Letošní inspirací pro kuchaře, restauratéry a sommeliéry je téma 2020: SCI-FI?. Kouzelné datum 2020 totiž bylo vždy bráno jako science fiction, vzdálená budoucnost. Ale pro nás už je to přítomnost, kterou žijeme. Co nám chutná a myslíme při tom na naši planetu?

„Bistrot de papa budoucnosti používá lokální suroviny, které respektují roční sezony, životní prostředí a kvalitu. Kuchyně budoucnosti je ta, ve které je sdílení radost," vysvětlila Eva Decroix z bistra.

Ilustrační foto.
Meteorologové: Na Jihlavsku bylo mimořádně teplo

Krabička ryb z našich rybníků tedy obsahuje tatarák z candáta, rillette z pstruha, kapří pěnu, želé z řas, omáčku z rybího kaviáru. Uzený zvon, to je filé z divočáka, zálivka ze sena a gratinované brambory, vše lehce zauzené u stolu. Past na jablka v sobě skrývá jablkový koláč, konfitované jablko, jablkovou pěnu, jablkové želé a jablko lásky.

Zájem o degustaci v bistru bývá velký. Více informací se zájemci dozví na webu bistrotdepapa.cz

Bistrot de Papa v Horních Dubenkách je malá restaurace rodinného typu, ve které duší i vařečkou vládne její majitel a šéfkuchař Rémi Decroix. Vaří jednoduché francouzské pokrmy, které jsou mezi labužníky velmi oblíbené.

Grand Restaurant Festival je největší zimní food festival naší země. Letos je v nabídce 89 podniků. Za festivalem stojí Pavel Maurer, který každý rok vybírá a hodnotí ty nejlepší restaurace z celé republiky.

Evžen Hamták a jeho betlém.
Z lesa nosím nejen houby, ale i pařezy, směje se betlémář Evžen Hamták