," pověděl Penn s tím, že lidé nemusejí na pivo čekat velkou frontu, takže toho více vypijí, a navíc je zde úspora personálu. „Další výhodou je to, že majitel je schopný přesně zjistit, kolik piv se na dané akci vytočilo. V beerjetu je zabudovaný počítač, do kterého se vše zaznamenává. "Nejde na to vymyslet žádný švindl," dodal Penn.

Stroj ale nemusí točit šest piv za sedm vteřin, může i zvolnit podle toho, kolik je ve frontě lidí. „Beerjet lze libovolně nastavit, maximum je pět minut. Také lze do paměti uložit určitý druh piva. „Takže když točíme kozla jedenáctku, uložíme si ji do počítače a stroj si to bude do příště už pamatovat," 
řekl jihlavský majitel beerjetů. Podle něj je kvalita stejná jako z tradiční pípy. „Lidé se ptají, a má to taky pěnu? Ano má, a výbornou," uzavřel Penn.