Ačkoliv definitivní rozhodnutí padne až na konci listopadu, primátor Petr Ryška vše vidí pozitivně. „Se zasněžováním v Českém mlýně počítáme,“ sdělil s tím, že se jedná o aktivitu spolku Lyžařské Jihlavsko. Možná se ještě podaří sehnat sponzora, který pomůže s placením nákladů na úpravu okruhu.

Součástí obchvatu budou mimo jiné tři okružní křižovatky.
Podepsáno. Stavba jihovýchodního obchvatu Jihlavy začne ještě letos

O peníze jde také na náměstí. Tam totiž letos lidé nenajdou oblíbené kluziště. „Za energie na náměstí bychom dali milion a půl, zasněžování vyjde na sto padesát tisíc korun. Tedy jen desetinu,“ zdůraznil Ryška. Město chce dát veřejnosti signál a ušetřit peníze z městské kasy. Kromě toho Ryška vysvětlil, že čím menší bude celková spotřeba energie v době krize, tím méně zaplatí všichni. Tedy i domácnosti.

Jisté už dnes je, že i tuto zimu budou mít běžkaři možnost vyrazit do přírodních stop. „Tradičně připravujeme dvě lokality. Na Čeřínku jsme prodlužovali tratě směrem na Mešnici. Letos máme také předjednáno, že bychom udělali prodloužení směrem k Čertovu hrádku. Taková trať udělá lyžařům radost,“ předeslal Martin Kratochvíl ze spolku Lyžařské Jihlavsko s tím, že upravovat budou také stopy v okolí Vysoké.

Zdroj: Deník/Martin Singr