Ačkoliv se pořadatelé ze spolku Nebojte se policie obávali deště, počasí vyšlo – bylo příjemně teplo, nějaký čas dokonce slunečno. „Během závodu nedošlo k žádnému zranění ani jiném konfliktu,“ uvedl po akci hlavní pořadatel Antonín Křoustek s tím, že někteří účastníci sice trochu bloudili, ale to nevadilo – hodnotilo se totiž plnění úkolů a ne čas.

Ne jednotlivých stanovištích účastníci mimo jiné stříleli ze vzduchovky nebo házeli granátem na cíl. S důchodci se mohli závodu účastnit jejich vnoučata, která však nesměla do výsledku zasahovat. Křoustek pak zaznamenal, že při odpovídání na obtížné vědomostní otázky jeden dědeček nevěděl. Vnuk mu odpověď rychle našel na mobilu, senior měl ale svoji hrdost a přiznal, že neví.

Na každého závodníka čekala v cíli tříkilometrové cesty malá pozornost na vynaložené úsilí, každé družstvo pak dostalo ještě společnou tašku s dalším překvapením. Všichni si pochutnali na opečených špekáčcích, děti pak potěšily diplomy a kovové medaile, které jim předal Maxipes Fík v nadživotní velikosti.

Na závěr pak musel proběhnout rozstřel o druhé místo, střílelo se vzduchovkou do terčů. Pak už bylo o pořadí na stupních vítězů jasno. „Na třetím místě se umístilo mužstvo vedené kapitánem Milošem Roudenským s 51 bodem a na druhém místě se stejným počtem pak bylo družstvo vedené kapitánem Josefem Kadlecem. Vítězné družstvo vedené Daliborem Hruškou získalo 55 bodu,“ vyjmenoval závěrem Antonín Křoustek.