Již minulý rok se pracovníci ze sdružení Sdílení rozhodli vybrat peníze pomocí benefičního běhu s názvem Běh městem šťastných lásek a nic se na tom nezměnilo ani tento rok.

Vybíhalo se z telečského náměstí Zachariáše z Hradce v neděli o půl jedenácté dopoledne. Mezi nadšenými závodníky nechyběli vášniví sportovci, děti, pejsi i lidé na invalidních vozíkách. „Běh byl určen pro všechny generace, nebylo nutné běžet, ale zúčastnit se. Motto letošního ročníku bylo: Jsem vítěz, běžím pro hospic,“ uvedla Jana Bělíková ze sdružení Sdílení.

Zájem o benefiční akci byl opravdu veliký. Zatímco minulý rok byly registrovány necelé dvě stovky závodníků. Letos organizátoři ještě před začátkem závodu hlásili, že šest set medailí, co měli připravené pro každého účastníka, nebude stačit. Lidé mohli pomoci nejen zaplacením startovného, ale také koupí oblečení, či drobného občerstvení. Letošní ročník navíc podpořili dvě velké nadace „Výtěžek akce zdvojnásobí až do výše 60 tisíc korun Nadace Divoké husy Nadace ČEZ,“ doplnila Bělíková. Nadace ČEZ navíc přivezla svá Oranžová kola, kde mohli lidé „vyšlapat“ peníze pro Sdílení SDH Telč.

Patronem akce byl i tentokrát místní kulturista Jakub Caha, který se nejprve s dětmi rozcvičil a poté se také postavil do čele závodu i když stále tvrdí, že neběhá, ale jednou za rok je ochoten udělat výjimku.