Ve sportovně relaxačním areálu Český mlýn v Jihlavě se začali v tomto týdnu připravovat na zimní sezonu. „Do areálu už se naváží technika, probíhají první testy čerpadel a sněžných děl. Už v příštím týdnu vyroste z lešenářských trubek i vstupní brána do areálu,“ uvedl mluvčí jihlavského magistrátu Radovan Daněk.

O běžecký areál se stará spolek Lyžařské Jihlavsko a ten doufá, že počasí letos dovolí vytvořit podobně dlouhý okruh, jako v minulém roce. „Vzhledem k nejistému počasí a zimním výhledům, zatím neumíme odhadnout, kdy běžkařský areál zahájí provoz,“ komentoval Martin Kratochvíl ze spolku Lyžařské Jihlavsko.

Běžkaři v Jihlavě.
V Jihlavě prodloužili bílou stopu. Podívejte se, jak si běžkaři užívali trať

V loňském roce vjeli do areálu nedaleko Vodního ráje první běžkaři na první svátek vánoční, tedy 25. prosince. „Podle našich statistik se okruh oficiálně udržoval devadesát dní, ale na kratším ručně udržovaném okruhu se lyžovalo ještě déle, od Vánoc až do Velikonoc, protože poslední lyžař využil trať ještě o Velikonočním pondělí 10. dubna,“ doplnil jihlavský primátor Petr Ryška.

Běžkaři v jihlavském lesoparku Heulos.
NA VLASTNÍ KŮŽI: Běžkování v centru Jihlavy je zážitek, říká reportér Deníku

Okruh mohou využívat lyžaři zdarma. „Mohou ale poslat i libovolný sponzorský příspěvek na úpravu běžeckých tratí na transparentní účet spolku s číslem 2100411762/2010,“ dodal Daněk. Provoz lyžařského areálu v Českém mlýně vyjde město na 600 tisíc korun.