Své o tom ví Jana Horáčková. „Chodím sem venčit psa opravdu každý den, protože to je jediné místo poblíž centra, kde můžu psa na druhé straně řeky naproti cyklostezce pustit z vodítka. Minule jsem tady ale měla s bezdomovci u ohně incident. Měli taky psa, ale absolutně nevychovaného, tak jsem jim říkala, ať si ho chytí, a oni na mě akorát začali vulgárně řvát," vyjádřila se Horáčková, která se podivuje nad tím, jak si vůbec bezdomovci mohou dovolit u řeky rozdělávat oheň.

Ředitel jihlavské městské policie Jan Frenc o stahování bezdomovců do této části Jihlavy ví. O tom, že by kolem řeky rozdělávali ohně, však netuší. „Zaráží mě, že lidé nezavolají přímo nám. Kdybychom u ohně bezdomovce nachytali, donutíme je oheň uhasit a budeme se je snažit z této lokality vytěsnit," vyjádřil se Frenc.

Popíjení alkoholu není trestné

Podle něj však není možné vyhnat bezdomovce například z odpočívadel cyklostezky jenom proto, že tam popíjí alkohol nebo zapáchají. „Policie po cyklostezkách chodí pravidelně, ale my nemáme vyhlášku o alkoholu, takže na odpočívadlech bezdomovci mohou popíjet," přiblížil ředitel městské policie.

Na cyklostezku za Kaufland pravidelně chodí bruslit Tomáš Sedláček. Podle něj se sem bezdomovci stahují, ale neobtěžují ho. „U cyklostezky kolem řeky, zejména když je hezky, polehávají a pospávají. Je pravda, že na odpočívadlech určených především pro sportovce, kteří si tady chtějí na chvíli odpočinout, jsou věčně pohozené lahve od piva a nepořádek," popsal své zkušenosti Sedláček.

Jana Horáčková, která má situaci podél řeky zmapovanou, dokonce viděla, že si zde někdo postavil stan. „Připadám si tam někdy jak v nějakém kempu. Ale toho nejhoršího typu," okomentovala Horáčková s tím, že její manžel dokonce zažil, že po něm chtěl bezdomovec přímo před Kauflandem peníze. „Odmítl ho, co jiného. Nevím, co je v této lokalitě tak drží," uzavřela Horáčková.