Sobotní akce začne o půl deváté ráno a pro návštěvníky je připravena pestrá nabídka produktů, které si budou moci nakoupit i ochutnat.

Podle organizátorky Jany Kotoučkové přiláká na trh každého něco jiného. Někoho biozelenina, někoho zase hračky ze dřeva. Některé věci navíc lze sehnat v Jihlavě právě jen jednou za rok na biojarmarku.

K dostání bude kromě zeleniny, ovoce, medu, sýrů a masa v biokvalitě také kosmetika, drogerie a oděvy. Na trhu se mimo jiné představí i produkty z regionu a řemeslné výrobky, z nichž některé mají certifikát regionální produkt.

Biofarma Sasov nabídne grilované klobásky a stejky. Chybět nebudou ani speciality z konopí a goji. Maminky určitě zaujmou šátky na nošení dětí

Na trhu budou i ukázky řemesel, které si návštěvníci budou moci vyzkoušet. „Bude tu pletení z proutí s lektorkou pletení z pedigu, která má zkušenosti s dětmi. Dále spřádání vlny a filcování," řekla Jana Kotoučková.

Bohatý program je připravený také pro děti. Budou si moci zasoutěžit o ceny nebo jim Hospodářský dvůr Bohuslavice nabídne projížďky na oslu. V suterénu Brick bar se do jedné hodiny odpoledne budou promítat pohádky.

„Každý rok je asi hodinová fáze návalu, že ani nejde projít mezi stánky. Po poledni zájem opadá. Každý rok biojarmark navštíví asi tisíc lidí," přibližuje zájem občanů Jana Kotoučková na základě zkušeností z předchozích let.

MARTINA MÁTLOVÁ