Bude se tam totiž konat národní festival venkovské turistiky a regionálních značek Podzimní ŽIVO 2015. Ten bude probíhat celý měsíc na různých místech po České republice a návštěvníkům nabídne více jak 70 akcí.

Do programu festivalu se zapojil i Turistatek Javořice, ten si pro zájemce připravil hned tři zajímavé akce.
Ve čtvrtek 29. října budou rybáři lovit tamní rybník Bonifác, jedná se o dlouholetou tradici, která každý rok přitáhne spoustu zvědavců.
„Vypouštět začneme brzy ráno, vlastní výlov předpokládáme kolem desáté hodiny," uvedl organizátor Petr Novák. Přestože se nejedná 
o velký rybník, nabízí spoustu druhů ryb. „Nejvíce máme kaprů, těch bychom měli vylovit kolem stovky. Dále je
tu spousta škeblí rybničních i nějaké bělice, amuři, líni 
a okouni," doplnil Novák.

Košt moštů
Další připravovaná akce je Moštokošt. Na ten se lidé mohou těšit v sobotu 31. října od dvou hodin odpoledne. „Jedná se o druhý ročník ochutnávky ovocných moštů vyrobených v Mikroregionu Telčsko. Vítáni jsou jak profesionální, tak amatérští moštárníci a samozřejmě ochutnávající veřejnost," sdělil Novák. Součástí Moštokoštu bude i ochutnávka různých druhů jablečných ciderů, ovčích a kozích sýrů z blízkých farem a okolí.

Ve stejný den jako Moštokošt se bude konat i nákupní trh plemenných beranů. „Letos poprvé proběhne hodnocení našich plemenných beranů přímo v našem areálu, budou zde k vidění a případné koupi i beránci různých plemen od různých chovatelů," popsal akci Novák. Také doplnil, že účast na akci prozatím potvrdili dva prodejci 
z blízkého okolí. On sám ke koupi nabídne 25 beranů. Seznam hodnocených beránků bude zhruba deset dnů před akcí zveřejněn na internetových stránkách. Festival podzimní ŽIVO 2015 odstartoval již včera.
Jedná se o pokračování tradičních jarních a podzimních festivalů Prázdniny na venkově, které od roku 2011 pravidelně pořádá Svaz venkovské turistiky. „Letošní festival dostal nové jméno, kabát i spolupořadatele, kterým se stala Asociace regionálních produktů. Hlavní cíl se ale nezměnil, chceme ukázat lidem, že na venkov stojí za to vyrazit i na podzim nebo na jaře, tedy kromě hlavní turistické sezony," uvedla manažerka projektu Prázdniny na venkově Zdenka Nosková.

Pro celou rodinu jsou připraveny zážitky a akce, jejichž společným jmenovatelem je venkovská turistika 
a regionální produkty. První víkend se návštěvníci mohou těšit například na voňavé čaje, dýňovou akademii či vyjížďky na koních. Úplný přehled připravovaných akcí najdou zájemci na portálu Svazu venkovské turistiky.

Markéta Jelínková