Od pondělí tak lidé mohou na magistrát pouze v pondělí od osmi do čtrnácti hodin a ve středu od jedenácti do sedmnácti hodin. Návštěvu by měli lidé zvážit a na magistrát se vypravit pouze v nejnutnějších případech. „Setkáváme se s tím, že se k nám chodí lidé pouze na něco zeptat nebo se zdržují na chodbách a povídají si se známými. To je teď bohužel nepřípustné,“ zdůraznil tajemník úřadu Evžen Zámek.

Mimo pracovní schopnost je momentálně okolo čtyřiceti lidí. „K pátku jsme evidovali jedenáct nemocných a třicet pracovníků v karanténě. Přes víkend se počet o něco zvýšil, onemocněly obě úřednice Czech pointu,“ sdělil mluvčí jihlavského magistrátu Radovan Daněk.

Přísnější režim

Magistrát od pondělí zavádí další opatření, u vstupů začnou asistovat strážníci městské policie. Společně se zaměstnanci budou zjišťovat, za jakým účelem lidé na úřad jdou. „Ti, kteří se půjdou pouze na něco zeptat, nebo si vyzvednout například sáčky na psí exkrementy, nebudou moci vstoupit. Prosíme o maximální využívání možnosti řešit věci online nebo po telefonu,“ připomněl Zámek.

Britská mutace koronaviru se může objevit i na dalších místech na Vysočině. „Jediné diagnostické pracoviště, které vyselektuje podezřelé případy, které se pak odesílají na státní zdravotní ústav na dourčení, je v nemocnici v Jihlavě. Takže se klidně může nákaza vyskytovat i v jiných částech kraje,“ uvedl krajský hygienik Jiří Kos.