Na trase o délce dva a půl kilometru kolem Staré plovárny budou připraveny různé disciplíny. „Rozhodně nebude chybět oblíbená střelba ze vzduchovky a hod granátem na cíl,“ uvedl Antonín Křoustek ze spolku Nebojte se policie, který akci pořádá. Kromě toho budou nachystané úkoly z první pomoci, z bezpečnosti silničního provozu a nově i něco na procvičení paměti.

Nejlepší senioři získají hodnotné ceny, ty jsou připraveny také pro děti. Odměněn má být každý účastník. Soutěžit mohou i jednotlivci, ale Křoustek prozradil, že je větší zájem o závod v týmech, kdy se senioři mohou poradit.

Věková hranice se letos snižuje na pětapadesát let. Akce přitom není jen pro seniory. „Snažíme se, aby závod byl mezigenerační, aby došlo ke zlepšení vztahů mezi prarodiči a jejich vnoučaty. Proto budeme rádi, když si senioři dovedou svá vnoučata, která se mohou zapojit i do plnění některých disciplín,“ prozradil Křoustek. Body získané dětmi se sice do konečného pořadí počítat nebudou, ale porovnání výsledků může být zajímavé.

Letos by měl mít závod daleko slavnostnější charakter než předchozí tři ročníky. Například o start se postará jihlavský Spolek přátel dělostřelby výstřelem ze čtyř moždířů. Zájemci si pak budou smět zastřílet ze středověkých zbraní. Vedle prověření fyzičky mohou senioři během závodu navázat nové kontakty, zejména při neformálním posezení u restaurace Pančava po celé akci.

Startovné se neplatí. Pro každého účastníka bude naopak nachystána upomínková cena, a tak je nutné poslat přihlášku nejpozději do pátku 15. června. „Pokusíme se zajistit cenu i pro ty, kteří by se přihlásili po stanoveném termínu, ale nejpozději do dvacátého června,“ prozradil Křoustek.