A na jaké akce zve informační turistické centrum? Hned v pátek 2. června půjde o fotbalový Turnaj měst. Děti si v pátek přijdou na své pro změnu na pirátském dětském dni v Panské Lhotě, který začíná v 17 hodin. „Návštěvníci se mohou těšit na pirátské soutěže pro děti, opékání špekáčků, promítání pohádky, pirátské převleky a honbu za pokladem,“ uvedla Vladislava Štanclová z turistického informačního centra Brtnice.

Další víkend, v sobotu 10. června, budou v požárním útoku v Brtnici soutěžit muži i ženy. O den později je ve snažení vystřídají děti. Akce se koná v hasičském areálu.

Ve dnech 12. až 13. června zavítají školní skupinky na zámek Brtnice. Zde se uskuteční akce pro děti, připravená budou šermířská vystoupení, skákací hrad, malování na obličej a divadelní pohádka. Akce začíná v devět hodin dopoledne a končí ve dvě odpoledne.

Zřejmě vrcholem červnových akcí budou víkendové Brtnické kovadliny. Ty se letos ze zámku stěhují do prostor vedlejší klášterní zahrady, kostela a sýpky. Akce se koná ve dnech 16. až 18. června. Jde o mezinárodní setkání uměleckých kovářů. „Lidé uvidí výstavu kovářských děl, kování koní, provoz kovářské hospody a vystoupí country kapela Dostavník,“ dodala Štanclová.

O týden později, v pátek 23. a v sobotu 24. června proběhnou pouťové zábavy ve Střížově, místní části Brtnice.