„Já si vlastně pořád dávám nějaké cíle, a ty se snažím plnit. Copak asi vymyslím příští rok,“ usmívá se Libuše Dvořáková po svém dalším úspěchu, kdy se jí podařilo natrénovat a uběhnout deset kilometrů. Tedy vzdálenost, kterou nikdy předtím nedala. „Nechci polevit. Běhám hodinu čtyřikrát týdně, běh se stal mým oblíbeným koníčkem. Jsem na sebe pyšná, že jsem to hned na začátku nevzdala a opět se mi to podařilo,“ dodává Dvořáková.

Pravidelnému sportování se věnuje už asi rok a půl. Tak dlouhá doba totiž uplynula od její úspěšné účasti v soutěži časopisu Dieta Hubneme do plavek, kterou díky své vytrvalosti a odhodlání vyhrála na celé čáře. Ale i jí se stalo, že ne všechno šlo vždy podle plánu. Po měsíci totiž přišla krize, kdy všechno bolelo, tělo stávkovalo a fyzička se kamsi vytratila.

Zuzana Dolejší, živnostník roku 2019 Vysočina, a Dušan Vrtal, předseda představenstva Sapeli, Firma roku 2019 Vysočina
Mezi živnostníky zaujal nápad s plenami pro děti. Firmou roku je Sapeli

„Byla jsem zklamaná, že i když moc chci, tak to nejde. Nakonec mi pomohla asi čtyřdenní pauza. Kdy jsem úplně vypustila cvičení a místo zdravého oběda jsem si udělala krupicovou kaši. Tělo si odpočinulo a najednou všechno zase šlo. Posledních čtrnáct dní jsem zase tak strašně chtěla zlepšit výsledek, že mi přišlo, že jsem pořád jen vařila, jedla, cvičila, vodila dítě do školky a ze školky a druhému vymýšlela program. A mám to celé nějak v mlze,“ přiblížila okamžiky, kdy se moc nedařilo, Dvořáková.

Tři měsíce pod dohledem odborníků jí toho do života ale daly hodně. Nejenže se po řadě marných pokusů konečně zbavila přebytečných kil, vyrýsovala a zpevnila postavu, získala lepší fyzičku, naučila se správně stravovat, relaxovat a věnovat se i sama sobě, ale hlavně se zbavila svého dávného přesvědčení, že geny nepředělá. Velkou radost má určitě i manžel, ten s trochou nadsázky získal příjemný bonus v podobě nové milenky. A vůbec mu nevadí, že jde pořád o jeho manželku.

„Váhu si nyní držím plus minus dvě kila stejnou. Loni v srpnu jsem si s rodinou užila báječnou dovolenou u moře – moji výhru v soutěži. Po dlouhé době jsem byla ve dvoudílných plavkách a cítila jsem se skvěle. Dostala jsem se do formy a vyhrála jsem postavu, kterou jsem chtěla a měla naposledy někdy v sedmnácti letech. Za to všechno jsem moc ráda. Celý ten rok byla zkouška, zda to byla jen náhoda, anebo to bylo doopravdy a celá ta dřina stála za to. Někdy si dopřeju i něco nezdravého, nebo na co mám zrovna chuť. Ale snažím se co nejvíce dodržovat zdravou životosprávu a hodně a efektivně se hýbat,“ vysvětluje Dvořáková.

Knihovna je moderní informační institucí sídlící společně s obecním úřadem v centru městyse v budově novobarok­ního zámku, který je právě pro tyto potřeby částečně zre­konstruován a je chráněnou kulturní památkou.
Knihovnou roku je ta v Jeníkově

Na začátku letošního roku se jí podařilo zvládnout i další důležitou zkoušku, zda si svou postavu snů udrží. Tím byl nástup po mateřské dovolené do práce, kdy se člověk dostane do kolotoče dalších povinností, zastaví se až večer a mnohdy nemá čas řešit některé věci, jako je třeba jídlo nebo sportování.

S razantním shazováním mladá maminka, která předtím už nejméně stokrát chtěla zatočit s nadbytečnými kily, začala předloni. Během necelého půl roku tak bylo dole 22 kilo. Když se naskytla možnost zapojit se do tříměsíčního intenzivního soutěžení a snažení pod bedlivým dohledem tisíců čtenářů, ráda se přihlásila. A před Libuší Dvořákovou stál další pomyslný kopec, který chtěla zdolat.

„Během soutěže, tedy během tří měsíců, jsem zhubla osm kilogramů, od castingu pak třináct kilogramů. Dostala jsem se na ideální váhu k mé výšce. Pokud ale chceme udělat wau efekt, tak za celé mé rok a půl trvající hubnutí jsem zhubla 34 kilogramů. A pokud to vezmeme od mé těhotenské váhy, tak celkem 47 kilogramů,“ popisuje svou cestu za lepší postavou Dvořáková.

Jana Smigmatora pojilo s Karlem Gottem přátelství.
Žít v Gottově době a mít k němu blízko byl obrovský dar, říká Jan Smigmator

Ta si ještě jako žena s plnějšími tvary připsala opravdu výrazný úspěch na podzim roku 2017, kdy zvítězila v soutěži Miss Prima křivky. Došlo tak i na splnění snu, který měla ještě jako malá holka. Kdy sledovala Miss České republiky a celý ten nablýskaný svět ve světle reflektorů ji fascinoval a neuvěřitelně lákal.

„Když se mi naskytla další příležitost, zkusila jsem to. Zhruba osmnáct let se věnuji modelingu, a to v kategorii plus size, prostě jsem vždycky byla trochu větší. Do plus size možná trochu překvapivě spadám i nyní. Ve světě přehlídkových mol se tedy pohybuji už dost dlouho a měla jsem oproti některým účastnicím soutěže miss výhodu. Přesto jsem se v soutěži naučila spoustu nového. Správně se vyjadřovat před novináři, umět reagovat na nepříjemné otázky, správně pózovat před fotoaparátem, a hlavně vážit si sama sebe,“ popsala další zajímavou životní zkušenost, kterou už jí nikdo nevezme, Dvořáková.

Jako vítězka miss s prima křivkami si užila samé příjemné záležitosti. Například nafotila book u celosvětově uznávané fotografky Lucie Kout a zúčastnila se řady zajímavých společenských akcí. Díky soutěž se více zviditelnila jako modelka a dostala se na přehlídky do Vídně a Německa, kam by se normálně asi nepodívala.

Ilustrační fotografie.
Na novou stezku do Pávova si cyklisté počkali. Vyzkouší ji za čtrnáct dní

Jak sama říká, je akční a soutěživá, ráda se chopí nejrůznějších příležitostí. Vedle soutěž miss jste jí mohli před několika lety vidět i v další show s názvem Souboj nevěst. „Nikdy nevíte, kdy vás náhoda někam posune. Beru to tak, že budu mít v důchodu na co vzpomínat a budu mít o čem vyprávět svým vnoučatům. Bez obrovské podpory a pomoci mého manžela a celé rodiny by to ale nešlo. Za to jsem jim neskutečně vděčná, protože jen díky nim jsem schopná si plnit své sny,“ uzavírá Dvořáková.