Třetí pokračování letošního ročníku závodů se uskuteční o nadcházejícím víkendu v Jihlavě. V lokalitě Skalka bude připravena závodní trať i doprovodný program pro všechny, kteří rádi sportují, ať už pravidelně, nebo příležitostně.

Závody Bikeclinic Cup jsou určeny pro mladé a dospívající cyklisty na horských kolech. „Profesionálně připravená trať je vždy koncipována tak, aby svou náročností ideálně vyhovovala dovednostem a věku jednotlivých kategorií," uvedla Hana Součková za organizátory závodů. Těch se mohou zúčastnit děti v ročnících narození 2013 až 1999. Závody Bikeclinic Cup se v Jihlavě konají v termínu od 22. a 23. května 2015. V pátek si závodníci mohou zatrénovat na připravených tratích. Sobota již patří samotným závodům.

„Chceme nabídnout mladým sportovcům, kteří mají zájem o horskou cyklistiku, ty nejlepší podmínky pro jejich závodění. Kromě samotných závodů pro ně připravujeme takový doprovodný program, aby se pobavila celá rodina," řekla o závodu Hana Součková, zástupce organizátora závodu. „Zároveň bychom chtěli mladým cyklistům pomoci v jejich začátcích. A kdo ví, možná u nás začne kariéra budoucích olympijských vítězů nebo mistrů světa," dodala vizi do budoucna.

Samozřejmou součástí akce je doprovodný program. Děti si tak budou moci zařádit na trampolínách, skákacím hradu nebo ve výtvarném stanu. Své dovednosti na kole bude možné porovnat během připravené soutěže Mr. Quixe, který si připravil pět zajímavých úkolů, které účastnící plní v sedle kola.

Prezence závodníků probíhá online nebo přímo na místě závodu v sobotu od půl deváté dopoledne. Start prvního závodu je naplánován na 10 hodin. Vyhlášení vítězů a předání cen se uskuteční v půl páté odpoledne. Aby rodičům nebylo líto, že se nemohou zapojit do závodního dne, je pro ně připraven rodičovský závod od 12.55 hodin.
Celková koncepce závodů v rámci série Bikeclinic Cup spočívá v uspořádání zábavného sportovního víkendu, během kterého se zabaví celá rodina. V podmínkách podobných, které mají profesionální cyklisté, si tito mladí sportovci změří sily a užijí plno legrace.