Program je připraven pro celou rodinu, pro děti bude malování na obličej nebo svezení na ponících, jejich rodiče si pak mohou s Václavem Vydrou popovídat nejen o jeho koních.

Zajímavé bude i vystoupení koníka Valdy, který reaguje na povely sedni, lehni, ale umí si třeba i vyčistit zuby. „Je to puntíkatý koník, kříženec plemena appaloosa, což je původně indiánské plemeno, vynikající nejen zajímavou barevností, ale především inteligencí, všestranností, houževnatostí a spoluprací s člověkem,“ popsala Zuzana Kazdová, která za akcí stojí a zmínila i Petra Pýchu, jenž má s koníkem úžasný, až léčivý, vztah.

Benefice je na začátku září již tradiční akcí, liší se jen konkrétní směřování peněz vybraných ze vstupného. „Letos finanční prostředky půjdou především na udržení hiporehabilitačních aktivit pro dětské domovy na rok 2019/2020,“ uvedla organizátorka. Vstupné je přitom stovka za dospělé, děti do 130 centimterů neplatí nic. Peníze získané na vstupném jsou v podstatě jediným větším příjmem, který zajišťuje chod neziskového spolku NaVolno.

„Chtěla bych moc poděkovat všem, kteří pomáhali a pomáhají, Zámecké stáji Plandry za prostory a také Vaškovi Vydrovi, který se účastní Benefice bez nároku na honorář od prvního ročníku, také Valda podporuje charitativní aktivity a vystoupí bez nároku na honorář,“ vyjmenovala závěrem Kazdová a dodala, že za nepříznivého počasí se akce nekoná.