Každoročně je z míst, která blokují čištění, odtaženo přes dvě stě vozidel. Loňský rok byl vůbec rekordní. „Celkem jsme museli odtáhnout 334 aut,“ uvedl mluvčí SMJ Martin Málek.

O jarní úklid se postará třicet zaměstnanců a patnáct kusů techniky. Čištění začne v příměstských částech Heroltice, Popice, Pístov, Pávov, Červený Kříž, Antonínův Důl, Zborná a další. „Centrum města a přilehlé ulice budeme čištit v sobotu a v neděli 1. a 2. dubna. Záměrně to provádíme o víkendu, kdy je zde nižší provoz,“ popsal Málek. Největší sídliště Březinova a Na Kopci přijde na řadu od pondělí 3. dubna.

Čištění sídliště bylo důkladné, některá auta odvezla odtahová služba.
Když se uklízí ulice v Jihlavě, tak auta létají vzduchem, podívejte se

Na ruční čištění služby přibraly pětadvacet brigádníků, kteří budou zajišťovat škrabání, zametání a dočišťování chodníků a parkovišť.

V jednotlivých lokalitách budou s předstihem umístěné dopravní značky, které řidiče upozorní na to, aby zde v uvedeném termínu neparkovali auta. „Dopravní značky osadíme osm dní předem. Na facebookových stránkách SMJ se občané aktuálně každý týden dočtou rozpis ulic, dané úseky a datum úklidu,“ dodal Málek. Kam čisticí auta aktuálně vyjedou mohou lidé zjistit i v interaktivní mapě na stránkách města.