Radnice pomáhá místním od samého začátku očkování. „Naše sociální služby vyřizovaly registraci a ty nejstarší uživatele domu s pečovatelskou službou jsme vozili na očkování do Jihlavy. Následně se nám díky očkovacímu týmu doktora Kopuletého a Rohovského z Třeště podařilo naočkovat téměř všechny uživatele domu s pečovatelskou službou,“ popsala starostka s tím, že aktuálně je v pečovatelském domě proočkovanost pětadevadesát procent.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkPřístup lékařů i zdravotníků byl opravdu profesionální, nevznikl žádný problém.

Starosta Sedlejova Milan Beneš.
Spolky už začínají připravovat akce, těší starostu Sedlejova na Jihlavsku

Neboť praktičtí lékaři ve městě nezahájili na jaře očkování seniorů, radnice oslovila mobilní tým z Třeště a zorganizovala očkování v místním kulturním domě. Vakcínou tam bylo naočkováno jedno sto dvacet jedna seniorů. „Očkovací tým jezdil očkovat i domů k ležícím, což jsme velmi ocenili. V kulturním domě byli očkováni občané nad sedmdesát a osmdesát let, pro které by bylo problematické dostat se do očkovacího centra v Jihlavě či Třešti,“ vysvětlila starostka.

Zatímco v kulturním domě očkovali zdravotníci Modernou, v pečovatelském domě to byla AstraZeneca.