V okolí Jihlavy je osm běžeckých okruhů, z nichž aktuálně lze vyrazit přesně na polovinu. Nový Hojkov, Kostelec, Okrouhlík a Vysoká hlásí dostatek sněhu. Délka je od tří a půl až po dvanáct kilometrů.

Je pravděpodobné, že během víkendu už budou připraveny i další trasy. „Je v plánu rozšiřovat stávající síť na víkend a také během víkendu, vše s ohledem na vývoj počasí,“ potvrdil Martin Kratochvíl na webu Lyžařské Jihlavsko. Tam také jsou aktuální informace. Kromě těchto tras si každou zimu i sami běžkaři "udělají" trasy i jinde, napřípad na cyklostezce z Jihlavy na Třebíč.

Běžecké trasy jsou i v okolí Telče na hranici s Jihočeským krajem. Od konce týdne je možné běžkovat na pětikilometrové trati kolem Javořice, která je výše položená a sněhu je tam více. „Potřebujeme alespoň 20 cm sněhu, které jsme schopni umáčknout. Pokud bude třicet, můžeme prořezat i dvě stopy pro lyže,“ vysvětlil Roman Kadlec, který provozuje web Běžky Telčsko.

S příchodem zimy může taky začít Lyžařský pohár Bězce Vysočiny. Začít by se mělo příští neděli v Řásné. Druhý z osmičky zařazených závodů pak bude Jihlavská 15 se startem v osadě Vysoká u Jihlavy. Pohár je určen všem kondičním i výkonnostním sportovcům bez ohledu na věk a výkonnost.