Na podporu jihlavské koňské záchytky, která koním po úraze, zanedbaným týraným nebo určeným na jatka, pomáhá zpátky na nohy, se zde koná třetí ročník benefiční akce fanoušků koní.

Dvouhodinový program, na nějž naváže autogramiáda s hercem a rovněž koňákem Václavem Vydrou, začíná v areálu Hospodářského dvora Bohuslavice ve čtrnáct hodin. „Setkání jsme pojali jako pohodové rodinné odpoledne pro ty, kteří naši koňskou záchytku podporují," zdůraznila Zuzana Kazdová, jednatelka občanského sdružení Na Volno, které koňskou záchytku vymyslelo.

V Bohuslavicích budou pozítří k vidění ukázky, při nichž samozřejmě nebudou chybět koně, ale ty ze záchytné stanice se tady neobjeví. „Vašek Vydra nás podporuje už delší dobu, jeho účast na nedělním programu a na autogramiádě není náhodná," dodala Kazdová.

Koňskou záchytnou stanicí prošlo od roku 2011 jedenadvacet koní. Do stanice přišli s různými handicapy, byli týraní, nedostávalo se jim potřebné péče. Pro devatenáct z nich se už podařilo najít nového pána.